Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Papa i skraceno radno vrijeme
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Papa i skraceno radno vrijeme


U nizu cudnih odluka nasih politicara, spada vjerovatno i ta da je danas skraceno radno vrijeme u svim drzavnim institucijama i ustanovama u FBiH. Radi se do 12 sati, a ako sam dobro informisana u RS ce do 13.

Svaka cast papi ali pretjerase

05-06-2015 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
sunce wrote:

U nizu cudnih odluka nasih politicara, spada vjerovatno i ta da je danas skraceno radno vrijeme u svim drzavnim institucijama i ustanovama u FBiH. Radi se do 12 sati, a ako sam dobro informisana u RS ce do 13.

Svaka cast papi ali pretjerase

Za Sarajevo bi se i mogla smisliti neka objasnjenja ali za ostale ni pod razno. Ipak treba primjetiti i jednu pozitivnu stvar, da nesto vazi za podrucje cijele drzave


[Edited by Nedo on 05-06-2015 at 15:42 GMT]
05-06-2015 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

A pozitivno/zajednickoje da ne vole radit. Qq lele.

Mislim da nema dobrog opravdanja ni za Sarajevo, da ne pominjem ostale. Cak i skracena nastava.

05-06-2015 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

ja koliko cuh danas skole u Tuzli nisu radile zbo posjete... mislim kakve veze Tuzla ima

05-06-2015 at 20:17 | Ukljuèi u odgovor
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

Na zalost bosnjacima se nabija jos jedan kompleks. Pored toga sto bosnjaci pate od kompleksa manje vrijednosti, krize vlastitog identiteta, turbo pomodarstva... sada se tome pridodaje i 'papin kompleks'.

A sta je to?

To je da se stvara ambijent po kojem svi bosnjaci moraju velicati, hvaliti, i voliti papu ako zele da budu moderni, kulturni, i europejci. A onaj bosnjak (musliman) koji slijedi svoju vjeru Islam i kaze da je papa obican covjek, da nije nikakav svetac, i da je u Islamu obozavanje ljudi zabranjeno jer u Islamu ne postoji posrednik izmedju vjernika i Boga (kao sto je za katolike papa), taj automatski bude okarakterisan kao seljak ili islamista.

To ide u prilog tezi po kojoj su bosnjaci (muslimani) duzni da se ulizuju i prilagodjavaju krscanima dok u isto vrijeme krscani ne moraju nista da prihvate od muslimana. Zamislite da neki istaknuti Islamski ucenjak ode u Hrvatsku i Srbiju da li bi mu se priredila parada i ovoliki docek? Ne. Da li bi bilo koga bilo briga za njega? Ne. A sa druge strane mi bosnjaci smo duzni i obavezni da velicamo papu.

A sto se tice skracivanja radnog vremena zbog pape, nikome nije palo da to kritikuje a dezurni sekularisti koji su "jako osjetljivi" na ovakve stvari su "velikim cudom" ovoga puta ostali nijemi. Ni rijeci od njih. Naravno to je zato sto se radi o katoliku papi.

Zamislimo samo situaciju da Vlada Federacije donese odluku da se petkom skrati radno vrijeme kako bi svi graðani koji to žele mogli otiæi na džumu. Pretpostavljamo da bi razni sekularisti digli prašinu i poèeli napadati takvu odluku i govoriti da je to udar na sekularizam.

Mi nemamo ništa protiv Papinog dolaska, naprotiv, on je dobrodošao u BiH i Sarajevo. Ali neka ovo bude ilustracija svima da imaju u nadolazeæem mjesecu Ramazana obzira prema postaèima i opæenito prema ljudima, pripadnicima svih religija.

I jos nesto, kada je tokom proslog Ramazana u nekim dijelovima Sarajeva bilo zabranjeno tocenje alkohola, sekularisti su bljuvali vatru i osudjivali tu odluku govoreci da se to kosi sa sekularizmom. A upravo je ovih dana donesena odluka da se u nekim dijelovima Sarajeva isto tako zabrani tocenje alkohola zbog papine posjete. I jesu li sekularisti vristali zbog toga? Nisu. Tisina i muk. Ipak je katolik papa u pitanju. A Ramazan i muslimani, fuj.

06-06-2015 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

Mislim da je Papa treb'o doc' u Kalesiju

06-06-2015 at 00:51 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Iceland wrote:
Na zalost bosnjacima se nabija jos jedan kompleks. Pored toga sto bosnjaci pate od kompleksa manje vrijednosti, krize vlastitog identiteta, turbo pomodarstva... sada se tome pridodaje i 'papin kompleks'.

A sta je to?

To je da se stvara ambijent po kojem svi bosnjaci moraju velicati, hvaliti, i voliti papu ako zele da budu moderni, kulturni, i europejci. A onaj bosnjak (musliman) koji slijedi svoju vjeru Islam i kaze da je papa obican covjek, da nije nikakav svetac, i da je u Islamu obozavanje ljudi zabranjeno jer u Islamu ne postoji posrednik izmedju vjernika i Boga (kao sto je za katolike papa), taj automatski bude okarakterisan kao seljak ili islamista.

To ide u prilog tezi po kojoj su bosnjaci (muslimani) duzni da se ulizuju i prilagodjavaju krscanima dok u isto vrijeme krscani ne moraju nista da prihvate od muslimana. Zamislite da neki istaknuti Islamski ucenjak ode u Hrvatsku i Srbiju da li bi mu se priredila parada i ovoliki docek? Ne. Da li bi bilo koga bilo briga za njega? Ne. A sa druge strane mi bosnjaci smo duzni i obavezni da velicamo papu.

A sto se tice skracivanja radnog vremena zbog pape, nikome nije palo da to kritikuje a dezurni sekularisti koji su "jako osjetljivi" na ovakve stvari su "velikim cudom" ovoga puta ostali nijemi. Ni rijeci od njih. Naravno to je zato sto se radi o katoliku papi.

Zamislimo samo situaciju da Vlada Federacije donese odluku da se petkom skrati radno vrijeme kako bi svi graðani koji to žele mogli otiæi na džumu. Pretpostavljamo da bi razni sekularisti digli prašinu i poèeli napadati takvu odluku i govoriti da je to udar na sekularizam.

Mi nemamo ništa protiv Papinog dolaska, naprotiv, on je dobrodošao u BiH i Sarajevo. Ali neka ovo bude ilustracija svima da imaju u nadolazeæem mjesecu Ramazana obzira prema postaèima i opæenito prema ljudima, pripadnicima svih religija.

I jos nesto, kada je tokom proslog Ramazana u nekim dijelovima Sarajeva bilo zabranjeno tocenje alkohola, sekularisti su bljuvali vatru i osudjivali tu odluku govoreci da se to kosi sa sekularizmom. A upravo je ovih dana donesena odluka da se u nekim dijelovima Sarajeva isto tako zabrani tocenje alkohola zbog papine posjete. I jesu li sekularisti vristali zbog toga? Nisu. Tisina i muk. Ipak je katolik papa u pitanju. A Ramazan i muslimani, fuj.

Kako razumjedoh, poenta prièe je u nepotrebnom skraæivanju radnog vremena u cijeloj državi, a ne u naturanju bošnjacima da se "prilagoðavanju" katolièkom poglavaru i uporeðivanje štabibilokadbibilo.

Kad veæ tako dušebrižno razmišljate, što ne spomenuste dozvolu da se petkom najnormalnije ide na džumu iz institucija (što poštujem da se mora imati pravo, ali..)..
Tako da uopšte ne stoji ova prièa.

Ovo je Apsurdistan, pa tako i da se apsurdno ne radi jer nam se može da se ne radi na taj dan!!
06-06-2015 at 10:28 | Ukljuèi u odgovor
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

Preporucujem svima da poslusaju Kavazovicev govor pred Papom.

06-06-2015 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
hurija wrote:

Kako razumjedoh, poenta prièe je u nepotrebnom skraæivanju radnog vremena u cijeloj državi, a ne u naturanju bošnjacima da se "prilagoðavanju" katolièkom poglavaru i uporeðivanje štabibilokadbibilo.

Kad veæ tako dušebrižno razmišljate, što ne spomenuste dozvolu da se petkom najnormalnije ide na džumu iz institucija (što poštujem da se mora imati pravo, ali..)..
Tako da uopšte ne stoji ova prièa.

Ovo je Apsurdistan, pa tako i da se apsurdno ne radi jer nam se može da se ne radi na taj dan!!




Skraceno radno vrijeme u svim drzavnim institucijama i ustanovama i to dan prije papinog dolaska je bilo zaista nepotrebno.

Sto se tice dzume to nema veze s tim, jer na dzumu izlaze na privatnu izlaznicu. Pa se to uglavnom regulise tako da oni bas koji zele izlaziti cetvrkom rade duze da petkom izlaze ranije.

Nije mi bas jasno sto si spominjala dzumu kad nema veze sa vladinim odlukama. Sto se mene tice ukinula bih i neradne vjerske praznike u sekularnoj drzavi.

A sto se tice pape, hvala Bogu sve proslo ok, papa velik u svojoj jednostavnosti, odusevio me nekim postupcima.
06-06-2015 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
sunce wrote:

Sto se tice dzume to nema veze s tim, jer na dzumu izlaze na privatnu izlaznicu. Pa se to uglavnom regulise tako da oni bas koji zele izlaziti cetvrkom rade duze da petkom izlaze ranije.

Sto se mene tice ukinula bih i neradne vjerske praznike u sekularnoj drzavi.



S obzirom da mi zivimo po krscanskom kalendaru po kojem katolici i pravoslavci imaju cijeli jedan dan slobodan za svoju molitvu, a to je nedjelja, mislim da bi isto tako trebalo i muslimanima dozvoliti da na svoj sveti dan, petak, slobodno i nesmetano mogu obaviti molitvu. Zasto bi smo se mi prilagodjavali samo krscanskim potrebama? Zar ne mozemo barem u svojoj zemlji prilagoditi neke stvari nasim potrebama? Prema ovome kako je sada, katolici i pravoslavci slobodno i rahat nedjeljom odu na svoju molitvu a muslimani moraju da se opravdavaju, tiho i stidljivo izvlace sa radnog mjesta... da bi petkom obavili molitvu. Je li to pravedno? Treba donijeti zakon da SVI imaju pravo na par slobodnih sati petkom kao sto katolici i pravoslavci imaju slobodnu nedjelju.

A sto se tice slobodnih dana za praznike, zaista mi nije jasno Sunce zasto zelis da mi budemo sekularniji od sekularne europe? Zasto ici u takvu krajnost? Ako u krscanskoj Europi vjerski praznici nisu nikakav problem i odrasli i djeca imaju kamaru slobodnih dana za svoje vjerske blagdane, zasto bi smo mi pobogu dragi sami sebi oduzeli isto takvo pravo da za svoje blagdane imamo slobodne dane? Znas li Sunce koliko slobodnih dana odrasli i djeca tamo imaju za bozicne praznike? Puno dana. A kod nas djeca imaju samo 2 ili 3 dana za bajram, ali po tebi i to treba ukinuti.

Mozda Sunce da ukinemo i Islam i da krivicno gonimo svakoga ko za sebe kaze da je vjernik i musliman. A krscani u Europskim zemljama neka slobodno propovijedaju svoju vjeru i neka se njihova djeca i odrasli vesele i raduju svojim bozicima i uskrsima. A mi cemo sebi ukinuti nase.

I ja sam za sekularnu drzavu ali nisam za ekstremni sekularizam! Ako se krscanstvo i krscanski praznici ne kose sa sekularizmom u Njemackoj, Francuskoj, Italiji.... zasto bi se Islam i bajrami kosili sa sekularizmom u nasoj zemlji??
07-06-2015 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Papa i skraceno radno vrijeme New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice