Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Neko je postavio pitanje; kako bih ja riješio ovaj problem sa naplatom parkinga!
Uspostavio bi proceduru koja je napisana ali se ne poštuje: a to je za svaki sat parkinga se plati usahlašeni iznos-dakle princip: "koliko usmeš-toliko platiš"

PRIJEDLOG 1. Parking kod trga slobode sa rampom
Dakle, podesiti softver na rampi tako da naplaæuje samo cijele sate provedene na parkingu.
-
Primjer: Zona I- cijena 1sata =1KM , ako ste proveli 2h na parkingu platite 2KM, ako ste proveli 2h:35min platite 2KM .Eto neæe biti problema sa sitnim kovanicama.
-Što se tièe aparata na parkinzima- omoguæiti plaæanje u sitnim apoenima.
-Što se tièe stanara koji žive u objektima koji su imali zemljište koje dolazi u isti, ukinuti naplatu parkinga.

Narod treba da kritikuje sve što je štetno pa tako i ja, meðutim ne treba tražiti rješenja od onih koji kritikuju jer ta rješenja treba da daju oni koji su plaæeni parama iz budžeta. Jer oni što kritikuju dovoljno su pogoðeni proglemom još da troše energiju za iznalaženje, hm pa onda oni lezihljeboviæi samo džaba troše narodne pare.

[Edited by Platonix on 26-09-2011 at 13:02 GMT]

26-09-2011 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Joj Platonix jesi ti meni smijesan. Zapalio si se oko parkinga pravo.

Tuzla je relativno mali grad sa nikakvom infrastrukturom, a automobila kijamet. Da ne kazem da se moze zacas prepjesaciti, ali gospoda navikla da se kolima vozaju razdaljine koje se nogama lako mogu prepjesaciti. Znam, jer sam prosla kroz to sa prijateljima kojima je vrlo bitno bilo da se iz jedne kafane prevezemo do druge. Brze bi pjeske stigli, ali nejse - gospodi tesko hodati.

Ja bih cak upeterostrucila cijene parkiralista u centru, pa taj novac ulozila ka razvoju infrastrukture. ;hanka

26-09-2011 at 13:09 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
MelMel wrote:
Joj Platonix jesi ti meni smijesan. Zapalio si se oko parkinga pravo.

Tuzla je relativno mali grad sa nikakvom infrastrukturom, a automobila kijamet. Da ne kazem da se moze zacas prepjesaciti, ali gospoda navikla da se kolima vozaju razdaljine koje se nogama lako mogu prepjesaciti. Znam, jer sam prosla kroz to sa prijateljima kojima je vrlo bitno bilo da se iz jedne kafane prevezemo do druge. Brze bi pjeske stigli, ali nejse - gospodi tesko hodati.

Ja bih cak upeterostrucila cijene parkiralista u centru, pa taj novac ulozila ka razvoju infrastrukture. ;hanka


-Ovdje ja ne govorim da je meni skupo- meni ne smeta neka bude 1h i 20KM ja æu uredno platiti taj sat. Meðutim neæu da platim 1h 40KM ako stoji da je 20KM- poenta nije u tome da ne želim pješaèiti, da ne želim platiti koliko god da je cijena- veæ ne dopuštam da me neko pravi budalom ne mene veæ sve graðane Tuzle i sve one koji posjete Tuzlu.


[Edited by Platonix on 26-09-2011 at 13:23 GMT]
26-09-2011 at 13:22 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
Platonix wrote:


-Ovdje ja ne govorim da je meni skupo- meni ne smeta neka bude 1h i 20KM ja æu uredno platiti taj sat. Meðutim neæu da platim 1h 40KM ako stoji da je 20KM- poenta nije u tome da ne želim pješaèiti, da ne želim platiti koliko god da je cijena- veæ ne dopuštam da me neko pravi budalom ne mene veæ sve graðane Tuzle i sve one koji posjete Tuzlu.


[Edited by Platonix on 26-09-2011 at 13:23 GMT]

Ma u principu svatam ja tebe, ti hoces da je aparat za naplatu precizan u minutu. Sve bi to tako trebalo biti u idealnom svijetu. Originalni tekst takodjer navodi da je na zapadu drugacije. Ja sam vec rekla da je i na zapadu isto kao i u TZ, kad je naplata parkiranja u pitanju, manje vise - bar u UK.

Sve u svemu, mislim da si se previse zapalio oko relativno malog problema i dzabe trosis energiju u negativne svrhe. Treba se fokusirati da se od tih para nesto ulozi natrag u razvoj infrastrukture, pa ce svima biti dobro.
26-09-2011 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

moguce je uplatiti 15 minuta, ako ubacujes kovanice... to u centru.

u zonama gdje je jeftinijie, uplatis pola sata... kako god okrenes, minimalno 50 feninga

kad zoves telefonom, npr. u sarajevu, platis sat vremena, koliko god ostanes

isto je u srbiji, hrvatskoj, europskim zemljama...

meni jedino sto smeta kod parkinga je sto stanari vise nemaju gdje da se parkiraju, ali i to je isto na drugim mjestima... sto jest - jest!

26-09-2011 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Hajd' shto opÆina zakida gradjane, vec i seljake.

Joj ovo Æ u opÆina mi nikako ne sjeda.

26-09-2011 at 16:22 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

Nek pokriju djelimicno Jalu i naprave parking prostor za naplate i dnevne/nocne vizitore, a parkinge kod stambenih zgrada vrate u korist vlasnika stanova - k'o ima auto, moze odvojiti neku minimalnu sumu za rezervisani parking plac - 10-15 KM mejsecno i svi happy te uvedu kazne za one koji parkiraju na rezervisani parking prostor.

26-09-2011 at 16:32 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
Aidatuzla wrote:




zasto bi to radili kad je lakse nacrtati parking mjesta po cesti i postaviti parking automate?


Ja govorim o sigurnom punjenju budzeta i rjesavanju problema s parkingom, i to trajnom gdje bi svi trebali biti zadovoljni.
26-09-2011 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
/Medeni/
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 31-05-2011
Odgovori: 164
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

sve su to preduzeæa tipa socijalistièkog javašluka kao nekad gdje je radilo 5.000 a realno trebalo 2.000 radnika
kad je došao kapitalizam i privana inicijativa naravno da je sve nepotrebne rastjerao, ko što æe rastjerat sve i po javnim preduzeæima, stoga se ova crvena banda i bori protiv PRIVATIZACIJE bhtelekoma, elektroprivrede, i ostalih javnih kuæa, jer gdje æe pobogu zapošljvat svoje žene, zetove, snahe, švalerke, p**** materne...samo što im je sve manji krug,
nekad je takav socijalsitièki javašluk bio i u Hotelu tuzla, tuzlasnkoj banci, Diti, Haku .... ali crvena socijlistièka banda je rastjerana, nema sa slovencima zajebancije
ostali su im još ti bastioni socijalistièkog javašluka, te javne kuæe

29-09-2011 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA

citat:
Inspektor wrote:
Nek pokriju djelimicno Jalu i naprave parking prostor za naplate i dnevne/nocne vizitore, a parkinge kod stambenih zgrada vrate u korist vlasnika stanova - k'o ima auto, moze odvojiti neku minimalnu sumu za rezervisani parking plac - 10-15 KM mejsecno i svi happy te uvedu kazne za one koji parkiraju na rezervisani parking prostor.

_______________________________________

A asta ce biti kada Jala nadodje??

Image and video hosting by TinyPic
29-09-2011 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Tuzlarije : KAKO OPÆINA ZAKIDA GRAÐANE KROZ NAPLATU PARKINGA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice