Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...

citat:
tuba wrote:
www.casamia.ba


za one sa dubljim džepom ima i ovo
http://www.ansdrive.ba/bs/page.php?id=1
rade kuhinje po narudžbi,vrlo kvalitetno u svemu prema želji naruèioca,ali su žara

@anaMi,ako preferiraš puno drvo preporuèujem ti stolara Milka i angažuj nekog arhitektu da ti odradi nacrt i detalje

ako može da prodje oplemenjena iverica onda možeš da napraviš upit u Babilonu,Izazovu,Ambienty ili da pogledaš na Googlu...
Okvirno,cijena kuhinje je uvijek po dužnom metru (donjih i gornjih elemenata) i optimalna cijena je 400-450 KM/ m1 (po metru dužnom kuhinjskih elemenata)sa transportom i montažom + aparati koje možeš nabaviti u sopstvenoj režiji
ukupna cifra,ako ne preferiraš neke extra skupe aparate,može da bude od 4.500-5.000 KM
22-12-2011 at 18:35 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...

Ja sam kuhinju radila prije godinu i po i kostala me oko 1200km bez ugradbenih elemenata. Kuhinja je na dvije strane i duga je oko 4 metra. Radio mi je majstor, Mido se zove, i ja sam sasvim zadovoljna. Dodje, premjeri, saslusa sta zelis, da ti neke prijedloge (poput debljine abs trake, izbora materijala...) i za 15 dana gotovo. Montiranje je trajalo jedan dan. Ja jos uvijek nisam imala nijednu reklamaciju.

Vecina majstora materijal nabavlja u Babilonu. Moja kuhinja je oplemenjena iverica. Ja sam otisla sa majstorom i izabrala boju kuhinje i radnu plocu. Ne bih ti preporucila medijapan jer je tezak, zeznut kad se busi za ruckice, lako se osteti (onaj sjaj kad pukne i u dodiru sa vlagom sve vise se siri) i zna pucat sam od sebe u dodiru sa vlagom.

Razlika u cijeni radne ploce od 3 i 4 cm je mala, tako da je do tebe. ABS traku je bolje uzeti deblju, mala je razlika u cijeni a ruzno je kad pukne.

Ugradnja nape isto ulazi u cijenu, ali moras naci svog elektricara.

Nadam se da ti je nesto od ovih informacija pomoglo i da si skontala, jer sam bas udrobila

22-12-2011 at 19:24 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...

citat:
soraya wrote:

nekog arhitektu da ti odradi nacrt i detalje

Okvirno,cijena kuhinje je uvijek po dužnom metru (donjih i gornjih elemenata) i optimalna cijena je 400-450 KM/ m1 (po metru dužnom kuhinjskih elemenata)sa transportom i montažom + aparati koje možeš nabaviti u sopstvenoj režiji
ukupna cifra,ako ne preferiraš neke extra skupe aparate,može da bude od 4.500-5.000 KM

Ma ja znam veæ šta hoæu,sva vrata i ladice su presvuèeni staklom u boji s dezenom tatoo fazon...unutrašnjost je takoðer bijela i nemam ideju od èega bi trebala biti...ladice kvalitetne i prave ne sa podlogom od šperploèe pa kad staviš par stvari propadne...naravno klizaèi ..kvalitetne šarke itd...ploèu bi radila ja extra od granita i bila bi super zadovoljna kad bih prošla sa tih 4500-5000KM bez aparata kako ti kažeš...
Babilon ne dolazi u obzir iz iskustva prijatelja...
Zahvaljujem na vašim prijedlozima ,znate i sami kad nešto sebi radite,da je da to bude dobro , kvalitetno a i lijepo...naravno da uživate u tome kasnije a ne da vam skoèi na nos..zato su mi bitna vaša iskustva...
Sviðaju mi se kuhinje Scawolini pa ako ko ima prijedlog da bi neko mogao to fino da skine ....
30-12-2011 at 18:49 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...

citat:
statebriga wrote:
ma, zar ti treba toliko? 8 hiljada, bez uredjaja?! de, ba! to kuhinja od 100 kvadrata?


sretno s trazenjem

Ma draga moja nije 100 kvadrata ali jeste malo drukèija od standardnih .Bit i jeste u tome da hoæu kupiti nešto što sam zamislila,a znaš kako to ide,e još jedna ladica 200KM,još jedna vrata 240,e sad to staklo 1100KM pa tako se nakupi para.U Amifi imaju dobrih kuhinja ali 2m -3m jedno 8000KM ...nadam se da me razumiješ..nije mi do rasipanja para ali i za tih par hiljada što æu izdvojiti hoæu nešto kvalitetno...
30-12-2011 at 18:55 | Ukljuèi u odgovor
IvoP
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 09-01-2017
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva...

Meni su oni [URL http://www.rkvadrat.hr/kuhinje/napravili odlièan posao. Sretno s kuhinjom

09-01-2017 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Kuhinja po mjeri-gdje raditi?imate li iskustva... New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice