Info: Osnovna pravila ponašanja na forumu Tuzlarija: Èlanovi foruma Tuzlarija obavezni su da ne objavljuju uvredljive poruke po bilo kojoj osnovi. Nije dopušteno objavljivanje prijeteæih poruka, ni onih u kojima se otkriva identitet ili zadire u privatnost drugih korisnika foruma. Nije dopusteno objavljivati sadrzaj privatnih prepiski forumasa, bilo da su u pitanju E-mail ili privatne poruke. Administratori i moderatori foruma imaju pravo uklanjati, premještati ili zatvarati teme koje nisu u skladu sa Pravilima foruma. Takoðer, imaju pravo mijenjati naslove tema, te prema potrebi brisati ili mijenjati problematiène poruke. Zbog kršenja Pravila foruma kao i ometanja toka rasprave, moderatori predlažu sankcije koje sprovode administratori Foruma. Uz pismene, javne ili privatne opomene, neke od sankcija su udaljavanje sa Foruma na sedam dana ili trajno. Svi koji imaju moderatorske funkcije predloženi su od strane forumaša i moderiraju besplatno te nije dopušteno vrijeðanje moderatora! Za više informacija obratite se privatnom porukom moderatorima i administratorima.


FORUM : Da nam forum bude bolji : Miniranje tema
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Miniranje tema
Bez chatanja molim


Zbog zelje nekih forumasa, prije par godina je za sve autore tema uvedena opcija zastite od zachatavanja.

Primjera radi trenutno koristim tu opciju. Ovaj znak znaci da se zeli ozbiljno diskutovati na neku temu.

Naravno, tu i tamo se pojavi zezanje, koje zna biti simpaticno ali bilo bi lijepo da se postuje zelja autora.

Tema je da podsjeti na ovu opciju, popricamo o samom zachatavanju i razmijenimo misljenja .

Meni se desi da se zezam, ponese me , poslije vidim moderatori me uredno pobrisali i nemam sta reci, nisam se nikad bunila kad me brisu, svaku put sam bila kriva ali eto kad vidim ovaj znak pazim i to iz postovanja prema autoru teme.

14-02-2012 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

Najgore je kad forumas/ica zachata temu koju je sam/a otvorio/la i jos stavio/la BEZ CHATANJA. Tj. ja

Desava se, i to u zadnje vrijeme cesto, pa se zaboravim gdje sam. Redovno me brisu, pokasno primjetim ali jos me nisu opominjali. Elem, imena kolegice

14-02-2012 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

Ma ,samo nek' smo zivi i zdravi

Ostalo je sve lako, ostalo ce moderatori izbrisat'

14-02-2012 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

Mislim da se teme, generalno treba drzati, ali kod nas se neko nasali na nekoj timi, i automatski ta sala postane tema u temi....
Zato bi moderatori trebali pomalo cistiti teme, al et'.......

15-02-2012 at 07:57 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

citat:
Salai wrote:
Ma ,samo nek' smo zivi i zdravi

Ostalo je sve lako, ostalo ce moderatori izbrisat'


Otvoriti ti neku ozbiljnu temu, na religiji npr. a mi cemo se zezati da vidimo hoces li zadrzati misljenje.

Sto se mene tice, ako neko zeli mirno razgovarati postujem, i udaljim se ako se i autor i ostali zezaju zezam se i ja i neka me moderatori brisu necu A reci.

Zbog takvih stavova nama je grad prljav, neki razmisljaju pa sta mi cemo bacati smece a komunalci neka kupe. (niti mogu stici niti je fer prema njima)

15-02-2012 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:
Zato bi moderatori trebali pomalo cistiti teme, al et'.......

bolje da ciste oni koji nisu moderatori, manje ih je

salu na stranu, trudim se da postujem kada vidim da pise "bez chat-a", ali sigurno se desi i meni, kao i svima ostalima.

slazem se sa abulafijom, moderatori su tu da bi skrenuli paznju na odmicanje od teme, ali i sam otvarac teme je tu da se bavi svojom temom. nije dovoljno samo postaviti neko pitanje ili pokrenuti temu i onda se udaljiti kao da je nikad nije bilo. to je onda tema koja postaje chat-room. sam "otvarac" teme treba odgovoriti novim posterima, usmjeriti diskusiju i djelovati kao "moderator" u okviru te teme (ne moderator kao funkcija forumska, nego moderator kao funkcija u diskusiji).

nekada je tesko odstupiti od svog misljejna i zaista biti moderator, a mislim da je upravo to i presudno na mnogim temama ovdje.
15-02-2012 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

Generalno ja dopuštam umjerenu šalu na odreðenoj temi ako ima ikakvog dodira sa temom.
Ali ono što ne dopuštam je bezvezni chat + ostavljanje smajlija u funkciji "neèega".
Ima ovdje kvalitentnih forumaša koji imaju šta reæi na temu bez chatanja ali jednostavno odustanu kada vide da sve ide u bezveznom smjeru. Èak podržavam i dobare "fajt" bez uplitanja osobnih informacija i familije u rasprave

15-02-2012 at 10:19 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

shabane, sto jest - jest, ti si dobar moderator i cesto dajes veoma korisne informacije, a potpuno si u pravu vezano za odustajanje ljudi da napisu nesto konstruktivno, jer nemas kome sta napisat.

citat:
Shaban wrote:Èak podržavam i dobare "fajt" bez uplitanja osobnih informacija i familije u rasprave
e, ovo moram da izdvojim, nista konkretno tebi, ali samo mi je bilo simpaticno izdvojiti kako jedan od moderatora ovo napisa, a ja se zacudih kako se podrzava nesto potpuno suprotno no, nije tema, pa da ne zachattavam
15-02-2012 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
Salai
Nivo: Forumski vuk
Bolje biti star nego pijan :D

Registriran(a): 03-02-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 505
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:


Otvoriti ti neku ozbiljnu temu, na religiji npr. a mi cemo se zezati da vidimo hoces li zadrzati misljenje.

Sto se mene tice, ako neko zeli mirno razgovarati postujem, i udaljim se ako se i autor i ostali zezaju zezam se i ja i neka me moderatori brisu necu A reci.

Zbog takvih stavova nama je grad prljav, neki razmisljaju pa sta mi cemo bacati smece a komunalci neka kupe. (niti mogu stici niti je fer prema njima)




Vidi,vrlo mi je jasna poenta od samog pocetka i nisam htjela da diskutujem . Htjela sam svojim komentarom ,nekako samo pokazati da sam tu i da sam razumjela.
Jako kratko sam na forumu,ali od kako sam tu,cijelov rijeme vidim samo neka prepucavanja,prepirke,nerazumijevanja ,nepostovanja, itd.
Najdrazi mi je forumas MeLMeL jer je jedina koja nastoji da normalno komunicira sa svima,ne glumi UOPSTE itd.

Tu jesam da porazgovaramo o odredjenim temama,
u dredjenim situacijama i nasalimo se itd.
Medjutim,vise me zanimala Poezija ali ovdje na Tuzlarijama,podforum Umjetnost je vrlo tih. Samo ponekad ,neko nesto ubaci.
Najaktuelnije TEME su ove u kojima se eto moze malo i pametovati,glumiti i ostalo.

To je ono sto sam mogla da primijetim kaonovi forumas na Tuzlarijama.
I opet eto,posjetim ovaj forum,nadam se boljem.
Takodje me ,sem poezije zanimao podforum o kucnim ljubimcima i zivotinjicama,ali i on je poluMRTAV.

Izvinjavam se ,ako sam kada bila nepristojna i sto me nisi dobro shvatila.
Zao mi je sto ti moram ovo reci,ali zaista si ,za ovo vrijeme dok sam tu,pokazala da uistinu ne das pardona nikome,za bilo sta i cijelo vrijeme pokusavas dominirati sireci (bar po onome sto sam ja osjetila) negativnu energiju.

Lijep pozdrav.


[Edited by Salai on 15-02-2012 at 20:47 GMT]
15-02-2012 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Miniranje tema
Bez chatanja molim

citat:
Salai wrote:



Zao mi je sto ti moram ovo reci,ali zaista si ,za ovo vrijeme dok sam tu,pokazala da uistinu ne das pardona nikome,za bilo sta i cijelo vrijeme pokusavas dominirati sireci (bar po onome sto sam ja osjetila) negativnu energiju.

Lijep pozdrav.


[Edited by Salai on 15-02-2012 at 20:47 GMT]


Bilo bi mi drago da mi svojim primjerom pokazes kako se to ozivljava forum i siri pozitivna energija. Rado cu se javiti na svaku tvoju temu i necu minirati. I tebi lijep pozdrav


15-02-2012 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Da nam forum bude bolji : Miniranje tema New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice