Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Èorokot
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nigellus
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-12-2011
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot

mene ulje èorokota veoma zanima sa aspekta imuniteta za šta je pomenuto ulje veoma efikasno.s obzirom da se radi o zdravstvenom proizvodu mislim da bi i moj unuk upitao za certifikat,zabrinuo se kada bi æuo da se to ulje proizvodi u nehigijenskim uslovima itd.
do sada sam potrošio 3x125 ml ulja èorokota i kao sabrana osoba ne oèekujem preko noæi èuda-uglavnom do sada nije bilo kontra efekata.
dakle,da se vratim na poentu,veoma je bitno da je proizvod ispitan i da poseduje dokument o zdravstvenoj ispravnosti,što je minimum minimuma.to sam tražio od forumaša koji je pokrenuo ovu temu i prodaje ovu robu,ali do danas nije prezentirao niti jedan dokument,što dovodi potrošaæa u sumnju ili zabludu što nebi trebao niti jedan proizvoðaæ-prodavac pošto se radi o prevashodno zdravstvenom proizvodu.

24-12-2011 at 13:21 | Ukljuèi u odgovor
Ibrahim1
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 24-11-2011
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Èorokot

Slazem se. To sam i sam sugerisao ali mi je moderator skinuo prilog Dobro slazem se jer je prilog bio mozda malo ostar

O corokotu I disajnim putevima:
U novijim studijama se putem funkcionalnih respuratornih analizira pokazuje da corokot ima signifikantan antiastmaticni efekat cak i u kracim intervalima (3 sata nakon uzimanja) efekat, iako je iz tradicionalne medicine poznato da se efekat uglavnom osjeti tek nakon nekoliko sedmica uzimanja. Obzirom da se najveci dio njegovog efekta proteze putem moduliranja imunog sistema takodje je vrlo preporucljiv i kod alergijske astme. Ovdje dolazi do jedne vrste sinergizma izmedju efekta izazvanog supstancom Nigellon koja ima bronhodilatorni efekt i supstanci sadrzanih u corokotu koje uticu na modulaciju imunog sistema (nezasicene masne kiseline I ostale supstance, prije svega one koje su sadrzane u etericnom ulju corokota). Zbog Nigellona, Timokinona I ostalih supstanci iz etericnog ulja corokota koje imaju antiastmaticko dejstvo vrlo je korisno I inhaliranje etericnog corokotovog ulja, ali I obicnog corokotovog ulja, jer ove substance pri visim temperaturama isparavaju I mogu se aspirirati.

Corokot je obavezan dodatak ishrani trkacim konjima, jer povecava kapacitet pluca, a navodno ujedno povecava i misicnu masu pomaze pri mrsavljenju.

Doziranje koje je pokazalo dobre rezultate:
- 3xdnevno jedna supena kasika za odrasle
-3xdnevno jedna cajna kasika za djecu
Najbolje prije jela da bi se ulje sto bolje resorbiralo u prbavnomn traktu.

Ako ima jos pitanja bujrum.

citat:
hurija wrote:
Mozda ne bi bilo lose da se prestanete samoreklamirati, a da nama koji citamo o corokotu i ne znamo nista o tome, napisete vise kako se to koristi, na koji nacin, u koje svrhe..
I sama sam vidjela reklamne brosure, citala, ali ne bi bilo lose kad bi se napisala ljekovita svojstva za zdravstvene probleme pojedinacno. Vjerujem da toga ima dosta i da imate stosta da kazete bez naduravanja oko toga ciji je proizvod certificiran.

eto, sad ja cekam da procitam svasta o corokotu vezano za disajne organe...

24-12-2011 at 15:20 | Ukljuèi u odgovor
portanaturae
Nivo: Novi forumaš
www.portanaturae.com

Registriran(a): 26-10-2011
Lokacija: srebrenik
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Èorokot

xxx

[Edited by portanaturae on 27-12-2011 at 23:19 GMT]

27-12-2011 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
adnankavgic
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 14-01-2012
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Èorokot - Šta je èorokot?

Evo malo doprinosa i od mene za èorokot.

Èorokot šta? Kako? Zašto?

14-01-2012 at 17:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Zdravlje : Èorokot New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice