Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas.
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas.

Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas...

Nakon što je pokupila potrebne namirnice u supermarketu, u jednom od francuskih gradova, sestra sa nikabom je stala u red na kasi da plati. Nakon nekoliko trenutaka došla je na red na kasi. Radnica za kasom je bila mlada muslimanka, arapkinja, koja nije imala hidžab na sebi. Poèela je da jednu po jednu namirnicu sestre pod nikabom skenira, te nakon izvjesnog vremena, sa arogancijom u pogledu, obrati se sestri sa nikabom:“Imamo mnogo problema u ovoj državi i jedan od njih je tvoj nikab! Mi smo useljenici ovdje radi trgovine i dunjaluka, a ne da pokazujemo svoju vjeru i istoriju. Ako želiš da praktikuješ svoju vjeru i nosiš nikab, onda idi u svoju arapsku zemlju i radi šta god želiš!”Sestra sa nikabom je stala sa stavljanjem namirnica u vreæicu i podigla je svoj nikab.Djevojka za kasom je bila potpuno šokirana. Sestra sa nikabom, plavuša, sa plavim oèima joj reèe:“Ja sam francuskinja, a ne arapski imigrant. Ovo je moja zemlja i ovo je moj islam. Vi koji ste muslimani po roðenju i familijama ste prodali svoju vjeru, a mi smo je kupili od vas!”

Pouka ove prièe leži u ovom kur’anskom ajetu: Allah, subhanehu we te’ala kaže u Kur’anu:“Pa ako okrenete leða – a ja sam vam saopštio ono što vam je po meni poslano – Gospodar moj æe umjesto vas narod drugi dovesti, i vi mu nièim neæete nauditi; Gospodar moj zaista bdi nad svim.” (Kur'an, Hud, 58.)

http://putem-islama.com/prodali-ste-svoju-vjeru-a-mi-je-ku…/

[Edited by Fini on 29-06-2016 at 10:14 GMT]

29-06-2016 at 17:08 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas.

Veoma pouèna prièa.

Islam je druga najveca religija u Francuskoj. Prema popisu stanovništva iz 2010, tamo živi 4,7 miliona muslimana (7,5% ukupnog stanovnistva). Od toga je 100.000 konvertita. Islam se siri jer ljudi shvate da islam propovijeda univerzalne vrijednosti, kao što su mir, slobode, dobrota, pomoæ, i sl. Iako su ljudi koji se smatraju muslimanima i koji èine "Islamsku državu" napravili veliki broj zloèina u Francuskoj, ubivši na stotine nedužnih ljudi, islam opstaje radi onog što jeste i zahvaljujuæi natalitetu, a ne zato što ga neko nameæe. U islamu nema ništa nazor.

Tako je i žena ispod nikaba prihvatila islam i iznenadila drugu ženu koja nije ni slutila da razgovara sa roðenom Francuskinjom. Državljanstvo ne odreðuje pripadnost religiji, kao što ni religija ne prestaje s državnim granicama.

14-09-2016 at 15:45 | Ukljuèi u odgovor
e viva
Nivo: Forumas sa iskustvom
...daidzin fudbaler....

Registriran(a): 04-04-2004
Lokacija: 6 feet above
Odgovori: 127
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas.

Hanumice, nosis li ti nikab ili hidzab ?

PS - zanima me sta mislis o predlozenom zakonu u Turskoj po kojem, ako se usvoji, silovatelj nece ici u zatvor ako ozeni svoju silovanu zrtvu? Da li i za to postoji ajet ili sura u knjizi koji sve "lijepo" objasnjavaju ?

19-11-2016 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : Prodali ste svoju vjeru, a mi je kupili od vas. New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice