Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Laserska odstrana kamena u bubregu
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Laserska odstrana kamena u bubregu

.

[Edited by MelMel on 24-07-2013 at 21:09 GMT]

30-12-2011 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Laserska odstrana kamena u bubregu

melmel, u BiH se rade operacije laserskog razbijanja, aparat ima na UKC Tuzla i u bolnici u Sarajevu. Ove godine kod nas u Tuzli nije radio, popravka bila skupa pa nisu odma pravili I u Sarajevu s vremena na vrijeme zaštopa, lièno sam vozila ljetos nenu u Sarajevo na razbijanje.

I sama sam se pitala otkud Batko da ode u Beè raditi to, povrh svega što je i sam doktor i garant ima veze u Sa.

No, ko zna šta je po srijedi...

U svakom sluèaju Batku sve najbolje, brz oporavak prije svega

30-12-2011 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Laserska odstrana kamena u bubregu

citat:
MelMel wrote:

Cici, hvala na konstruktivnom odgovoru. Drago mi je da postoje aparati. Bilo bi lijepo kad bi se vise para izdvojilo za zdravstvo umjesto spomenika Tvrtku i tome slicno, da se i aparati mogu odrzavati - jer je zaista to lasersko razbijanje jedna rutina - mnogo lakse nego prijasnje operacije.


Znam, sve znam, al' eto.... takva nam vlast...
Meni nije jasno kako to da se ne vrši veæi broj transplatacija bubrega kod nas u TZ

Kako to da toliki svijet traži donacije da ide u inostranstvo na transplatacije, gdje su ti roditelji, rodbina, pa zar niko nije spreman svom roðenom da da bubreg
31-12-2011 at 00:01 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Laserska odstrana kamena u bubregu

citat:
cica wrote:


Znam, sve znam, al' eto.... takva nam vlast...
Meni nije jasno kako to da se ne vrši veæi broj transplatacija bubrega kod nas u TZ

Kako to da toliki svijet traži donacije da ide u inostranstvo na transplatacije, gdje su ti roditelji, rodbina, pa zar niko nije spreman svom roðenom da da bubreg

Ima razlike, cico, u nasoj kadavericnoj transplantaciji i onoj drugoj transplantaciji. Nas mentalitet prvo koci, kad se nekome spomene mogucnost doniranja, prvi odgovor je veliko NE! Vecinom. U drugom slucaju, na UKC se jos ne rade transpl. druge vrste. Narod ide vani kad pronadju odgovarajuceg donora, naravno, te troskove ne pokriva nas fond niti to prepoznaje u svom finansiranju.

A o ovom za Batka, zao mi je sto mu se to desilo, ali po vijestima kakve su napisane malo para oci info gdje je otisao na lijecenje. Vjerovatno se radi o necemu visem nego sto su mediji prenijeli. Samo jedna opaska, pojam "laserske" operacije i razbijanja kamenca UZ nisu isti. Na UKC ta UZ metoda se vec godinama koristi i uspjesna je.
Cicojla, vjerovatno je u pitanju bio "stari" aparat, ali i na Tuzlarijama je bila vijest o pristiglom novom u skorije vrijeme.


p.s. jesaaam seee raspriiiicala, k'o da nije nocas nova godina
31-12-2011 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Laserska odstrana kamena u bubregu

citat:
hurija wrote:

Ima razlike, cico, u nasoj kadavericnoj transplantaciji i onoj drugoj transplantaciji. Nas mentalitet prvo koci, kad se nekome spomene mogucnost doniranja, prvi odgovor je veliko NE! Vecinom. U drugom slucaju, na UKC se jos ne rade transpl. druge vrste. Narod ide vani kad pronadju odgovarajuceg donora, naravno, te troskove ne pokriva nas fond niti to prepoznaje u svom finansiranju.

A o ovom za Batka, zao mi je sto mu se to desilo, ali po vijestima kakve su napisane malo para oci info gdje je otisao na lijecenje. Vjerovatno se radi o necemu visem nego sto su mediji prenijeli. Samo jedna opaska, pojam "laserske" operacije i razbijanja kamenca UZ nisu isti. Na UKC ta UZ metoda se vec godinama koristi i uspjesna je.
Cicojla, vjerovatno je u pitanju bio "stari" aparat, ali i na Tuzlarijama je bila vijest o pristiglom novom u skorije vrijeme.


p.s. jesaaam seee raspriiiicala, k'o da nije nocas nova godina


ne znam ja jel bio stari il nije, taj koji je bio nije radio tri mjeseca, pa smo morali u Sarajevo...

Nisam baš previše upuæena koje op.radi ukc, ali kažem smeta mi to što rodbina gleda svoju krv kako propada i bauk im je da daju jedan bubreg

Treba taj svijet pitati ZAŠTO NE

sad æe dvije godine kako je moj kum imao transplataciju, nije bilo nikakvog govora o skupljanju novca i traženju donora iz vanjskog svijeta, donirala mu je bubreg roðena tetka. Ja toj ženi skidam kapu, jer morala je prvo da smrša 20kg kako bi se podvrgla operaciji.
Hvala Bogu da je uspjelo sve
Malo je dobrih ljudi danas, nažalost.
31-12-2011 at 18:18 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Laserska odstrana kamena u bubregu

dijelim tvoje misljenje, cico, u vezi ovoga "zasto ne!". Ali, konkretne situacije kazu drugo. Vrlo je malo ljudi koji su u donorskoj mrezi. Licno mislim da je to vise iz neznanja, nego sto to zaista nece. Javno se prica da su radi donirati, ali kad dodje taj momenat onaj koji najvise pati nema izlaza. Na zalost.

31-12-2011 at 18:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Zdravlje : Laserska odstrana kamena u bubregu New Topic Post Reply



Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice