Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Zastava sa ljiljanima?
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Zastava sa ljiljanima?

Vidio sam na uvodnoj stranici tematiku i problem postavljanja zastave sa ljiljanima u jednom selu u BiH u srpskom entitetu. To rade kako sam shvatio Bosnjaci.
Zastava koja reprezentira Republiku BiH koja se borila protiv (i u odbrani) istog tog lokalnog stanovnistva sprske nacionalnosti.
Ali nisu li sami Bosnjaci potpisali dejtonski sporazum? Oni se bore za BiH bez entiteta, drugi se bore protiv BiH. Zastava sa ljiljanima, odnosno konkretno ljiljani, koji poticu iz srednjevjekovne BiH, odnosno Bosne, suvise je velika i bitna da bi se njome prkosilo. Ti ljudi treba da zive sa svojim komsijama, da se uvazavaju i postuju dogovoreno. I onda se bune sto isti ti Srbi, njihove komsije, ne navijaju za tu reprezentaciju BiH?
Gledano u smislu procesa, u BiH nema pobjednicke strane koja moze nametnuti svoj stav, nego je koncept baziran na kompromisu. Mozda nije pravedno ali je tako i samo tako mozemo izgraditi drzavu, koja ce za 100 ili 200 godina bitno drugacije izgledati, bas kao sto je to bilo i proteklih 1000 godina jer se Bosna uvijek transformisala a izgleda da joj je to i buducnost.

20-06-2014 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

Naš problem nisu ni ljiljani, koji se nalaze na veeeelikom broju srednjevjekovnih europskih grbova, ni bilo šta slièno.

Naš problem je upravo izmišljanje problema. Ništa kod nas ne radi kako treba osim uzreèice "nejma problema". Labudovo nema. Bilo kuda problem svuda.

Što se mene tièe prihvatiæu i gaæe kao zastavu, taman da ih nataknem na auto i po vascijeli dan po gradu vozam, nek landaraju na vjetru, jer danas je dan naših zastava.

.... ti više i zastavu i.... Hoæu da živim ko sav normalan svijet.

21-06-2014 at 07:48 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

U èemu je sad problem
Identiteta?
Osuditi Bosnu i Hercegovinu zbog korijena i prezimena?
Trebo si zlaja navest i spomenik nedaleko od Ðuliæa ...kome Putnik slomi prst ...
A o potpisivanju nekog sporazuma i "tice" znaju da je to napravljeno kao AG (Aktiengesellschaft) ili DO (dionièarsko društvo) na principu 51:49,a zna se i ko su mentori...
Ko da je to firma a ne država
Neka su stavili i treba da stoji na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine...
Mislim da je to izmišljanje provokacije,a kako ti sam navede borili se ovi i oni ,jedni za Bosnu i Hercegovinu a drugi za šta su se borili ??
Realno gledajuæi ,provokacije mogu biti samo one, koja nemaju bosanskohercegovaèka obilježja..
Dodik i dalje pumpa narod svaki dan da nema Bosne i Hercegovine ?
I sad mu treba u duhu tolerancije reæ :
"pa i nema" ?? ili ima ba Mile malo i Bosne i Hercegovine.....
I ako je transformisanje kako ti reèe Bosne i Hercegovine u pitanju unutar nje same to je na mjestu,ali transformisanje u smislu promjene imena naselja, i širih teritorijalnih jedinica, sa prefiksom susjedne države je jasna stvar tihe legalizacije okupacije onih koji jedu bosanskohercegovaèke kosti....

21-06-2014 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

Šta god uradiš, bukvalno šta god, oni u manjem entitetu blokiraju. Izmišljaju problem na svakom koraku.
Da im ponudiš 3000 € prosjeènu platu pod uslovom da pristanu na zajednièku državu, Dodik ili bilo koji drugi tamo na vlasti bi odbio. Meðunarodna zajednica, EU Inzko i CO to i vidi i zna ali ....

Nisu ni naši cvjeæke, daleko od toga. Hrane jedni druge, žive jedni od drugih. U stvari mi ih hranimo.

21-06-2014 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

Molim lijepo, i nasi nisu niti se po bilo cemu razlikuju od njih.
Mi smo krivi, mi svi snosimo odgovornost.

Mah yebem ti malte ne drzavu gdje diplomirani ekonomista usluzuje u kaficu najobicnije seljake/ovcare.

Nismo mi naucili niti imamo potencijala voditi drzavu u Evropskom duhu dok nas neko ne potegne za usi ili nas zajashe.

21-06-2014 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

ja ba
kad je kriminal u pitanju
svi su pod jednom zastavom

22-06-2014 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

citat:
zlaja wrote:
Vidio sam na uvodnoj stranici tematiku i problem postavljanja zastave sa ljiljanima u jednom selu u BiH u srpskom entitetu. To rade kako sam shvatio Bosnjaci.
Zastava koja reprezentira Republiku BiH koja se borila protiv (i u odbrani) istog tog lokalnog stanovnistva sprske nacionalnosti.
Ali nisu li sami Bosnjaci potpisali dejtonski sporazum? Oni se bore za BiH bez entiteta, drugi se bore protiv BiH. Zastava sa ljiljanima, odnosno konkretno ljiljani, koji poticu iz srednjevjekovne BiH, odnosno Bosne, suvise je velika i bitna da bi se njome prkosilo. Ti ljudi treba da zive sa svojim komsijama, da se uvazavaju i postuju dogovoreno. I onda se bune sto isti ti Srbi, njihove komsije, ne navijaju za tu reprezentaciju BiH?
Gledano u smislu procesa, u BiH nema pobjednicke strane koja moze nametnuti svoj stav, nego je koncept baziran na kompromisu. Mozda nije pravedno ali je tako i samo tako mozemo izgraditi drzavu, koja ce za 100 ili 200 godina bitno drugacije izgledati, bas kao sto je to bilo i proteklih 1000 godina jer se Bosna uvijek transformisala a izgleda da joj je to i buducnost.


Da je samo problem u zastavi sa ljiljanima poštovani Zlaja... U suštini, svi znamo koja je zvanièna zastava BiH. Meðutim, ako pripadnici veæinskog naroda u drugom entitetu mogu slobodno vijoriti srpskim nacionalnim simbolima i zastavama, zašto bi im smetalo što se Bošnjacima iz istog entiteta prohtjelo da postave zastavu sa ljiljanima. Nisu ljiljani, a ni Ljiljani krivi što im je neko slagao da æe imati državu u državi.
26-06-2014 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

Zastava sa ljiljanima. Platno plavo ljiljani bijeli. Za meneOK

19-10-2014 at 02:22 | Ukljuèi u odgovor
Slucajni prolaznik
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-01-2015
Lokacija: Rebublica Tu i Tamo
Odgovori: 6
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zastava sa ljiljanima?

Ta zastava nema HISTORIJSKU vrijednost prije 1992. godine, jer kao takva nije ni postojala. Vecu vrijednost imaju zastave Zmaja od Bosne bijelo-crvena sa polumjesecom i zvijezdom

http://bs.wikipedia.org/wiki/Grbovi_i_zastave_Bosne_i_Hercegovine_kroz_historiju

22-01-2015 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zastava sa ljiljanima?

citat:
Bongo wrote:
Molim lijepo, i nasi nisu niti se po bilo cemu razlikuju od njih.
Mi smo krivi, mi svi snosimo odgovornost.

Mah yebem ti malte ne drzavu gdje diplomirani ekonomista usluzuje u kaficu najobicnije seljake/ovcare.

Nismo mi naucili niti imamo potencijala voditi drzavu u Evropskom duhu dok nas neko ne potegne za usi ili nas zajashe.

Yebo diplomiranog ekonomistu koji radi ko konobar....prkno moze obrisat sa njom....kakav je on ekonomist kad nezna kako napravit sam pare ;hanka
22-01-2015 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Zastava sa ljiljanima? New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice