Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : možel ovako
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon možel ovako

Pošto vidim da nas ovdje ima raznih profila,hajd nek se predlože kakvi režimi ishrane. Nek se piše kako je ko smršao.Šta mislite o ovom jelovniku,ZA DORUÈAK MLIJEKO I MUSLI,ZA RUÈAK BILO ŠTA AL BEZ HLJEBA I VEÈERA VOÆE.Za osobu koja je visoka 164cm a teška 85kg,mislim da bi štimalo

13-02-2012 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

citat:
stvor wrote:
Pošto vidim da nas ovdje ima raznih profila,hajd nek se predlože kakvi režimi ishrane. Nek se piše kako je ko smršao.Šta mislite o ovom jelovniku,ZA DORUÈAK MLIJEKO I MUSLI,ZA RUÈAK BILO ŠTA AL BEZ HLJEBA I VEÈERA VOÆE.Za osobu koja je visoka 164cm a teška 85kg,mislim da bi štimalo

Taj ti je rucak "bilo sta bez hljeba" vrlo lose definisan. Mozes ti za rucak pojesti dvije velike torte pune secera i masnoce i nekih cirka 4000 kalorija. Tako da sumnjam ako na takav rucak jos dodas malo hljeba da ce taj hljeb biti glavni razlog zbog cega neces mrsati.

De ti to djevojko malo svedi na kolicinu dnevnih kalorija koje unosis, pa jos to razbij na masnoce + da li unosis opasne ili dobre masnoce (npr riblja masnoca je dobra), karbohidrate, secer, itd. Pa da li ti je posao kancelarijskli ili nije. Da li si sportski aktivna ili nisi. Ima tu svega i svacega sto covjek treba uzetu u obzir prije nego se odluci za novi nacin ishrane.
13-02-2012 at 17:28 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

Mislim da bi najbolje bilo uciti se rtedovno citati o zdravoj prehrani.
Onda sam od sebe steknes neke navike koje ti srede liniju i vrate vitkost.
A ako hoces neke brze metode,nece valjati i nisu efikasne.
Mislim da jelovnik treba da bdue bogat zdravim namirnicama,
da ubacujes izmedjurucka i vecere zeleni ili caj od koprive,ima mnogo pozitivno djelovanje.
Zeleni caj ubrzava metabolizam.

Sem toga,za pocetak ako nemas naviku na tjelesnu aktivnost ,podji da se tjeras jer ce poslije biti tesko prestati (kada vec udje u naviku i postanes ovisnica ).

Onda,citajuci o zdravlju znat ces koju hranu nije dobro kombinirati .
Npr. Cajevi otezavaju apsorpciju kalcijuma,dok vitamin D je potreban za apsorpciju kalcijuma. Vitamin D mozes uzeti od Sunca ili kupiti u bocici

E sada,ne valja kombimnovat npr mlijeko i odmah piti caj -mislim,primjer je banalan ali eto da skuzis. Zato ja uvijek svojimd rugaricama preporucim da uzimaju redonvo novine one Zdravlje ili da redovno citaju na internetu o tome-tako jednosatvno steknes ekstra dobre navike

13-02-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

citat:
stvor wrote:
Pošto vidim da nas ovdje ima raznih profila,hajd nek se predlože kakvi režimi ishrane. Nek se piše kako je ko smršao.Šta mislite o ovom jelovniku,ZA DORUÈAK MLIJEKO I MUSLI,ZA RUÈAK BILO ŠTA AL BEZ HLJEBA I VEÈERA VOÆE.Za osobu koja je visoka 164cm a teška 85kg,mislim da bi štimalo


ja bi s takvim režimom ne samo smršala nego livsala

ne znam sestro ja nikakve režime, skontaj sama od èega, koje hrane ti se najviše lijepe kile i izbaci to ili barem smanji

ne znam, laik sam jer inaèe nemam problema sa debljanjem, lažem, imam, ne mogu se udebljat nikako osim u vanrednim situacijama
13-02-2012 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

citat:
stvor wrote:
Pošto vidim da nas ovdje ima raznih profila,hajd nek se predlože kakvi režimi ishrane. Nek se piše kako je ko smršao.Šta mislite o ovom jelovniku,ZA DORUÈAK MLIJEKO I MUSLI,ZA RUÈAK BILO ŠTA AL BEZ HLJEBA I VEÈERA VOÆE.Za osobu koja je visoka 164cm a teška 85kg,mislim da bi štimalo

Ne može
13-02-2012 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

citat:
stvor wrote:
Pošto vidim da nas ovdje ima raznih profila,hajd nek se predlože kakvi režimi ishrane. Nek se piše kako je ko smršao.Šta mislite o ovom jelovniku,ZA DORUÈAK MLIJEKO I MUSLI,ZA RUÈAK BILO ŠTA AL BEZ HLJEBA I VEÈERA VOÆE.Za osobu koja je visoka 164cm a teška 85kg,mislim da bi štimalo

Probaj 'vako:

ZA DORUÈAK "I" ,ZA RUÈAK "BILO", ZA VEÈERU "ŠTA".
13-02-2012 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

ne odgovara svakome ista dijete i nije svako da moze podnijeti istu vrstu rezima prehrane.

no, jedno je, u svakom slucaju, neophodno, a to je kljuc na gubajle i smanjit klopanje! promijenit zivotne navike!

zdrav zivot!

ja sam probala sve moguce i nemoguce dijete u svom zivotu. jedino sam smrsala kad sam imala bulimiju i anoreksiju (lafo, nesto malo), a imala sam ugodnu liniju dok sam zivjela bez stresa. cim sam krenula sa stresom, odmah sam se udebljala (stitasta zlijezda!).

evo vec godinama nista od moje kilaze, jer je prosto nemoguce uz stresan zivot. na mene cak nije djelovala ni ona dijeta sa ispitivanjem alergija na hranu i slicno. ne djeluje ni kad ne jedem, ni kad jedem pet puta, ni nista...

znaci, nula bodova dok se zivot ne dovede u stanje u kojem ce organizam moci da uzima onoliko koliko mu treba, bez da skladisti.

ako imas mirno stanje zivota, onda ti preporucujem da jedes 5 puta dnevno, kolicine koje su samo trecina od tvojih uobicajenih obroka i ti ces vrlo brzo primjetiti rezultate.

ne moras se nicega odreci, samo uvesti disciplinu

sretno, pa javi kako ide

14-02-2012 at 10:46 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako


Kod mene se kilogrami lijepe kao da ih neko
vanglom nabacuje.

14-02-2012 at 10:53 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

Ja èim se naslonim na pekaru dobijem 2 kg.Nemoram ni uæi unutra. A od danas sam krenula sa un dijetom.Za nju ste svi èuli,bar veæina. Imam znaèi 85kg,pa javim se za koji dan.

14-02-2012 at 16:12 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: možel ovako

Ja bih ti savjetovala da se okanis tih un, atkinson, kupus, meso i inih dijeta. To je samo nada. Ja sam dosla do treceg dana UN dijete i sjela i najela se

Ovo sto si navela u prvom postu ti ne valja. I ti ces treci dan da sjedes i da se najedes, jer hljeba nisi jela tri dana.

Potrebna je i volja i zelja. Volje malo vise. Tesko ce ti biti da se pocnes baviti fitnesom, fasovat ces upalu misica. Nego pocni sa stepenicama. Pocni sa silazenjem, pa onda dok udjes u fazon i penjanje uz stepenice. Uvedi sebi setnje, i to ne penzionerske , nego malo pruzis korak. Ako imas sobno biciklo pocni svakodnevno 15 minuta i tako 7 dana, pa povecavaj sve dok ne budes mogla uraditi sat vremena u cugu. Ako nemas biciklo, de da ti ja prodam Poenta svega je da pocnes postepeno. Bilo kakva nagla promjena ili aktivnost ce te natjerati da odustanes. Kako se ono kaze, been there done that got the t-shirt...a sto volim ovaj engleski Nemoj da mislis da se ja zezam, ovo su samo dobronamjerni savjeti. I mene su drugi svjetovali

Za dorucak mozes slobodno jesti pahuljice i musli sa jogurtom ili mlijekom od 0,9%mm a ti vidi hoce li ti to biti dovoljno, hoce li ti mozda trebati i jedna banana (ne svaki dan), ili casa soka od narandze. Nekad promijeni pa uzmi crnog hljeba i mladog sira, casu jogurta, puretine sa nekim lajt namazom ili voce i orasasti plodovi. Ono, napravi neku kombinaciju od ovoga sta volis da jedes.

Za rucak puretina, piletina, teletina, riba pa kombinujes sa porcojim rize, kuhanog krompira, kuhano povrce, itd. Opet sta volis.

Za veceru jogurt, vocni sok, casa mlijeka...moglo bi se tu jos nesto dodati, ali trenutno nemam ideju.

Za medjuobroke moze neko voce, orasasti plodovi, mrkva...

Pij dosta vode i jednu soljicu zelenog caja dnevno.

Sretno


Ja napisa svasta pa tek onda nadjem ovu stranicu. Eto, ima korisnih informacija.

http://www.krenizdravo.com/prehrana/zdrava-prehrana-i-mrsavljenje-u-10-koraka-12

14-02-2012 at 17:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 73
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Zdravlje : možel ovako New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice