Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Skijalište u Tuzli
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bamby
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-04-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Skijalište u Tuzli

Veæ neko vriijeme želim ponovo aktivirati staru ideju o izgradnji starog/novog skijališta u slavinovicima.
Šta bi falilo da se izgradi staro/novo skijalište u duzini cca 700 m u centru Tuzle. Napokon Tuzlaci nebi morali ici u kladanj ili Sarajevo,a mnogoj djeci koje je i to daleko bi bilo omoguceno da oprobaju prve korake u svome gradu. skijalište bi trebala da vodi po meni Panonica. Ljudi koji ljeti rade na jezeru zimi bi se bar dva mjeseca mogli iskoristiti ii nesto zaraditi.
Samo opremanje (zemljiste je navodno opæinsko) , elektrifikacija staza i sankalista , topovi su cca 100.000 eur ako sve kupujes komercijalno. a ako sta dobijes kao donaciju....
tu se moze iznajmljivati oprema , lift, restorancic za popiti kafica , æevapi itd....
prvo mi tuzlaci bi imali okupljaliste, omladina bi se bavila sportom, sankalište. na raspust bi djeca mogla ici u ski skole.....
molim dobre ljude ako imaju koju fotografiju prije rata skijališta da stave na forum kako bi se naši gradski oci mogli malo prisjetiti kako je to izgledalo

[URL=http://www.skijanje.hr/vijesti/clanak/novo-skijaliste-u-tuzli?id=15882 http://www.skijanje.hr/vijesti/clanak/novo-skijaliste-u-tuzli?id=15882

[Edited by bamby on 28-12-2012 at 16:14 GMT]

[Edited by bamby on 28-12-2012 at 16:16 GMT]

28-12-2012 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Skijalište u Tuzli

Kakvo skijalište matere ti, snijega ima deset dana tokom èitave zime!?

Dajte se prestanite pucat tim glupostima, ne bi bilo loše da se uradi toplifikacija èitavog grada i njegovih predgraða, kako bi se smanjio nivo zagaðenja, a time barem donekle poboljšao život graðana.

Èuj skijalište, ko smišlja te ideje života ti!? Napravili one tri bare koje od onolikog broja ljudi jedva pokrpe sve rashode, oni bi još i skijalište. Èime, novim zaduživanjem?

[Edited by VV Cephei A on 28-12-2012 at 21:53 GMT]

28-12-2012 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Lokacija: Slavinoviæi
Odgovori: 194
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Skijalište u Tuzli

Moram priznati teškog srca za ove nedoebane da bih prvi skijao ovdje umjesto da idem do Vogela ili GarmišPartenKirhena.  


JSKKSMUI.
29-12-2012 at 00:59 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Skijalište u Tuzli

Napravite u Doknju, nije ni problem,plazajte se do mile volje, samo VODU dovedite, da se ne podapirem na potoku u 21 vijeku.

31-12-2012 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Skijalište u Tuzli

citat:
Abulafija wrote:
Napravite u Doknju, nije ni problem,plazajte se do mile volje, samo VODU dovedite, da se ne podapirem na potoku u 21 vijeku.


šta æe ti voda,eto si dobio internet

nego Amidža nije ovo loše sa skijalištem ali u privatnoj inicijativi,moglo bi se kakvog biznisa praviti ...zimi skijalište,ljeti izletište udariš naplatnu rampu pored kafanicu i bog te veselio
31-12-2012 at 09:07 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Skijalište u Tuzli

citat:
e_M_i_r wrote:


Jbt koji si ti lik.
Pa sta fali ideji bgt. Jel neko reko da je prioritet?? NE! Nego da je ideja odlicna i da bi bilo dobro i to uraditi u nasem gradu.
Svi se zale ne valja zivot u Tz, nemas gdje otic bla bla, a cim se pocne pricati o necem odma bacanje para.. Blago vama


Ideji ne fali ništa, za neko bolje vrijeme. Samo, ako pjesnièka duša vidi ovo piskaranje eto Opštini novog kredita.


Iako smatram da mi baš i nemamo povoljne uslove za skijališta, pa bi sve to moglo bit samo još jedno u nizu bacanja para.

[Edited by VV Cephei A on 31-12-2012 at 09:11 GMT]
31-12-2012 at 09:10 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Skijalište u Tuzli

ništa što je napravljeno zbog tuzlaka nije bacanje para. jezera su dobar potez i po mom mišljenju su prva dva trebala puno više da budu iskorištena. malo nam se jasko pogubio sa kreditom za treæe, pasarelom i tvrtkom.

skijanje je svakako neka vrsta sportske "pismenosti" i ideja uopšte nije loša, samo je pitanje vremena u kojem se treba pozabaviti tim pitanjem. sportske aktivnosti su uvijek dobrodošle, bilo koje vrste.

aktivnosti opštine treba sada da idu u smjeru podizanja gradske higijenske kulture. sada se sve svelo na odvoženje smeæa i ništa drugo.

samo da iznesem mišljenje, ne bih da skreæem temu na drugu stranu.

31-12-2012 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Skijalište u Tuzli

citat:
soraya wrote:


šta æe ti voda,eto si dobio internet

nego Amidža nije ovo loše sa skijalištem ali u privatnoj inicijativi,moglo bi se kakvog biznisa praviti ...zimi skijalište,ljeti izletište udariš naplatnu rampu pored kafanicu i bog te veselio


Nije ovo Dokanjski internet
Mislim da ondje skijaliste ne bi bilo ni za njeznika, al eto ako vi odlucite, platiti cu ja
31-12-2012 at 14:31 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Skijalište u Tuzli

citat:
Abulafija wrote:
Napravite u Doknju, nije ni problem,plazajte se do mile volje, samo VODU dovedite, da se ne podapirem na potoku u 21 vijeku.


Pa ja o tom redanju prioriteta trubim godinama ali uvjek se to okvalifikuje kao napad na faraona.Naravno da je tuga da postoje naselja koja nemaju vodu a da se sa druge strane troši budžetska lova na kojekakve budalaštine!Da ne prièam o tome da postoje imbecili koji i ne znaju da je Dokanj sastavni dio Tuzle!
Neko pomenu kredit za realizaciju ovog projekta.Nedavno sam prièao sa nekim likom o izgradnji nekog ski centra na zapadu i on mi reèe da banke za tu vrstu projekata nedaju kredite za lokacije koje su na manjoj nadmorskoj visini od 1400 m ili èak i više jer se opravdano boje za isplativost takve jedne investicije tj povrat sredstava! 


<br /><br /><br /><br />

31-12-2012 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Skijalište u Tuzli

citat:
Abulafija wrote:


Nije ovo Dokanjski internet
Mislim da ondje skijaliste ne bi bilo ni za njeznika, al eto ako vi odlucite, platiti cu ja


oca im yebem lažljivog ovima iz bihneta,da ne bude zabune
ako ðe imaš kakvo aktivno klizište,pa rekoh da se napravi kakav bizMis sa plazanjem
mislim ,praviti ski stazu na 230 i kusur metara nadmorske visine mogu samo oni snobovi na Kanarskim ostrvima ili oni ludi Arapi što im nafta umjesto èesmovaèe curi
31-12-2012 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Skijalište u Tuzli New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice