Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
Putnik wrote:

Zar ima takvih...


Kako da ne, pa zar ti ne znaš da su svi koji bave politikom su takvi
05-10-2011 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

ja sam htjela da se kandidujem, ali nista od toga... a imala sam dobar plan, kada bih postala nacelnica:
- sistematizacija i reorganizacija radnih mjesta i procedura u opcini i svim javnim ustanovama pod okriljem opcine (naravno, strana konsultantska kuca, pa opleti i napravi)
- revizija svih radnih mjesta i uposlenika u opcini i javnim preduzecima / ustanovama (opet strani konsultanti)
- otkaz svim nesposobnim u opcini i ustanovama i zaposljavanje pod siframa, da se ne vidi ni ime ni prezime... samo kvalifikacije i iskustvo!
- reorganizacija budgeta opcine i javnih ustanova. nema vise sakom i kapom kako se kome svidi.
- skidanje s jasli raznih ubleha koje mogu same sa sobom radit, neka rade i neka se potrude!
- izrada 20-godisnjeg plana razvoja kulture, sporta i aktivizma, uz dobar odabir nevladinih udruzenja i organizacija koje mogu odgovoriti na pravi nacin, a diskvalifikacija (i totalno odstranjivanje) ublehasa koji se godinama bogate
- revizija studije na osnovu koje su napravljena jezera, utvrdjivanje stvarnog stanja tonjenja, rizika od pucanja jezera, ucinaka po okolinu
- ozivljavanje karakteristika grada!

najvise bi me radovalo zaposljavanje savjetnika koji su pametan svijet, oni sto su otisli iz bosne, jer im ovdje nije bilo buducnosti. one koji sjede po misjim rupama i ne mogu da izadju od seljacina koje su zavladale. one koji se bore kao lavovi da ne gledaju oko sebe i ne slusaju ove nase majmune!

a posebno bih bila radosna sa procesom utvrdjivanja pronevjera i slicno i smjestanja po zatvorima svih onih divnih ljudi koji su nas doveli gdje jesmo!

kakvo sranje ispisah! ljubi me majka hahahahahahah

05-10-2011 at 11:15 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

Ja da sam nachelnik ja bih vratio onaj stari kiosk sa koshpama i kikirikijem gor kod Kino Centra i:

Da se pitam ja bih betonir'o travu
I ofarb'o tamno braon svaku vodu plavu!
Nekako bih probusio tanki sloj ozona
A Zemlju bih zastitio kesom od najlona!

Beton, beton, samo beton!
Beton, beton, samo beton!
Beton, beton, samo beton!
Beton nama treba!

Da se pitam ja bih posjek'o sve sume,
I za ukras postavio od traktora gume.
Kiselinom ja bih zemlju navodnjav'o,
A decu bih svaki dan rentgenom slikav'o!

Beton, beton, samo beton!
Beton, beton, samo beton!

Da se pitam na sred grada lozio bih kazan,
Svako bi mi jeo, zna se, rucak jednoobrazan.
Praznikom bi instalir'o oko glave lovor
I narodu odrzao sledeci govor:

Beton, beton, samo beton!
Beton, beton, samo beton!
Beton nama treba,
Jer iz trave opasno nas ljuta zmija vreba!
Beton, beton, samo beton!
Beton, beton, samo beton!
Beton nama treba,
Jer iz trave nonsalantno ljuta zmija vreba!

05-10-2011 at 12:00 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

Da li je i Tuzla svoje izmuzla?
Autor: Dragan Bursaæ
Objavljeno: 05.10.2011 u 07:45


Ono što vam prvo zapadne za oko kad ulazite u Tuzlu su komadiæi ugljene prašine iz termoelektrane. Tako vas svrbež prvog èula, zajedno sa saobraæajnom ,petljom koja se renovira i nikako ne dovršava (poznato vam je ovo, zar ne), uvede u grad soli, dobrih ljudi, miješanih brakova, Ginisovih rekorda, panonskog mora i još kojeèega...







„Kad bi bilo više te hrabre ludosti, možda bi drevno iskustvo prestalo da nas plaši.“
( M.Selimoviæ)

Tragikomièna godišnjica oktobarskih izbora poslužila mi je kao povod ( i dobro opravdanje) da posjetim Tuzlu. Ovaj grad, koji veæ dvadeset godina živi svoj, po mnogima najliberalniji i najotvoreniji, život meðu gradovima, kasabama i varošicama bosanskim i hercegovaèkim, predstavlja idealan razlog za promatranje. Neposredno pred odlazak, u Tuzli je ugašen Košarkaški klub Sloboda.. Koliko i kako Tuzlaci percipiraju trenutak u kome živimo? Da li je to tek puki dnevno- politièki koloplet, sastavljen od sitnoraèundžijskih igara, igrica i inih politièkih hopcupica, ili ima nešto bitnije i važnije od toga? Život, možda?

Ono što vam prvo „zapadne za oko“ kad ulazite u Tuzlu su komadiæi ugljene prašine iz termoelektrane. Tako vas svrbež prvog èula, zajedno sa saobraæajnom ,,petljom“ koja se renovira i nikako ne dovršava (poznato vam je ovo, zar ne), uvede u grad soli, dobrih ljudi, miješanih brakova, Ginisovih rekorda, panonskog mora i još kojeèega...







,,Zapadne“ vama za oko još ponešto. Lijepe žene i pitomina. U sadejstvu sa sunèanim oktobrom, eto osmijeha na licima prolaznika. I, zaista, od èešanja oèiju na ulazu, do hotela Tuzla, poèinjete uoèavati jednu, za Bosnu endemiènu stvar. Ulice su prepune nasmijanih ljudi. E, sad, da li se smiju od muke, ili imaju kakav dobar razlog, pokušao sam saznati.

Ljudi koji su mi sondirali teren (samo usmeno), bili su profesor komunikologije na tuzlanskom Univerzitetu Enes Osmanèeviæ, koji je govorio o filozofiji palanke kroz prizmu Tuzle, Adis Jašareviæ, urednik Tip.ba portala sa kojim sam razgovarao o uticaju internet portala na javno mnijenje i Gordan Isabegoviæ, iz nevladine organizacije ,,Revolt“, koji je prièao o aktivizmu mladih ljudi u Tuzli. Nisam se bavio ,,pravom“ sondažom, jer su rezultati veæ poznati - so, so i još soli.









Enes Osmanèeviæ o neuspjelom eksperimentu demokratije

Profesore Osmanèeviæ, šta je to po èemu se razlikuju Tuzla i Tuzlaci od ostalih BiH sredina? Zapravo, postoje li bilo kakve bitne razlike?

-Kao i u svakoj sredini imate manjinu, koja je zabrinuta i tiha, misleæa i uglavnom nemoæna u smislu kreiranja nekih promjena. Sa duge strane, imate jednu veæinu, koja je buèna, koja se spram stvarnosti odnosi ignorantski i koja na neki naèin diktira te procese. Mislim da je ideja ovog vremena filozofija gomile i imamo dva pola nekih komunikacijskih odnosa. Sa jedne strane su provincijalni diktatori, koji nameæu ideju sile, i imate ljude koji to prihvataju, tzv. filozofiju podaništva, koja nastoji da se dodvori tim diktatorima. Ostala je ideja iz 90-ih godina, dakle logika stada i pastira. Tuzla se po ovome ne razlikuje od bilo koje druge sredine u BiH.

Kakav mi onda, zapravo, život živimo?

-Pa, živimo ideje ruralne provinijencije i živimo neku vrstu tronacionalnog jednopartizma. Ovakva slika se, dakako, reflektuje i na mikroplanu. I to ne samo u Tuzli, nego u svim ovim našim sredinama, palankama, provincijama i kasabama... Ta refleksija politièke patologije se u malim sredinama samo pojaèava. Na žalost, nemamo ljude koji promišljaju stvarnost. Umjesto njih su persone koje obnašaju funkcije kojima nisu dorasle. I to je tragizam ovog naroda u kojem ima izmeðu 12% i 20% bazièno nepismenih, a politièki nepismenih ima daleko više.

Da li je u Tuzli na djelu, u stvari, repliciranje svih ovih pobrojanih matrica?

-Ja ne bih mogao da dam ocjenu da li je neka sredina bolja, naprednija ili lošija od druge. Ono što mogu da kažem za Tuzlu ne odnosi se samo na Tuzlu. Tuzla je zarobljen grad. U smislu zarobljenosti jednom sumanutom idejom, velièine jednog lokalnog diktatora koji ljude pokušava da ukalupi u jedan svoj svjetonazor, da im on da znaèenje i da ih stavi u funkciju jedne svoje sumanute ideje velièine. Dakle, èovjek koji gradi jedan svoj kult liènosti i koji ima tih svojih podanika, doušnika i sjecikesa. U tome je problem što je ta i takva ekipa zarobila sve potencijale ovog grada, a ima ih. Ovdje su mediji potkupljivani nekim iznosima, finansiraju se neke vrlo upitne stvari, svi neistomišljenici se blate, nad njima se sprovodi jedna haranga....

Šta rade ljudi koji su ,,sa druge strane“, koji ne misle kao vladajuæa elita?

-Mislim da se ti ljudi poèinju buditi i poèinju buniti. I to je nešto što možemo smatarati novim i dobrim. Naime, prema statistici, više od treæine siromašnih u BiH su mladi ispod 17 godina. Znaèi, starije generacije nisu ostavile mlaðima ništa u nasljedstvo. Ni materijalno, ni duhovno. Takoðe, stariji vladaju mlaðima i ne dozvoljavaju im da se realiziraju. To su problemi koji ostaju za veæinu nevidljivi. Za veæinu koja slijedi stereotipije, za veæinu koja se svrstava ,,za“ i ,,protiv“. Te podjele se vještaèki prave, ali one, nažalost, nailaze još uvijek na plodno tlo. To su najveæi problemi ovoga društva, ali oni ostaju u sjeni ovih iskonstruisanih politièkih turbofolk prièica Ova zemlja , pa i grad, jesu sistematski opljaèkani, a da se za svo to vrijeme vodila neka prièa o nacionalnoj ugroženosti i sl. Ovaj neuspjeli eksperiment demokracije koji mi živimo od 90-ih godina doveo je do toga da su se ljudi jedino probudili po pitanju vjerskih prava i sloboda i na tome su i ostali. Ništa dalje nisu razvili.

Kad smo kod toga, nije li se upravo narod pokazao totalno nezainteresovan i autistièan za politièka dešavanja nakon izbora i u periodu od proteklih godinu dana?

-Oni (narod) su jako zainteresirani, ali malo toga znaju i malo toga razumiju. U tome je problem. Na kraju krajeva, narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje. Ovaj narod je svojski odustao da radi i 90-ih se latio oružja. Veæ 20 godina ljudi su pustili da im vladajuæa klika rasproda tvornice, fabrike i gurne ih na nivo ,,življa“, što je negdje unizilo jedinku i kolektivitet. Naši ljudi ne žele da se politièki obrazuju. Oni nemaju hrabrosti da se usude da govore istinu. A oni koji progovore, od njih se ljudi ograde. Mi imamo filozofiju podaništva kao naèin života. I to je jedna filozofija koja je graðena od srednjevjekovlja, a svoju kulminaciju doživljava sada.
Moramo shvatiti i da su institucije izgubile svoju funkciju. Biroi za zapošljavanje su u politièkim strankama.

Koliko vi vjerujete da æe neki ekonomski bunt uticati na promjenu ovoga sistema, ili æe on ponovo biti spinovan i kanalisan u nacionalistièke frustracije?

-Prvo, bitno je reæi da mi imamo sivu ekonomiju koja funkcioniše paralelno sa legalni ekonomskim tokovima, ali koja je možda i jaèa od zvaniène ekonomije. Drugo, mi imamo, još uvijek kategorije pojedinaca koji pripadaju razlièitim staležima i koji se dovijaju na raznorazne naèine. Od plate žive samo oni koji su u administraciji na državnim jaslama. Naši ljudi mogu jako puno da trpe. Mi možemo još dugo da trpimo. Prema tome, nažalost, ekonomska pitanja tu nisu u prvom planu..Onog èasa kad zaista prekipi, neæe biti racionalnog logiènog govora. Biæe to još jedna seljaèka buna. Znaèi kuka i motika æe se diæi i krenuæe jedan stampedo. Vi ste vidjeli kakvi su kod nas prosvjedi. Kad su ljudi nezadovoljni nekom odlukom, oni odu i demoliraju neku zgradu. Naša svijest je još uvije mitomanska i ovo je jedan veliki cirkus.
Ne vjerujem da æe ekonomska pitanja biti pokretaè. Glad može biti okidaè, ali æe opet veæina biti izmanipulirana ka nacionalnim pitanjima i nacionalistièkim reakcijama.









Adis Jašareviæ : web portali-posljednji bastion slobode

Vi ste urednik jednog tuzlanskog portala, Tip.ba. Kao novinar, kao èovjek koji je u direktnom kontaktu sa ljudima i njihovim problemima, možete li mi reæi po èemu se Tuzla razlikuje od drugih gradova u Bosni i Hercegovini?

-Tuzla nema nekih velikih i posebnih razlika u odnosu na druge gradove u BiH. Možda je jedna bitna i kljuèna razlika ta što Tuzla ima daleko veæi broj miješanih brakova u odnosu na druge sredine u našoj zemlji. Sve ostalo je više-manje isto. Oni koji su na vlasti, oni vedre i oblaèe, oni odreðuju, postavljaju... Svjedoci smo da su se direktorske fotelje jako brzo podijelile. Ono što se nije podijelilo, presvlaèe se stranaèki dresovi, kako bi se zadržala postojeæa direktorska mjesta, od Klinièkog centra, javnih ustanova itd. Ono po èemu se Tuzla razlikuje od ostataka BiH jeste moguænost da se javno kaže ono što se misli i da se zbog toga ne snose posljedice. Prije svega mislim na medije. Ovdje se , možda, više govori o antifašizmu, o toleranciji i o suživotu u odnosu na druge sredine. I po tome je možda Tuzla ispred nekih drugih sredina. Ali, princip vladavine, princip ekonomskog i socijalnog života je identièan kao i bilo gdje drugdje.

Urednik ste jednog medija. Samim tim imate percepciju o povratnoj informaciji od graðana. Kako oni reaguju na neka pojave, dešavanja, nepravilnosti i malverzacije na terenu?

-Imamo razlièite ljude i razlièita mišljenja. Ljudi se virtuelno bune i, n žalost, veæinom na tome sve i ostaje. Znate, kada treba nešto organizovati, kada treba izaæi na ulice, kada treba nekog podržati, e onda se tu stvar završava. Podrška postoji na nivou ,,lajka“ ili podrška iza nekog ,,nika“, nadimka itd. Još uvijek je malo ljudi koji javno govore o odreðenim problemima. Prije svega mislim na intelektualnu elitu, koja bi trebala biti primjer mladim ljudima. Šta onda oèekivati od drugih? Pri tome mladi ljudi nisu više ni pasivni, oni su latentni. Oni znaju koji su njihovi problemi, ali su ušuškani u nekim svojim èahurama i ne pokušavaju ništa promijeniti.
Druga stvar je što imamo matricu, koju mladi ljudi nasljeðuju i dobro se uklapaju u stereotipe i šablone koje su politièke elite utabale. Pa tako, ukoliko žele zaposlenje mladi ljudi se okreæu politièkim strankama. Zapravo, mladi ljudi postaju klonovi onih koji su na vlasti.

Koliko mediji, prije svega web portali, mogu uticati na aktivizam. Koliko neko ko dobija informacije preko interneta može da se pokrene i postane aktivna i odgovorna jedinka?

-Pa, bojim se da su u Tuzli jedino internet portali ti koji slobodno pišu, koji ukazuju na probleme i nužnost, ne samo politièkih, nego i ekonomskih promjena. Portali pored toga daju ljudima slobodu da komentarišu, daju slobodu novinarima da pišu bez ikakvih odreðenih uticaja. I to ne zbog toga što tu rade profesionalni i vrhunski novinari, nego jedino zato što su politièari informatièki nepismeni i nisu stavili šapu cenzure na web. Bojim se da æe za koju godinu i internet biti žrtva politièke cenzure. Pri tom mislim na lokalne web portale. Što se tièe tradicionalnih medija, oni više nisu slobodni.

Kada je u pitanju web, portali i internet novinarstvo, koliko uopšte ima saradnje i kolegijalnosti u tom svijetu?

-Ovdje ima jedna interna šala, kada kažu za novinare - Nismo u Sarajevu!, s obzirom koliko se oni glože i koliko nisu u prijateljskim odnosima. U Tuzli je savim drugaèija situacija. Bez obzira da li novinari naginjali ljevici, centru ili desnici, dosta se saraðuje. Saradnja postoji ne samo izmeðu portala, nego i izmeðu portala i drugih medija. Ali ta saradnja prestaje u vrijeme predizbornih kampanja. Onda se novinari okreæu izvorima finansiranja. Kada se uspostavi vlast, kao da ništa nije ni bilo. Na neki naèin, novinari lièe politièkim elitama. Da rezimiram, nema 100% nezavisnih portala, po prirodi izvora finasiranja, ali portala sa dobrim tekstovima, objektivnim analizama i kvalitetnim autorima, ima i te kako.

Koliko je desnica jaka u Tuzli?

-E, pa Tuzla je tu izuzetak. Znaèi, u Tuzli je dugi niz godina ljevica na vlasti i to se neæe skoro promijeniti. A to je upravo vezano uz onu prièu o specifiènosti života u Tuzli, o miješanim brakovima... Možemo kazati da u predizbornoj kampanji ima zaoštrenih stavova, ali je u Tuzli to dosta blaže u odnosu na ostatak BiH.









Gordan Isabegoviæ, Revolt nije SDP-ov satelit

Ispred NVO ,,Revolt“, za ,,Buku“ je prièao Gordan Isabegoviæ, jedan od aktivista ove organizacije..

-,,Revolt“ je nastao prije 5 godina. Bila je to ideja mladih ljudi da stvore jednu organizaciju koja æe se baviti borbom protiv nacionalizma, ekonomskim nepravdama , borbom protiv korupcije, neodgovorne vlasti. Imamo jednu prilièno široku sferu aktivnosti - od kulturnih, ekoloških, muzièkih, do stvari koje su èisto politièke. Jedna smo od rijetkih organizacija koja konzistentno kritikuje vlast, bez obzira ko bio na njoj. To se pokazalo nakon izbora kada se veæina organizacija prikljuèila jednoj ili drugoj strani, kako na gradskom, tako i na kantonalnom nivou. Mnogi su nas optuživali da smo ,,SDP-ov satelit“ , što apsolutno nije istina. Istina je da smo mi pomagali i podržavali SDP, ali se pokazalo nakon toga da sa istim intenzitetom danas kritikujemo tu vlast. Problem je u državi što ne postoji veæi front neutralnih organizacija koje æe kritikovati ovaj i ovakav koncept vlasti. Umjesto toga, danas postoje dva ili tri, u zavisnosti kako gledamo, totalno suprotstavljena tabora koja nastupaju sa tih pozicija.

Ali bez obzira na sve, ja kažem da su graðani u BiH na ljudskom nivou mnogo bliži jedni drugima i meðu njima u suštini ima mnogo manje podjela nego meðu politièarima. Svakako da postoje nacionalisti i ekstremisti, ali oni su manjina i predstavljaju više-manje produženu ruku nacionalnih partija.

Kako objašnjavate da je narod toliko (ne)zainteresovan za rad politièkih elita u BiH?

-Problem je u mentalitetu i u nepoznavanju baziène politièke kulture. To je nešto što moramo uèiti. Ljudi naprosto nisu svjesni da mogu nešto uraditi kroz participativne demokratske odluke.

,,Revolt“ je tu da na jedan naèin stavi fokus na životna pitanja i da ukaže graðanima da su za životne probleme ,,krivi“ politièari u lokalnim zajednicama. Ono što je realno moguæe jeste da se bavimo konkretnim životnim problemima i rješavanjima istih.

Iz razgovora sa ovim ljudima saznao sam da Tuzla, iako po mnogo èemu poseban grad, i u neku ruku centar multietniènosti u BiH, dijeli probleme koji su tako dosadno karakteristièni za cijelu Bosnu i Hercegovinu. I njih muèe pitanja neefikasne vlasti, birokratije, nepotizma, stranaèkih kombinatorika, života ispod svakog standarda.







Tuzla ima jedan ,,problem manje“

U razgovoru sa ovim ljudima saznao sam da Tuzla ima jedan problem manje od ostalih BiH sredina. Hajde da to pokušam ovako objasniti - Sarajevo je grad Sarajlija, Bošnjaka, Hrvata, Srba i ostalih. Banjaluka je ,,srpski glavni grad“, sa participacijom ostalih po potrebi. Mostar je nacionalno podijeljen grad.

Tuzla je, za razliku od njih, grad Tuzlaka-graðana. Tuzli nedostaju nacionalna obilježja u prefiksu. I to je prednost Tuzle. Upravo zato je Tuzla grad koji prvi percipira realne ljudske, a ne iskonstruisane nacionalne probleme i suoèava se sa njima. Možda zbog sunèanog vremena, a možda zbog odsustva nacionalizma, i ima toliko osmijeha u gradu soli.

Da se razumijemo, i po prièama mojih sagovornika i po mom mišljenju, ovo nije grad šeæerlema. Ovo je i dalje mjesto sa ozbiljnim problemima, sa kojima se suoèavaju i drugi bh. gradovi. Ali Tuzla i Tuzlaci su imali onu Selimoviæevu dozu ,,hrabre ludosti“ da u poslednjih dvadesetak godina ostanu normalni. Zato ih i to ,,drevno iskustvo,, u vidu nacionalizama ne plaši. A to je za Bosnu i Hercegovinu, ovakvu kakva jeste, nešto veliko.

05-10-2011 at 12:23 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

Mislim da su SDP-ovci uzeli fursata i misle da su Bogom dati da vladaju ovim gradom.

E dosta je bilo!

05-10-2011 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
MelMel wrote:

jest, jest - napucaj HIN stosom u vugla. ;hanka

Sad ce promjene... Cojk je rek'o svoje...
05-10-2011 at 12:45 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
MelMel wrote:

i garant se graha napuco. , spreman za balvan revoluciju.

Nije vise balvan... Sad je sljunak, cigla itd... Treba i gradjevina nesto da zaradi, a ne samo sumari...
05-10-2011 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
MelMel wrote:

ma ja bih i nekoliko skoljki jOja kupila, pa gadjala fontane. nek i seljOci sta zarade.

et, vidis sta radis? stimulises me da opet zacatavam, a dzabaj si me ranije pobriso zajedno sa Deo-m. :lo samo sto si se vratio, a ti odmaH da .


Sad cu ja ba i ovo ...al et nemoj reci da se nije dala prilika da se malo nagovoris... Nisam ja kao ove komunjare u op/c/stini...
05-10-2011 at 13:08 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
MelMel wrote:


ma brisi jarane, svakako je sve ovo lelemudanje.

ja mislim da bi sljedeci nacelnik trebali biti ili Raco ili STB.


Ja imam svog kandidat/a/kinju, ali tek pred izbore cu otkriti ime...
05-10-2011 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle

citat:
MelMel wrote:

kad malo bolje razmislim, mogo bi i primke. on je onako za freedommmmmmmmmmmmmm , ako havatar ne laze. ;hanka


ja jok,premekan sam,izlevat`li bi me zaæas...

05-10-2011 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Politika : Lokalni izbori i buduci nacelnik Tuzle New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice