Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora - Da

citat:
lea_omeragic wrote:
Definitivno uvazavamo SVE branioce i podrzavaoce Tuzle tokom, prije i poslije rata, i ako cemo ih se sjecati u smislu religijske pripadnosti, sjecacemo se svih jednako i nikog necemo izostavljati! Pa tako ne bismo trebali zaboraviti na one pale branioce koji se nisu priklanjali ni jednoj religiji, vec su samo vjerovali u dobro, u tuzlu, i u nas, i za sve to zivot dali. Hvala im svima, neka ostane vjecna uspomena na njih!


potpisujem... a ovaj dio i izdvajam ...
"...vec su samo vjerovali u dobro, u Tuzlu, i u nas, i za sve to zivot dali. Hvala im svima, neka ostane vjecna uspomena na njih."


16-05-2009 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora - Da

Èupo i Yugi, divnu ste reportažu napravili!

Rahmet i slava svim palim borcima za odbranu Tuzle.

17-05-2009 at 08:24 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

14.05.2010.

U Opæini Tuzla održan prijem Sjeæanje na poginule i ranjene pripadnike MUP-a 15. maja 1992.

U èast sjeæanja na teško ranjene i poginule pripadnike MUP-a, koji su dali svoje živote u odbrani Tuzle i BiH 15. maja 1992. godine, danas je u Opæini Tuzla uprilièen prijem.

Predsjedavajuæu Opæinskog vijeæa Tuzla, Nada Mladina, toplo je pozdravila èlanove porodica poginulih pripadnika MUP-a kao i ranjene 15. maja 1992. godine.

Naèelnik Opæine Tuzla. Jasmin Imamoviæ, istakao je nevinost i zateèenost situacijom policajaca koji su tog dana obavljali svoj posao navodeæi primjer teško ranjenog saobraæajnog policajca Nedima Hodžiæa koji je taj dan regulisao saobraæaj i u momentu ranjavanja u rukama držao saobraæajni znak.

Tog dana poginuli su Šemsudin (Halil) Mahmutoviæ, Aldin (Sadik) Mustaèeviæ i Emir (Osman) Malohodžiæ koji je nakon teškog ranjavanja podlegao u bolnici. Teško su ranjeni Pejo Brkiæ, Refik Plavšiæ, Nedim Hodžiæ i Nenad Remenoviæ, koji je poèetkom ove godine nažalost preminuo. U noæi 15. na 16. maj, od granate ispaljene sa položaja JNA, kod DTV Partizan poginuli su Fuad (Seada) Mehinoviæ, Sadik (Salih) Æehajiæ i Bahrija (Rasim) Dejanoviæ. Prema evidenciji MUP-a, ukupno je 25 pripadnika MUP-a koji su tu noæ ranjeni i zatražili ljekarsku pomoæ.


Današnji prijem bio je prilika da ranjeni i èlanovi porodica poginulih kažu kako žive i šta ih tišti. Problema je mnogo, ta za Tuzlu odluèujuæa bitka na njihove živote ostavila je neizbrisive tragove. Naèelnik je danas javno obeæao da æe nastojati da im se pomogne na svaki naèin.

Uz èlanove porodica poginulih pripadnika MUP-a i teško ranjene pripadnike tadašnjeg sastava MUP-a Tuzla, prijemu su prisustvovali predsjedavajuæa Opæinskog vijeæa Tuzla Nada Mladina, zamjenik predsjedavajuæe Vijeæa Jozo Nišandžiæ, naèelnik PU Tuzla Ljubomir Divkoviæ, pomoænik naèelnika za boraèko-invalidsku zaštitu Admira Tupkoviæ-Atiæ, predsjednica Udruženja porodica šehida i poginulih branitelja opæine Tuzla i predsjednica Koordinacije boraèkih organizacija opæine Tuzla, gða Sabira Miæanoviæ.

- Svi razumijemo da svaka majka jednako žali i da ima pravo da ožali. Mi to razumijemo ali ne razumijemo politiku Beograda i Banja Luke koji manipulišu sa poginulima. Da bi sakrili pravog krivca za poginule i ranjene sa obje strane oni isturaju nevinog Iliju Jurišica i kriju Mileta Dubajiæa i njegove pretpostavljene.
Tuzla je 15. maja napadnuta. Na desetine kolona iz raznih pravaca su prolazile Tuzlom, preko iste raskrsnice, i nakon 15. maja. Kolone su prolazile, a samo se 15. maja dogodio incident jer su policajci napadnuti, policajci na dužnosti, policajci koji su regulisali saobraæaj, nisu bili u napadaèkom, pa èak ni odbrambenom položaju.
Osnovni krivac za napad na Tuzlu, koji je trajao skoro 5 minuta prije nego se uzvratilo je Mile Dubajiæ, njegov pretpostavljeni i ostali u hijerarhiji, tada se nije radilo više o JNA nego o vojsci Srpske republike, kako su je tada zvali.
Danas sam primio žrtve tog prvog napada na Tuzlu, porodice poginulih pripadnika MUP-a BiH, ustavom i zakonom regularne formacije zadužene da štite graðene Tuzle.
Državno Tužiteljstvo je saopštilo da sa strane MUP-a, TO i Opæine Tuzla, niko nije uèinio nikakvo krivièno djelo ali postoji krivièna prijava protiv Mileta Dubajiæa i mi oèekujemo da se optuži i osudi pravi krivac za poginule na obje strane – Mile Dubajiæ, rekao je naèelnik Opæine Tuzla Jasmin Imamoviæ.

Jedan od svjedoka, i sam tada teško ranjen, policajac Nedim Hodžiæ, kratko se prisjetio se 15. maja 1992. godine.

- Iskljuèivo nareðenje je bilo da se nièim ne izazove incident. Regulisao sam saobraæaj i krenuo prema Skojevskoj kada je poèela pucnjava. Bio sam od raskrsnice udaljen oko 20 metara, kolona se zaustavila i poèeli su da pucaju. Rezervisti su izazvali incident, pucali su iz kolone, mlada vojska nije, rekao je tada teško ranjeni policajac Nedim Hodžiæ.

Najavljeni dolazak iz Bijeljine 15. maja ocijenjen je kao skup visokog rizika jer je ovo prvi put da se 15. maj organizovano obilježava u Tuzli od strane Republike Srpske. Naèelnik PU Tuzla, Ljubomir Divkoviæ, rekao je danas da su izvršene sve pripreme te da æe raskrsnicu obezbijeðivati dovoljan broj policajaca. Od Tuzlaka se oèekuje da budu kakvi i jesu uvijek, a to znaèi dostojanstveni.

(Tuzlarije.net)

14-05-2010 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

Svim Tuzlacima u zemlji i inostranstvu upuæujem iskrene èestitke povodom 15.maja, Dana osloboðenja Tuzle od srpskog fašistièkog agresora. Nadam se da cemo svi skupa svojim prisustvom sutra obilježiti ovaj znaèajan datum. Hvala svim borcima Armije BiH što su nas spasili od èetnièke kame, da se toga dana Tuzla nije odbranila danas bi i nas tražili po masovnim grobnicama i organizovali dženaze, košto ste svjedoci ovih dana u svim mjestima gdje srpska vojska kroèila poèinjeni su najmostrozniji zloèini kakve civilizacija ne pamti.

Neka je vjeèni rahmet i slava svim borcima Tuzle koji su svoje živote dali u odbrani od srpskog fašistièkog agresora.

[Edited by cupo on 31-05-2010 at 01:38 GMT]

14-05-2010 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

15. maj me uvijek asocira na "CIGANI LETE U NEBO".... ne znam zašto ali mi to uvijek padne na pamet.

Divan dan, divna asocijacija i divan LET ... ma razletili se na sve strane...ma do nebesa (opet mi neka asocijacija nadoðe, ona o nebeskom narodu, opet ne znam zašto)

Ma lete kao eksplozivom pogonjeni...majku im letaèku da bi jato još veæe tog 15. maja.

15. maj je primjer za pravilan naèin komunikacije sa troprstiæima i ko im dade pogon svaka mu èast...ma junaèka ruka mu se pozlatila!!!

15-05-2010 at 09:35 | Ukljuèi u odgovor
Blackcomb
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 25-02-2010
Lokacija: Tuzla, BIH
Odgovori: 43
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

Al' smo mi dopustili da nam èetnièki smradovi danas dolaze obilježavati pogibiju mladih èetnika, k'o da smo ih mi iz æeifa napali.

Mater im je*** èetnièku, to je trebalo zabraniti i danas, kada se okupe jade jadne poslati policiju (specijalnu) na njih, eventualno uhapsit koga, èisto da k'o i Jurišiæ džaba leži u zatvoru.

E šta smo sebi pustili, u pm...

15-05-2010 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

citat:
Blackcomb wrote:
Al' smo mi dopustili da nam èetnièki smradovi danas dolaze obilježavati pogibiju mladih èetnika, k'o da smo ih mi iz æeifa napali.

Mater im je*** èetnièku, to je trebalo zabraniti i danas, kada se okupe jade jadne poslati policiju (specijalnu) na njih, eventualno uhapsit koga, èisto da k'o i Jurišiæ džaba leži u zatvoru.

E šta smo sebi pustili, u pm...


Jašta neg u zatvore potrpat, da se ima ko za Iliju zamijeniti.
Pa nije ni on kriv, ako nisu ni ovi što æe doæ..ko ih jebe.
Dokle više glupsoni da ispadamo, tipa tolerantno...ma s kim tolerantno.. idi slavi Himlera u Izraelu pa æeš da vidiš dal su tolerantni jevreji.
Samo pohapsiti provokatore ko im jebe mater pa tolerantno sa njima u apsani...ko i oni sa Ilijom.
15-05-2010 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

Užasno vrijeme , kiša ne prestaje padati...pogledam s balkona prema Brèanskoj malti i pitam se "pada li ova kiša u inat njima" ili to i nebo plaèe nad nama ...

15-05-2010 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

citat:
andjela wrote:
Užasno vrijeme , kiša ne prestaje padati...pogledam s balkona prema Brèanskoj malti i pitam se "pada li ova kiša u inat njima" ili to i nebo plaèe nad nama ...


nad našom glupošæu i nad njihovim bezobrazlukom, eto zašto plaèe nebo ako veæ
ne pada kiša!

[Edited by light_ss on 15-05-2010 at 10:18 GMT]
15-05-2010 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora

citat:
Blackcomb wrote:


Pa ovo ti je isto k'o da Njemci odu u Izrael obilježiti pogibiju desetak njemaèkih vojnika, a tamo ovi pobili pet miliona.

Zato pohapsit bandu èetnièku i je*** im mater, pa nek ponovo doðu obilježavati bilo šta. Fuj kakav smo narod!

Kakva jarane tolerancija, tolerantan treba biti prema NORMALNIM ljudima, prema koljaèima željnim krvi nedužnih žena, djece, staraca i sl. ne.


Tako treba, spomenik slobode do neba diæ na brèanskoj u znak sjeæanja na 15. maj.

jebo im fonatne po gradu sprèene nanu ko biva multi-kulularnu
15-05-2010 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : 15.maj dan odbrane Tuzle od agresora New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice