Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Ramazan je pa ne pijem
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
sunce wrote:
Imamo negdje i skraceno radno vrijeme za one koji poste.



i to je paradox...nekima je post razlog da budu privilegovani kroz skraæivanje radnog vremena,a pri tome niko ne vodi raèuna o armiji nezaposlenih i sirotinje koja je na gladovanje primorana,jer svi današnji veliki "vjernici" imaju osjeæaj za "sadaku"...

ono što si napisala za poštovanje takodje potpisujem
25-07-2012 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
sunce wrote:
e to se ovih dana moze cuti, pa eto da kazem da mi je djed rekao da nema nista od posta ako se ne klanja, ili se radi sve ili nista.

Tako i za alkohol, nema ne pije samo kad je Ramazan pa se napije za Bajram.



oæito da je djed promuæuran èojk.a nena ?Šta kaj' nena na to sve?
26-07-2012 at 00:30 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ramazan je pa ne pijem

jutros u Bingu na kasi, iza mene osoba x i osoba y prièaju i pita osoba y: ides li na mjesto xy? kaže osoba x: ne idem, ne pijem posto je Ramazan pa i ne idem..a poželio sam pravo! eto to je tema

26-07-2012 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
andjela wrote:
jutros u Bingu na kasi, iza mene osoba x i osoba y prièaju i pita osoba y: ides li na mjesto xy? kaže osoba x: ne idem, ne pijem posto je Ramazan pa i ne idem..a poželio sam pravo! eto to je tema


Hajd ba, izguro je skoro heftu
26-07-2012 at 12:04 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
yugi wrote:


Ne zabrinjava te u istoj mjeri poèesto izražena verbalna agresivnost ateista?
Zaista mi je ponekad fascinantna sklonost ateista da se upuštaju u tumaèenje vjere!
Naravno da je bespredmetno i suludo nametati bilo kome da se ponaša po regulama Islama ali još je imbecilnije davati neka tumaèenja vjere koja su dogmatske prirode i takva tumaèenja (ja ih karakterišem kao proizvoljno tumaèenje vjere opæenito)nametati kao nešto što je za Boga miloga baš tako kako ateisti misle da treba biti!Ne mislim ovdje na tebe sunèana nego kažem opæenito!




Samo nadji jedan jedini primjer gdje sam ja tumacila bilo koju vjeru?
Misljenje cu dati, jer mislim, to i jeste bit ljudskog bica, po meni, da misli.

A sta i vjernik ima da tumaci kad "Allah zna" ?

Lijepa matematika gdje se zna da je 1+1 =2 a sve ostalo sto nije egzaktno dopusta itekakvu sirinu tumacenja.

Ne znam kakva su tvoja iskustva, ali moja su da je vecina onih koji za sebe kazu da su vjernici vrlo namjetljiva, ubjedjuje, ne voli cuti da neko misli drugacije a ne da jos tvrdi sta. Neke "vjernike" bi trebalo skloniti od vjere jer pokvarise i ono lijepo u vjeri.

I jos nesto Yugi, bar zbog takvih vjernika i pisem SVOJE MISLJENJE jer uticu na moj zivot, neka zive sebi i rade sta hoce, ali ne, mi imamo "radnike" koje treba stedjeti jer poste, koje treba pustiti ranije, trebam poremetiti svoj posao da bih izasla u susret nekome ko prima platu ali ne moze gledati na poslu jer posti.

Eno u Solani, ko kod kaze da ide na dzumu moze pez problema, u Termoelektrani oni koji poste mogu pola sata ranije izaci a i to sto rade ne rade.

I dugo nisam srela smirenog vjernika, to je sve puno neke huje, ljutnje, sikce na one koji sta kazu sto po njima ne trebaju.



26-07-2012 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
sunce wrote:


Samo nadji jedan jedini primjer gdje sam ja tumacila bilo koju vjeru?
Misljenje cu dati, jer mislim, to i jeste bit ljudskog bica, po meni, da misli.

A sta i vjernik ima da tumaci kad "Allah zna" ?

Lijepa matematika gdje se zna da je 1+1 =2 a sve ostalo sto nije egzaktno dopusta itekakvu sirinu tumacenja.

Ne znam kakva su tvoja iskustva, ali moja su da je vecina onih koji za sebe kazu da su vjernici vrlo namjetljiva, ubjedjuje, ne voli cuti da neko misli drugacije a ne da jos tvrdi sta. Neke "vjernike" bi trebalo skloniti od vjere jer pokvarise i ono lijepo u vjeri.

I jos nesto Yugi, bar zbog takvih vjernika i pisem SVOJE MISLJENJE jer uticu na moj zivot, neka zive sebi i rade sta hoce, ali ne, mi imamo "radnike" koje treba stedjeti jer poste, koje treba pustiti ranije, trebam poremetiti svoj posao da bih izasla u susret nekome ko prima platu ali ne moze gledati na poslu jer posti.

Eno u Solani, ko kod kaze da ide na dzumu moze pez problema, u Termoelektrani oni koji poste mogu pola sata ranije izaci a i to sto rade ne rade.

I dugo nisam srela smirenog vjernika, to je sve puno neke huje, ljutnje, sikce na one koji sta kazu sto po njima ne trebaju.






Da si malkice pažljivije èitala moj post ne bi bilo potrebe za tvojom prvom reèenicom

citat:
yugi wrote:

Ne mislim ovdje na tebe sunèana nego kažem opæenito!



Malo mi je "problematièna" tvoja konstatacija :" A sta i vjernik ima da tumaci kad "Allah zna" ? ", jer valjda bi po logici stvari vjernici trebali da znaju više o samoj vjeri od ateista.
Naravno da ima navalentnih vjernika, koji takoðe na neprimjeren , poèesto i maliciozan naèin pišu o nekim stvarima, ali poenta mog posta bila je ta da ne prihvatam varijantu po kojoj su samo vjernici skloni nešto agresivnijem nastupu!Neæe baš biti da je tako!
Ako analiziramo poprilièan broj postova koji tretiraju vjeru i neka pitanja u vezi vjere možemo se i sami uvjeriti da ateisti poèesto iskazuju otvorenu mržnju a nerijetko i podsmijeh kada je u pitanju sama vjera.Ne želim praviti dinstinkciju izmeðu bilo koje od vjera nego kažem to za vjeru opæenito.
To da neke kvazi vjernike treba marginalizovati svakako stoji jer kako god ateisti pravili kardinalne greške u pogledu tumaèenja vjere poèesto još gore greške prave ti "kvazi vjernici" svojim tumaèenjem nekih od elemenata same vjere.
Koliko je neko iskren vjernik to zaista zna samo Bog.
Ono što meni strašno, ali baš strašno smeta je to da ogromna veæina ateista uzima za repere upravo te "kvazi vjernike" koristeæi njih kao svojevrsni argument da marginalizuju samu vjeru i o istoj prièaju sa podsmjehom!
Najèešæe se tu uzimaju za primjer ili vehabije(of course poèesto to nisu ni vehabije nego upravo kreteni koji su sebi nešto utuvili u glavu)ili ova nova kvazi elita politièara koji su bukvalno zalutali u vjeru i tu su iskljuèivo radi liène promocije i sticanja sitnih poena!!!
Ako sam u komunikaciji sa drugim osobama i uèemu oprezan to je onda pitanje vjere.Ne smatram se uopšte kompetentnim da tumaèim vjeru ali uvijek nastojim ne povrijediti ni najmanjom gestom bilo koga ko drži do vjere.
A poèesto smo ovdje na ovom istom forumu bili u prilici èitati takve gadosti koje iole normalan insan nikada ne bi mogao izreæi.Ali šta se može sloboda je mišljenja a neki to na žalost tumaèe kao svojevrsnu anarhiju i moguænost da iskažu sav svoj , kako to stariji naš svijet voli kazat "pasjaluk"(ne mislim na tebe da me opet ne prozoveš ).

 


<br /><br /><br /><br />

26-07-2012 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ramazan je pa ne pijem

Ja pijem, bio ramazan, ne bio, jel to problem?

26-07-2012 at 17:56 | Ukljuèi u odgovor
Inspektor
Nivo: Forumski doajen
Novus Ordo Seclorum

Registriran(a): 21-06-2005
Odgovori: 9543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Abulafija wrote:
Ja pijem, bio ramazan, ne bio, jel to problem?



Ti sad vrijedjas one koji ne piju i poste... ...To sto ti pijes za Ramazan ili kad to nije, je tvoja privatna stvar, i molim te da se drzis teme...
26-07-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Inspektor wrote:


Ti sad vrijedjas one koji ne piju i poste... ...To sto ti pijes za Ramazan ili kad to nije, je tvoja privatna stvar, i molim te da se drzis teme...


Izvinjavam se sirem i uzem auditorijumu
26-07-2012 at 23:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ramazan je pa ne pijem

citat:
Abulafija wrote:


Izvinjavam se sirem i uzem auditorijumu


ovo širem,
mislim da neæe primijetit'
27-07-2012 at 00:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Religija i filozofija : Ramazan je pa ne pijem New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice