Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju








Intervju fra. Janka Bubala sa Vickom, razgovor voðen neposredno nakon prvih dana ukazanja:







Prvi tjedan ukazanja

PRVI DAN

(Srijeda 24. lipnja 1981.)



"J - I, kad je to tako, daj ispripovijedaj mi kada i kako je došlo do prvoga ukazanja? Najprije reci kada je to bilo?

V - Fra Janko, ta, to barem svak zna, ali evo kad oæeš: prvo ukazanje je bilo na Ivanjdan, 24. 6. 1981. godine.

J - Znaš li , barem otprilike, u koliko sati?

V - Nekako iza pet popodne.

J - Sad mi reci nešto opširnije kako se to dogodilo i kako si se ti tu našla?

V - Ma, to je duga prièa. Oæu li prièat sve ili samo ono glavno?

J - O svemu. I to: što više, to bolje, da bi nam jednom taj, da tako kažem, sudbonosni èas bio što jasniji.

V - Dobro. Ja æu govorit, ali ti mi moraš pomagat svojim pitanjima, jer ko zna kud æu ja otiæi...

J - Dobro, Vicka. Ja æu ti sigurno i dosaditi svojim pitanjima, ali daj ti poèni!

V - Pa, evo, ovako: Kako i znaš, taj dan bila je svetkovina. Ali ja nisam išla na misu jer sam morala iæi u Mostar na 'produžnu' nastavu.

J - Kakvu produžnu nastavu?

V - E, bila sam pala iz matematike, pa su nas zvali na tu produžnu.

J - Dobro. A onda?

V - Došla sam kuæi nekako ako podne. Bila je strašna vruæina i stiska u autobusu, pa znaš kako je.

J - I, onda?

V - Kad sam se malo odmorila, nešto sam jela i zaspala. A malo prija toga naišle su k meni Mirjana i Ivanka. Mi smo se veæ izjutra bile dogovorile da æemo prid mrak malo izaæ na. šetnju. Mi srno ti uvijek bile zajedno.

J - Dobro. Pa onda?

V - Ja sam slatko zaspala. Dosta sam spavala, a onda me je probudila sestra Zdenka. I, varala me je, da odmah ustanem, da æu zakasnit u školu. I, tako.

J - Biva, bila si se teško razlijenila?

V - Ma nisam se baš tako razlijenila, nego eto šta æu.

J - A, onda?

V - Ustala sam, obukla se i pošla tražiti Ivanku i Mirjanu.

J - Gdje si ih tražila?

V - Najprije sam pošla u Jakišine matere. Ona je Mirjanina tetka, pa mislim, sigurno su tu.

J - I, tu si ih našla?

V - Ne, ne! One su bile tu, ali su onda otišle ko na šetnju, a njoj su rekle da one odoše onim makadamom k Èiliæa kuæam, a kad ja doðem, da iðem za njima.

J - Tako je to onda i bilo?

V - Jest. Ja sam malo pošla tim makadamom i ugledala sam nji dvi i malu Milku Filipovu. Sve tri su se u nešto zabuljile i nekakve ko poplašene. Mašu mi rukom da doðem. Ja požurim, ali nešto mi èudno... U što su se one tako zabuljlile!?

J - A u što?

V - Kad sam došla do nji, one mi sve uglas kažu: »Vicka, eno Gospe!« Ma, šta je njima? Kakve Gospe! Ja sam stvarno pomislila da one vide zmiju, pa da me varaju. Zgrabila sam papuèe s nogu i pobjegla bosa - ko luda.

J - Kamo si pobjegla?

V - Pa, dolje kuæama. Da kud æu!

J - I, tako ti toga dana nisi ništa vidjela?

V - E, èekaj. Nisam ja još svršila.

J - Pa, dobro. Hajde prièaj!

V - Ja sam se dolje nad kuæama zaustavila i udarila u plaè. Samo bi plakala. Kako se oni igraju s Gospom! I, tako. Nisam znala ni kud bi ni šta bi.

J - Tako si valjda onda otišla kuæi?

V - Ne, ne. Dok sam ja tu bila, naišla su ona dva Ivana.

J - Koja dva Ivana?

V - Ivan Stankov i Ivan pok. Joze. Nosili su nešto jabuka u jednoj najlonskoj vreæici.

J - I, valjda te pomudlili jabukama?

V - Jesu, ali meni nije bilo do jabuka. Nego, samo mi se vrtilo u glavi ono »eno Gospe«.

J - A što se najposlije »izvrtilo«?

V- Ja sam kroz plaè zamolila Ivana Stankova, da odemo gori k onim trima što kažu da vide Gospu. Ivan me je posluša, i pošli smo gori. Jasam mu govorila: »Ne moramo je mi vidit, ali da odemo... «

J - Ivan te je valjda poslušao?

V - Pa, je - da šta je!

J - A kad ste došli gore?

V - Oni su nam pokazivali gdje je Gospa. I, onda smo je i mi ugledali. Ivan je odmah pobjegao preko ograda. Bacio je i jabuke i sve.

J - A ti?

V - Ja sam ostala i gledala.

J - A šta si zapravo vidjela?

V - Pa, vidjela sam ko neku divnu djevojku s djetetom u naruèju. Stalno ga je nešto ko otkrivala i pokrivala. I, mavala nam je rukama da doðemo k njoj.

J - A vi? Je li itko išao?

V - Niko! Ko je smio od stra i pomislit?

J - A zašto vam je pakazivala to dijete?

V - Ko zna! Možda da ga bolje vidimo.

J - I koliko si ti tako tu ostala?

V - Ne znam pravo. Možda pet-šest minuta. I onda sam opet pobjegla.

J - Kamo?

V - Kuæi da kud æu! Bila sam strašno radosna ali i uplašena. Bilo me je stra, a bilo mi i drago.

J - A šta, kad si došla kuæi?

V - Zavalila sam se u otoman i stalno sam plakala. Samo mi se plakalo, plakalo.

J - A kako se tu tada kod Gospe našla mala Milka Filipova?

V - Ma, nije to važno. Sad bi morala poèeti prièu opet iz poèetka.

J - Ne prièu, nego reci, ako znaš, samo to, jer i to je zanimljvo.

V - Dobro. Evo, vako: Kad su Ivanka i Mirjana bile otišle na šetnju, Ivanka je odjednom ugledala Gospu i rekla je to Mirjani. A Mirjana joj je rekla: »Ajde, kakva Gospa - oklen æe se nami ukazati Gospa!«

J - Mirjana je, biva, tada nije ni vidjela?

V - Ne, ne. One su onda pošle kuæi tražit mene, ali na ulazu u selo, srela ji je mala Milka i zamolila da poðu s njom, da puste iz ograde ovce.

J - A èije su bile ovce?

V - Milkine, jer ni Ivanka ni Mirjana nisu tada uopæe imale ovaca.

J - I, šta onda?

V - Milka je pustila ovce, i onda su se zajedno vraæale u selo.

J - Dobro. Vratile se u selo i...

V - Ma, èekaj! Nije to baš tako.

J - Šta li je sad?

V - Evo, šta je: Dok su se one vraæale u selo, Ivanka je opet ugledala Gospu na istomu mjestu. Rekla je to njima. One pogledaju: vide je i one. - Gospa, i gotovo! Iza toga sam onda stigla i ja, a veæ sam ti rekla šta je i kako je onda bilo.

J - To je dobro. Nego, reci mi: kako se tu našao Ivan pok. Joze?

V - E, on je bio s onim Ivanom Stankovim. I kad smo mi pošli gori, i on je pošao za nami.

J - A je li on išta vidio?

V - Vidio je i on, ali nije jasno ko mi.

J - Je li itko tada išta èuo da vam je Gospa govorila?

V - Nije nitko ništa, samo smo vidili da nam je mavala rukama da doðemo. I pokazivala nam je ono dijete.

J - Dobro. A je li Gospa tada svakomu izgledala isto?

V - To ne znam. Bila je dosta daleko, pa...

J - Ti si se, kako si rekla, vratila kuæi prije Ivanke i Mirjane.

V - Malo prije. Gospa je otišla, onda i one kuæi.

J - A što kod kuæe? Jeste li išta od toga drugima pripovijedali?

V - Pa, da šta smo nego pripovijedali!

J - A oni?

V - Bilo je svašta! Neko je možda i povjerovao, neko se èudio, neko je to tumaèio vako, nako onako; da je to bio »leteæi tanjur«. I, tako. Ma, svašta se govorilo.

J - I, tako se onda otišlo na spavanje?

V - Pa, da kud æeš! Trebalo je ujutro zorom brati duvan, èuvati stoku. I, svašta. Znaš kako je!

J - Dobro. A još ovo: Kako je Ivanki palo na pamet, da tu svijetlu djevojaèku Pojavu odmah nazove Gospom? Kako nije na štogod drugo pomislila?

V - Ja to ne znan. A na koga æe pomislit? Divna mlada majka s dijetetom. Kruna oko glave. Gospa ko Gopa!

J - Dobro. Onda æemo i mi od sada tu svijetlu Pojavu slobodnije nazivati Gospom."

Djelovi iz knjige; "Tisuæu susreta s Gospom u Meðugorju"





[Edited by Antika on 20-09-2013 at 08:52 GMT]

20-09-2013 at 08:37 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Istina o Meðugorju

citat:
Antika wrote:


Nije do mene, meðugorskih poruka ima toliko da ne mogu stati u knjigu od tisuæu stranica, - ono što vas zanima o tome nastojim pisati.

onda nastavi i ne daj se ometati..
20-09-2013 at 10:07 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

Vatikan ruši Meðugorje
Vlašiæ se nakon svega preselio u Italiju, gdje je 1987. godine u Parmi sudjelovao u osnivanju mješovite vjerske udruge nazvane "Kraljice mira, potpuno smo tvoji. Po Mariji k Isusu". Za vrijeme službovanja, pater Vlašiæ navodno je bio glavni akter seksualnog skandala kad je s èasnom sestrom dobio dijete.

http://danas.net.hr/svijet/vatikan-medjugorje



[Edited by Fini on 20-09-2013 at 15:38 GMT]

20-09-2013 at 22:37 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju


Gospa malom Jakovu i Vicki pokazala; Raj, Èistilište i Pakao!!

"* Silno je zanimljiva ona epizoda kad ste vi i Jakov išli u Raj. Doslovce. Kako je to izgledalo?
- To je uistinu bilo doslovce! To se nije dogodilo u uobièajeno vrijeme ukazanja, nego poslijepodne prije ulaska u crkvu na krunicu. Svratili smo kod Jakova i zamolili smo njegovu pokojnu majku da nam pripremi nešto za jelo. Dok je ona otišla dolje u kuhinju, mi smo bili u maloj gornjoj sobici. Gledali smo obiteljske slike u fotoalbumu. U jednom trenutku Jakov, koji je držao album, naglo ga je bacio i pao na koljena. I ja sam se našla do njega. Gospa je došla iznenada, u 15 sati i 20 minuta i uistinu se tome nismo nadali. Rekla nam je: "Sada æete ti i Jakov poæi sa mnom da vidite Raj, Pakao i Èistilište." U tom je trenutku Jakov odgovorio: "Draga Gospe, ti povedi Vicku jer ima više braæe i sestara, a ja sam sam." Jakov je mislio da ako odemo, više se neæemo vratiti. Ja sam pak u tom trenutku razmišljala koliko æemo dana do tamo putovati ili koliko sati, ide li se prema nebu ili prema zemlji, a opet, Bogu hvala, kako god Gospa kaže, tako neka bude; nisam ništa govorila, misleæi neka bude njezina volja.
Tada je Gospa uzela mene za desnu ruku, Jakova za lijevu i povela nas. Strop se odjednom otvorio samo toliko da možemo proæi. Nismo uspjeli ni trepnuti okom, veæ smo došli u Raj. To je veliki beskonaèni prostor osvijetljen svjetlošæu koja na zemlji ne postoji. Vidjeli smo ljude odjevene u sive, ružièaste i žute haljine koji hodaju, mole, pjevaju, a iznad njih kruže mali anðeli. Gospa nam je rekla: "Vidite kako su presretne osobe koje se nalaze u Raju." To je radost koja se ne može opisati rijeèima, koja ne postoji na zemlji.
Èistilište je takoðer veliki prostor, no u njemu se ljudi ne vide. Jedino se vidi tama siva kao pepeo i osjeæa se da se osobe trzaju, sudaraju, lupaju. Jasno se osjeæa da se za njih treba što više moliti, da su potrebiti naših molitvi kako bi se izbavili iz Èistilišta. U Paklu postoji jedna velika vatra smještena na sredini. Najprije nam je Gospa pokazala ljude kakvi su u normalnom stanju, a poslije kako izlaze iz vatre kao razne životinje, kao da nikad nisu bili ljudi. I što god dublje upadaju u vatru, sve su više protiv Boga. Gospa nam je objasnila da su osobe koje se nalaze u Paklu otišle onamo same, svojom voljom, zato što su to željele. A i osobe koje žive ovdje, a èine sve protiv Božje volje, veæ i ovdje, na zemlji, žive odreðeni pakao, poslije samo nastave. Jer, Gospa kaže: "Ima dosta ljudi koji žive na zemlji i misle kad se na zemlji umre, da završava sve. Naprotiv, varaju se, vi ste ovdje samo prolaznici."

* Mnogi ne vole Pakao i ne žele èuti o njegovu postojanju.
- Ima mnogo onih koji me pitaju i žele èuti kako izgleda Raj, kako izgleda Èistilište, a Pakao..., za njega ne pitaju. Misle, i u pravu su, da je Bog neizmjerna ljubav i nikoga neæe poslati u Pakao. Ali Gospa je to posebno izrazila i rekla: "Bog neæe nikoga poslati, ali mi smo ti koji sami po sebi odreðujemo gdje æemo otiæi i dana nam je slobodna volja. I osobe koje su u Paklu, one su odluèile same i otišle su tamo svojom voljom. Svaki èovjek ima priliku ovdje na zemlji popraviti se, pokajati i zaslužiti Raj. Samo do nas je koliko æemo mi na tome raditi."

* Gospa je èesto u svojim prijašnjim porukama spominjala Sotonu i koliko je jak.
- Ne samo u prijašnjim, spominje ga i u sadašnjim. Sotona je jak i èeka svaki slobodan trenutak jer uvijek zna gdje smo najosjetljiviji i to koristi za sebe. Danas mu je glavni cilj razrušiti naše obitelji, napraviti u njima što više razdora.

* Vrijeme je velike milosti.
- Ovo su vremena velike milosti, a ja smatram dokle god je ona meðu nama, da je to velika, neprocjenjiva milost. I dana je svakome podjednako. I nema razlike, jer nije rijeè o milosti samo za tebe ili za mene, nego je ta milost pružena svakome, dana je svakome i samo je do nas kako æemo joj se odazvati, kako æemo je primiti.

* Tko vodi razgovar, Gospa ili Vicka?
- Ponekad ona, ponekad ja. Kako se kada povede razgovor.

* Ima li nešto što nije reèeno, a što je Gospa objavila?
- Uglavnom je sve reèeno, osim onoga što æe se dogoditi poslije. Kad doðe vrijeme za to, bit æe objavljeno.Gospa nam kaže da ima za nas toliko novih poruka, ali nam ih ne može dati jer i ove dosadašnje nismo prihvatili. Ne žive se onako kao što ona traži. Govori se i to da Gospa uvijek ponavlja isto, da su njezine poruke iste, da uvijek traži isto. Ali kako bi Majka drugaèije tražila kad je toliko onih na koje se odnosi ona izreka da im kroz jedno uho ide unutra, kroz drugo van, a u srcu im ne ostaje ništa. Ona se trudi svim silama, najjednostavnijim naèinima, najjednostavnijom prisutnošæu, a mi je ne shvaæamo i uvijek iznova pitamo za nešto novo. Nitko ne pita što nam je dala do sada. To znaèi da nas ne zanima što je Gospa govorila, nego tim pitanjima opravdavamo sebe jer u nama nema nièega. Kad prihvatimo i poènemo živjeti Gospine poruke, vidjet æemo da niti jedna rijeè nije ista.
Sada nam Gospa daje poruku za cijeli svijet svakog 25. u mjesecu. Prvih godina Gospa je davala poruku svakog èetvrtka. Zašto ih više nije davala svakog èetvrtka? Zato što je mislila da je to ljudima previše. Nijedna poruka nema trideset rijeèi. Kao da nam je time poruèila, evo, pružit æu vam i sad priliku pa da vidimo koliko ste spremni, koliko æete sad uèiniti. Poruku treba staviti u srce, živjeti je, kako bismo, kada doðe druga, mogli je spremno prihvatiti. Tek kada poènemo živjeti Gospine poruke, vidjet æemo važnost svake rijeèi."



[Edited by Antika on 21-09-2013 at 08:09 GMT]

21-09-2013 at 08:08 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

Vicka Spremna tiskati knjigu o Gospinu životopisu.

"
Vicka Ivankoviæ-Mijatoviæ najstarija je meðugorska vidjelica, koja ljude osvaja jednostavnošæu, vedrinom i otvorenošæu. Premda na prvi pogled, zbog krhkoga tijela, ne djeluje kao osoba koja pršti snagom, zaèuðuje njezina energija s kojom se gotovo svaki dan susreæe s hodoèasnicima. Pobolijevala je dosad èesto i prošla je nekoliko operacija, no i danas s jednakom željom i ustrajnošæu prenosi Gospine poruke.

Roðena je u Bijakoviæima 3. rujna 1964. godine u brojnoj obitelji Pere i Zlate. Ima sedmero braæe i sestara. Po školskoj je spremi tekstilna tehnièarka. Gospa joj je povjerila devet tajni, molitvenu nakanu za bolesne, a svakodnevno joj se ukazuje i dan-danas. U vrijeme ukazanja èesto je s teškim bolesnicima, kojima odlazi na poziv, a kad nije s njima, viðenja ima u svojoj kuæi, u krugu svoje obitelji. S hodoèasnicima se susreæe u dvorištu stare roditeljske kuæe, koje je èesto pretijesno za mnoštvo vjernika što je žele vidjeti i èuti.

Zanimljivo je da joj je Gospa povjerila i svoj životopis, koji je Vicka zapisala u tri bilježnice i priredila za tisak. Kad doðe vrijeme, knjigu æe objaviti u vlastitom izdanju. Od svih vidjelaca, Vicka se posljednja odluèila za brak. U sijeènju 2002. godine udala se za Marija Mijatoviæa te s njime dobila dvoje djece: kæer Mariju-Sofiju (2003.) i sina Antu (2005.). Žive u obiteljskoj kuæi u Krehinu Gradcu pokraj Èitluka. Suprug Mario radi u "Majèinu selu" u Meðugorju, koje se brine o napuštenoj djeci i mladim trudnicama.

* Je li se Gospa u ove 24 godine išta promijenila?

- Gospa je uvijek ista: mlada, lijepa, dvadesetih godina. Vidim joj crte lica, kosu, jednako kao što tebe vidim. Nimalo ne slièi Gospi prikazanoj na kipovima. Uživo je to nešto posve drukèije.

* A koliko je Gospu vjerno naslikao talijanski slikar i kipar Puzzolo, koji je to èinio prema opisu vas vidjelaca?

- Mnogo je umjetnika pokušalo naèiniti Gospin kip ili sliku, ali nijedan nije uspio pogoditi njezin izgled. Toliko sam puta bila s njima, pokušala im pomoæi da to uèine, ali nikad nije bilo sliènosti sa stvarnom Gospom.

* Kad vam se ukazanje dogaða meðu ljudima, možete li vidjeti te ljude nakon Gospina dolaska?

- Ne vidimo nikoga, samo Gospu.

* Osim Gospe, jeste li u posebnim prigodama vidjeli još nekoga?

- Vidjela sam i Isusa s Gospom, kao i drugi vidioci. Gospa svaki put za Božiæ doðe s malim Isusom u naruèju, no jednom je na Veliki petak došla s velikim Isusom koji je bio sav izranjavan, imao je trnovu krunu.

* Kako izgleda Isus? Je li to Isus kakvog vidimo na slikama?

- Isusa obièno prikazuju s dugom kosom, ali kad vidiš živu osobu, koja u tom trenutku pati, osobu u trenutku agonije, to je nešto sasvim drugo.

* Kako doživljavate Gospu, kao majku, prijateljicu?

- Gospu nam se obraæa kao majka, ali ja je ne doživljavam kao majku, veæ kao prijateljicu. Ona nije tih godina da bih je osjeæala kao majku, s njom se osjeæam kao s najboljom prijateljicom."


"
Vicka je Gospin životopis bilježila od 07. sijeènja 1983. do 10. travnja 1985.godine. Veæ u ranim 1980-im, meðugorski vidioci su tvrdili kako je Gospa podjelila detalje svoga ovozemaljskog života sa svakim od njih, pripovjedajuæi svakom od vidjelaca poneku pojedinost iz života.

No, vidjelici Vicki Gospa je prièu o svom životu pripovjedala u detalje što je Vicka i bilježila. Gospa je rekla Vicki da sve dobro pamti i zapisuje jer æe doæi vrijeme kada æe joj biti dopušteno podijeliti životopis sa cijelim Svijetom. Vicka ima tri ispisane bilježnice.

O ovome i drugim detaljima meðugorskih Ukazanja govori se u novoj knjizi o Meðugorju poznatog autora Wayne Weible-a "Meðugorje, Zadnja ukazanja".

U knjizi se spominje i to da je izabran sveæenik koji æe vidjeti životopis prije publikacije. "Kada doðe vrijeme za nas da vidimo i razumijemo, mi æemo to i biti u moguænosti uèiniti"- kazala je Vicka.

Obje stvari- izbor sveæenika kao i postojanje "kodiranog" spisa je isto kao što i vidjelica MIrjana ima za 10 tajni koje joj je Gospa objavila. Vidjelica Mirjana je veæ davno rekla da je za objavu tajni izabrala fra Petra Ljubièiæa, koji æe moæi proèitati tajne na pergamentu 3 dana prije nego se objave. Za sad ih s pergamenta može proèitati samo Mirjana."

[Edited by Antika on 22-09-2013 at 15:37 GMT]

22-09-2013 at 03:42 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju





– To æe se zbiti u Meðugorju.

"Deset dana prije dogaðanja prve tajne, Mirjana æe me obavijestiti ma gdje se u tom trenutku nalazio.
Zatim æu se odmah uputiti u Meðugorje, a možda æe i providnost htjeti da tamo veæ budem.
Nakon toga provest æu punih sedam dana u molitvi i postu da bih i sam, preplavljen mudrošæu Duha Svetoga, potpunije shvatio znaèenje poruke i bolje proniknuo u njezinu tajnu, a onda je, tri dana prije poèetka najavljenih zbivanja, objavio svijetu – navješæuje fra Petar dogaðaje koji æe oèito izazvati planetarno uzbuðenje.



O tome je, dakako, razgovarao s Mirjanom i ona mu je rekla kako Gospa želi da što više ljudi dozna što æe se dogoditi, jer je objava tajne važna za cijelo èovjeèanstvo.
Kako æe je predoèiti javnosti, još ne zna, ali je siguran da æe se poruka brzo proširiti jer æe se za to pobrinuti Djevica Marija.

– Eto, kad kucne èas na pergamentu æe sadržaj prve tajne biti vidljiv i mojim oèima, a poslije sedam dana i oèima svih ostalih ljudi jer æe prestati biti tajnom. Tako æe se to ponavljati sve dok svijet ne dozna svih deset tajni i ono što æe one donijeti - Napominje fra Petar

Prièa o deset tajni najveæa je zagonetka meðugorskog fenomena.
Toliko je intrigantna i neobièna da mnogi u nju ne mogu povjerovati, osobito zato što se ne može usporediti ni sa jednim službeno priznatim Marijinim ukazanjem.
U Fatimi je, primjerice, "Bijela gospoða" vidjelici Luciji povjerila samo jednu tajnu, razdijeljenu u tri dijela, a u Lourdesu nije bilo nijedne tajne.
U Meðugorju pak, tvrde vidioci, rijeè je o èak deset tajni! Vicki, Ivanu i Mariji, kojima se Gospa i danas svakodnevno ukazuje, povjereno je devet, a Mirjani, Jakovu i Ivanki svih deset tajni.
Što je njihov sadržaj, kad æe se poèeti ostvarivati, pretkazuju li strašnu buduænost èovjeèanstva, kao što su neki skloni vjerovati, znaju samo vidioci."

Fra. Petar Ljubièiæ, sveæenik kojeg je izabrala Mirjana, - kad doðe vrijeme za objavu meðugorskih TAJNI!!





Fra Petar Ljubièiæ roðen je u hercegovaèkom selu Prisoju 22. listopada 1946.
godine. Za sveæenika je zareðen u njemaèkom gradu Königsteinu 1972. godine,
a sveæenièku dužnost obavljao je u rodnoj Hecegovini, Švicarskoj i Njemaèkoj.
U rujnu prošle godine vratio se u zavièaj.



[Edited by Antika on 22-09-2013 at 16:42 GMT]

22-09-2013 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

U Meðugorju je u ponedjeljak (prošlu noæ) naveèer, oko 22 sata, u Vickinoj staroj obiteljskoj kuæi poèeo svijetliti Gospin kip koji je star 40 godina.

Vijest o tome se proširila mjestom u samo nekoliko minuta, tako da su se ispred kuæe poèeli okupljati vjernici.

'Prijatelj mi je javio što se dogaða i otišao sam vidjeti. Bilo je oko 22 sata. Kip Gospe svijetli, ali kad je pokušate fotografirati, apsolutno ništa se ne vidi. Vrlo brzo se mjestom proèulo i i sad ovdje ima oko tisuæu ljudi', izjavio je sinoæ za Dnevnik.hr Mateo Ivankoviæ iz Meðugorja.

24-09-2013 at 08:11 | Ukljuèi u odgovor
Antika
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 16-09-2013
Lokacija: BiH
Odgovori: 27
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

Ipak uspjeli uslikati svijetlost iz Gospina kipa.

24-09-2013 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Istina o Meðugorju

“Vele mi da se priprema i novo, senzacionalno èudo, do sada neviðeno u Meðugorju: UKAZANJE FISKALNE KASE!”

(Slobodna Bosna)

03-10-2013 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Religija i filozofija : Istina o Meðugorju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice