Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : FK SLOBODA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bebica
Nivo: Novi forumaš
plavo oko

Registriran(a): 07-02-2009
Lokacija: stupine
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Kad i ako ovo što æu reæi proèita neko iz FK Sloboda i gradskih vlasti, nemoj da kaže eh finansije, jer na to nema pravo obzirom na naèine trošenja sredstava u prošlosti ...

Sada, u ovom vremenu mislim da rukovodstvo kluba pravi dobre poteze. Smatram da za 90 godina postojanja, Sloboda treba svojim navijaèima, ovom nepokorenom gradu, konaèno podariti jedan trofej, mislim da se treba fokusirati na èetiri preostale utakmice u kupu. To ovaj tim i trenerski kadar sigurno mogu. Menadžment Kluba u buduænosti treba stvarati tim na 2-4 godine, te konaèno jednom istinski se boriti za šampionsku titulu. Mislima da su mnogi umrli èekajuæi da dožive taj neostvareni san. Ja neæu da umrem prije nego što Sloboda postane prvak ....... Kraj prièe. 


kob sudbine
08-02-2009 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

citat:
Ja neæu da umrem prije nego što Sloboda postane prvak ....... Kraj prièe.

To je san svih nas kojima je Sloboda u srcu a ja se nadam dobrim rezultatima Slobode.
 


He who dares,wins!
08-02-2009 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
amra89
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 20-02-2009
Lokacija: Lukavac
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Javna je tajna da tim u Slobodi sastavlja direktor SIÆA a da u timu igraju samo njegovi igraèi koje on prodaje kao na stoænoj pijaci, a pare od transfera stavlja u svoj džep. Sloboda je postala njegova prèija i tu se treneri nista ne pitaju.

20-02-2009 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
Klinsmann
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 02-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

igrao sam u njemackoj inace, a zelja mi je bila da zaigram u slobodi. sav happy dosao u slobodu, 4 godine trenirao, znojio se ko konj. i niti jednu utakmicu nisam odigrao, to dosta utice na psihu, covjek si postavlja pitanja, pa dobro do koga je, sta je upitanju? u njemackoj bio standardni igrac i jednu sezonu kapiten, ali kao u slobodi nisam vrijedio nicemu. jako zalosno, ali nisam bio jedini, jos je tu bilo jako dobrih momaka, koji danas vozaju taxi ili nesto drugo rade. a dok babini sinovi koji ne znaju trcati, kopacke zamjenjuju, desnu na lijevu oblace. i taj sica, obicni folirant. imali smo par puta pripreme zajedno, nista specijalno, meni licno nista posebno i danas dan. zanimljivo je bilo da je u slobodu od 1998 do 2003 dosta ih je doslo, ali treneri su uvijek iste gledali. sjecam se jedne prilike da je rahmetli laza meni rekao kako na mene racuna, proslo pola godine i nista. i nakon tog mi pukne film. jebes ti nase, u svakom klubu je prica ista. uvijek isti igraju, i naravno covjeku moral opadne i volja da ide dalje. danas, sta je tu je idemo dlaje  


Mia san Rot, mia san die Bayern, wir ham immer wos zu feiern!!!
21-02-2009 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Najveæi uspjesi do sada jesenji prvak bivše SFRJ 1989. i plasman u kup UEFA, to kaze istorija kluba 


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
21-02-2009 at 01:49 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FK SLOBODA

citat:
Klinsmann wrote:
igrao sam u njemackoj inace, a zelja mi je bila da zaigram u slobodi. sav happy dosao u slobodu, 4 godine trenirao, znojio se ko konj. i niti jednu utakmicu nisam odigrao, to dosta utice na psihu, covjek si postavlja pitanja, pa dobro do koga je, sta je upitanju? u njemackoj bio standardni igrac i jednu sezonu kapiten, ali kao u slobodi nisam vrijedio nicemu. jako zalosno, ali nisam bio jedini, jos je tu bilo jako dobrih momaka, koji danas vozaju taxi ili nesto drugo rade. a dok babini sinovi koji ne znaju trcati, kopacke zamjenjuju, desnu na lijevu oblace. i taj sica, obicni folirant. imali smo par puta pripreme zajedno, nista specijalno, meni licno nista posebno i danas dan. zanimljivo je bilo da je u slobodu od 1998 do 2003 dosta ih je doslo, ali treneri su uvijek iste gledali. sjecam se jedne prilike da je rahmetli laza meni rekao kako na mene racuna, proslo pola godine i nista. i nakon tog mi pukne film. jebes ti nase, u svakom klubu je prica ista. uvijek isti igraju, i naravno covjeku moral opadne i volja da ide dalje. danas, sta je tu je idemo dlaje




Eeee moj druže,nit si prvi nit si posljednji koji se nešta nado od FKS-a al šta je tu je i to æe tako još bit 100 godina...
Nikad iz Slobode neæe izaæ neki vanserijski igraè koji æe ono u EU fudbalu nešta znaèit.Ne zato što nema talentovani momaka veæ zato što je politika kluba 0 (nula)..
Uvijek je tako bilo i biæe da neki "seljoberi" doðu u Tuzlu kao potencijalni talenti,lome,oru ma vuku ko konji samo da bi ostvarili svoje snove ostanka u velkom gradu a za njih je i Tuzla pojam pojmova..
Helem,može momak iz Batve,Dragodola il Ðapa visit na stadionu dan-noæ al ako dodje seljaèiæ po partijskoj liniji ðaba mu da se sve lopta lijepi za njegove noge kad ovi drugi imaju prodju...
Tako je bilo i prije 25 i 35 godina tako je i danas..
Svaka èast i Šeæeru i Sarajki i rahmetli Huki i Lazi al Tuzla kao grad je trebala do sad da ima ako ništa onda bar jednog igraèa kao prezentatora u EU ligi.
Ovako,ti,ja peti deseti možemo trèat uz Batvu niz Batvu uz Pašabunar niz Pašabunar 100 godina al ako nemaš nekog u Upravi ðaba ti pa da si talenat vam taki...
Život ide dalje a Tuzla nit stadiona stadionom nit kluba klubom a mogla je do sad ako ništa onda da se pojavi na listi uefe...
Široki Brijeg,Zrinjski sve klubovi od juæe u BH fudbalu pa lafo se u nekim predkvalifikacijama pojavljuju a Slobode nigdje...
Ipak,opet je politika kurva zamješala kašu da Tuzla kao grad i FK Sloboda ne može dalje od 10 mjesta u BH "Premijer ligi"a to ne vodi nigdje...
Hajd bar se nadat da æe nekad Tušanj bit na Eurosportu
22-02-2009 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Ima ono jurgene i toga...
ali i gradska djeca nisu bas poznata po tome ,da vole puno trenirati.
Ne kazem da ih nema,ali i ono sto trenira u slobodi,cesto ih mozes vidjet u gradu ,izlaze piju,ganjaju curice(ne krivim ih mladi su,zeljni provoda)....
Suti i treniraj,ako vrijedis isplivaces kad tad.
Ima ono i do klupske politike(tj nepostojanja iste),ali sta je onda s onima koji odu vani u druge klubove,pa opet potonu?
Sto reko nikola nikic,danas im je vaznija frizura i parfem, i marka kopacki,od onog kako igraju.

22-02-2009 at 19:56 | Ukljuèi u odgovor
bebica
Nivo: Novi forumaš
plavo oko

Registriran(a): 07-02-2009
Lokacija: stupine
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Ja po prirodi nisam pesimista a pojedinci u Klubu meni ne znaèe isto što i Klub. Mislim da Sloboda za proljeæe ima dosta dobar tim a prema vijestima iz tabora crveno-crnih dobro su se spremali.Danas æemo to i vidjeti. Mislim da zbog nastavka prvenstva danas nebi trebali izgubiti s i neriješeno nije neuspjeh. To znaèi da ne trebamo iæi kao grlom u jagode,nego strpljivo igrati i graditi šanse pa ako se posreæi dobro došlo. Moramo voditi raèuna o zdravlju igraèa posebno za kup utakmice koje nam slijede ovog proljeæa. Podržimo danas Slobodu na Tušnju, bez obzirasa èim se u Klubu ne slagali. 


kob sudbine
28-02-2009 at 11:02 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

U DVA DERBIJA PO 1:0

Iako su odigrani po pravom proljetnom vremenu, uz lijep dekor na tribinama, meèevi starih rivala nisu mogli zadovoljiti ukuse navijaèa. To se posebno odnosi na susret na “Tušnju” koji nije opravdao oèekivanja, a odluèen je u 17. minutu autogolom Cocaliæa. “Željin“ stoper u namjeri da loptu izbije u polje zakucao je pod preèku Šehiæevog gola na opšte iznenaðenje.

Nervoza i previjanje

Do kraja meèa viðeno je dosta nervoze, crveni karton Memiševiæu, naguravanja i previjanja, a jako malo onoga zbog èega publika uživa. Ili su pripreme uzrokovale da igraèima oba tima noge budu olovne ili su Sloboda, a posebno Željeznièar definitivno van prave forme.
Za nijansu bolja je bila utakmica u Sarajevu koju je Hadžiæ riješio u drugom poluvremenu, ali su i bordo mladiæi i Zenièani ostali dužni navijaèima.

Pet golova u Gradaècu i Travniku

Pet golova vidjela je publika u Gradaècu i Travniku. Da je rijeè o odbojci kazali bi da su domaæe ekipe slavile u tie-breaku jer je rezultat glasio 3:2. Posebno uzbudljivo bilo je u Gradaècu jer je Modrièa dva puta stizala vodstvo domaæina (1:0, 2:1). No, pred kraj meèa Æoriæ je razveselio domaæe i svom timu osigurao je tri vrijedna boda.
Posušje je vodilo na “Piroti” sa 1:0, ali su Travnièani postigli tri gola za zamjenu pozicija na tabeli sa gostima.

Lider se ne šali

Zrinjski je bio neumoljiv i u Banjaluci (2:1). Iako su se domaæi željeli revanširati za poraz u prvom dijelu sezone (2:3) koji je, prema njihovim navodima, kreirao sudija i pojedinci u bh. kuæi fudbala Mostarci su danas pokazali da su u ovom trenutku ipak kvalitetniji rival. Junak je bio Krešimir Kordiæ koji je postigao oba gola za svoj tim. Prvi u 44, a drugi, pobjedonosni u 69. minutu. Sve što su igraèi Borca uspjeli uraditi je gol Olivera Jandriæa.
Konaèno, Velež je u Vrapèiæima upisao važne bodove u borbi za opstanak. Protiv neugodnih Laktaša Mostarci su preko Kadriæa uhvatili 14-ti ovosezonski bod.

Sloboda - Željeznièar 1:0

Strijelac: 1:0 Cocaliæ (ag. 17)

TUZLA - Stadion “Tušanj”. Gledalaca: 5.000. Žuti kartoni: Redžepi, Sarajliæ, Prodanoviæ, Zoletiæ, Mešiæ (Sloboda); Memiševiæ, Softiæ, Kerla, Cocaliæ (Željeznièar). Crveni karton: Damir Memiševiæ (Željeznièar) - drugi žuti u 44.
SLOBODA: Mujkiæ, Omiæ, E. Kuduzoviæ, Š. Redžepi, Prodanoviæ, Jahiæ, Zoletiæ /od 68. Hasiæ/, Sarajliæ /od 75. Mujiæ/, Okanoviæ /od 90. Kasapoviæ/, Bekiæ, Mešiæ. Trener: Sakib Malkoèeviæ.
ŽELJEZNIÈAR: Šehiæ, Buèan /od 36. Kerla/, Staniæ, Mulaliæ, Bajiæ, Cocaliæ, Memiševiæ, Rovèanin, H. Redžepi /od 79. Malinoviæ/, M. Bešlija /od 46. Softiæ/, Bekriæ. Trener: Demir Hotiæ.
Sudija: Danijel Pajiæ /Bijeljina/

Sarajevo - Èelik 1:0

Strijelac: 1:0 Hadžiæ (56)

SARAJEVO - Olimpijski stadion “Asim Ferhatoviæ Hase”. Gledalaca: Žuti kartoni: Ihtijareviæ (Sarajevo), Hasanoviæ, Markoviæ (Èelik).
SARAJEVO: Alaim, Dudo, Beloševiæ, Nikitoviæ /od 46. Mohar/, Torlak, Janjoš, Maksumiæ /od 83. Èomor/, Ihtijareviæ, Muminoviæ, Hadžiæ /od 87. Pandža/ , Hiroš. Trener: Mehmed Janjoš.
ÈELIK: Bilobrk, Hasanoviæ, Jurèeviæ, Janèevski, Puriæ, Hadžiæ /od 85. Juriæ/, Šabiæ, Moranjkiæ, Kapetan /od 73. Osmanoviæ/, Duro /od 70. Jamak/, Markoviæ. Trener: Marin Bloudek.
Sudija: Semir Kaplan /Stolac/

Velež - Laktaši 1:0

Strijelac: 1:0 Kadriæ (45)

MOSTAR - Stadion u Vrapèiæima. Gledalaca: 1.000. Žuti kartoni: Kadriæ, Jugo (Velež), Sekuliæ, Milutinoviæ (Laktaši).
VELEŽ: Efendiæ, Kadiæ, Kazaziæ, Zaimoviæ, Kadriæ, Velagiæ /od 81. Zolj/, Èoliæ, Jugo, Obad, Majkiæ, Stoiljkov /od 57. Škaljiæ/. Trener: Abdulah Ibrakoviæ.
LAKTAŠI: Uroševiæ, Sekuliæ, Raca, Beriæ /od 39. Novakoviæ/, Raduloviæ, Rajiæ /od 61. Iliæ/, Subašiæ, Ivetiæ, Miloševiæ, Džafiæ, Stanojeviæ /od 76. Milutinoviæ/. Trener: Lazo Jovaniæ.
Sudija: Emir Aleèkoviæ /Sarajevo/

Leotar - Orašje 1:0

Strijelac: 1 :0 Zeèeviæ (44)

TREBINJE - Stadion «Police». Gledalaca: 250. Žuti kartoni: Zeèeviæ, Æuriæ, Todoroviæ, Èorlija /Leotar/, Vidoviæ, Mikiæ /Orašje/.
LEOTAR: Mijanoviæ, Æuriæ, Todoroviæ, Komneniæ, Ramiæ, Èorlija, Magazin, Dreè, Bogiæeviæ /od 64. Srð. Andriæ/, Vico /od 72. Mrkaiæ/, Zeèeviæ /od 76. Jankoviæ/. Trener: Srðan Bajiæ.
ORAŠJE: L. Kobaš, Miškoviæ, Klaiæ /od 15. G. Živkoviæ/, Aleksiæ, M. Pejiæ, Vidoviæ /od 74. Šego/, I. Pejiæ, Filipoviæ, Haliloviæ, Mikiæ, Ðuriæ /od 68. S. Kobaš/. Trener: Željko Baotiæ.
Sudija: Elmir Pilav /Sarajevo/.

Zvijezda - Modrièa Maxima 3:2

Strijelci: 1:0 Hamziæ (13), 1:1 Bojiæ (49), 2:1 Pjaniæ (57), 2:2 Bojiæ (70 - penal), 3:2 Æoriæ (81)

GRADAÈAC - Stadion «Banja Ilidža». Gledalaca: 5.500. Žuti kartoni: Kariæ, Brkoviæ, Gazibegoviæ (Zvijezda), Vasiæ, Saviæ, Bojiæ (Modrièa Maxima).
ZVIJEZDA: Kariæ, Brkoviæ /od 70. Huseinbašiæ/, Babiæ, Gazibegoviæ, Vasiliæ, Saviæ, Kodro, Hamziæ, Æoriæ /od 90. Omeragiæ/, Alimanoviæ, Pjaniæ /od 58. Smajloviæ/. Trener: Ratko Ninkoviæ.
MODRIÈA MAXIMA: Hadžiðulbiæ, Raduloviæ /od 80. Cekinoviæ/, Joloviæ, Vasiæ, Kujundžiæ, Stajiæ, Bogièeviæ, Stokiæ /od 72. Mišiæ/, Miljkoviæ, Saviæ, Vasiljeviæ /od 46. Bojiæ/. Trener : Zoran Æurguz.
Sudija: Rusmir Mrkoviæ /Sarajevo/.

Borac - Zrinjski 1:2

Strijelci: 0:1 Kordiæ (41), 1:1 Jandriæ (54), 1:2 Kordiæ (69)

BANJALUKA - Gradski stadion: Gradski. Gledalaca: 3.000. Žuti kartoni: Novakoviæ, Maksimoviæ (Borac), Žižoviæ, Kordiæ (Zrinjski).
BORAC: Starèeviæ, Kajkut, Novakoviæ /od 46. Žariæ/, Stupar, Puzigaæa, Deket, Jandriæ, Maksimoviæ, M. Babiæ, Raševiæ/od 63. Bilbija/, Rikanoviæ /od 79. Kremenoviæ/.
ZRINJSKI: Melher, Nikoliæ, Džidiæ, Selimoviæ /od 90. Stojanoviæ/, Musa, Žuržinov, Ivankoviæ, Žižoviæ, Kordiæ /od 86. Tole/, Ðuriæ /od 87. Šarac/ Anièiæ.
Sudija: Muamer Burekoviæ /Zenica/.

Travnik - Posušije 3:2

Strijelci: 0:1 Stipiæ (5), 1:1 Zeko (26), 2:1 Dudiæ (29), 3:1 Svraka (83), 3:2 Ljubiæ (90)

TRAVNIK - Stadion „Pirota“. Gledalaca: 1.200. Žuti kartoni: Sarajèiæ, Svraka /Travnik/, Ljubiæ /Posušje/.

TRAVNIK: Nurkoviæ, Zeko /od 57. Doliæ/, Sarajèiæ, Bradariæ, Pranjkoviæ /od 70. Kološinac/, Varupa, Èuriæ, Lihovac, Hodžiæ /od 45. Svraka/, Terziæ, Dudiæ. Trener: Nedžad Selimoviæ.
POSUŠJE: Bandoviæ, Radniæ, Ceriæ, Matiæ, Rogulj /od 56. Stojanoviæ/, Bisaksu, Divkoviæ, Galiæ, Ljubiæ, Stipiæ. Trener: Boris Gavran.
Sudija: Adnan Pervan /Sarajevo/.

REZULTATI
Sarajevo - Èelik 1:0
Sloboda - Željeznièar 1:0
Borac - Zrinjski 1:2
Leotar - Orašje 1:0
Travnik - Posušje 3:2
Zvijezda - Modrièa M. 3:2
Velež - Laktaši 1:0
Široki Brijeg - Slavija (20 sati)

TABELA
1. Zrinjski 16 12 2 2 35:21 38
2. Slavija 15 8 5 2 21:13 29
3. Sloboda 16 8 3 5 20:10 27
4. Laktaši 16 8 3 5 25:19 27
5. Sarajevo 16 7 5 4 21:16 26
6. Zvijezda 16 6 6 4 22:17 24
7. Široki Brijeg 15 7 1 7 26:16 22
8. Leotar 16 7 1 8 15:25 22
9. Željeznièar 16 6 3 7 15:17 21
10. Borac 16 6 2 8 19:18 20
11. Èelik 16 5 4 7 11:19 19
12. Orašje 16 4 5 7 18:21 17
13. Modrièa M. 16 4 4 8 17:25 16
15. Travnik 16 4 4 8 17:28 16
14. Posušje 16 3 6 7 21:30 15
16. Velež 16 4 2 10 16:24 14

Iduæe kolo
U iduæem kolu (7. i 8. mart) igraæe: Leotar - Zvijezda, Orašje - Borac, Laktaši - Modrièa Maxima, Zrinjski - Sarajevo, Èelik - Široki Brijeg, Posušje - Sloboda, Slavija - Travnik, Željeznièar - Velež.
 


Sve je super i sve je za 5!
28-02-2009 at 19:58 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FK SLOBODA

Evo Sloboda trenutno ima poziciju za Kup UEFA, 3. mjesto ove godine vodi u Evropu, jer ce ici tri tima u pretkolo, pobjednik Kupa (i tu je Sloboda jos u igri) plus drugi i treci iz prevenstva. Zrinjski je prakticno vec osigurao titulu, jedini pobjedjuje i u gostima u ovoj domacinskoj ligi...
E, sad, da li ce se Sloboda tu odrzati do kraja, vidjecemo, zeznuto je pred kraj kad pocnu ´igre´, daj mi - dam ti i tako to u najgoroj ligi Evrope...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
01-03-2009 at 13:26 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 48
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Sport : FK SLOBODA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice