Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Ekonomija : Arapsko-Turska ulaganja u region
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

I ...

Ulozise l' ? Kol'ko ? Gdje ? Kol'ko se mladih ljudi zaposli u TO njihovo ulozeno ? Kol'ko porodica zivi ili ce zivjeti od njihovih ulaganja ? I... i ... i ...
Da ne pitam dalje, ja sam svakako u penziji, meni njihova ulaganja nisu potrebna, ali potrebna su onim koji jedva cekaju da zarade vlastiti komad hljeba, tu, u svojoj zemlji, a ne da bjeze tamo gdje imaju bar P od perspektive
Zasto ta "silna" ulaganja vjesto kriju od sire javnosti Dajte te vijesti u javnost, da se ljudi imaju cemu radovati, dosta je bilo crnjaka i negativnosti

15-12-2013 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

citat:
Shaban wrote:..........
Ako ima ko kakvih saznanja zašto su Srbija i Hrvatska poželjnije bratske destinacije od BiH molim da napiše

moja pretpostavka je da se znaju dogovoriti i ispuniti neka obeæanja po dogovoru....
a zašto se s našim glavama ne mogu dogovoriti?
vjerovatno zato što s našim , ne može ni neriješeno,mi smo kao eto ugroženi i treba nam pokloniti,helem nejse, ko prosjaci,
a busamo se u prsa ko vrijedni genijalci(a ima mnogo vrijednih ljudi,nije da nema)...
kažem pretpostavka
16-12-2013 at 12:51 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

citat:
Shaban wrote:
Ulažu ljudi šakom i kapom.
Redom Makedonija, Srbija, Hrvatska, Crna Gora.
BiH nema ni na mapi iako se bošnjake glavešine listom zaklinjaše i uzgajaše bliske veze sa njima. Od Alije do Harisa, svi nebrojeno puta iðoše na Arapski poluotok, dobivaše milijarde donacija i od toga osta... Velika ubleha.
Hajde sad da nabrojimo Turske, Kuvajtske, Saudijske, Emiratske... investicije u BiH.
Ja znam za TZ bank i BBI centar (ako se to može uopšte nazvati investicijama) Al šidi kriminalna grupacija i ne znam èija je.
Ako ima ko kakvih saznanja zašto su Srbija i Hrvatska poželjnije bratske destinacije od BiH molim da napiše


Ostavi se te price o Aliji,Harisu i "milijardama donacija" to su takve gluposti koje vise ni pas sa maslom ne moze progutati!!!

Pare se ne daju tako lako,niko ih neda pa ni Arapi!

Ko kome daje sta dzabe?Te donacije u vecini slucajeva sluzeda da se prevari sopstvena drzava,dakle na racun sopstvenih poreskih obveznika,kao sto je Amerika donirala naoruzanje u vrijednosti od 100 000 000 dolara,a svi znamo da se radi o naoruzanju iz drugog svjetskog rata,te nesto starih helikoptera iz vijetnamskog rata kao i pjesackog oruzija.I onda to tako doniraju,dakle stvari koje su za otpada,a fino to proknjize kao 100 000 000 kesha.

Dakle ostavi se te svoje suplje zivota ti,te postedi nas vise supljih prica o Aliji i Harisu naslusali smo se toga dovoljno...

Dakle,bi li ti ulagao u Bosnu kada se ne zna ni hoce li Bosna opstati kao drzava?Znaci pored komunistickog birokratskog aparata nasljedjenog iz bivse drzave, a po kojem ti treba 3 godine da konacno registrujes firmu,pored opsteg lopovluka,najveca barikada za ulaganje je totalna nesigurnost!Dodik svako malo prijeti otcjepljenjem,Cavic ga mudro prati i minira drzavu.I ko bi ulagao novac u takvu drzavu?

Druga stvar na Arape i Turke svako malo se baca drvlje i kamenje dok Srbija itekako gaji prijateljske odnose sa arapskim zemljama kao i sa Turskom.U Bosni,pod uticajem propagande,pod arapom se podrazumjeva neki "dzihadlija spreman na sveti rat" primitivni indijanac i beduin.I sta onda ocekujes pored gore navedenih faktora?Zato oni odose sa investicijama u Srbiju,a u Srbiji (konkretno znam za Suboticu) firma se registruje za jedan dan,a opstina nudi besplatno gradjevinsko zemljiste te prikljucke za struju i vodu.Hiljade povoljnosti samo da se privuce arapski i strani kapital.

Pa evo ima Ivan Zilic.Covjek ima 24 milijarde eura!Nudi saradnju,nudi da investira u dobre projekte.I mislis da ce uspjeti?Pa vec su ga u Hrvatskoj pokusali da prevedu zednog preko vode.

Nego hajmo mi lajat na Arape i Turke (sram ih bilo),na Aliju i Harisa (sram ih bilo) a usput dici kredit od 3,2 milijare!Niti ko zna ko je odobrio niti ko zna pod kakvim uslovima!!!

Nek se vi stranacki prepucavate i gledate samo svoj dzep i svoje malo foteljice.



[Edited by naivna on 17-12-2013 at 15:51 GMT]
17-12-2013 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

Ima li ko kakve informacije, kako funkcionise ovo sa tovljenjem teladi iz Turske. Ili, gdje bi se mogle naci informacije?

17-02-2016 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

citat:
Abulafija wrote:
Ima li ko kakve informacije, kako funkcionise ovo sa tovljenjem teladi iz Turske. Ili, gdje bi se mogle naci informacije?


Udruzenje poljoprivrednika TK bi moglo imati informacije.
17-02-2016 at 22:13 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

Bravo. Danke Bambi

18-02-2016 at 07:58 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Arapsko-Turska ulaganja u region

Zanimljiv projekat donacije iz Kuvajta u vidu dvije junice i devet multikultivatora, koji su u vakufu s obzirom da je donacija bila poklon Medžlisu islamske zajednice Bijeljina. Svrha je da se pomogne povratnicima iz opština na podruèju Ugljevika da ne napuštaju zemlju u potrazi za boljim moguænostima zapošljavanja u Zapadnoj Evropi i dalje. Gladni stomaci ne pitaju odakle su donacije, ali su zahvalni i za najmanju pomoæ koja se dobije.

S vjerskog stanovišta gledano, rad je ibadet u islamu i ugodno djelo koje Allah, s.v.t, voli. Prenosi se da je Allahov Poslanik, s.a.v.s, rekao: "Da neko od vas uzme jedno uže i ponese ga na leðima i njime poveže drva koja proda i time mu Allah zaštiti njegovo dostojanstvo i obraz, bolje je nego da traži (prosi) od ljudi, pa mu daju, ili mu uskrate (pomoæ)."

http://www.islamskazajednica.ba/vijesti/aktuelno/24324-gradani-kuvajta-za-dzematlije-u-sjeveroistocnoj-bosni

14-09-2016 at 16:14 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Ekonomija : Arapsko-Turska ulaganja u region New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice