Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Privatni psihijatar ili psiholog
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

ja mislim da vrlom Klinickom psihologu treba dobar psiholog i psihijatar...bez ljutnje...svaki dan ga gledam i covjek nema slusalice u usima..nedrzi telefon u ruci a prica sa nekim...vjerovatno sam sa sobom...

25-11-2011 at 22:44 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

citat:
Aidatuzla wrote:



hajde, molim te, analiziraj moj avatar

nema sanse da skontas zasto sam stavila ovu pticicu


Ako uzmemo u Obzir "Psiho Analizu" English&English...zakljucicemo da si uzela tu pticicu zato sto ti se svida kako skakuce i odvlaci paznju sa teksta koji napises...
25-11-2011 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

U psihologiji ima puno teorija licnosti i svaki autor smatra da je bas njegova teorija ona koja najbolje odslikava licnosti ovog ili onog pojedinca.

04-12-2011 at 02:10 | Ukljuèi u odgovor
Lulic Senad
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 30-05-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Nisam htio da otvaram novu temu, iako je ova veæ dosta zastarila.
Ali otprilike isto pitanje, psiholog, psihijatar, neuropsihijatar privatnik mi treba?
Kakvi su u plavoj poliklinici?
U DZ sam bio i samo su mi preporuèili tablete, mjesec dana pio i spavao od njih.

10-02-2015 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-05-2013
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Senade, nije mi jasno zašto biste išli u Dom zdravlja ako Vam treba psihološka ili psihijatrijska ili neuropsihijatrijska pomoæ?

U Domu zdravlja rade ljekari opšte prakse, šta Vam je to ljekar opšte prakse mogao da dijagnosticira i još da Vam prepiše lijekove za to i Vi da ga još poslušate i pijete te lijekove?! SAMO I ISKLJUÈIVO bolesni ljudi piju ljekove. Lijekovi se ne piju iz šiæipira, posebno ne tako jaki lijekovi. Pa što Vam ne dade laksativ, da se baš napatite, kukala mu majka! Ja se duboko izvinjavam, nit Vas znam nit Vas poznajem, ali ne znam vala ko je gluplji: taj ljekar ili Vi. Vi isto ko ona Nell iz onog filma, ko da su Vas kurjaci odgajali, pa ne znate ništa. Pa gdje biste da ste dobili neku goru alergiju od tih lijekova? To je Vas obenðijalo, ništa Vam nije riješilo. Dobro ste Vi prošli, mogao je da nastane neki ozbiljniji hemijski balans, hajte Vi na sistematski pregled i vièite "Amin ilahijarabi, amin".

Isto tako mi nije jasno kako ne znate da li Vam je potrebna psihološka, psihijatrijska ili neuropsihijstrijska pomoæ? Jeste li bolesni, trenutno nesnaðeni ili Vam se oko zatvorilo od pritiska u glavi?

Treba Vam psihološka pomoæ ukoliko se suoèavate sa stvarima u životu koje potiskujete i koje ne možete sami da razriješite: žena Vas je napustila, a nedostaje Vam, mati Vam govori da se opet oženite, a ide Vam na živce, djeca Vam izmièu kontroli, strah Vas da neæe otiæ u helaæ i pridružit se ISIL-u. Tu Vam je potreban psiholog da mu iskreno isprièate kako se osjeæate, da Vam pomogne da otkrijete sopstvene resurse za riješavanje problema i da poènete da se nosite sa tim problemima na konstruktivan naèin.

Treba Vam pomoæ psihijatra ukoliko vidite brojeve oko sebe, drogirate se pa biste htjeli da prestanete jer kako oèi otvorite oko Vas bijeli miševi kolo igraju, bivši ste logoraš pa se budite po noæi pa izudarate pola ukuæana, poredate ih jedno po jedno i vièete na njih "Nije ovo Srboslavija, Praèeru!!!" ili se probudite u po noæi i vrištite po dva dana.

Treba Vam neuropsihijatrijska pomoæ ako imate tikove, ako Vam u glavi trne, ako nekad možete, a nekad ne možete rukom ili nogom ili... kontaš.

I zašto baš privatnik? Pa Vi biste i sopstveno duševno stanje riješili po principu "para vrti gdje burgija ne može"? "Privatnici" u BiH su sinonim za ljude koji su otišli dva put u Banja Luku i završili fakultet i na æevape u Travnik i završili magistarski. Pa što ste tako okrutni prema sebi da laicima predajete zdravlje u ruke? Sve polako, ne može ništa nazor. Mislim, kontam, svakom je njegov problem najveæi, ali Vi vala preæeraste po svakom osnovu.

Imate u Tuzli Kliniku za psihijatriju:

http://www.ukctuzla.ba/ukctuzla/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/1989-vie-o-klinika-za-psihijatriju

I imate Udruženje "Vive žene":

http://www.vivezene.ba/servisi.htm

Nazovite obje, probajte obje, odluèite se za onu koja Vama odgovara.

Rad sa psihologom i psihijatrom je dugoroèan: napustite onog psihologa ili psihijatra koji Vam nakon 15 minuta ili 15 dana kaže "Ma, ja, ti imaš X, treba ti Y".

Šta god odluèili, nemojte da idete kod hodže.

15-02-2015 at 15:49 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

U domu zdravlja imaju specijalisticke ambulante pa tako i neruopsihijatar. Ne vjerujem ja da je Senadu doktor opste prakse dao tek tako te neke lijekove za smirenje ili kako on kaze, za spavanje.

Uobicajena praksa doktora opste prakse je da pacijenta posalje u specijalisticku ambulantu doma zdravlja. Za specijalisticke ambulante u ukc-u je tesko dobiti uputnicu odmah, tj. da se prekoci specijalista u dz.

Sve u svemu, slazem se sa Besmirom, nema potrebe da ides kod privatnika. Ja cak ne znam ni koji doktor radi privatno. Ali insistiraj da ti da uputnicu za neuropsihijatriju u Solini pa sebi izaberi doktora.

15-02-2015 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-05-2013
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Ili mu reci "Stislo me, ne znam šta æu sa sebe, ne znam jel mi hemijski disbalans ili psihološki, posavjetuj me gdje da idem, šta da radim, s kim da prièam".

15-02-2015 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
Lulic Senad
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 30-05-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

citat:
besmir wrote:
Ili mu reci "Stislo me, ne znam šta æu sa sebe, ne znam jel mi hemijski disbalans ili psihološki, posavjetuj me gdje da idem, šta da radim, s kim da prièam".



Po ovom tvom meni treba psiholog. I imam 24 godine, nisam hodao po doktorima i iskreno me ne zanima koji je za šta. Hvala na savjetu, ali oni æe opet reæi da moram kod ovog u DZ, pa da mi on nakon kontrole (mjesec dana minimum) da uputnicu za nešto više.
Kao što kaže Bambi, sve ima i u DZ, moj doktor mi je samo napisao recept za lijekove nakon preporuke nps-a. Nps-u me uputio psiholog (iz DZ takodje). Privatniku sam planiroa jer ovi ništa ne pomažu, nije ih briga, nisu me otprilike ništa ni pitali, ali su dali tablete. Nije to radi para, nego radi države, krvne i sliène veze su dovele do toga da nikome nije stalo do tog posla, nego se radi "da prodje kroz ruke". Mogu ti detaljnije pisati o svom problemu u PP ako želiš.

Hvala u svakom sluèaju.
16-02-2015 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Privatni psihijatar ili psiholog

Mlad si, zivot je pred tobom, a zivot nam napravi da nam zatreba da znamo za sta je koji doktor.
Znam kakva je nezainteresovanost doktora kad covjek ne zna sta mu je ili bliskoj osobi. Moja majka je dugo imala pogresnu dijagnozu, bas iz tog razloga. Ja koliko sam shvatila ti imas 1 specijalisticki nalaz?! Na osnovu tog nalaza insistiraj da od dr opste prakse dobijes uputnicu za nps Solina. Moras biti uporan i dosadan. Nemoj nam uzimati za zlo, nije nam losa namjera. Neko nesto zna, neko ima iskustva.

Sad sam zaboravila sta sam jos htjela napisati Glavno sam napisala.

16-02-2015 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
Lulic Senad
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 30-05-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Privatni psihijatar ili psiholog

citat:
Bambi wrote:
Mlad si, zivot je pred tobom, a zivot nam napravi da nam zatreba da znamo za sta je koji doktor.
Znam kakva je nezainteresovanost doktora kad covjek ne zna sta mu je ili bliskoj osobi. Moja majka je dugo imala pogresnu dijagnozu, bas iz tog razloga. Ja koliko sam shvatila ti imas 1 specijalisticki nalaz?! Na osnovu tog nalaza insistiraj da od dr opste prakse dobijes uputnicu za nps Solina. Moras biti uporan i dosadan. Nemoj nam uzimati za zlo, nije nam losa namjera. Neko nesto zna, neko ima iskustva.

Sad sam zaboravila sta sam jos htjela napisati Glavno sam napisala.


Nemam više taj nalaz, bacio.
Nerazmišljanje.
I naravno da ne uzimam za zlo

17-02-2015 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Zdravlje : Privatni psihijatar ili psiholog New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice