Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

jos da dodam
film je odlicna holivudska produkcija ali NE za publiku sa prostora ex YU pogotovo ne za Bosnu i Herecegovinu,
znamo mi svi kakvu je ko ulogu imao u agresiji na nasu zemlju u proteklom ratu,
ne trebamo zaboraviti ali moramo oprostiti,
ovaj film treba onima koji ne znaju ni gdje je njihova zemlja na karti a kamoli Bosna pa da jednom shvate zasto je med krvav na Balkanu, kada govore o nama,
film, bez obzira koliko realan, ipak otvara neke stare rane i budi zle duhove proslosti...
pravu teoriju ovog filma mozda nije tesko shvatiti ali ce je biti tesko obajsniti ljudima...


14-03-2012 at 06:42 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

Svako ima svoje vidjenje filma pa tako i ja...
Sama tema filma rat u Bosni kao i uglavnom
opisani razni zlocini koji su se dogadjali tokom rata...Medjutim ima neke male nepovezanosti kao ne logicnosti na nacin kojim su opisani.Ima par primjera u samom filmu..
naj ne logicniji mi je odnos samog opisa glavnih likova.Kao ona bjezi,i na mistican nacin vracena njenom silovatelju i posle ona ne bjezi da bi posle opet nelogicno i na nacin opisan on nju ubio...Jednostavno vjerovatno je bilo gorih situacija u ratu al je nacin snimanja u filnu zatajio na par drugih scena...Jednostavno ocekivao sam vise od filma (ne zlocina)boljih i kvalietnijih scena.Ovako nije ni dokument nije ni lijepo snimljena prica "mozda"po istinitom dogadjaju
nije ni kvalitetan potpun scenario lijepo prenijet na platno.Recimo u poredjenju sa filmom Grbavica nije mu ni do koljena..

14-03-2012 at 17:31 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
nere68 wrote: ...

eto... fino covjek rece! srecom nisam ja
14-03-2012 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

Ma ne valja samo srbima, ne obazirite se.

22-03-2012 at 05:39 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
nere68 wrote:
Svako ima svoje vidjenje filma pa tako i ja...
Sama tema filma rat u Bosni kao i uglavnom
opisani razni zlocini koji su se dogadjali tokom rata...Medjutim ima neke male nepovezanosti kao ne logicnosti na nacin kojim su opisani.Ima par primjera u samom filmu..
naj ne logicniji mi je odnos samog opisa glavnih likova.Kao ona bjezi,i na mistican nacin vracena njenom silovatelju i posle ona ne bjezi da bi posle opet nelogicno i na nacin opisan on nju ubio...Jednostavno vjerovatno je bilo gorih situacija u ratu al je nacin snimanja u filnu zatajio na par drugih scena...Jednostavno ocekivao sam vise od filma (ne zlocina)boljih i kvalietnijih scena.Ovako nije ni dokument nije ni lijepo snimljena prica "mozda"po istinitom dogadjaju
nije ni kvalitetan potpun scenario lijepo prenijet na platno.Recimo u poredjenju sa filmom Grbavica nije mu ni do koljena..


Malo jeste nedorecena scena,ali ipak ti nisi bas najbolje shvatio.Ona se svjesno vratila nazad jer ,su prije toga skovali plan da ga likvidiraju jer je postao gori zlocinac od svoga oca ....

Usput zelim da se zahvalim Angelini za dio duse koje je odvojila za nas zrtve rata,protjerane Bosnjake nad kojima je izvrsen genocid!Niko od domacih nije smogao snage da snimi ni jedan film posvecen zrtvama rata,silovanim Bosnjakinjama,zenama muslimankama.NIKO!Jedina dva filma koja govore o nasem stradanju snimili su stranci,odnosno Angelina i BBC - dvoepizodni serijal "The Wariors" koji je snimljen po svjedocenjima britanskih UN vojnika i opisuje strahote stradanja Bosnjaka.Jedna epizoda govori o tome kakve su zlocine cinili Srbi a druga je posvecena Hrvatima i njihovom fasizmu.

Dakle samo to i to je na zalost jedina istina.Ostali,pogotovo domaci,nastoje da to zataskaju.Ko je ubijen njega nema,ko je silovan taj suti jer nema kome da se zali,ko je protjeran -protjeran je,a sirotinja koja se vratila suti i ne smije da pisne,neretko srecuci zlocince koji su ih silovali ili premlacivali i pljaclali a druge pod zemlju smjestali.
27-03-2012 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

a sta je snjeg
grbavica??
misiim opet argumentirana ispravka krivog navoda

p.s cinjenica,da je andjelina uradla holivudksi i sa strane,pa je vjerovatno lakse,jer nasi,il znaju daj pretesko nafilovat film bas svim sto se desilo ono ko ko ce to osvarit(radi mira u kuci,tipicno suti i trpi),il imaju i neke uvjete kada dobijaju pare za filmove...

27-03-2012 at 14:49 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

citat:
MelMel wrote:


Nisam ovo gledala. Moram pogledati.

Ono sto mogu reci kad su silovanja u pitanju, bivsi kolega koji je takodjer bivsi britanski vojnik koji je sluzio u BiH mi je pricao kako su oni "cuvali" konvoj izbjeglica i sta se desilo na jednom od punktova, a oni su imali strogu naredbu da ne otvaraju vatru.

On tvrdi da je napustio vojsku i da mu se sva politika UN zgadila onog momenta kada su skinuli zenu sa bebom iz kamiona, koja je njemu predala bebu i odveli je negdje. Poslije su je vratili. Bilo je ocigledno da je zena bila silovana. Ona je samo sutke uzela bebu iz njegovog naramka i popela se na kamion. On tvrdi da nikada nece moci zaboraviti izraz te zene i njen pogled koji mu je uputila kad su je vratili. Moram dodati da je ovaj tip inace otisao sa zivcima i na kraju je dao i sam otkaz na poslu - jer covjek vise ne funkcionise normalno.

Tako da samo s ove tacke silovanja zena u ratu, drago mi je da je Andza napravila film - mada moje sveukupno misljenje o filmu i nije nesto bas sada aman-zaman.

Bilo bi mi draze da je Andja sva ta silovanja u filmu povezala nekako i sa UN, jer su UN vojnici u mnogim slucajevima bili svjedoci tih silovanja, a imali su stroge naredbe da se prave gljive.


posto je uloga UN u svakom ratu "neutralna" i posto nemaju pravo da se mjesaju u sukob,a ona to zna onda je ona ucinila ono sto je najvaznije a to je kritika europe,USA-e i citave medjunarodne zajednice koja je sve to mirno posmatrala cekajuci da "Srbi odrade svoj posao" ...

Ova scena o kojoj ti je pricao UN vojnik postoji u serialu "The Warriors"


evo jednog isjecka poslije "prestave" -psihicke posljedice na nemocnim vojnicima UN-a koji su imali naredbu da samo posmatraju



Mislim da na youtube ima citav serial samo treba malo bolje potraziti...Ako nije skinut jer svjedoci smo friskih pokusaja falsifikovanja historije i negiranja genocida.I sto je najgore u to su umjesane politicke europske vrhuske uz pomoc "nasih" tkzv "novinara" i g.vana


edit

nadjoh samo jos ovaj djelic,nekada se lako mogla naci kompletna serija




[Edited by rainbow on 27-03-2012 at 15:51 GMT]
27-03-2012 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

samo djelice nalazim...

27-03-2012 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

evo nadjoh u 20 dijelova...Ovo je 20 dio

http://www.youtube.com/watch?v=5zThvyqWMd4

27-03-2012 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski

inace hem je usko povezano s temom,hem je jutub glavni izvor informacija,kako za ratt u bih,tako i uopce za historiju/istoriju/povijest bosne i njenih veliæanstvenih naroda...

klonirani vejsile,nadmasio si sam sebe brao majstore

p.s zar ti nije ovaj forum smece,ko i vecina njegovih forumasa?otkud ti u ovoj nocnoj morinemas nekih vaznijih stvari to do?kao recimo otkrit novu istoriju nasih naroda,oktirt svijetu istinu
imas sad i podrsku..onozagrljeni i sretni u novu budfucnost,povijest

28-03-2012 at 07:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 59
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Film ½U zemlji krvi i meda½- Titlovan Bosanski New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice