Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Razvijajmo srpsku ekonomiju
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Razvijajmo srpsku ekonomiju

"Sarajevskom crvenom linijom" obilježit æe se 20 godina opsade

Od scene kod Vjeène vatre duž ulice Maršala Tita do Ali-pašine džamije biti postavljena 11.541 crvena stolica
Autor Fena | Objavljeno 27.03.2012. u 03:27
Verzija za štampu Samo tekst Decrease font Enlarge font
"Sarajevskom crvenom linijom" obilježit æe se 20 godina opsade

Manifestacijom "Sarajevska crvena linija" glavni grad BiH æe 6. aprila obilježiti 20. godišnjicu od poèetka opsade, uz bogat scensko-muzièki program.

Taj æe dan od scene kod Vjeène vatre duž ulice Maršala Tita do Ali-pašine džamije biti postavljena 11.541 crvena stolica u znak sjeæanja na broj ubijenih Sarajlija tokom opsade grada.

Program manifestacije sastavljen je od poezije i muzièkih kompozicija. Nastupit æe jedna od najboljih svjetskih muzièarki na harmonici Merima Kljuèo, sarajevski ansambl klasiènih pjevaèa "Art Vivo" predvoðen kompozitorom i umjetnièkim direktorom Danijelom Žontarom, te solisti Ivica Šariæ, Aida Èorbadžiæ i Ivan Šariæ. Tu je i hor od 750 uèenika sarajevskih osnovnih i srednjih škola.

Autor i reditelj ovog projekta Haris Pašoviæ istaknuo je na današnjoj konferenciji za medije u Sarajevu da je ideja za program manifestacije potekla od njegove želje da napravi koncert za više od 11.000 ubijenih ljudi u Sarajevu.

"Stolice koje æe biti postavljene duž Titove ulice u dužini od 800 metara ostat æe prazne tokom cijelog 6. aprila i ovog programa, jer su ti ljudi ubijeni tokom opsade sprijeèeni da doðu na manifestaciju. Oni su bili civili i branitelji Sarajeva", kazao je on.

Pašoviæ dodaje i da æe u izlozima radnji duž Titove ulice biti postavljena izložba plakata razlièitih kulturnih dogaðaja održanih tokom opsade Sarajeva te da æe na koncertu biti izveden veliki postmodernistièki oratorij, kreiran spajanjem obrada 14 kompozicija.

Gradonaèelnik Sarajeva Alija Behmen naglašava potrebu obilježavanja ubijanja sugraðana tokom opsade, smatrajuæi da æe ovaj projekt poslužiti kao opomena na sveopæu destrukciju, prvenstveno destrukciju svakog èovjeka koji se našao u okruženju.

Podršku projektu iskazali su i ministri kulture i sporta FBiH i KS-a Salmir Kaplan i Ivica Šariæ, naglasivši da je dužnost svih na dostojanstven naèin obilježiti veliku tragediju Sarajeva i ovako znaèajan datum, kao što je to 6. april.

Da æe za manifestaciju biti osigurano saobraæajno, operativno i fizièko osiguranje naglasio je portparol MUPKS-a Irfan Nefiæ, istaknuvši da æe na terenu biti angažiran dovoljan broj policajaca.

Produkciju manifestacije potpisuje East West Centar, uz organizaciju Grada Sarajeva.
 


<br /><br /><br /><br />

02-04-2012 at 15:19 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

Šlagvort za otvaranje ove teme bila mi je informacija da æe se ovih 11 hiljada stolica raditi u nekoj maloj fabrici u Srbiji Informaciju sam danas èuo na nekoj od radio stanica i malo je reæi da sam poludio kad sam to èuo  


<br /><br /><br /><br />

02-04-2012 at 15:21 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

citat:
yugi wrote: ... informacija da æe se ovih 11 hiljada stolica raditi u nekoj maloj fabrici u Srbiji
sta ti je moc otvorenog, medjunarodnog tendera! nevjerovatno, ali istinito, slazem se s tobom, bas sramota i nekako ljigavo, licemjerno, supacki, sta znam vise kakav jos epitet dati...
02-04-2012 at 15:38 | Ukljuèi u odgovor
momak
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-06-2006
Lokacija: u sevdahu
Odgovori: 2672
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

nemojte tako, pa garant su bile po marke jeftinije od domacih. na kraju bit ce tu PDV kojim ce se napuniti budzet.

djubrad

02-04-2012 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
momak
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-06-2006
Lokacija: u sevdahu
Odgovori: 2672
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

Mozda smo se malo zaletili, na tenderu ucestvuju firme koje prodaju, u ovom slucaju stolice. Komisija odabire najpovoljniju i pri tome i ne razmislja ko je proizvodjac. Dakle do uvoznika je, tj prodavca.

U svakom slucaju za svaku osudu.

A i ove javne nabavke unistise domacu ekonomiju.

02-04-2012 at 16:07 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

kakva IRONIJA...
ako je tacno...
samo jos jedan dokaz o bezkrupuloznosti domacih politicara i biznismena...

02-04-2012 at 16:14 | Ukljuèi u odgovor
momak
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-06-2006
Lokacija: u sevdahu
Odgovori: 2672
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

Javne nabavke su u sluzbi IMT-a prije svega. Ni jednoj komisiji kao ni politicaru nije bitno sta je moralno, ekonomicno, pravedno ...

02-04-2012 at 16:28 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

Ja neki dan rekoh daj' "to" sve isto, pa klali oni nozhem ili bez nozha!

02-04-2012 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

tuga je ovo.. da nema na domacem trzistu pa et.. il da je dostupno kod njih i kod rumuna, pa da se cojk okrene na kvalitet.. na ovaj nacin, fakat tuga, jbga..

02-04-2012 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Razvijajmo srpsku ekonomiju

citat:
yugi wrote:
Informaciju sam danas èuo na nekoj od radio stanica i malo je reæi da sam poludio kad sam to èuo


koja je to radio stanica i pitanje je koliko neke radio stanice raspolažu sa takvim informacijama...meni prije lièi na vijest iz žute štampe...uostalom vrlo je lako provjeriti kod organizatora

[Edited by soraya on 02-04-2012 at 18:15 GMT]
02-04-2012 at 18:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: avaz, Bolt, diablo, Havaji, jasmin501, kokostz, krila, mahic, Miki333, mima15, nina_, njuso1981, Tina_23, ZuZu
FORUM : Politika : Razvijajmo srpsku ekonomiju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice