Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Prijedlozi naroda za mandatare TK
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Toliki protesti, apsurd podrske Skupstini koja je nekada prije sama izabrala Vladu kojoj eto istovremeno ne daju podrsku. A sam taj narod je sam izabrao i te ljude u Skupstini.
I cijeli taj "plenum" vrsi pritisak za isplate jednokratnih sredstava firmama poput Livnice i sl.
Sve to sa ekonomijom ima malo odnosno nikako veze. I sve dok se novac bude ocekivao od vlade u bilo kakvim okvirima, nema nista od stvaranja radnih mjesta i dovodjenja svjezeg kapitala u BiH odnosno Tuzlu. A upravo stvaranje ekonomskih uslova, poput smanjenja poreza, doprinosa i sl su odlucujuci pored stabilnosti u kreiranju radnih mjesta i proizvodnji.
Cijela rapsodija o fabrici deterdzenata, gdje radnici (ne dionicari, vlasnici) nego uposlenici drze prozivke vlasniku jedne firme su smijesne. I jos objasnjavaju kako se vodi posao, diskutuje se o kupovnoj cijeni firme i sl, bas kao da je to posao jednog uposlenika. S druge strane, obaveza firme i vlasnika jeste redovna isplata plate za njegov rad. I tu je greska tadasnjeg vlasnika, tj vlade ili kome je firma vec prije pripadala, koga su izabrali za kupca tj kome su firme prodali.
Ali je li greska njih u vladi sto sjede tu gdje sjede ili naroda koji ih (ne)posredno bira i daje im tako legimitet pitanje je poput onog da li je starija kokos ili jaje.


10-03-2014 at 16:29 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Bahrija Umihanic izglasan danas za mandatara Vlade od strane Skupstine. Za 10 dana treba da pripremi prijedlog Vlade...

10-03-2014 at 20:32 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Opet smo dobili Premijera koji više pristaje slici na konzervi goveðeg gulaša

10-03-2014 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Iskreno, meni njegovo ime nista ne znaci... nemam bas povjerenja ali hajd da vidimo i to

10-03-2014 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

citat:
laly wrote:
Iskreno, meni njegovo ime nista ne znaci... nemam bas povjerenja ali hajd da vidimo i to


Vlasnik je firme Algoritam inženjering d.o.o.

http://www.algoritam.ba/?izbor=3&ID=1

Nikako ne mogu da spojim ime firme i hljeb, peciva, kolaèe...
Daj mi jedan hljeb Algoritam inženjeringa.
10-03-2014 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

citat:
bdirlija wrote:


Vlasnik je firme Algoritam inženjering d.o.o.

http://www.algoritam.ba/?izbor=3&ID=1

Nikako ne mogu da spojim ime firme i hljeb, peciva, kolaèe...
Daj mi jedan hljeb Algoritam inženjeringa.


ne ide vala nikako, pregledala sam malo kataloge peciva
10-03-2014 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Samo da kazem da mi se dopadaju kriticki osvrti od Sunca na glavnoj stranici vezano za politiku, procedure izbora premijera i cijeli cirkus stvoren oko toga.
Boze dragi, ni p od politike a ni s od politickog sistema i uredjenja.

19-03-2014 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
zalosna sova
Nivo: Novi forumaš
Mrzim Facebook

Registriran(a): 23-10-2007
Odgovori: 10
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

citat:
zlaja wrote:
Samo da kazem da mi se dopadaju kriticki osvrti od Sunca na glavnoj stranici vezano za politiku, procedure izbora premijera i cijeli cirkus stvoren oko toga.
Boze dragi, ni p od politike a ni s od politickog sistema i uredjenja.

Slazem se. Pratio sam sva desavanja, sta se pise i nije mi nikako bilo jasno kako se neki zanose velikom pobjedom naroda i ne primjecuju apsurd da stranke, koje su uz OHR glavni krivci za stanje u drzavi, niko ne dira. Zmija se u glavu udara a kod nas po repu.
20-03-2014 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

Sta nova vlast moze da promijeni? Sve promjene zhtijevaju nove projekte i novac. Novih projekata nema jer nema ni novca. Svaki projekt se pravi na bazi raspolozivog novca. I sta sad. Nista, dobili smo nove face koje isto tako nista ne obecavaju. Narod se malo ispuhao, odahnuo i zadovoljio se tim ucinkom.
Dakle, sve ostaje isto. Nema novih radnih mjesta, ali ce biti kriminala, novih provala, ubistava zbog novca, prostitucija ce i dalje da cvjeta, jedino ce dobro zivjeti oni koje izaberemo ili oni koje izabrasmo, opet do sledece bune naroda.

30-03-2014 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prijedlozi naroda za mandatare TK

citat:
zlaja wrote:
Toliki protesti, apsurd podrske Skupstini koja je nekada prije sama izabrala Vladu kojoj eto istovremeno ne daju podrsku. A sam taj narod je sam izabrao i te ljude u Skupstini.
I cijeli taj "plenum" vrsi pritisak za isplate jednokratnih sredstava firmama poput Livnice i sl.
Sve to sa ekonomijom ima malo odnosno nikako veze. I sve dok se novac bude ocekivao od vlade u bilo kakvim okvirima, nema nista od stvaranja radnih mjesta i dovodjenja svjezeg kapitala u BiH odnosno Tuzlu. A upravo stvaranje ekonomskih uslova, poput smanjenja poreza, doprinosa i sl su odlucujuci pored stabilnosti u kreiranju radnih mjesta i proizvodnji.
Cijela rapsodija o fabrici deterdzenata, gdje radnici (ne dionicari, vlasnici) nego uposlenici drze prozivke vlasniku jedne firme su smijesne. I jos objasnjavaju kako se vodi posao, diskutuje se o kupovnoj cijeni firme i sl, bas kao da je to posao jednog uposlenika. S druge strane, obaveza firme i vlasnika jeste redovna isplata plate za njegov rad. I tu je greska tadasnjeg vlasnika, tj vlade ili kome je firma vec prije pripadala, koga su izabrali za kupca tj kome su firme prodali.
Ali je li greska njih u vladi sto sjede tu gdje sjede ili naroda koji ih (ne)posredno bira i daje im tako legimitet pitanje je poput onog da li je starija kokos ili jaje.





Pazi sad ovo: Radnici prodali svoje dionice sadasnjem vlasniku. Vlasnik pokrene stecaj, radnici blokiraju fabriku. Radnici zahtijevaju od vlade da pronadje strateskog partnera, kako bi pokrenuo proizvodnju ulozivsi svoj kapital, kojeg oni mogu blokirati kad zele. Evo bas se uhvatio red potencijalnih investitora, guraju se...
Radnici Livnice, za koju ne znam u cijem je vlasnistvu, zahtijevaju pozajmnicu od , ne Vlade, jer vlade nema, nego skupstine kantona. Vele, rado ce vratiti utorak, ako vec danas dobiju za pljeskavicu (200 000 KM). Navodno je firma vracena prvobitnim dionicarima, tj. radnicima? 130 radnika, po 1500 KM komercijalnog kredita u banci, dodje oko 200 000 KM.



[Edited by medic on 30-03-2014 at 12:02 GMT] 


30-03-2014 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Prijedlozi naroda za mandatare TK New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice