Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Ulicne legende
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ulicne legende

Mozda nije uredu ali za mene su bili ulicne legende svi oni koje sretnem na ulici od Nedzada Salkovica do rahmetli Huke.  


I noga u guzicu je korak naprijed!
23-09-2008 at 01:57 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
baraba wrote:

Ti si sve sama rekla...
A sto se Vele tice, sumnjam da je on uopste pismen...A i mi bi ga "srdacno" pozdravili, samo da hoce navratit u TZ...al nece...


ok, znaci to je taj Chime
...a onda nije Vela taj sto dolazi ovamo
jedino ako sad nije u funkciji Tajne Sluzbe Srbije, RS i kolonija rasirenih po cijeloj galaxiji pa dolazi da spijunira...
23-09-2008 at 02:02 | Ukljuèi u odgovor
Dexwood
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 23-09-2008
Lokacija: komsiluk
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ulicne legende

Cudi me da niko ovdje ne spominje Miku gitaristu sa bulevara...covjeka koji je legenda Tz derneka 80 tih.Zivio je na Bulevaru.
Abrasa (Abrasi Hamid)..."legendarni" pjevacu grupe HIdrant,svirali kao predgrupa B.Dugmetu u Mejdanu 1986 ,ako se ne varam....

 


Dobre procjene dolaze iz iskustva,a iskustvo iz losih procjena.
23-09-2008 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
baraba wrote:

Nemas ti pojma moj Robi...Faiku je pomoglo bar 200 tuzlaka, tad kad mu je bilo najteze, a ne samo "Maneken"...A nemozes ni u snu poredit njega i Velu. Faik moze ici gdje hoce i piti sa svakim i u TZ i u BG.
A Vela Nesmije ni privirit ni u "federaciju", a kamoli u Hrvatsku. Zasto?
Zato sto je KRVAV....do lakata. A to sto se raja nadje i popije koju, bio Srbin ili Musliman ili Hrvat, to u Tuzli nikad nije bila stvar karaktera ili stava, ili nacionalnosti, nego jesil supak ili nisi.Ako jesi , mislim, supak, onda mozes biti vanzemaljac, al "s rajom" ne mozes piti ni sjediti.
A Cetnicima u TZ mjesta nema.
Haj zivio...


Ma yebes Velu sta me briga za njega....I nije "maneken" samo Srbin sto mu je pomogao postoje i neke stvari od ranije prijatelju...Ato sto Vi sve Srbe zovete cetnicima osim onih 2-3000 sto danas zive u Tuzli je svejedno svakom Srbinu iz TZ,a vjeruj mi da su najgori oni prikriveni Cetnici tj.oni pored Vas sto vam MEDE svaki dan jer samo oni znaju kroz sta su prosli....(ZNAM IH DOSTA I NE BI VJEROVAO STA PRICAJU ZA POJEDINE TUZLAKE KADA SU U SRPSKOJ ILI BEOGRADU).
23-09-2008 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
forumas
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2008
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
baraba wrote:

A sto se Vele tice, sumnjam da je on uopste pismen...A i mi bi ga "srdacno" pozdravili, samo da hoce navratit u TZ...al nece...


je li to onaj Vela s Irca, iso u Gimnaziju?!
23-09-2008 at 13:04 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
robi tz wrote:

Ma yebes Velu sta me briga za njega....I nije "maneken" samo Srbin sto mu je pomogao postoje i neke stvari od ranije prijatelju...Ato sto Vi sve Srbe zovete cetnicima osim onih 2-3000 sto danas zive u Tuzli je svejedno svakom Srbinu iz TZ,a vjeruj mi da su najgori oni prikriveni Cetnici tj.oni pored Vas sto vam MEDE svaki dan jer samo oni znaju kroz sta su prosli....(ZNAM IH DOSTA I NE BI VJEROVAO STA PRICAJU ZA POJEDINE TUZLAKE KADA SU U SRPSKOJ ILI BEOGRADU).



sta pricaju de nam ziv bio reci,mene sad pojede sta pricaju
23-09-2008 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
atlanta
Nivo: Forumski doajen
....vise mi je sve dojadilo...
Registriran(a): 11-04-2006
Lokacija: atlanta
Odgovori: 1245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
forumas wrote:


je li to onaj Vela s Irca, iso u Gimnaziju?!



Ma jok kakav Vela i Gimnazija...Ovaj Vela je stanovao u "Skojevskoj" i meni je prije rata bio pravo drag a sta je u ratu bilo to je njemu na cast!
 


oz
23-09-2008 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
forumas
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2008
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ulicne legende

citat:
atlanta wrote:

Ma jok kakav Vela i Gimnazija...Ovaj Vela je stanovao u "Skojevskoj" i meni je prije rata bio pravo drag a sta je u ratu bilo to je njemu na cast!



drago mi je da nije! zanimljiv lik, gdje li je zavrsio?!
a za tog cetnika, nadam se da ce ga stici pravda!
23-09-2008 at 13:30 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ulicne legende

citat:
fijubriju wrote:
KEMO


Bio je jedan Kemo u "Šangaju" iza kuæe moje nene u Ulici 27 Juli 23 (kasnije Ulica Petra Miljanoviæa). O "Šangaju" sam davno pisala na Forumu. Bio je nekakav ostatak oèito austougarske gradnje, niska kuæa u obliku slova U, velikog krova i tavana , ma se nešto ne sjeæam jel´ krov imao golubarnike, èini se da jest. Bilo je više ulaza i tu je živio narod, uglavnom sirotinjski. Sjeæam se kako je Kemin babo ljeti sjedio u potkošulji pod prozorom i vjeèito se svaðao sa ženom. Pored njegove šamlice boca tuzlanskog piva ... Kemo je imao ona mala kolica, dasku s kotaèiæima što su zvonili kad bi se sjurio od Skvera vièuæi CUVAAAAJ. A kotaèiæi bi zvonili oštro, zvrckavo, daska tandrkala ... Bože ljepote ... Kemo je bio od mene stariji, visok, crn, ruse kose, neošišan ðilkoš moga djetinjstva. Kad god bih došla iz Zagreba, isprva dok sam bila 5-6 godina ne bi prošao pored mene a da me ne povuèe za plave pletenice. Ja se bojala Keme a u srcu malenom djetinjem jedva sam èekala da mi pridje i izvuèe mašnu, veliki Kemo, gospodar Ulice 27 Juli ... Na desnom krilu Kemine kuæe bila je limarska radionica, vjeèito su nešto zavarivali, vjeèito se èuo èekiæ kako udara o nakovanj ... Kemo bi znao pomogati, a onda iznenada, kad mu prahne, samo ostavi pos´o i ode, ode nekud kud ga njegova rusa kosa odnese... Poslije smo porasli, nisam ga se više bojala, više me nije vukao za kosu, samo bi u prolazu namignuo i kazao - porasla si...
Voljela bih znati gdje je taj deran sada. Vjeèito se svaðao s ocem, mati ga branila ... Èesto je moja nena govorila njegovoj materi da ga šalje u školu jer je bio divlji ali bistar i nekako opet fin momak, taj Kemo ... I otorenih oèiju sanjam, vidim sve tako jasno ... Kemo je moja prva, ona djeèja simpatija tuzlanska, veæi i stariji, mogao je sve što meni nisu dali . A ja bih s njim u zelene ðanarike, tamo iza škole, i ja bih da se sjurim na njegovoj dasci niz Rudarsku ulicu vièuæi èuuuvaaajjjj! Kemo ... mima

[Edited by mima on 23-09-2008 at 15:45 GMT]
23-09-2008 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ulicne legende

Mima zheno draga, jel´ ti chuvash sve ove textove shto ih pishesh ovdje na forumu?
Milina te je chitati.

23-09-2008 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Ulicne legende New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice