Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rep. Srpska etnièki oèišæena
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rep. Srpska etnièki oèišæena

Problematika povrataka nekad prognanih nije jednostavan problem. U mom predhodnom komentaru vec sam nesto kazao o tome. Ali, tu ima i drugih problema. Ovom prilikom prezentiram jedan tekst koji govori o opstrukciji povrataka od strane vlasti Rep.Srpske. Nije u pitanju posao od koga covjek treba da zivi, nego nesto sasvim drugo.
Dajdza



Graðanska inicijativa "Glasaæu za Srebrenicu" osuðuje izjave Milorada Dodika kojima otvoreno osporava Ustavom i zakonima BiH garantovanu slobodu kretanja i izbora prebivališta, ali i Dejtonskim sporazumom garantovano pravo na povratak svih onih koji su genocidom i etnièkim èišæenjem protjerani iz svojih domova.
Niti jedna režimska, entitetska institucija, pa ni MUP RS nije iznad Ustava i zakona ove zemlje te stoga svi graðani Bosne i Hercegovine mogu slobodno birati mjesto prebivališta i odluèivati o svom povratku na mjesta odakle su protjerani ili o tome gdje na teritoriji suverene i nezavisne države Bosne i Hercegovine žele prijaviti svoje prebivalište. Niko ih u tome ne može i ne smije sprijeèavati. Svako ogranièavanje slobode kretanja i izbora prebivališta ali i povratka progranih u svoje predratne domove negira i krši Dejtonski mirovni sporazum, Ustav i zakone BiH te prijeti miru i stabilnosti u našoj domovini.
Bosna i Hercegovina nije privatna svojina Milorada Dodika odnosno Dodikistan, veæ država svih njenih - jednakopravnih graðana èiji Ustav i zakoni regulišu pitanja slobode kretanja i slobodnog izbora prebivališta i boravišta. Stoga Miloradu Dodiku i njegovim poslušnicima poruèujemo da je on samo predsjednik entiteta u kojem je više gladnih nego sitih, a ne komesar za slobodu kretanja. Inicijativa je zbog sliènih izjava i postupaka veæ podnijela tuce kriviènih prijava protiv policajaca i policijskih službenika koji su kao i Dodik umislili da je ovo 1992. godina i previdjeli da se JNA raspala a Miloševiæ umro u zatvoru.
Mi, graðani Bosne i Hercegovine pokazali smo da je Milorad Dodik tigar od papira i kao takav i on ima pravo da se ljuti kad gubi, ali se veæ sad mora pomiriti sa èinjenicom da Srebrenicom nikad neæe upravljati.
Ovim putem još jednom pozivamo predstavnike meðunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini da podsjete Milorada Dodika da je policija nezavisna i profesionalna institucija koja postoji da se brine o provedbi Ustava, zakona i sigurnosti graðana, a ne da ispunjava politièke hirove diktatora kojem je narod okrenuo leða.
Izvor.24 sata

18-10-2012 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rep. Srpska etnièki oèišæena

Samo jos jednom da potvrdim ono sto sam ranije pisao. Trebamo znaci cistiti i u svojoj basci. Bosnjaci u RS-u, ne svi, ali dobar broj njih se prodaje za sitne pare i glasa za Srbe. Primjer pogledati rezultate izbora u mjestima Ðuliæi, Diviè itd. Da ne govorim dokle je doslo da Srbi u pojedinim mjestima organizuju iftare Bosnjacima i na taj nacin kupuju glasove. Bosnjacka glupost je beskonacna.

Dovoljno govori i podatak da se nakon izbora iz Srebrenice odjavilo preko 200 ljudi, uglavnom Bosnjaka. Toliko koliko nam je stvarno stalo do Srebrenice...

Od ovog trenutka treba da se radi na edukaciji Bosnjaka pogotovo povratnika u ruralne dijelove genocidne, da neko tom narodu tamo objasni kakva su mu prava, da se radi na registraciji ljudi koji zive tamo, a prijavljeni su u Federaciji, takvih ima na stotine. Osmisliti strategiju, krenuti sa ulaganjima u radna mjesta, stimulisati porodice koje imaju vise od dvoje djece itd itd...

[Edited by cupo on 20-10-2012 at 02:12 GMT]

20-10-2012 at 02:11 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rep. Srpska etnièki oèišæena

Drzhava je takva i stanje u njoj daj' se sve svelo na korist. Da si i njima nosio pakete u ta sela mozhda bi glasali za one koje ti mislish da su trebali glasati.

20-10-2012 at 04:54 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rep. Srpska etnièki oèišæena

citat:
cupo wrote:
Samo jos jednom da potvrdim ono sto sam ranije pisao. Trebamo znaci cistiti i u svojoj basci. Bosnjaci u RS-u, ne svi, ali dobar broj njih se prodaje za sitne pare i glasa za Srbe. Primjer pogledati rezultate izbora u mjestima Ðuliæi, Diviè itd. Da ne govorim dokle je doslo da Srbi u pojedinim mjestima organizuju iftare Bosnjacima i na taj nacin kupuju glasove. Bosnjacka glupost je beskonacna.

Dovoljno govori i podatak da se nakon izbora iz Srebrenice odjavilo preko 200 ljudi, uglavnom Bosnjaka. Toliko koliko nam je stvarno stalo do Srebrenice...

Od ovog trenutka treba da se radi na edukaciji Bosnjaka pogotovo povratnika u ruralne dijelove genocidne, da neko tom narodu tamo objasni kakva su mu prava, da se radi na registraciji ljudi koji zive tamo, a prijavljeni su u Federaciji, takvih ima na stotine. Osmisliti strategiju, krenuti sa ulaganjima u radna mjesta, stimulisati porodice koje imaju vise od dvoje djece itd itd...

[Edited by cupo on 20-10-2012 at 02:12 GMT]


Nisam siguran šta želiš reæi. Da Srebrenièani uz laganu šetnju idu glasati recimo na Brèanskoj Malti a Tuzlaci da se lomataju 80 km do Srebrenice pa da glasaju za njih?

Èitav dan sam gledao te Srebrenièane kako lagano idu do biraèkog mjesta na Brèanskoj.

Mnogi od tih Srebrenièana spominju i traže radna mjesta mada je njih 70% prije rata radilo na zemlji i od toga živjelo, šta sada hoæe? UKC su okupirali, administraciju TK su okupirali, kojekakve državne službe isto tako, najbolje je da se Tuzlaci pokupe pa trbuhom za kruhom.

I još nešto koji novac treba ulagati? Vile su nikle oko Sarajeva i u Tuzli. Mislim da je dosta više bacanja para 20 godina poslje rata ko se vratio vratio, podvuæ crtu, pamtit žrtve i nastavit sa životom.

Ako Srebrenièanima Srebrenica netreba netreba vala više nikome drugom.
20-10-2012 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rep. Srpska etnièki oèišæena



citat:
Chili wrote:


Nisam siguran šta želiš reæi. Da Srebrenièani uz laganu šetnju idu glasati recimo na Brèanskoj Malti a Tuzlaci da se lomataju 80 km do Srebrenice pa da glasaju za njih?

Èitav dan sam gledao te Srebrenièane kako lagano idu do biraèkog mjesta na Brèanskoj.

Mnogi od tih Srebrenièana spominju i traže radna mjesta mada je njih 70% prije rata radilo na zemlji i od toga živjelo, šta sada hoæe? UKC su okupirali, administraciju TK su okupirali, kojekakve državne službe isto tako, najbolje je da se Tuzlaci pokupe pa trbuhom za kruhom.

I još nešto koji novac treba ulagati? Vile su nikle oko Sarajeva i u Tuzli. Mislim da je dosta više bacanja para 20 godina poslje rata ko se vratio vratio, podvuæ crtu, pamtit žrtve i nastavit sa životom.

Ako Srebrenièanima Srebrenica netreba netreba vala više nikome drugom.


Ne, to nisam rekao. Govorim o Srebrenicanima koji su se registrovali i glasali, pa se odmah poslije izbora odjavili. Takodjer, u genocidnoj tvorevini zivi dosta povratnika koji su i dalje prijavljeni u FBiH. Kazem da se trebaju registrovati tamo i boriti za sebe,i naravno da im se pruzi podrska u svemu tome, u skladu sa mogucnostima.

Oni koji su odlucili da nastave zivot u Tuzli ja to postujem i nemam nista protiv. I najvise razumijevanja upravo imam za njih.

Mislim da nemamo nikakve strategije kada je u pitanju povratak i opstanak tih ljudi tamo. Jedino mjesto gdje se malo pametnije radi da se ljudi zadrze, nadju kakav takav posao, i gdje su jedinstveni kada je u pitanju glasanje, je Bratunac. Nakon ovih izbora siguran sam da ce se u toj opstini puno toga promjeniti na bolje za Bošnjake.
20-10-2012 at 16:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 70
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Rep. Srpska etnièki oèišæena New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice