Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : Muški minder : MUŠKA MODA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MUŠKA MODA

citat:
sunce wrote:





Oj pa ti sad u kriznoj godini
znas kako kazu sad si lak plijen

Sto se tice farmerki, od skroz sirokih samo su gore preuske na muskarcu, a kod zena samo uske volim.


Meni je zao sto miniram temu ali moram, skroz sam se zainteresovala za zelene oci Cloe mi ubaci bubu i mislim kako ne znam nikoga da ima zelene oci, ali one boje ko grasak da su bas zelene.

Izgleda da je zadnjeg u Bosni opjevala Hanka u pjesmi "Voljela sam oci zelene"



Ma ja sam uvijek bio lak plijen, nije samo sad
Al et' nesce me niko
Uglavnom, pisite sta o toj modi, dajte kaku sliku, majku mu (nije obnazenu, nego te, da prostite, muske mode (nije one prodavnice sto je bila, neg' nako, in general).

01-03-2012 at 11:28 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MUŠKA MODA

citat:
Abulafija wrote:



Ma ja sam uvijek bio lak plijen, nije samo sad
Al et' nesce me niko
Uglavnom, pisite sta o toj modi, dajte kaku sliku, majku mu (nije obnazenu, nego te, da prostite, muske mode (nije one prodavnice sto je bila, neg' nako, in general).




Evo jedan prijedlog sa slikom kako muskarac koji vodi racuna treba da izgleda. Odijelo, nista posebno, u kombinaciji sa kravatom, prilagodjen za sve prilike i ne mora da se stidi. Ne nametljiv za oko ali ipak pun muske elegancije.

01-03-2012 at 13:46 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

sto jest - jest!

01-03-2012 at 13:50 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: MUŠKA MODA

citat:
Azur wrote:


Evo jedan prijedlog sa slikom kako muskarac koji vodi racuna treba da izgleda. Odijelo, nista posebno, u kombinaciji sa kravatom, prilagodjen za sve prilike i ne mora da se stidi. Ne nametljiv za oko ali ipak pun muske elegancije.






eh to je ono sto ja rekoh u svom postu. fino odijelo je must have. svako musko u dobrom odijelu izgleda elegantno i njegovano.
01-03-2012 at 13:59 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

mali savjeti za odijevanje pri znacajnijim prilikama:

"Izbjegnite pogreške kod odijevanja

Datum objave:
Petak, 25/04/2008 - 10:00
Autor: e-Muškarac
Rubrika: Moda & Lifestyle
Podijeli sa svijetom


Jedina pravila muškog odijevanja pripadaju službenim dogaðanjima. Odreðena nepisana pravila postoje za sve prigode i vrste odijevanja, no gafovi u ovom sektoru su najprimjetniji i nefleksibilni. No, kad muškarac slijedi ta pravila, najbolje izgleda upravo u službenoj odjeæi koja mu daje profinjen, elegantan i muževan dojam. Da biste taj dojam i zadržali, pripazite na najèešæe greške koje muškarci èine pri oblaèenju košulja, hlaèa, modnih dodataka, i odijela.

Košulje
Boja s kojom ne možete pogriješiti je bijela, ali je zato i najdosadnija. Preporuèa se samo pri razgovorima za posao ili dogaðajima za crnu kravatu. Inaèe je najbolje odabrati nježne boje i uzorke, poput pruga. Nikad ne odjenite prozirne ili svjetlucave košulje.
Pazite na velièinu košulje. Nema strašnijeg od prekratkih, ili predugih rukava, preuska ili preopuštena ovratnika. To su dva dijela košulje na koje morate pripaziti pri izboru velièine.
Ne zaboravite zakopèati sve gumbe, s iznimkom samo jednog – onog najvišeg – i to samo u sluèaju da nemate kravatu.

Hlaèe
Za poluslužbene dogaðaje se muškarac može poigrati s pastelnim košuljama i kravatama. Ali, osim ako ne idete na turnir u staraèkom domu, ni sluèajno ne oblaèite pastelne hlaèe!
Jednako kao s košuljama, vrlo je važno pogoditi pravu velièinu. Muškarcu je èesto teško odluèiti što je dovoljno komotno. Ne zaboravite da uvijek postoji opcija skraæivanja hlaèa pa ne morate kupovati broj manje samo zato što su preduge. One trebaju stajati na struku, a dužina mora biti takva da dno gotovo dodiruje vrh cipele.

Dodaci
Uvijek neka se dodaci podudaraju. Nikad ne obucite smeðe cipele i crni remen istovremeno! Te dvije boje moraju biti iste ili sliène, a kad je rijeè o službenim prilikama – uvijek samo crna ili smeða boja. Važno je nositi remen kod službenih hlaèa: rupice su predviðene s razlogom.
Svatko bi trebao imati jedan par ultraformalnih cipela za visoke prigode. A èarape trebaju biti konzervativne: neutralne jednobojne, s eventualno neprimjetnim uzorkom poput siæušnih toèkica. Boja bi trebala biti usklaðena s ostatkom izgleda jer je cilj da ne strše, pa ne treba ni upozoravati da bijele èarape, ako ne idete na službenu partiju tenisa sa šefom, ne dolaze u obzir.
Èarape moraju biti dovoljno duge da ni u kojem sjedeæem položaju ne otkrivaju kožu gležnja. Trebale bi biti relativno tanke.

Odijelo
Neutralne boje s kojima ne možete pogriješiti kod odabira odijela su siva, crna, tamno plava i smeða. Pruge dodaju svakoj od tih boja drugu dimenziju. Ono što vam dozvoljava poigravanje bojama je biranje košulje i kravate. Upravo zato što je odijelo neutralno, neæe odudarati ni od jedne boje košulje.
Nemojte kombinirati razlièite hlaèe i sakoe. Odijelo mora biti kupljeno u komadu. I, ponovno, uvijek pazite na velièinu: nemojte pokušavati stati u odijelo iz doba kad ste imali deset kila manje, ili silom pokušavati posuditi odijelo od prijatelja. Ako nešto nije savršeno, a vama nužno treba odijelo, jedina su riješenja, nažalost, kupovina novog ili prekrojavanje.
Dobro je imati u garderobi neutralni fini kaput (u posljednje vrijeme su popularni troèetvrtinski kaputi koji savršeno pristaju odijelima).
Uz odijelo ide i kravata. Leptir mašna, osim uz smoking ili amerièki seoski festival, ne pristaje nièemu. Dno kravate bi trebalo dodirivati vrh kopèe remena – to je prava dužina. Obratite pažnju da kravata potpuno ispunjava prazninu ovratnika košulje.

Opæi savjeti
Kad se pripremate za službeni dogaðaj, pripazite da vam je sva odjeæa u dobrom stanju: èista i izglaèana. Iako se ovo èini oèitim, èesto možemo ugledati prljavu crtu oko ovratnika koja muškarca èini zaista neurednim.
I cipele treba redovno èistiti, za što ljudi èesto nemaju volje.
Svi modni dodaci moraju biti službeni: sportski sat ne dolazi u obzir. Nosite li satove i nakit, neka svi budu od istog metala, ili iste nijanse, a to treba uskladiti i s kopèom remena.

Vjerovali ili ne, svaka od opisanih greškica æe potpuno narušiti vaš izgled! No, isto je tako vidljivo da ih nije teško zaobiæi. Dovoljno je pratiti ove savjete, i na služenom zbivanju æete djelovati vrlo sofisticirano i muževno, i nitko vam neæe moæi naæi zamjerke."

01-03-2012 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

hmmm....kad ih ovako poreda ...pa birka...i još pjevuši

01-03-2012 at 20:42 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

Soraja svaka cast vidi sto je mlad ovdje.

Ima jos jedna dobra scena iz ovog filma kada je na ulici ulicna moda

01-03-2012 at 20:57 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA


Dobro se oblaci Aid Berbic (ako ga ko poznaje:, dobre, kvalitetne stvari i dobro uskladjeno sa prilikom.

Ne svidja mi se sve sta nosi Maksim Mrvica ali mi se svidja jedinstvenost u odabranim kombinacijama.

01-03-2012 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

U potrazi za slikama za upload naidjem na ovu stranicu. Meni se svidjela, a i vama ce garant Ima dosta savjeta, odjevnih kombinacija, i nisu fokusirani samo na mladju populaciju

http://m-stil.covermagazin.com/?cat=8

Da vam ja dam par savjeta:
- Nikad, ni pod razno, ne stavljajte kragnu od kosulje preko dzempera ili pulovera, bili oni okruglog okovratnika ili na V. Uvijek nek' dzemper bude preko kragne...


- U opustenijoj varijanti slobodno zavrnite rukave na kosulji do ispod lakta. Volimo mi vidjeti vase junacke podlaktice



01-03-2012 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: MUŠKA MODA

citat:
samson wrote:



halooo baaa ja se prEjavio da imam lijepe zube i ZELENE oci al'me niko ne ferma


a ovo sportski obucen jel to mislite na ovaj stil ko ovaj brko



pazi taj pogled a tek bræiæe ovo je odliæno,kaka odjela,kaki puloveri pm bakraæi

[Edited by primus inter pares on 02-03-2012 at 09:09 GMT]
02-03-2012 at 09:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Muški minder : MUŠKA MODA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice