Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Big Mac or Velika s više luka that is the question
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
sunce wrote:


Cuj snobovi za McDonald's. Prvi put cujem za takvo misljenje, gdje ce restoran sa najjeftinijom hranom biti za elitu i sl.

Restoran u koje sam nosis hranu i odnosis ostatke, u kojem jedes iz papirnih i plasticnih zdjela i casa i nemas escajg smatrati za elitu meni malo smijesno.

A tek taj pojam elita i mi Bosna i sta ti ja znam, prica za sebe.

Ako analiziramo masu mobilnih objekata pored skola u kojima djeca svih uzrasta svakodnevno jedu McDonald's ima ako nista bolju kontrolu.

Nije to hrana da se jede svaki dan kao sto ne mogu ni cevape ni pite ali otici povremeno sto da ne. Dobar je i za djecu kad slave rodjendane.

Sta je zdravo ili nije, to je druga tema, javila sam se samo sto procitah da ce tu biti "pokondirenih tikvi" pa ni se nesto sazali, dok svijet otvara vina od toliko i toliko mi snobovi sa plasticnom casom coca cole






Neæe baš biti da si u pravu kad kažeš to za najjeftiniju hranu.To možda važi za zapad i ja sam veæ i napisao da je McDonalds u Americi otprilike mjesto gdje se hrani "buranija" ali praveæi paralelu sa našim standardom to je skroz drugi "par opanaka".
Btw ko voli neka ide ja sam i dalje ubjeðenja da je to smeæe od hrane i iz opservacije koju napisa Fiju može se izvuæi pravi zakljuèak  


<br /><br /><br /><br />

20-11-2012 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
Magellan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 29-10-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
sunce wrote:
Cuj snobovi za McDonald's. Prvi put cujem za takvo misljenje, gdje ce restoran sa najjeftinijom hranom biti za elitu i sl.


Pa u kategoriji fastfood restorana McDonalds jest "elita". Ako nista barem imaju neke higijenske standarde.

Gledam po sebi, kad odem u neki grad gdje sam prvi puta radije cu jesti u McDonaldsu nego eksperimentirati s nekim rumunskim ili turskim döner lokalima. Vecina nasih cevabdzinica (pa i restorana), koliko god provjerene i dobre bile za lokalno stanovnistvo, ipak ne ulijevaju povjerenje nekome ko sa strane dolazi u grad.

A s obzirom na to da smo sve karte bacili na turizam i da u narednom periodu ocekujemo navalu turista, gradnju 18 hotela i slicne investicije - McDonalds ce sasvim dobro doci. Neka ga.
20-11-2012 at 22:51 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
yugi wrote:


Neæe baš biti da si u pravu kad kažeš to za najjeftiniju hranu.To možda važi za zapad i ja sam veæ i napisao da je McDonalds u Americi otprilike mjesto gdje se hrani "buranija" ali praveæi paralelu sa našim standardom to je skroz drugi "par opanaka".
Btw ko voli neka ide ja sam i dalje ubjeðenja da je to smeæe od hrane i iz opservacije koju napisa Fiju može se izvuæi pravi zakljuèak

Mislim da je preblago reci da bolji ukus ima saka piljevine od njihovog burgera
20-11-2012 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

joj moj magelan,kad bi ja tebi prico ne znam bil mi vjerovo,meni je i mcd bijo skup vani, pa sam jeo kod nakih kineza...
elem,u bih, forum doktora nije mogo odgonetnut sta mi je,konto sam na kraju dr.hausa zvat tita mi...

20-11-2012 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

a jos kad mi neko kaje kako mcd nije za elitu oce nesto da mi bude....
pa onaj obrok izidje oko 5 eura,alooo dje ima da jedes za 10 maraka i to jedan jedini obrok,obrocic?

20-11-2012 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
Magellan wrote:

Pa u kategoriji fastfood restorana McDonalds jest "elita". Ako nista barem imaju neke higijenske standarde.

Gledam po sebi, kad odem u neki grad gdje sam prvi puta radije cu jesti u McDonaldsu nego eksperimentirati s nekim rumunskim ili turskim döner lokalima. Vecina nasih cevabdzinica (pa i restorana), koliko god provjerene i dobre bile za lokalno stanovnistvo, ipak ne ulijevaju povjerenje nekome ko sa strane dolazi u grad.

A s obzirom na to da smo sve karte bacili na turizam i da u narednom periodu ocekujemo navalu turista, gradnju 18 hotela i slicne investicije - McDonalds ce sasvim dobro doci. Neka ga.

Ja recimo kad negdje novo putujem pokusam i da jedem u lokalnom restoranu .Jer hebo to ako sam dosao u Prag ili Veronu a jedem u MCD-u . Naravno nismo svi isti
20-11-2012 at 22:56 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
fijubriju wrote:

Ja recimo kad negdje novo putujem pokusam i da jedem u lokalnom restoranu .Jer hebo to ako sam dosao u Prag ili Veronu a jedem u MCD-u . Naravno nismo svi isti



ma ja ba a tam prizno 120+,jana majko drzis se blitve i spanaæa dji god odes jele
20-11-2012 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
primus inter pares wrote:


ma ja ba a tam prizno 120+,jana majko drzis se blitve i spanaæa dji god odes jele

Vjeruj da mi nije ovo od burgera. Njih izbjegavam u sirokom luku
20-11-2012 at 23:00 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
fijubriju wrote:

Vjeruj da mi nije ovo od burgera. Njih izbjegavam u sirokom luku


to ko onaj fazon za jetru i kolu..kaje necu kola fala skodi jetri...stok kola...
20-11-2012 at 23:01 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Big Mac or Velika s više luka that is the question

citat:
bdirlija wrote:




Pretenciozan ti post, Bdirlija.
Koji ... tebe pitam?
Pa ti ulazis u problematiku placanja i polozaja radnika, pa rekoh, ako znas koliko zaradjuje radnik McD-a u Kini, mozda si upoznat sa uslovima rada u nekoj tuzlanskoj pekari, cevabdzinici i astronomskim zaradama tamo...
Barem ce u McD-u biti osigurani.



[Edited by medic on 21-11-2012 at 06:26 GMT] 


21-11-2012 at 06:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Big Mac or Velika s više luka that is the question New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice