Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Turska 2010
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Turska 2010

Turska 2010

Èetrdeset atomskih bombi - 10 miliona vojnika
Nije na odmet posjetiti da je Turska, uz neke druge zemlje Srednjeg istoka pod nuklearnim odbrambenim kišobranom Sjevernoatlanske vojne alijanse. Od ukupno 90(B61) atomskih bombi koje stoje na raspolaganju NATO-u, u turskoj vojnoj bazi Incirlik – èak je 40 prikopèano na turske ratne avione i pod turskim vojnim zapovjedništvom.S njima se znaèi upravlja i iz Ankare, pa samim tim prijetnja nuklearnim ratom u regionu Srednjeg istoka postaje još nesuvislija.

http://www.dnevniavaz.ba/izdvojene-kolum...urska-2010.html


P.S.
Sta su nama Turci, RTV Srbije
Turska je po površini 37. zemlja na svijetu, a sa 76 miliona ljudi 18. država svijeta po broju stanovnika, navodi San.

Èlanica je NATO saveza u kojem je po snazi druga vojna sila, odmah iza SAD-a.

Ova zemlja ima 15. najveæi bruto domaæi proizvod na planeti, a prosjeèna stopa rasta BDP-a iznosi oko sedam posto. Bruto domaæi proizvod Turske se u posljednjih šest godina utrostruèio i sada iznosi 740 milijardi dolara. Ovu zemlju godišnje posjeti 31 milion turista, a prihodi od turizma iznose 22 milijarde dolara godišnje. Nalazi se u regionu u kojem je 70 posto svjetskih energetskih resursa i prirodni je most izmeðu Azije i Afrike prema Evropskoj uniji. Prema procjenama Oraganizacije za evropsku saradnju i razvoj, Turska æe do 2013. godine biti treæa najbrže rastuæa ekonomija na svijetu.

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D...0%9D%D0%B5.html

17-10-2010 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
blackout
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 02-02-2010
Odgovori: 124
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turska 2010

Osmanlije, pokorite nas jos jednom please

17-10-2010 at 08:47 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turska 2010

citat:
Fini wrote:
Turska 2010

Èetrdeset atomskih bombi - 10 miliona vojnika
Nije na odmet posjetiti da je Turska, uz neke druge zemlje Srednjeg istoka pod nuklearnim odbrambenim kišobranom Sjevernoatlanske vojne alijanse. Od ukupno 90(B61) atomskih bombi koje stoje na raspolaganju NATO-u, u turskoj vojnoj bazi Incirlik – èak je 40 prikopèano na turske ratne avione i pod turskim vojnim zapovjedništvom.S njima se znaèi upravlja i iz Ankare, pa samim tim prijetnja nuklearnim ratom u regionu Srednjeg istoka postaje još nesuvislija.




Šteta što su te bombe amerièke, a i baza u kojoj su smještene je takoðe amerièka
Eh da je to sve tursko, pa još da je Turska zainteresovana za džihad, ah, puste želje
Nego zaboravio si napisati da i danas u centru Istambula postoje ljudi koji robu nose u samarima, a da se u mnogim dijelovima Turske ( onim koji nisu skrenuli s "pravog puta") i danas praktikuje kazna kamenovanjem.
17-10-2010 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turska 2010

citat:
racionalna manjina wrote:
pa još da je Turska zainteresovana za džihad, ah, puste želje



ah, nikad ne reci nikad
17-10-2010 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turska 2010

citat:
cupo wrote:


ah, nikad ne reci nikad

Boga mi, dabogda. Zastranili su turci opasno. Jesi l' vidio, hoæe i u EU da uðu, umjesto da se fino, kako bog zapovjeda, sa Ahmedinedžadom udruže
17-10-2010 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turska 2010

citat:
racionalna manjina wrote:

Boga mi, dabogda. Zastranili su turci opasno. Jesi l' vidio, hoæe i u EU da uðu, umjesto da se fino, kako bog zapovjeda, sa Ahmedinedžadom udruže



Pa šta je loše u tom ako uðeš u ekonomsku vezu zvanu EU? Imaš više love, to je dobro. A turaka u turskoj svake godinu za milijon više. A èistokrvnih nijemaca manje za milijon...Pa ti vidi. Uðeš u evropu, ne treba ti viza i naseli se èetvrtina turaka u Njemaèku i sa natalitetom imaš dvije Turske. Jedna originalna Turska, druga Njemaèka Turska. Znaju ba turci šta hoæe.
Sa arapskim svijetom je turska 2002 godine imala robnu razmjenu 8 milijardi dolara, 2008 godine je imala 38 milijardi dolara. Turska sve jaèa. Turska pokori nas još jednom pleaseee. Da se riješimo genocidnih zvijeri oko nas...


[Edited by bosno_moja on 19-10-2010 at 08:08 GMT]
19-10-2010 at 08:05 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turska 2010

citat:
bosno_moja wrote:



Pa šta je loše u tom ako uðeš u ekonomsku vezu zvanu EU? Imaš više love, to je dobro. A turaka u turskoj svake godinu za milijon više. A èistokrvnih nijemaca manje za milijon...Pa ti vidi. Uðeš u evropu, ne treba ti viza i naseli se èetvrtina turaka u Njemaèku i sa natalitetom imaš dvije Turske. Jedna originalna Turska, druga Njemaèka Turska. Znaju ba turci šta hoæe.
Sa arapskim svijetom je turska 2002 godine imala robnu razmjenu 8 milijardi dolara, 2008 godine je imala 38 milijardi dolara. Turska sve jaèa. Turska pokori nas još jednom pleaseee. Da se riješimo genocidnih zvijeri oko nas...


[Edited by bosno_moja on 19-10-2010 at 08:08 GMT]

Šuti bolan, ne odaji planove, èuæe Merkelovica Sumnjiv si mi pravo, da ti možda za nju ne radiš, jer ovakva prièa opravdava išæerivanje Turaka iz Njemaèke
19-10-2010 at 09:32 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Turska 2010

citat:
racionalna manjina wrote:

Šuti bolan, ne odaji planove, èuæe Merkelovica Sumnjiv si mi pravo, da ti možda za nju ne radiš, jer ovakva prièa opravdava išæerivanje Turaka iz Njemaèke


Jel bolan. A ko æe im onda radit?
Misliš da švabo sa 65 godina može radit fizièke poslove. Ili nešto onih mladih švaba da hoæe da rade?
Neæe jarane oni to. Oni bi da budu direktori. E kad hoæeš biti direktor trebaju ti radnici. A toga Njemèka nema...
Zato se ti ne boj za turke. Nijemci æe da budu šefovi još jedno vrijeme i imaju jedno ili nijedno dijete, a muslimani æe da ih imaju više. Pa tako dok ne bude demografija uradila svoje...

Pitaj Merklovu koliko ima djece?
A pitaj i Erdogana koliko ih ima on?
Pa æeš skontat

[Edited by bosno_moja on 19-10-2010 at 13:49 GMT]
19-10-2010 at 13:47 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turska 2010

citat:
MelMel wrote:

Sta ste se vise svi pomamili. Zar vam je fakat dotuzilo zivjeti, pa vam treba kakav III svjetski rat......


Bolje grob nego rob Ma ja i @bosno moja se šalimo, zar nisi vidjela koliko smo onih ostavili a i Mi se borimo da svi ljudi imaju ista prava, samo što se vjerovatno ne slažemo koja su to prava Da ti nisi pojela šta pokvareno, hoæe oti tam u vas kapitalisti datum prepraviti ;hanka
Maj ti
19-10-2010 at 14:37 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Turska 2010

citat:
MelMel wrote:


Ma vi se obojica borite za utopije, samo se ne mozete dogovoriti cija je bolja. Sretno vam obojici, trebat ce vam sreca. Eto, kad se izborite za ljepote zivota, javi mi da se i ja u OTU utopiju doselim, ukoliko u medjuvremenu svi kolektivno ne zavrsimo na ahiretu.
U medjuvremenu odoh ja disat i jesti u ovom realnom zivotu najbolje sto mogu dok ti vrijedno radis po pitanju ljepse nam buducnosti. Samo ziv bio, javiDER kad nesto licno i konkretno napravis. PS. Nemoj zaboraviti i da izlijecih kojeg homo, tek toliko da ti se ime proslavi svijetom, (naravno tolerantno ti to uradi - samo one koji se dobrovoljno prijave na lijecenje).


Hoæu, fala, poselami i ti kod kuæe
19-10-2010 at 17:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Turska 2010 New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice