Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Putopisi : SUTJESKA
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SUTJESKA

jebiga,sta su trebali..svi spustit ruke,pa zavrsit u nekoj svapskoj diviziji koja je nestala negdje u rusiji.,.bez imena,spomenika,casti...
a tako podrucje,podneblje..

11-05-2012 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: SUTJESKA

citat:
primus inter pares wrote:
jebiga,sta su trebali..svi spustit ruke,pa zavrsit u nekoj svapskoj diviziji koja je nestala negdje u rusiji.,.bez imena,spomenika,casti...
a tako podrucje,podneblje..



Naravno da ne.
11-05-2012 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SUTJESKA

bili mi prosle godine, tjentiste, perucica, spomenik i to

priroda san snova... kamp savrsen, ali bez odgovarajuce infrastrukture. sta god je nekad prije bilo, sve je unisteno, jedva fercera (npr. kupatila da ti saljevaju stravu poslije ulaska, cesme takve da ti se gadi zube prat i to), al' plac - ludilo! ljepota! tisina, ona opipljiva, prekrasno!

pored kampa (pored hotela onog sto pamtimo) ogroman bazen (kazu najveci na balkanu), al' prazan, a do njega polu-spaljen objekat, kao kafic nesto...

spomenik nekako zarastao u travu, nije bas, ono, prasuma i to, al' nije ni... ne znam, ne mogu da se odlucim sta mislim. malo stepenice (ono 8 sto ispisuju do gore, ima ih kao u prici) ukrivo, nalomljeno, nahereno... sta znam, malo jezivo izgleda...

no, zato, perucica - LUDILO! put je katastrofa da se popnes do vidikovca, da gledas maglic, vodopad skakavac i to, al' nesto kao iz bajke. prelijepo!

ako se nastavis penjat (a pripremi se na par sati za tih nekih 10-12 km ukupno od podnozja do vrha), dodjes do sela u kojem se mozes okrijepiti domacim proizvodima... mi nismo!

elem, nismo iz prostog razloga sto su:
a) znakovi nepostojeci ili toliko losi da nemas predstave koliko si od cega udaljen i ne mozes da procijenis da li ti se isplati "jos 300-400 metara" handrit auto, jer ne znas da li je 300-400 ili je 4-5 kilometara.
b) put je stvarno katastrofa, kad naidje drugi auto iz suprotnog pravca hoces da places

preporuka: dobro ispitajte decka na rampi, onog sto vam pare uzme da se mozete popet. sve sto vas interesira, kako se penjat, dokle ic, ima l' kakvih problema, sta kako ovo ono...

ma, krasno nesto... naci cu poslije koju fotku (iako sam mislila da sam vec stavljala, al' nejse)

11-05-2012 at 10:50 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SUTJESKA

Bio ja prije dvije godine, spavao u hotelu "Mladost", hotel skoro renoviran, al mu fali gostiju. Odatle na Maglic otisli, to je dahoduzimajuce... S vidikovca smo gledali Skakavac i Perucicu, a ja sam bio pod utiskom price kako je dole sisao bataljon Njemaca i kako se nikad nije vratio. Kontam, valjda su dosad ostali bez municije... 


28-11-2012 at 08:55 | Ukljuèi u odgovor
oddodood
Nivo: Forumas sa iskustvom
Ubi nas glad za neznanjem!
Registriran(a): 15-03-2009
Odgovori: 136
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: SUTJESKA - Bitka za Sutjesku

wolfofgreenforest

Dignimo glas za Sutjesku

25-09-2014 at 16:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Putopisi : SUTJESKA New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice