Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:


Maloprije napisah u komentaru Primketu.Montažne kuæe nisu u našoj ,hajde da kažem evropskoj (stari svijet) tradiciji(voli naš èojk da trehne vratima,više neg ljeba se najest).Vidio si da u Americi puhne tornado i za tili èas nestane naselja,ali gradjevinska operativa èas posla odradjuje svoje...Kao neko ko je razradjivao tehnologiju i montažnih kuæa(na našim prostorima) mogu ti reæi da što se cijene po kvadratu tièe,dodje te u konaènici skoro isto kao i da zidaš od èvrstih materijala.Ušteda je jedino na vremenu.Lako se montiraju,kvalitetom zadovoljavaju sve standarde.Treba voditi raèuna oko dužine garantnog roka na montažu.Za montažne kuæe treba takodje pripremiti adekvatan temelj,èija izvedba se posebno plaæa...Plus svi prikljuèci,a i papirologija oko dozvole.Ne bih preporuèila višeetažnu montažnu kuæu.Dugoroèno rješenje?Zavisi koliki je garantni rok ,kako na proizvod ,tako i na montažu.Tu je kvaka.MI smo majstori da napravimo.Ali mentalitet naroda da bilo šta uradi suprotno od uputa,to nam je u krvi.


Ok, hvala...
Dobra je stvar što tu ima veæ uraðen projekt i besplatna struèna pomoæ (ukoliko se odluèiš za kuæu), a ove kvake i finese što spominješ su haman kljuène kod bilo kakve izgradnje, ono "dobiješ na mostu, izgubiš na æupriji". Pozz

15-11-2011 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
arnie wrote:

sorayce i meni treba maltara konvoy, u izgradnji sam, (konj mogo sam do sad kupit po' Avazovog tornja )
please, ako ta drugarica stvarno dobro malterise, daj da i ja zaplivam
moze da plivas ,ako znas plivati sa betonskim cipelama..
15-11-2011 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
flor wrote:


Ok, hvala...
Dobra je stvar što tu ima veæ uraðen projekt i besplatna struèna pomoæ (ukoliko se odluèiš za kuæu), a ove kvake i finese što spominješ su haman kljuène kod bilo kakve izgradnje, ono "dobiješ na mostu, izgubiš na æupriji". Pozz
Molim i drugi put..
Svakako da je dobra stvar imati projekat i struènu pomoæ,naravno ukoliko ne patiš od unikata i nemaš komplekse da i komšija do tebe može imati istu takvu...Garantni rok u gradjevinarstvu je 2 godine na otklanjanje nedostataka,a 10 godina na pojedine proizvode i materijale.Èuj nepisano prvilo je da mi gradimo kuæe èiji je vijek trajanja 100 godina.To je karakteristika Evrope,podneblja,klime,vrste materijala koje to podneblje baštini (primorske kuæe od kamena,sa malim padovima krovova i planinske kuæe od drveta,sa velikim padovima krovnih ravni ....to je jako veliki dijapazon stilova i moguænosti izbora gradjevinskog materijala)
Kod montažnih kuæa je problem što nema moguænosti prepravki u smislu fleksibilnosti organizacije prostora (ukoliko ti treba soba za dijete ,soba za stariju osobu i sl.).Moje mišljenje je da su objekti od èvrstog materijala mnogo fleksibilniji u sluèaju vršenja nekih prepravki i preprojektovanja,lakše je te prepravke izvesti nego u montažnim objektima.Pošto si me pitao za dugoroènost rješenja življenja u montažnom objektu,red je da ti sa mog aspekta gledano ukažem na ovo.
15-11-2011 at 16:15 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

Montazne kuce su dobre samo ka vikendice...a u ovoj nasoj Nepoderivoj drzavi to je bacanje novca u vjetar.
Kazu garancija je 30 do 50 godina...
Fantazija...ali..uvijek postoji ali...
bog nase Politicke ekonomije...ustvari i nemas garancije...dok potjeras da ti izvrse opravke u garantnom roku..firma je ugasena...ili je jednostavno promjenila ime...gradi malo gradi dobro...mnogi bi htjeli kucu da prave od krova...ustini vamo ustini tamo...i pita izade skuplja nego tepsija..isopade kao da si kupio zgradu koju je pravio GIPROM...

15-11-2011 at 16:23 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
kagemusha wrote:
mnogi bi htjeli kucu da prave od krova...

to je taèno...kuæa se raèuna od krova,a pravi se od temelja...i u tome je veliki problem...kad pitaš nekoga ko doðe da naruèi projekat,èime želi kuæu da pokrije,on se nadje uvrijedjen ili zaèuðen...a to je podatak koji se mora znati zbog proraèuna drvene konstrukcije krova...i onda kad se ugradi rog 8/10 pa još na razmaku metar("'ta æu ja pitat' ikoga,zna to majstor" je moja omiljena reèenica zbog koje se najèešæe zahvalim takvom investitoru , okrenem se i odem),svakako da æe kroz godinu dvije od tereta dobiti ugib...
15-11-2011 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

to je taèno...kuæa se raèuna od krova,a pravi se od temelja...i u tome je veliki problem...kad pitaš nekoga ko doðe da naruèi projekat,èime želi kuæu da pokrije,on se nadje uvrijedjen ili zaèuðen...a to je podatak koji se mora znati zbog proraèuna drvene konstrukcije krova...i onda kad se ugradi rog 8/10 pa još na razmaku metar("'ta æu ja pitat' ikoga,zna to majstor" je moja omiljena reèenica zbog koje se najèešæe zahvalim takvom investitoru , okrenem se i odem),svakako da æe kroz godinu dvije od tereta dobiti ugib...


slazem se s tobom...ljudi ne razumiju sta znaci umjesto jelove grade upotrebiti borovu...jest da lijepse mirise i duze mirise ...ali tezina je tezina i povecava staticko opterecenje na komplet zgradu..a pored svega do 5 godina se grada susi i pokrece...juce sam gledao nacin gradnje dalmatinskih kamenih kuca...kosa mi se digla na glavi od konstrukcije i samoga zidanja...ali u biti ne u negativnom nego u pozitivnom...to je pravo umijece gradne...ali niko ne gradi sa sirovim materijalom i ne stedi na vezivnom materijalu...
Ako ne znas sta je skupo - ne znas ni sta je dobro...
15-11-2011 at 16:58 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: TOP DOM - MOJ DOM

citat:
soraya wrote:

to je taèno...kuæa se raèuna od krova,a pravi se od temelja...i u tome je veliki problem...kad pitaš nekoga ko doðe da naruèi projekat,èime želi kuæu da pokrije,on se nadje uvrijedjen ili zaèuðen...a to je podatak koji se mora znati zbog proraèuna drvene konstrukcije krova...i onda kad se ugradi rog 8/10 pa još na razmaku metar("'ta æu ja pitat' ikoga,zna to majstor" je moja omiljena reèenica zbog koje se najèešæe zahvalim takvom investitoru , okrenem se i odem),svakako da æe kroz godinu dvije od tereta dobiti ugib...

15-11-2011 at 16:59 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

pocetak radanja nove kupaone ,
ali prvo mazola


Uploaded with ImageShack.us
#
dva mjeseca kasnije


Uploaded with ImageShack.us

17-01-2012 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM



Uploaded with ImageShack.us
ee ova slikica je za sorayu da pregleda je li ovo pravi ili krivi slivnik

17-01-2012 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: TOP DOM - MOJ DOM

@Senzo,to je to Funkcionalno,praktièno ,jednostavno i veoma lijepo.Svidja mi se izbor keramike

18-01-2012 at 07:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : TOP DOM - MOJ DOM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice