Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Putopisi : Bosanske planine
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosanske planine

@sunce,koja je to planina?

03-01-2014 at 13:42 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bosanske planine

citat:
Dilber wrote:
@sunce,koja je to planina?

Bjelasnica
03-01-2014 at 14:37 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosanske planine

Hajdemo u planine
Bjelašnica, prelijepa i blizu



Kalendarska zima provedena na nekoj od bh. planina je više od izvrsnog odmora jer sa sobom nosi osjeæaj škripanja snijega pod nogama prilikom planinarenja, ples snježnih pahulja pod skijama, sankama ili snowbordu, neponovljivu toplinu koju ima èaj dok šoljicu pridržavaju promrzli prsti i pogled koji se ogleda u bjelini koja zadivljuje.

Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Iako nova godina nije zapoèela snježnom idilom, naše planine imaju taman toliko snijega da sve pobrojane èarolije možete osjetiti ukoliko barem vikend odvojite za bosanske ljepotice. Mi vam predlažemo Bjelašnicu.

Tuzlarije


Tuzlarije


Tuzlarije


Garantujemo da æete jedan porodièni vikend proveden na Bjelašnici pamtiti dugo jer uz skijaške staze, sanjkanje i šetnju zaboravite na umor i sve one obaveze koje su vas pritiskale dok ste bili u gradu.

Tuzlarije


Tuzlarije


Napuniti baterije na ovaj naèin uz prekrasnu panoramu i iscrpljujuæe aktivnosti svakako je vrijedan svakog izdvojenog trenutka.

Tuzlarije


Tuzlarije


Bez obzira što Bjelašnica ne obiluje brojnim sadržajima koji krase poznate svjetske skijaške centre, domaæinska atmosfera i netaknuta priroda nadomjestiæe ono što bi vani skupo plaæali. Provedeno vrijeme sa porodicom svakako je najdragocjenije što dobijate, a što èesto izosane u svakodnevnom životu.

Ukoliko niste skijaš, sanke možete iznajmiti za pet-šest maraka, uživati cijeli dan, a kada se odluèite za predah od spuštanja osunèanim stazama tu su brojne terase skijaških koliba i hotela. Sve u svemu, dovoljno preporuka da veæ ovaj vikend krenete put Bjelašnice i uživate u èistom zraku daleko od gradske vreve.

B.K.
03-01-2014 at 19:51 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosanske planine


Da dodam da su sve fotografije koje sam objavila (i moje i od kolegice) od 22. i 23. decembra 2013. ne znam kako je sada.

03-01-2014 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
celo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 120
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosanske planine

Ovako izgleda ovih dana:

22-01-2014 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bosanske planine

Boravak na planini je kažu dobar i radi obnavljanja crvenih krvnih zrnaca. Razrijeðen zrak tjera insana da brže i dublje diše, tako da je dokazano da ljudi koji žive na planinama imaju skoro dvostruko veæi broj eritrocita (crvenih krvnih zrnaca) u odnosu na ljude koji žive na kopnu ili priobalnom prostoru. To je zato što je broj crvenih krvnih zrnaca direktno proporcionalan potrebi za kisikom.
Ovdje se može proèitati nešto više o tom: http://vasa-enciklopedija.blogspot.no/2013/07/sto-su-crvena-krvna-zrnca.html

28-10-2014 at 17:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Putopisi : Bosanske planine New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice