Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafi `Sunce : STARI SE
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STARI SE

citat:
sunce wrote:

Kakav ban , ja zehru, zbog njegovog sarma i iskustva nagovaram da bude moderator na sex forumu, ali eto nece .

Zehro ne daj ti da oni nas posvadjaju , ko mlado pa nista ne zna

A jel onda njemu obnazene slike salju, kad hoce da metnu na forum?
21-07-2012 at 11:06 | Ukljui u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

citat:
Abulafija wrote:

A jel onda njemu obnazene slike salju, kad hoce da metnu na forum?

Ti hoces? Pa posalji nije problem
21-07-2012 at 11:14 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

citat:
sunce wrote:

Ti hoces? Pa posalji nije problem

gluho bilo, to i na blud poziva narod
21-07-2012 at 11:41 | Ukljui u odgovor
sunce

icon Re: STARI SE

Maksuz selam za Zehru

28-07-2012 at 23:42 | Ukljui u odgovor
ZEHRUDIN
Registriran(a): 28-10-2007
Odgovori: 5981

citat:
sunce wrote:
Maksuz selam za Zehru

... ...

da uzvratim.....
28-07-2012 at 23:52 | Ukljui u odgovor
sunce

citat:
ZEHRUDIN wrote:

... ...

da uzvratim.....

29-07-2012 at 00:06 | Ukljui u odgovor
momak

Registriran(a): 09-06-2006
Odgovori: 2550

....
ja necu imati skim da ostanem mlad ako svi ostarite
...

29-07-2012 at 10:41 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13657

I danas se ostari za jedan dan

03-09-2012 at 22:08 | Ukljui u odgovor
Dajdza
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Odgovori: 1588

Da stari se. To je neizbjezno. Da li razumijemo stare osobe. Neko da, neko opet ne. Nekome su dosadne, nekom opet interesantne. Mislim, da bi starijim ljudima uvijek trebalo ukazati paznju i pruziti pomoc. Ovaj taksista upravo je tako postupio, a nije morao.
Dajdza

Pria njujorkog taksiste dobila je nevien broj 'lajkova' na Facebooku.

Na Facebooku se prije dva mjeseca pojavila potresna pria jednog njujorkog taksiste, koja je do danas prikupila preko milion i pol 'lajkova', prenosi dnevnik.hr.

Priu prenosimo u cijelosti:
'Stigao sam na adresu i zatrubio. Nakon nekoliko minuta ekanja, ponovo sam zatrubio. Kako mi je to bila zadnja vonja u smjeni, pomislio sam kako bih mogao otii, ali sam parkirao auto, izaao iz njega, doao do vrata i pozvonio. 'Samo trenutak!', uo sam krhak, staraki glas. uo sam kako se neto vue po podu.
Nakon podue pauze vrata su se konano otvorila. Preda mnom je stajala malena ena od oko devedeset godina. Nosila je haljinu s printom i kapu s tilom, ba kao da je izala iz nekog filma iz '40. godina. Pored nje se nalazila najlonska vreica. Stan je izgledao kao da ve godinama niko u njemu nije ivio. Sav je namjetaj bio prekriven plahtama.

Nije bilo satova na zidu, nikakvih oljica ili drugih stvari na stoliima. U uglu je bila kartonska kutija u kojoj su se nalazile fotografije i stakleni predmeti. 'Moete li ponijeti moju vreicu do auta?', upitala me. Odnio sam vreicu u auto i vratio se da joj pomognem da i ona doe do auta. Uhvatila me za ruku i polako smo hodali do auta.

Stalno mi se zahvaljivala na ljubaznosti. 'Nema na emu', odgovorio sam, 'Samo se prema svojim putnicima ponaam onako kako bih elio da se ljudi ponaaju prema mojoj majci'. 'Ti si tako dobar mladi', kazala mi je.

Kad smo doli u auto, rekla mi je adresu i pitala bi li je mogao provozati kroz grad. 'Nije to ba najkrai put', kazao sam joj. 'Meni se nikud ne uri, idem u staraki dom', kazala je.

Pogledao sam u retrovizor. Oi su joj se zacaklile. 'Nemam vie nikoga od porodice', blago je nastavila. 'Doktor je kazao da mi ne ostaje dugo vremena'. Polako sam se nagnuo i iskljuio taksimetar.

'Kojim se putem elite voziti?', pitao sam ju. Sljedea smo dva sata proveli vozei se kroz grad. Pokazala mi je zgradu u kojoj je nekada radila. Vozili smo se kroz susjedstvo gdje su ona i njen mu ivjeli, kad su se tek vjenali. Proli smo i pokraj skladita namjetaja, koji je nekad bio plesna dvorana u koju je, kao djevojka, ila na ples.

Katkad bi me zamolila da stanem ispred neke zgrade ili ugla i sjedila bi gledajui u mranu daljinu, bez rijei. Nakon to je prva zraka sunca obasjala horizont, najednom mi je kazala kako je umorna i da krenemo. U tiini smo se vozili do adrese, koju mi je dala. Bila je to niska zgrada, s prilazom ispred trijema.

Dvoje je starijih ljudi izalo van im smo stigli. Bili su to njeni skrbnici, koji su pazili na svaki njen pokret. Mora da su je oekivali. Iz prtljanika sam izvadio njenu vreicu i odnio je do vrata. 'Koliko vam dugujem?', upitala me, hvatajui se za torbicu. 'Nita', kazao sam. 'Ali od neega morate ivjeti', odgovorila mi je. 'Ima i drugih putnika', kazao sam joj.

Gotovo bez imalo razmiljanja sagnuo sam se i zagrlio ju. vrsto se primila za mene. 'Usreili ste staricu na trenutak. Hvala vam', kazala mi je. Stisnuo sam joj ruku i otiao. Iza mene su se zatvorila vrata. Zvualo je kao da se zatvara ivot.
Potresna pria: Proitajte priu koja ima vie od milion i pol "lajkova" na Facebooku!

U toj smjeni nisam pokupio niti jednoga drugog putnika. Besciljno sam vozio, izgubljen u mislima. Ostatak dana jedva sam mogao priati. to da je po staricu doao ljuti voza ili neki koji je nestrpljiv da im prije zavri smjenu? to da sam odbio tu vonju ili otiao nakon to sam zatrubio prvi put? S druge strane, mislim da nikad u ivotu nisam napravio vaniju stvar.'

13-09-2012 at 22:45 | Ukljui u odgovor
usamljena
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Odgovori: 1976

Jasta radi ,e sta da se radi?

[Edited by usamljena on 14-09-2012 at 20:25 GMT]

14-09-2012 at 20:21 | Ukljui u odgovor