Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija :
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon





[Edited by Fini on 27-11-2018 at 23:00 GMT]

26-11-2016 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTO JE DŽAMIJA VAŽNA MUSLIMANU - Ne klanjam, ali imam dobro srce!

Ne klanjam, ali imam dobro srce!

Naš Pejgamber, s.a.v.s., je najèistiji insan koji je ikada došao na dunjaluk. Ni o kome nije mislio loše, štaviše, oprostio je mnogim neprijateljima koji su mu radili o glavi. Meðutim, opet je on taj koji je najviše klanjao namaz. U jednom pogledu možemo reæi sljedeæe: Èije srce je èisto, iman jak, predanost velika, ta osoba klanja puno namaza.
Zbog toga, izgovor „srce mi je èisto“ jeste jedna besmisli­ca koja ni u èemu nema potpore...

http://www.bosmedia.org/musiclibrary/mp32.php?v=qKuj4qwGQIY
http://bir.ba/…/2445-ima-li-opravdanja-za-neklanjanje-namaza

26-11-2016 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTO JE DŽAMIJA VAŽNA MUSLIMANU

Duševni mir!

Prava sreæa je u zadovoljstvu i smiraju duše. To je najdragocjenije blago za kojim tragaju svi ljudi, ali ga mnogi ne pronaðu. Duševni mir jedino možemo pronaæi u iskreno obavljenom namazu, koji je ispunjen strahopoštovanjem i predanošæu.
Uzvišeni kaže: „Èovjek je, uistinu, stvoren malodušan: kada ga nevolja snaðe-brižan je, a kada ga pogodi dobro škrt je i pohlepan, osim onih koji namaz obavljaju.“ Kur'an, El-Me'aridž, 19-22.)

“O ljudi, klanjajte se Gospodaru svome, koji je stvorio vas i one prije vas, da biste se kazne saèuvali.” (Kur'an, El-Bekare, 21)

“Reci: "Klanjanje moje, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posveæeni Allahu, Gospodaru svjetova, koji nema sauèesnika; to mi je nareðeno i ja sam prvi musliman.” (Kur'an, El-Ena’m, 162. i 163.) ----------- http://goo.gl/4YECPL

26-11-2016 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTO JE DŽAMIJA VAŽNA MUSLIMANU

citat:
Fini wrote:
Duševni mir!

Prava sreæa je u zadovoljstvu i smiraju duše. To je najdragocjenije blago za kojim tragaju svi ljudi, ali ga mnogi ne pronaðu. Duševni mir jedino možemo pronaæi u iskreno obavljenom namazu, koji je ispunjen strahopoštovanjem i predanošæu.
Uzvišeni kaže: „Èovjek je, uistinu, stvoren malodušan: kada ga nevolja snaðe-brižan je, a kada ga pogodi dobro škrt je i pohlepan, osim onih koji namaz obavljaju.“ Kur'an, El-Me'aridž, 19-22.)

“O ljudi, klanjajte se Gospodaru svome, koji je stvorio vas i one prije vas, da biste se kazne saèuvali.” (Kur'an, El-Bekare, 21)

“Reci: "Klanjanje moje, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posveæeni Allahu, Gospodaru svjetova, koji nema sauèesnika; to mi je nareðeno i ja sam prvi musliman.” (Kur'an, El-Ena’m, 162. i 163.) ----------- http://goo.gl/4YECPL


Ti si vidim smiren, sretan, zadovoljan i zelis da i drugi budu takvi

Uvijek me zanimalo da li vjernici koji kojeg nevjernika vrate na pravi put dobiju neke ekstra bodove
30-11-2016 at 00:02 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTO JE DŽAMIJA VAŽNA MUSLIMANU

Dava, tj. uvoðenje u vjeru i širenje vjere edukovanjem ljudi o vjeri, uz dobrovoljno prihvatanje istine spada u jednu od dužnosti vjernika i vrstu džihada (nastojanje i golem trud da se uradi dobro na Allahovom putu, uzdigne Allahova rijeè i vjera širi ukazivanjem i pozivanjem u vjeru), takvo djelo se smatra izuzetno dobrim.

Postoji jedan hadis (prièe iz života Allahovog Poslanika Muhammeda, s.a.v.s.), u kojem se kaže da ako jednu osobu uzvišeni Allah, s.v.t, preko tebe uputi (u vjeru), to je bolje od mnoštva crvenih kamila (crvene kamile su izuzetno vrijedne u arapskim zemljama).

11-05-2017 at 16:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Religija i filozofija : New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice