Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Fluor dolazi, poslovi Avganistan
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

Kome je nuzda taj nema izbora i mora da ide ali dosta svijeta hoce da ide iz razloga sto mu je dosta poznanika, rodbine i "vakih-nakih" otislo pa nema smisla da i on ne ode. Eh sad, moje pitanje je da li se isplati izlagati svoje zdravlje za 40-50000$ godisnje? Pitanje je upuceno ovima drugima. Toliki broj ljudi na jednom mjestu i Bog sami zna kakvih sve bolescura ima, neopranih nogu, neokupanih tijela po sedmicu dana! Gdje se ves pere? Gdje se nuzda vrsi? Kasljanje i kihanje u jednom satorom po cijelu noc, ma havarija. Ne kazem da se situacija nece popraviti u dogledno vrijeme ali dok se to ne desi raditi i zivjeti u takvim nehigijenskim uslovima je van svake pameti. Opet kazem, shvatm da je kriza, nema se para ali sta ces ako odes i "fasujes" npr. kakvu koznu bolest, pa to novaca sto si zaradio nece moci biti za lijekova.
I ja sam na "ME" i ovim postom ne zelim da odvratim bilo koga u njegovoj namjeri da ide tj. "NISAM LJUBOMORAN" niti jednog trena na bilo koga vec samo hocu da ljudima ukazem na to sta mogu ocekivati kad dodju... Ona prica da ce se po zvanicnom preuzimanju posla od KBRa stvari promijeniti nabolje za nove ljude, jer kao KBR ljudi idu kuci a novi preuzimaju njihova mjesta i pozicije, pada u vodu jer KBR ljudi ce samo promijeniti boju "okovratnika", naravno oni koji odluce da ostanu, a novi ljudi idu da grade nove baze (20 novih FOBova) uz pomoc 3-5% "starih ljudi" koji su vec dole. Sto ce reci da 90% nasih koji idu sada dole su ustvari u tim satorima za sada samo u tranzitu. Ko zna gdje ce zavrsiti u konacnici.

Eto, sretno svima koji odluce da idu.

03-03-2010 at 05:34 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

citat:
daleko wrote:
Kome je nuzda taj nema izbora i mora da ide ali dosta svijeta hoce da ide iz razloga sto mu je dosta poznanika, rodbine i "vakih-nakih" otislo pa nema smisla da i on ne ode. Eh sad, moje pitanje je da li se isplati izlagati svoje zdravlje za 40-50000$ godisnje? Pitanje je upuceno ovima drugima. Toliki broj ljudi na jednom mjestu i Bog sami zna kakvih sve bolescura ima, neopranih nogu, neokupanih tijela po sedmicu dana! Gdje se ves pere? Gdje se nuzda vrsi? Kasljanje i kihanje u jednom satorom po cijelu noc, ma havarija. Ne kazem da se situacija nece popraviti u dogledno vrijeme ali dok se to ne desi raditi i zivjeti u takvim nehigijenskim uslovima je van svake pameti. Opet kazem, shvatm da je kriza, nema se para ali sta ces ako odes i "fasujes" npr. kakvu koznu bolest, pa to novaca sto si zaradio nece moci biti za lijekova.
I ja sam na "ME" i ovim postom ne zelim da odvratim bilo koga u njegovoj namjeri da ide tj. "NISAM LJUBOMORAN" niti jednog trena na bilo koga vec samo hocu da ljudima ukazem na to sta mogu ocekivati kad dodju... Ona prica da ce se po zvanicnom preuzimanju posla od KBRa stvari promijeniti nabolje za nove ljude, jer kao KBR ljudi idu kuci a novi preuzimaju njihova mjesta i pozicije, pada u vodu jer KBR ljudi ce samo promijeniti boju "okovratnika", naravno oni koji odluce da ostanu, a novi ljudi idu da grade nove baze (20 novih FOBova) uz pomoc 3-5% "starih ljudi" koji su vec dole. Sto ce reci da 90% nasih koji idu sada dole su ustvari u tim satorima za sada samo u tranzitu. Ko zna gdje ce zavrsiti u konacnici.

Eto, sretno svima koji odluce da idu.




Kolega dragi da je sve u tome kao sto pises, svako bi otisao i pretrpio godinu dana za te pare...Najmanji problem je u kasljanju i kihanju i spavanju u zajednickim satorima...
Ali neka o tome kazu oni koji su vec tamo.
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
03-03-2010 at 09:38 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

Uslovi jesu oni kaki su ali brate opet je bolje nego bilo shta u Bosni i to ako nadjesh.

Sa KBR-om sam ali da nisam i da sam kod kuce bez posla naravno da bih otish'o s'Fluor-om u Amazon ako treba i hvat'o anakonde.

03-03-2010 at 10:07 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

citat:
daleko wrote:
Kome je nuzda taj nema izbora i mora da ide ali dosta svijeta hoce da ide iz razloga sto mu je dosta poznanika, rodbine i "vakih-nakih" otislo pa nema smisla da i on ne ode. Eh sad, moje pitanje je da li se isplati izlagati svoje zdravlje za 40-50000$ godisnje? Pitanje je upuceno ovima drugima. Toliki broj ljudi na jednom mjestu i Bog sami zna kakvih sve bolescura ima, neopranih nogu, neokupanih tijela po sedmicu dana! Gdje se ves pere? Gdje se nuzda vrsi? Kasljanje i kihanje u jednom satorom po cijelu noc, ma havarija. Ne kazem da se situacija nece popraviti u dogledno vrijeme ali dok se to ne desi raditi i zivjeti u takvim nehigijenskim uslovima je van svake pameti. Opet kazem, shvatm da je kriza, nema se para ali sta ces ako odes i "fasujes" npr. kakvu koznu bolest, pa to novaca sto si zaradio nece moci biti za lijekova.
I ja sam na "ME" i ovim postom ne zelim da odvratim bilo koga u njegovoj namjeri da ide tj. "NISAM LJUBOMORAN" niti jednog trena na bilo koga vec samo hocu da ljudima ukazem na to sta mogu ocekivati kad dodju... Ona prica da ce se po zvanicnom preuzimanju posla od KBRa stvari promijeniti nabolje za nove ljude, jer kao KBR ljudi idu kuci a novi preuzimaju njihova mjesta i pozicije, pada u vodu jer KBR ljudi ce samo promijeniti boju "okovratnika", naravno oni koji odluce da ostanu, a novi ljudi idu da grade nove baze (20 novih FOBova) uz pomoc 3-5% "starih ljudi" koji su vec dole. Sto ce reci da 90% nasih koji idu sada dole su ustvari u tim satorima za sada samo u tranzitu. Ko zna gdje ce zavrsiti u konacnici.

Eto, sretno svima koji odluce da idu.


Ma jašta je nego grozno , ni sluèajno nemoj da ideš
Prijatelju moj , još malo (a veæ je krenulo) u Bosni æe ljudi umirati zbog obiène prehlade , s obzirom kolko je ne osiguranih , a zdravstvo traži svoje (nema više socijalizma i socijale)...pitaj nekoga malo starijeg kolko mu treba za lijekove mjeseèno..
U tim šatorima koje pominješ , ljudi su godinama provodili u tranzitu , pa aman ne èuh da iko kakvu bolešèugu donese...
I naša posla
Ono lafo , ma ne bi ja nema govora , et samo da kažem drugima kako to ne valja da ne idu i oni , jer oni koji su tamo aman-zaman pocrkaše jadni od s****

Šta koga briga gdje æe i na koji naèin zaraditi dinar.....pa jbt ovdje ljudi rade ko da oprostite konji kod nekih privatnika , pa onda 6 mjeseci traže , mole , prijete za bilo kakvu platu ...ma pu mahalu!! I još pride fasuje pritisak sa nekih 40 godina , pa nema para za lijekove i na kraju ga klepi moždani udar i dobra alternativa , bar nije fasovo neku kožnu bolest

[Edited by andjela on 03-03-2010 at 11:39 GMT]
03-03-2010 at 11:36 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

Andjela bez srdzbe i ljutnje.
Sve to sto si napisala u zadnjem dijelu posta sam osjetio licno na svojoj kozi i jos kao pride imao fakultetsku diplomu, jedino sto me nije klepio mozdani . Dozivio ponizenja od najzadnjih fukara, morao se ponizavati pred ljudima ciji IQ nije veci od prosjecne sobne temperature i da ne pricam sta sve ne. Kopao sam i rukama i nogama da dodjem ovamo i da ti kazem iskreno kao da sam se ponovo rodio, zivot mi se totalno promijenio kako sam ovdje. ALI!!! ja sam dosao u bazu koja je dijametralno suprotna galaksija od ovog gdje idu ovi ljudi. Pocev od sigurnosti, smjestaja i svega ostaloga.

citat:
Ono lafo , ma ne bi ja nema govora , et samo da kažem drugima kako to ne valja da ne idu i oni , jer oni koji su tamo aman-zaman pocrkaše jadni od s****

Cinicno s tvoje strane, prznaces !!



citat:
Šta koga briga gdje æe i na koji naèin zaraditi dinar


Bicu sada drzak ali ne postoji drugi nacin da ti odgovorim na ovu tvoju konstataciju: Da li je tebi bitno na koji ce nacin tvje dijete sutra zaradjivati novac i sta ce raditi?! Vidis meni je bitno ali isto tako cu reci tvom djetetu sutra ako nesto nije uredu i cega treba da se cuva i pazi, ali ti kad bi vidjela da moje dijete hoce da uradi ono sto ne valja ocigledno bi ga pustila. Ja sam mislio da smo upravo zbog toga razliciti od bezdusnih i hladnih Amerikanaca, ali izgleda da smo isti... manje-vise.
Vidis, postoje ljudi koji se brinu za druge ljude, postoje ljudi koji hoce da pruze ruku i pomognu drugima, postoje ljudi koji ce reci istinu i dati iskren savjet i to samo zato sto zele pomoci ali eto postoje i dusebriznici koji na to sve gledaju sa nevjericom i cinizmom iako sam ja NAGLASIO VELIKIM slovima da nisam ljubomoran i neka ide gdje ko hoce, ocigledno nisi pazljivo citala.
03-03-2010 at 12:34 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

citat:
daleko wrote:
Andjela bez srdzbe i ljutnje.
Sve to sto si napisala u zadnjem dijelu posta sam osjetio licno na svojoj kozi i jos kao pride imao fakultetsku diplomu, jedino sto me nije klepio mozdani . Dozivio ponizenja od najzadnjih fukara, morao se ponizavati pred ljudima ciji IQ nije veci od prosjecne sobne temperature i da ne pricam sta sve ne. Kopao sam i rukama i nogama da dodjem ovamo i da ti kazem iskreno kao da sam se ponovo rodio, zivot mi se totalno promijenio kako sam ovdje. ALI!!! ja sam dosao u bazu koja je dijametralno suprotna galaksija od ovog gdje idu ovi ljudi. Pocev od sigurnosti, smjestaja i svega ostaloga.


Sve je to ok , pa znam i ja iz neèijeg bliskog iskustva...
kako to izgleda doæi i jedne dobre baze pa u nedodjiju....



citat:
daleko wrote:

Bicu sada drzak ali ne postoji drugi nacin da ti odgovorim na ovu tvoju konstataciju: Da li je tebi bitno na koji ce nacin tvje dijete sutra zaradjivati novac i sta ce raditi?! Vidis meni je bitno ali isto tako cu reci tvom djetetu sutra ako nesto nije uredu i cega treba da se cuva i pazi, ali ti kad bi vidjela da moje dijete hoce da uradi ono sto ne valja ocigledno bi ga pustila. Ja sam mislio da smo upravo zbog toga razliciti od bezdusnih i hladnih Amerikanaca, ali izgleda da smo isti... manje-vise.
Vidis, postoje ljudi koji se brinu za druge ljude, postoje ljudi koji hoce da pruze ruku i pomognu drugima, postoje ljudi koji ce reci istinu i dati iskren savjet i to samo zato sto zele pomoci ali eto postoje i dusebriznici koji na to sve gledaju sa nevjericom i cinizmom iako sam ja NAGLASIO VELIKIM slovima da nisam ljubomoran i neka ide gdje ko hoce, ocigledno nisi pazljivo citala.


Oèigledno da nisi shvatio poentu onoga što sam napisala....da mi nije bitno ...ne bi pisala o nekome ko se ovdje nasitio svega i sve ono što vi pišete o šatorima i sl. za tog nekoga je mala maca ...Taj neko je neèije dijete i meni bitan , još uz to bio borac i RVI
Èitala sam pažljivo i istinu da ti kažem , moj odgovor se nije ni odnosio u cjelosti na tvoje pisanje...nije ovo prvi puta da se polemiše na ovu temu i o ljudima koji hoæe ili su veæ tamo..
Mislim da je mnogo ljudi ovdje dotaknulo dno radeæi svašta i za svakoga i to èak i sa fakultetskim diplomama (kao što si i sam napomenuo) tako da im to dno tamo ne predstavlja ništa , ako æe nešto zaraditi.
Samo mislim da tamo niko nije otišao što mu je ovdje lijepo .. niti iko ko razmišlja o odlasku , ide iz obijesti i avanture.
03-03-2010 at 12:50 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

Ova tema je otvorena iz razloga da se cuju utisci i misljenja za ovu firmu, ovo je bio moj skromni doprinos. Opet kazem da ce se vremenom MORATI i HOCE promijeniti uslovi, jer ovo kako je sada je uzasno! Provjereno iz prve ruke, od nasih ljudi i od Amerikanaca.
Ovo sto sam napisao je od mene bilo najdobronamjernije, zaista nikakve namjere da odgovorim bilo koga ili da nagovorim na bilo sto. Sve sto cu reci je: Zelim vam sve najbolje i pazite se ljudi.


citat:
Samo mislim da tamo niko nije otišao što mu je ovdje lijepo .. niti iko ko razmišlja o odlasku , ide iz obijesti i avanture.


E neces vjerovati koliko si u krivu glede ovoga, neces vjerovati kakvih dilajli i metuzalema ima, nasih ljudi!
03-03-2010 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

citat:
daleko wrote:
Ova tema je otvorena iz razloga da se cuju utisci i misljenja za ovu firmu, ovo je bio moj skromni doprinos.


Nekada ljudi nemaju te namjere , ali oèigledno je ipak da ti nisi jedan od njih

citat:
daleko wrote:
E neces vjerovati koliko si u krivu glede ovoga, neces vjerovati kakvih dilajli i metuzalema ima, nasih ljudi!

Pa ja govorim iz svoje perspektive tj. o ljudima koje lièno znam , koji su bili ili su sad ili hoæe da idu....A sad obzirom da i ti govoriš iz liène perspektive , vjerujem da postoje i takvi..
03-03-2010 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
tuljan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-08-2009
Odgovori: 83
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

Mislim da KBR i Fluor trebaju od nadleznih institucija dobiti onu oznaku SUPERBRANDS i tiulu "najpozeljniji poslodavac". Nadjite firmu u ovoj zemlji koja odjednom zaposljava priblizno toliko ljudi uz tolike plate. Na stranu satori, granate i zajednicke kupaonice, to je zbilja sitnica u poredjenju sa sumornom slikom svakidasnjice bosanske.

03-03-2010 at 13:48 | Ukljuèi u odgovor
Nixon
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: Dinarski masiv
Odgovori: 192
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fluor dolazi, poslovi Avganistan

gdje se tom ka-be-re-u treba javiti

03-03-2010 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Fluor dolazi, poslovi Avganistan New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice