Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

Iako mi je svejedno imamo li Vladu TK i ko je u toj vladi, ipak mi je zanimljiva ova situacija sa premijerom i ministrom untrasnjih poslova. Premijer od Skupstine trazi smjenu ministra iako unaprijed zna da se s tim nece sloziti DF, pa ni svi u njegovoj stranci SDA. Sam sebe dovodi u poziciju u kojoj bi u slucaju neuspjele smjene trebao da podnese ostavku. Talasa a talasanje mu nikako ne odgovara. Ili mu je cilj raspad postojece i uspostavljanje nove koalicije jer koalicija sa DF-om slabo funkcionise od prvog dana.

31-05-2015 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

Gutic

31-05-2015 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

gutiæ nema podršku niti svoje stranke u potpunosti. S obzirom da pripada klanu kukiæa, kojega æe bakir od Sarajeva, nastojati da što više oslabi, neæe imati podršku bakirovaca u Skupštini kantona. Po mojim saznanjima to su 3-4 ruke van kukiæeve kontrole.
gutiæ se igra sa vatrom. Podrška naroda jednom ministru nikada nije bila ovolika. Atipièan politièar (u stvari on i nije politièar)ima samo dvije kvalitetu - pošten je i poznaje stanje u MUP-u. Pametnom dosta.

01-06-2015 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

citat:
Shaban wrote:
gutiæ nema podršku niti svoje stranke u potpunosti. S obzirom da pripada klanu kukiæa, kojega æe bakir od Sarajeva, nastojati da što više oslabi, neæe imati podršku bakirovaca u Skupštini kantona. Po mojim saznanjima to su 3-4 ruke van kukiæeve kontrole.
gutiæ se igra sa vatrom. Podrška naroda jednom ministru nikada nije bila ovolika. Atipièan politièar (u stvari on i nije politièar)ima samo dvije kvalitetu - pošten je i poznaje stanje u MUP-u. Pametnom dosta.


Gutic je premazan svim mastima i ne bi usao u ovakav sukob da nije siguran u ishod. Od DF-a trazi nemoguce, da se odrekne Gadze a to znaci samo jedno, razlaz sa DF-om i uspostavljanje nove koalicije. Pitanje je samo ko ce zamijeniti DF. Na raspolaganju su SDP i SBiH. Takodje, zahtjev za smjenom dva ministra iz SDA vodi ka konacnom obracunu unutar SDA. Kukic je sada predsjednik kantonalnog odbora SDA i hoce da se rijesi ministara koji pripadaju protivnickoj struji u SDA.
Na zalost, mislim da u ovim igrama Gadzo kao politicar nema sanse jer nije politicar ali nije nemoguce da i Gutic potone ako istraga protiv njega bude brza i uspjesna kako je Gadzo najavio.

01-06-2015 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?


Kakav god je Gadzo, imao iskustva kao politicar ili ne, narod je na njegovoj strani a to dugo niko nije imao, a i njegova stranka ga podrzava pa mi se njegova pozicija cini sigurnija od Begine.

A sto se tice Bege i SDA-a bolje da malo srede situaciju u svojim redovima, da im se ne desi raspad sistema kao u SDP-u.

Kad nesto ne funkcionise unutra, sta i ocekivati?

Inace, Gadzu znam iz grada, i nikad nisam cula nista lose za njega, jeste da izgleda malo zeznuto, ali vise je to maska da prikrije moguce i neke slabosti, strahove

02-06-2015 at 01:02 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

citat:
sunce wrote:
Kakav god je Gadzo, imao iskustva kao politicar ili ne, narod je na njegovoj strani a to dugo niko nije imao, a i njegova stranka ga podrzava pa mi se njegova pozicija cini sigurnija od Begine.


Koliko je njih briga sta misli narod pokazali su kada su sebi dizali pausale.
To sto narod i stranka podrzavaju Gadzu nece znaciti nista ukoliko DF ispadne iz koalicije. Po svoj prilici to ce se i desiti. Danas cujem pricu da Kukic na tome uveliko radi.

[Edited by Nedo on 02-06-2015 at 22:07 GMT]
02-06-2015 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

citat:
Nedo wrote:

Koliko je njih briga sta misli narod pokazali su kada su sebi dizali pausale.
To sto narod i stranka podrzavaju Gadzu nece znaciti nista ukoliko DF ispadne iz koalicije. Po svoj prilici to ce se i desiti. Danas cujem pricu da Kukic na tome uveliko radi.

[Edited by Nedo on 02-06-2015 at 22:07 GMT]



Kako god, ako Gadzo ode i opet se negdje angazuje dobit ce sve glasove od naroda. Ma znam da si u pravu, samo onako kazem, a valjda i Kukicu i slicnima jednom dodje kraj sa gazdovanjem
02-06-2015 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

Price o raskidu SDA sa DF-om i novoj koaliciji su potvrdjene. FTV prenosi izjavu portparola SDA koji kaze da se vode pregovori sa Strankom za BiH s kojom bi uz ostale koalicione partnere SDA imala stabilnu vecinu. Koliko stabilnu, to je drugo pitanje imajuci u vidu da i u samoj SDA imaju dvije struje. Navodno Kukic kontrolise 10 od 13 poslanika sto znaci da bi im trebalo 8 koalicionih da bi imali stabilnu vecinu a u novoj kombinaciji imali bi 7 koalicionih poslanika.

[Edited by Nedo on 03-06-2015 at 20:26 GMT]

03-06-2015 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

Hoce li ko pohvaliti moje prognoze

05-06-2015 at 15:46 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ko ce prije, Gadzo ili Gutic?

citat:
Nedo wrote:
Hoce li ko pohvaliti moje prognoze

Izgleda da me i nije trebalo pohvaliti, ovi se povukli u ilegalu, nit Bego smjenjuje Gadzu, nit Gadzo hapsi Begu
22-06-2015 at 15:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Ko ce prije, Gadzo ili Gutic? New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice