Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : NOVI RAT???
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
e viva
Nivo: Forumas sa iskustvom
...daidzin fudbaler....

Registriran(a): 04-04-2004
Lokacija: 6 feet above
Odgovori: 127
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

Ne vidim kako bi to Srbi krenuli napadati bilo koga jer su dio zajednicke drzave (kakve-takve ali ipak drzave), a s druge strane nije vise 92' pa da se kupuje od SDA kalas za 2000 maraka koji su oni dobijali za 500 od lopova iz JNA...danas svaka kuca ima makar jedan kalas sa dva okvira, bujrum napadni ako imas petlju...mislim da vecina ljudi u manjem entitetu nije za rat vec gledaju kako da prezive od prvog do prvog, i da ce ta ista vecina skinuti Dodika sa vlasti jer im je pun kofer prica o secesiji...iskreno, vise se plasim nasih idiota koji bi tekbirali, a poslije otisli da se nalocu uz Polumente, Sandre, Sasu Matica ili Mileta Kitica...i naravno nerviraju me specijalci iz gore-spomenutih trosjeda sa americkim, kanadskim, belgijskim, svicarskim, austrijskim pasosima koji dodju jednom godisnje u domovinu i qurce se GTI-jevima na lizing....


Dakle ako Dodik krene u secesiju i ako srbi opet napadnu bošnjake ti smatraš da trebamo podignuti ruke i predati državu bez ispaljenog metka?



12-07-2015 at 03:39 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
e viva wrote:




generalno nerviraju te svi Bosnjaci,bez obzira jesu li to oni iz Bosne ili mozda zrtve genocida raseljene sirom svijeta?
12-07-2015 at 14:21 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
e viva wrote:




Cura draga i ti se svasta pomalo neumjesnog naprica.
Nije istina da svi posjeduju oruzje u kucama i nikako da po dva posjeduje.
Sta ti imas protiv tih lizingasa iz dijaspore i njihovih GTI.
Pa ako si malo bistrija u tvrdnji, taj lizing si moze priustiti samo neko ko ima malo dublji dzep.
Ja mislim da ti nemas cistu predstavu koliko kosta jedan lizing auto.
1.5-2.2% bruto vrijednostin auta (mjesecno), pa sada izvoli racunaj, plus osiguranje, plus servi.

Ko ti je to rekao, slagao te, istina,ima opcija lizinga po povoljnijoj cijeni ali za mali broj korisnika.
13-07-2015 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
Bongo wrote:


Cura draga i ti se svasta pomalo neumjesnog naprica.
Nije istina da svi posjeduju oruzje u kucama i nikako da po dva posjeduje.
Sta ti imas protiv tih lizingasa iz dijaspore i njihovih GTI.
Pa ako si malo bistrija u tvrdnji, taj lizing si moze priustiti samo neko ko ima malo dublji dzep.
Ja mislim da ti nemas cistu predstavu koliko kosta jedan lizing auto.
1.5-2.2% bruto vrijednostin auta (mjesecno), pa sada izvoli racunaj, plus osiguranje, plus servi.

Ko ti je to rekao, slagao te, istina,ima opcija lizinga po povoljnijoj cijeni ali za mali broj korisnika.



Ja moram dodat da u inostrastvu ako imas socialnu koja ti placa kiriju i nemas nikakvog kredita za stan mozes ti imati i range rovera. Kod nas sistem posudjivanja para je totalno drugaciji nego u inostranstvu. Banke u evropi bacaju pare natebe ko lude. Eh sad je do tebe hoces li imat obraza da se zaduzis do guse. Kod nas narod ima obraz pa nevoli da se proteze vise nego sto moze doduse sve je manje takvih. Ja sam jednom prico sa jednom curom koja fura bjesno auto a vam na ivici bankrota, i pitam ja nju halo sto to sebi radis bona. Veli ona ma boli me cosak niko nevidi sta ja imam u novcaniku ali vide sta oblacim i sta vozim. E eto to je mentalitet Chobana. A sto se tice rata tobe jarabi estaquirlah. Treba se operisati od tih ideja. To je za interest politicara i profitera. Odstraniti tu ideju kao tumor.
15-07-2015 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
F4M1L14 wrote:


Ja moram dodat da u inostrastvu ako imas socialnu koja ti placa kiriju i nemas nikakvog kredita za stan mozes ti imati i range rovera. Kod nas sistem posudjivanja para je totalno drugaciji nego u inostranstvu. Banke u evropi bacaju pare natebe ko lude. Eh sad je do tebe hoces li imat obraza da se zaduzis do guse. Kod nas narod ima obraz pa nevoli da se proteze vise nego sto moze doduse sve je manje takvih. Ja sam jednom prico sa jednom curom koja fura bjesno auto a vam na ivici bankrota, i pitam ja nju halo sto to sebi radis bona. Veli ona ma boli me cosak niko nevidi sta ja imam u novcaniku ali vide sta oblacim i sta vozim. E eto to je mentalitet Chobana. A sto se tice rata tobe jarabi estaquirlah. Treba se operisati od tih ideja. To je za interest politicara i profitera. Odstraniti tu ideju kao tumor.


Drug, nista ne shtima sto si rekao.
Ta cura koja je kako kazes na ivici bankrota a fura bijesnu limuzinu, moze je furati odnosno limuzinine troskove miriti jedino ako podturi njenu ako ima dobru guzu.
Za bijesnu limuzinu potrebna je bijesna vreca novaca.

Tacka.
16-07-2015 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
Bongo wrote:


Drug, nista ne shtima sto si rekao.
Ta cura koja je kako kazes na ivici bankrota a fura bijesnu limuzinu, moze je furati odnosno limuzinine troskove miriti jedino ako podturi njenu ako ima dobru guzu.
Za bijesnu limuzinu potrebna je bijesna vreca novaca.

Tacka.



Ti drug ne kontas sistem. Cura nema para nego pozajmi od banke ili ima bjesno auto na lising gdje moze otplacivat bjesno auto sa 400-500 eura mjesecno a ima platu neku najnizu oko 1000 eura. Znaci ona vozi bjesno auto, duguje i bogu i ocu a auto nije tvoj dok ga ne odplatis. All u tvojim ocima ona ima kesu punu kesha. E heto.
20-07-2015 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVI RAT???

citat:
F4M1L14 wrote:


Ti drug ne kontas sistem. Cura nema para nego pozajmi od banke ili ima bjesno auto na lising gdje moze otplacivat bjesno auto sa 400-500 eura mjesecno a ima platu neku najnizu oko 1000 eura. Znaci ona vozi bjesno auto, duguje i bogu i ocu a auto nije tvoj dok ga ne odplatis. All u tvojim ocima ona ima kesu punu kesha. E heto.



Ne, ja sam samo rekao da ta cura iz nase price ima bijesnu guzu.
Nemoj zivota ti da ti preracunavam lizing rate i kako se dolazi do kredita,
ponovo si sve izmijesao, ne dolazi se pak tako do te strmoglave lizing rate niti bilo kakvih kredita sa platom od tisucu €.

Mogucnost lizinga koriste iskljucivo oni koji imaju par sitnih novcica u dzepu i nikako drugi.
21-07-2015 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVI RAT???

citat:
Caliph wrote:
Rat na ovim prostorima je tradicija i nešto praktièno neminovno. Faktor nestabilnosti na Balkanu jeste velikosrpska politika zla i dok ona postoji ovdje æe postojat opasnost od novog sukoba.


ne zaboravi da je njihova uloga u svemu tome samo dzeltska,dok su planeri svega negdje izvan ovih prostora...

Prema informacijama BH dijaspore,danas je oko 7 000 000 Bosnjaka van Bosne,a pri tome niti 1% nije otisao svojom voljom vec su jedva zivu glavu izvukli...

Pismo Husein-efendije Užièanina iz Istambula upuæeno hzf. Ibrahimu u Bijeljinu, 1887. godine.

«Vrli moj i svake hvale vrijedni ahbabu,
Evo se u neko doba i moja duša malo smiri, te uzeh kalem, divit i hartiju da ti habere pošaljem iz ovoga novoga moga života, iz ovoga dunjaluka kojega do juèer ne mogodoh ni zamisliti, a sad ga svojim prihvatam. Godine proðoše otkad iz našega rodnog kraja odosmo, evo sad æe punijeh dvaest i pet, i skoro dvaest i tri kako Bosnu našu napustismo, al’ opet, kad treba da se javim tebi ili kome drugome tamo, mene taka tuga spfopane, taka slabost, ko morija kaka, ko tehre najveæe, da kalem jedva u ruku prifatim. Rane mi se otvore na srcu, ko da to juèe bješe, il’ ko da nikad bilo nije, ko da ružan san sanjam, pa jedva èekam da se probudim. Al se probuditi nikako ne umijem. Pa mi namah na oèi Užice naše iziðe, sjajno i veliko, kako je i bilo, da mu je i Stambol mogo zavidjeti. Ko god u njega doðe – jedva iz njega ode, toliko mu se teško od one ljepote rastati. Diljem svijeta bijaše Užice poznato koliko god nekad slavna Kordoba. Da se neumrli Abdel Rahman, Allah da mu osvijetli pute, pridigo iz groba, nikaki drugi grad na zemaljskom šaru ne bi našo da u njem živi, veæ Užice, kad veæ njegove Kordobe nema i ne more je biti. Samo Užice. Užice opjevano, Užice prelijepo.

Da nas je grom udario, da nas je šejtan vrelom šakom prignjeèio, da se planina otvorila, ne bi nas ništa toliko ojadilo ko vijest da iæi moramo. Da iæi moramo, da se halaliti moramo od onoga što bijaše naše èitavu jednu vjeènost, dugu i neprekinutu. I oèi èim zatvorim, onaj mi silni plamen u glavi zaigra, kad nam Užice naše zapališe. I to oni isti što ih braæom svojom prifatismo, s kojima hljeb i radost dijelismo, s kojima se pobratismo. Tri je dana Užice gorjelo džehenemskim plamom, tri su dana duše naše umirale od toga plamena, tri dana se oni koje voljesmo naslaðivahu našijem patnjama. I kada sve gotovo bješe, tavni se puti pred nama otvoriše, noæ duboka što nam, evo, traje veæ dvaes i pet predugih ljeta. Skupismo se tada ko pred Silah æuprijom, da pogled najzadnji na popaljeno Užice bacimo. A ðevojke se naše, od silna prkosa i od ljuta oèaja, u kolo ufatiše, pa zapjevaše:

„Oj Užice, mali Carigrade, dok bijaše, dobro li bijaše.“

I odosmo. Oni što nas, koliko juèe, braæom svojom nazivahu, ispratiše nas halakanjem i pogrdama neèuvenim. A za ciglo nekolko mjeseci doðoše do nas crni glasi. Ti isti srušiše i sravniše sve što još ostade, svaku gredu, svaki ubogi zid. Nestadoše, kao rukom džehenemskom izbrisane, i džamije, i mektebi i hamami, i hanovi, sve kuæe naše zauzeše i razvališe, sva turbeta u zemlju uæeraše, sva mezarja zaoraše, ne ostade ni traga najmanjega, ni kamena na kamenu, ni glasa jednoga, ni travke što naša bijaše. Nièega, ko da nièega nikad ni bilo nije. Ubiše nas žive, i ubiše sve naše mrtve, ni trunke od našijeh stotina godina ne ostade, moj hafize. Ništa. Kao da našeg nikad ne bijaše. Ne šæedoh tad u Aziziju što nam nuðaše, na Savi, no se tvome domu zaputih. A ti me kao pravoga dosta primi, i s tobom, u tvojoj mudrosti i poštenju, nešto utjehe naðoh, i smirenja nešto. Dvije godine ostavljao si me u tvojoj bijeloj Bijeljini, al’ ja svome hastaluku dohakati ne mogodoh. I još sam vidio one iste kako se i vama pod kožu uvlaèe, kako vas braæom svojom nazivaju, a u oèima njihovijem poznadoh istu onu tminu akšamsku koja nas prekri i udavi, e, ja te tada, ustrašen pozvah da idemo skupa. Jer æe taj mrak i tebe stiæi, kad-tad. No, ti mi nisi povjerovao, moj hafize. Ti ostade, a ja put pod noge. Ti svoj put odloži, a ja krenuh meðu tuði svijet da svoj mir susretnem. Il’ ahiretsku kapiju da naðem. I kako mi je, pitaš, jesam li se konaèno naviko, jesam li na svoje nogom stao za sve ove godine? Kako je našemu narodu, Bošnjanima našim, u ovom vilajetu što nije naš?

Znaš kako nam je? Ko da nas je šejtan svojeruèno nebrojenim sihirima posuo, ko nekim pepelom, i mi, kad iz postojbine svoje krenusmo, ko da izaðosmo iz svojijeh života, iz svega što smo znali, kontali i èinili, i uniðosmo u neèije tuðe živote. Pa nam u poèetku èudni ti tuði životi, neudobni nekako, sve nas žulja, i lijepo i ružno, i dobro i loše, sve nam smeta, ni žal nam nije žalna, ni radost rahatna, ni beriæet, i kad ga ima, za srce nam prirastao nije. I dugo tako hodasmo uzduž i poprijeko tim tuðim životima, kao èikmom, bez izlaza, tražeæi sebe u toj pregustoj tmini, al’ sebe ne naðosmo. No se, malo-pomalo, polagahno, kako je insanima jadnim suðeno i dosuðeno u nekom kutku beskrajne i nemjerljive Allahove brige, svikosmo nekako i na tuðu kožu, i na tuðu rijeè, i na tuðe adete, na sav taj život koji do juèe ni zamisliti nismo mogli, i taj nam život postajaše sve manje žuljevit i muèan, ko što nekad bijaše. I eto, guramo nekako svoju tegobu uzbrdicom od sabaha do jacije, i nije nam više tako zorli i turobno. Baca na sve milostivi Allah ljekovitu prašinu zaborava. Samo se nekad, u po noæi, bez razloga, probudimo ustrašeni. U mrak se zagledamo, pa se zapitamo: „Bože milostivi, hoæemo li se ikad vratiti u naše živote, poharane?“ I kako god na tebe i na tvoje mislim, moj hafize, sve se na jedno vrnem. Kako je rahmetli Evlija Èelebija, Allah mu dao svih sedam Dženneta, kako doðe u naš bosanski vilajet, u kojem se još ni jedno nebo mirno ogledalo nije, pogodi i šta smo, i kako smo. I vako zapisa u svoj blagoslovljeni defter: „Nisu oni glupi, samo im pamet sporo dolazi.“

I pogodi, vallahi billahi! I pogodi, dragoga mi Allaha! Kako nas viðe, tako i pogodi! Svi smo taki, od prvoga do zadnjega. Al’ mi sebe poznavali nismo, makar smo sami sa sobom živjeli od kako je svijeta i vijeka. I vazda treba da nas planina u lice udari, pa da vidimo jasno one oko sebe. I sad se polahko, ko oni sa dna kace, ko prava hezela, ko da smo fukara u mozak il’ hrsuzi najobièniji, sad se, rekoh, mi proæerani, u pamet vrnusmo. I sve nam jasno postade. I bi nam lakše na srcu našemu, ko da progledasmo. Al’ kasno, moj hafize. Sad nam pamet i ne treba, sad sve to slobodno moremo u jaliju baciti. Mi znamo sad ko smo mi i ko su oni. I šta nam iza leða spremaše, dok smo skupa, za jednom sofrom bili. A znate li vi, dobri moj hafize? Jes, belæim je i to suðeno, da neko zna namah, a neko podocnije – ako doživi. Pa se nadam: možda se i dušama vašim jednom istina otvori, pa da se sami sa sobom susretnete, da sami sebi u oèi pogledate, da znate ko ste i šta ste i šta vam valja èiniti. A ako toga ne bude – ostaæe vam samo da sami sebi katil-ferman ispišete i gajtanli smrt odaberete. Toga se bojim: da i vas jednom isto zlo od istijeh ljudi ne pogodi a da se ne nadate, pa da se ko i mi, nakon svega probudite i osvrenete oko sebe. Al’ da vam bude kasno, ko nama, hafize. Pa te preklinjem: budite se dok još vremena ima, podzidajte svoje rabatne živote, uspravite se, stanite na noge, hafize, duše svoje operite, da ne morate, ko mi, glavu obarati onoga dana kad se svi budemo morali u dragoga Allaha zagledati. A za koga æe na ovome svijetu sabaha biti, a za koga neæe – to mi sami odreðujemo, to mi sami moramo za sebe izboriti i zaslužiti, moj hafize.



[Edited by naivna on 27-03-2019 at 02:06 GMT]
27-03-2019 at 02:00 | Ukljuèi u odgovor
bristol
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-06-2009
Lokacija: bristol
Odgovori: 88
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVI RAT???

ZASTO BAKIR IZETBEGOVIC GOVORI O POZIVANJU BOSNJAKA NA ORUZJE

Odgovor na gornje pitanje je slijedeci:

Bakir Izetbegovic ide u novu, finalnu veleizdaju drzave BiH, u korist velikosrpskog projekta, a njegove insinuacije o oruzanoj odbrani Bosne i Hercegovine su visestruka podvala:

Prvo, Bosna i Hercegovina se sada ne brani oruzjem, nego pravnim sredstvima, na Ustavnom sudu i Parlamentu, jer Bosna i Hercegovina ponovo ima zakon na svojoj strani, a Srpsko-Hrvatski neprijatelji, pokusavaju da nezakonito postignu svoje ekspanzionisticke ciljeve na stetu BiH.

Zato je Bakir Izetbegovic, tj. njegov covjek u predjednistvu Sefik Dzaferovic, trebao jednostavno predati odluke Parlamenta RS-a na Ustavni sud. Demokratski svijet duzan da postuje zakone i one koji instiraju na zakonu. To je bio prvi potez kojega smo MORALI povuci da obezbijedimo podrsku pravnih drzava svijeta koje su uvijek duzne biti na strani zakona. Ovo sto su sada mnogi svjetski diplomati otvoreno protiv nas, to im je dozvoljeno jer se sada krenulo nagodbenim, tj. izvan-pravnim, putevima rjesavati izmisljenu krizu.

Zar nam i Visoki predstavnik Schmidt neki dan u Parlamentu BiH nije preporucio da idemo na Ustavni sud? Bakir Iztebegovic je svojim odlaskom u Beograd doveo Schmidta pred svrsen cin, jer: kako Schmidt moze biti protiv pregovora, ako su Bosnjaci i Srbi poceli pregovarati? Ali je ipak Schmidt poruèio da stvari treba rjesavati na Ustavnom sudu.

I umjesto da povuce taj jedini ispravan potez, da krene pravnim putem, Bakir Izetbegovic pristaje da otpocne pregovore sa Srbima i tako sa pravnog puta, zakonitog, koji nama odgovara, skrece na nagodbeni put rjesavanja izmisljene krize. I to sa kakvim neozbiljnim izgovorom, kaze: "Nece mi pasti kruna sa glave."?! Zna on zasto to radi. Zato sto je nagodba jedini nacin da se zaobidje pravo i da se udovolji RS-u i HDZ-u u njihovim nezaknitim zahtjevima.

Slijede, jos neki ciljevi koje Izetbegovic postize pricajuci o oruzanim bitkama.

- On plasi narod ratom, da bi dobio zeleno svjetlo da ide u nagodbu sa Srbima, i time mogucnost da im udovolji i napravi slijedeci korak ka ukidanju Bosne i Herecgovine kao drzave.

- On zveckanjem oruzjem glumi patriotu, a u stvari je izdajnik.

- On time unaprijed priprema izgovor za disoluciju drzave u stilu: "Ja sam pozivao na oruzje, ali se slabo ko odazvao, te smo zato bili nemocni da odbraimo Bosnu." On zna da je mobilizacija i oruzana odbrana veoma slozena stvar, da se mora ozbiljno pripremati, i da on to nije pripremio, jer prazni verbalni pozivi nisu dovoljni za organizovanu odbranu.

Jedina nada su nam poslanici Parlamenta BiH koji ce ako imaju i malo karaktera u sebi otkazati poslusnost izdajniku, i zahtijevati da se ne pregovara o promjenama Ustava i zakona, nego da se svaki potez Parlamenta RS preda na Ustavni sud.

Vi, parlamentarci BiH znate da vas Bakir mora poslusati. On moze pregovarati i provoditi necasne dogovore u djela (tj. u zakone) samo zato sto zna da ima dovoljan broj poslusnika koji ce glasati kako im Bakir kaze, i tako zajedno sa RS-om i HDZ-om ukidati drzavu BiH.


10-12-2021 at 05:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : NOVI RAT??? New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice