Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Papa i skraceno radno vrijeme
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Aidatuzla wrote:
Iceland, jesi ti neki nabrijan tip


Ili si samo trol


Jedna od karakteristika nas bosnjaka je da kada nemamo argumenata onda pocnemo govoriti "vidi mu glave". Ako nemas nista pametno napisati odnosno replicirati na ono sto sam ja napisao, onda je bolje nista ne napisati.
08-06-2015 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
e viva
Nivo: Forumas sa iskustvom
...daidzin fudbaler....

Registriran(a): 04-04-2004
Lokacija: 6 feet above
Odgovori: 127
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Aidatuzla wrote:
Iceland, jesi ti neki nabrijan tip


Ili si samo trol


Ne da je troll, nego trollcina !
08-06-2015 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Iceland wrote:


Jedna od karakteristika nas bosnjaka je da kada nemamo argumenata onda pocnemo govoriti "vidi mu glave". Ako nemas nista pametno napisati odnosno replicirati na ono sto sam ja napisao, onda je bolje nista ne napisati.

vidi mu glave
08-06-2015 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
Iceland
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 26-05-2015
Lokacija: BiH
Odgovori: 14
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Aidatuzla wrote:



Stvarno ocekujes nesto pametno na ono sto si ti napisao?


A sta nije istina u onome sto sam napisao? Hajde jedno po jedno...
08-06-2015 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

Iceland - To je da se stvara ambijent po kojem svi bosnjaci moraju velicati, hvaliti, i voliti papu ako zele da budu moderni, kulturni, i europejci. A onaj bosnjak (musliman) koji slijedi svoju vjeru Islam i kaze da je papa obican covjek, da nije nikakav svetac, i da je u Islamu obozavanje ljudi zabranjeno jer u Islamu ne postoji posrednik izmedju vjernika i Boga (kao sto je za katolike papa), taj automatski bude okarakterisan kao seljak ili islamista.
********************************************
Mozda je tvoj ambijent drugaciji ali ja u svom ambijentu nisam MORAO da velicam i hvalim papu, a da ga volim (papu ili bilo koga drugog) ionako mi niko ne moze narediti. Ne moras biti musliman ni Bosnjak pa da znas da je papa obican covjek od krvi i mesa. U vjerskom i drzavnickom smislu papa ipak nije obican covjek, vrhovni je poglavar katolicke crkve i na èelu države Vatikan. Meni papa nije "sveti otac" ali postujem i prihvatam da to jeste katolicima i to me ne cini manje muslimanom.
********************************************
Iceland - To ide u prilog tezi po kojoj su bosnjaci (muslimani) duzni da se ulizuju i prilagodjavaju krscanima dok u isto vrijeme krscani ne moraju nista da prihvate od muslimana. Zamislite da neki istaknuti Islamski ucenjak ode u Hrvatsku i Srbiju da li bi mu se priredila parada i ovoliki docek? Ne. Da li bi bilo koga bilo briga za njega? Ne. A sa druge strane mi bosnjaci smo duzni i obavezni da velicamo papu.
********************************************
Ulizivanje i prilagoðavanje su dvije rijeci koje ne idu jedna uz drugu. O ulizivanju ne bih ali prilagodjavanje sredini u kojoj zivis u mjeri koja ne vrijedja tvoje ljudsko dostojanstvo je sasvim normalno ako zelis da budes dio te sredine. Ako nemas potrebu da budes prihvacen i mozes da zivis u nekakvom svom mikro svijetu, ne prilagodjavaj se. Ako imas potrebu da budes prihvacen a ne zelis da se prilagodis onda si izabrao pogresno mjesto za zivot. Taj princip vazi za sve pa i za krscane i nemuslimane koji zive u muslimanskom svijetu.
Poredjenje odnosa prema papi u BiH i odnosa Hrvatske prema nekakvom islamskom ucenjaku je smijesno. Da bi se moglo porediti taj islamski ucenjak bi morao istovremeno biti i vrhovni vjerski poglavar svih muslimana (a takvog nema) ili bar na èelu neke države.
********************************************
Iceland - A sto se tice skracivanja radnog vremena zbog pape, nikome nije palo da to kritikuje a dezurni sekularisti koji su "jako osjetljivi" na ovakve stvari su "velikim cudom" ovoga puta ostali nijemi. Ni rijeci od njih. Naravno to je zato sto se radi o katoliku papi.
********************************************
Kazes da nikome nije palo na pamet da kritikuje a pises u okviru forumske teme koja je otvorena da bi se kritikovala ta odluka o skracenju radnog vremena.
********************************************
Iceland - Zamislimo samo situaciju da Vlada Federacije donese odluku da se petkom skrati radno vrijeme kako bi svi graðani koji to žele mogli otiæi na džumu. Pretpostavljamo da bi razni sekularisti digli prašinu i poèeli napadati takvu odluku i govoriti da je to udar na sekularizam.
********************************************
Naravno da bi to bio udar na sekularizam, realnim osobama to ne treba ni objasnjavati, dovoljno je samo podsjetiti da BiH nije islamska država, niti je FBiH islamski entitet.
********************************************
Iceland - Mi nemamo ništa protiv Papinog dolaska, naprotiv, on je dobrodošao u BiH i Sarajevo. Ali neka ovo bude ilustracija svima da imaju u nadolazeæem mjesecu Ramazana obzira prema postaèima i opæenito prema ljudima, pripadnicima svih religija.
********************************************
Lijepo receno a ja jos dodajem da je obzir znak postovanja i ljudskosti, ne samo u vjeri vec u svemu.
********************************************
Iceland - I jos nesto, kada je tokom proslog Ramazana u nekim dijelovima Sarajeva bilo zabranjeno tocenje alkohola, sekularisti su bljuvali vatru i osudjivali tu odluku govoreci da se to kosi sa sekularizmom. A upravo je ovih dana donesena odluka da se u nekim dijelovima Sarajeva isto tako zabrani tocenje alkohola zbog papine posjete. I jesu li sekularisti vristali zbog toga? Nisu. Tisina i muk. Ipak je katolik papa u pitanju. A Ramazan i muslimani, fuj.
********************************************
Ponovo poredis neuporedivo. Zabrana tocenja alkohola zbog dolaska pape (ako je takve zabrane bilo) nije uvedena iz vjerskih vec sigurnosnih razloga.

09-06-2015 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Nedo wrote:

Ulizivanje i prilagoðavanje su dvije rijeci koje ne idu jedna uz drugu. O ulizivanju ne bih ali prilagodjavanje sredini u kojoj zivis u mjeri koja ne vrijedja tvoje ljudsko dostojanstvo je sasvim normalno ako zelis da budes dio te sredine. Ako nemas potrebu da budes prihvacen i mozes da zivis u nekakvom svom mikro svijetu, ne prilagodjavaj se. Ako imas potrebu da budes prihvacen a ne zelis da se prilagodis onda si izabrao pogresno mjesto za zivot. Taj princip vazi za sve pa i za krscane i nemuslimane koji zive u muslimanskom svijetu.
Poredjenje odnosa prema papi u BiH i odnosa Hrvatske prema nekakvom islamskom ucenjaku je smijesno. Da bi se moglo porediti taj islamski ucenjak bi morao istovremeno biti i vrhovni vjerski poglavar svih muslimana (a takvog nema) ili bar na èelu neke



Fino i argumentovano obrazlozeno sve a posebno ovaj gornji pasus.


[Edited by Shiva on 09-06-2015 at 09:20 GMT]
09-06-2015 at 01:35 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Papa i skraceno radno vrijeme

citat:
Iceland wrote:


A sta nije istina u onome sto sam napisao? Hajde jedno po jedno...


Svako od nas ima pravo na svoje misljenje i to treba postovati iako nuzno ne znaci da se moramo slagati sa istim.
Nesto mi je zapelo za oko u tvom donjem tekstu.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Znas li Sunce koliko slobodnih dana odrasli i djeca tamo imaju za bozicne praznike? Puno dana. A kod nas djeca imaju samo 2 ili 3 dana za bajram, ali po tebi i to treba ukinuti. 

.:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
U Njemackoj su samo dva dana za Bozic neradna.
25 i 26 Decembar. Ostale dane se radi. U pravu si djeca imaju vise ali je to zimsko ferije i ono traje od oko 3 sedmice.
09-06-2015 at 02:03 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Papa i skraceno radno vrijeme

auuu, jeste se raspisali

Sunce, i rekla sam da je nepotrebno bilo skraæivanje radnog vremena.
Spomenula sam džumu "figurativno" zbog tona kojeg primjeæujem u postu @Iceland, a ne da bih se ubjeðivala da li treba ili ne treba.

@Nedo za post

15-06-2015 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Papa i skraceno radno vrijeme New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice