Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Naser Oric
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
Bambi wrote:


Ja od tebe ne ocekujem nista, nego samo skrenuh paznju da tema lici na vrati mi moje krpice, ne znas se igrati.


Halo,ba...
O cemu ti to,kakava igra, kakve krpice?
Ovo ti je dobar potpis,znam sad dovoljno.
20-08-2013 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
mustajbeg wrote:


Halo,ba...
O cemu ti to,kakava igra, kakve krpice?
Ovo ti je dobar potpis,znam sad dovoljno.



To ti ja saljem poruke sa onog svijeta, samo nevrijeme pa mi se pogube sve rijeci i do tebe stizu pogresne poruke.

Nemam ja ba vremena za gluposti s tobom. Haj zdravo.
20-08-2013 at 21:12 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:
mustajbeg, cekaj malo, ni meni nijeej jasno sta je tema teme jesi ti naveo o cemu bi se otprilike trebalo pisati "O stvarnom heroju,njegovom liku i djelu,o Tuzlacima,petokolonasima,izdaji,vrijednosti Bosnjaceke glave itd" ali ljudi ti pokusavaju reci da bi mozda ti trebao napisati svoje misljeneje o ovome (mozda o svemu pojedinacno) pa nama postaviti pitanje o tome pa malo razviti raspravu. shaban i yugi su se ukljucili ali nisu na forumu da bi nastavili diskusiju s tobom a cinilo mi se da bi mogla biti zanimljiva. i stvarno sto se to tesko tuzlacima? sta smo to mi kome skrivili u ratu i poslije rata

hajde, reci nam u cemu se razlikuju dvije naserove knjige. kakva je jedna kakva je druga? o cemu pisu.
laly, reci barem ti ako si procitala ili barem reci zasto su iste.

ja ne citam teme na ovom pdf skoro nikad i ne zanima me ova politika o kojoj pricate pa nemam puno za reci na ovu temu. takodje, moram priznati da mozda i nije bas fer upustati se u diskusiju o knjigama koje nisam procitala. odlucila sam da procitam barem jednu. koju mi preporucujete?


Tema je Nase Oric,kontam nesto, dovoljno(a vezano je za zadnju knjigu)pismenom insanu.U trecem postu sam malo pojasnio,dakle o heroju,itd,jos sam dodao da bi volio cuti vase misljenje o Naseru.Jednostavno i jasno.Tuzla se padom Srebrenice ponjela izdajnicki,moje misljenje.
Preporucujem ti zadnju knjigu,jeste da je malo obimna ali vrjedi procitati.
20-08-2013 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:



zasto se ponijela izdajnicki?

hvala za preporuku


Aida,odgovor je u ovoj zadnjoj knjizi.
Samo cu ti jedan podatak iz knjige reci;
Ustvari da parafraziram,kad su se nakon prboja, Srebrencani sreli sa Delicem jedan momak iz Bratunca je verbalno napao generala zbog toga sto drugi korpus nije zelio pomoci.Sta mislis sta je bilo sa momkom,ubijen je ko ker,na licu mjesta,et...
20-08-2013 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

ja sam procitala onu iz 1995 godine nakon silnih prica koje sam slusala od ljudi koji su prozivjeli golgotu Srebrenice. nije mi bila jaka toliko niti daje toliko informacija koje sam vec cula od ljudi.
drugu nisam citala tako da ne znam sta pise u njoj

20-08-2013 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
mustajbeg wrote:


Tuzla se padom Srebrenice ponjela izdajnicki,moje misljenje.



sram te bilo
20-08-2013 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

istina je samo jedna.. ko govori istinu i iz kojeg ugla se posmatraju stvari, to je vec nesto drugo.. neka i ove knjige, neka I Nasera.. tesko da moze promijeniti proslost, ne moze vratiti nikog koga nema i kao takva je beskorisna, ali moze pomoci da se u buducnosti, ne zaboravi i nikad ne ponovi.. svi oni, kojima je ovom knjigom, skinut neki veo tajne sa lica i imena, imaju pravo da ukazu na neistinu napisanu u knjizi, ako smatraju da se radi o neistini, naravno.. a spomenuti su mnogi..

20-08-2013 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

Opet mustajbeže griješiš u jednom. Nije se Tuzla ponijela izdajnièki nego SDA kadrovi. Sead Deliæ - SDA, Hazim Ranèiæ - SDA, Žiliæ - SDA... Svi pobrojani u Naserovoj knjizi a koji su izdali Srebrenièane i Srebrenicu su bili SDA kadrovi. Analiziraj malo. A najmanje je tu bilo Tuzlaka. Analiziraj i to. I da ti kažem da je Tuzla i Tuzlaci primila sve Srebrenièke nesretnike koji preživiše golgotu i genocid. Moja rahmetli nena je primila u svoju kuæu 5 ovih nesretnika i kod nje su boravili sve do 1997.godine kada odlaze za Njemaèku. A moja rahmetli nena je bila roðena Tuzlanka

20-08-2013 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

citat:
mustajbeg wrote:


Pitas zasto,smjesno pitanje.


Šta je smiješno? To što pitam zašto bi se Tuzlaci trebali bojati Naserove knjige? Zaista bih volio da znam.
Zašto je Naseru trebalo 18 godina da nešto kaže tj. da izda ovu knjigu i kaže "nešto" o svemu što se dešavalu u tom periodu?
Iako nisam èitao knjigu ono što èitam po netu i forumima nije on nešto plaho toga ni rekao u toj knjizi koliko se oèekivalo da æe razotkriti kojekakvih zavjera, izdaja i sl.
Šta ti kralju znaš o proboju osim što si proèitao knjigu ili èuo šta ljudi prièaju? Ako si direktni uèesnik kolone onda je logièno da nisi mogao biti sa ove druge strane i da nisi mogao biti upoznat sa dešavanjima na slobodnoj (tadašnjoj) teritoriji. Ako samo preprièavaš onda nema svrhe dalje s tobom polemisati.
Šta je to Tuzla mogla uraditi?
Srebrenica je bila udaljena više od 100 km, uz to pod zaštitom UNa i demilitarizovana. Znaš li da ni vojnici VRSa u to vrijeme nisu znali za plan o osvajanju Srebrenice i Žepe do 2 dana prije izvoðenja napada, kako onda oèekuješ da smo mi mogli skupiti i organizovati išta jer nikakve veze (prekinuta komunikacija) sa kolonom nije bilo? Moglo se samo bacati u grah ili gledati u kašike pa saznati gdje æe kolona probiti, jer znaš li koliko je široko "polje" od Kladnja do Teoèaka + 110 km u dubinu?
Kad veæ prièaš kako su Tuzlaci "izdajnici" onda da te pitam kako to da je Naser nakon što je dobio dozvolu od Alije da skupi logistike i ljudstva koliko mu je potrebno da ide na Nezuk skupio "samo" 170 podrinjaca, ako je poznato da je brigada formirana mahom od podrinjaca bila stacionirana skoro cijeli rat u Kladnju.
Znaš li koliko brigada broji ljudi?
Kako nije uspio povesti barem još 3-4 puta toliko vojnika? Eto ako Tuzlaci nisu htjeli šta je sa podrinjcima?
I da ti kažem još nešto,
i moji su u ratu primili punu kuæu prognanika, ne znam ni sam koliko ih je bilo, halal bilo, veæinom su svi zbièili u EU ili Ameriku, ali evo 18 godina niko razglednice nije poslao, a znam da svi dolaze barem jednom godišnje u BiH. Baš smo ih izgleda razoèarali, dijelismo sve što imadosmo ali jbmliga, haman bi malo, šta li su veæ oèekivali.
I da, znam da neki od njih isto tako ko i ti mrze Tuzlu i Tuzlake. Ko æe ga znati zašto

Žnaru ti prièa, ali ono baš, samo ne znam što se ja primih?!
21-08-2013 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Naser Oric
Bez chatanja molim

-dupli

[Edited by mustajbeg on 21-08-2013 at 21:08 GMT]

21-08-2013 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Burn, Dunjic, fotograf, luhywkjx, miki kojot, NB Lutenist, nedina, skojica, slatinas, tiru riru, trifuel, vanjak1, veteran Ibrahim
FORUM : Politika : Naser Oric New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice