Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Bitno biti BOSNJAK
Strana: 1 2 3 4 5
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
bubi wrote:


nisi budala i nadam se da ces shvatiti i da neces biti bezobrazna kao neki...

Dakle,sigurno cula za kolonijalni polozaj jedne drzave?E BiH je upravo to!!!

Jednostavan primjer!Zasto BiH nije priznala Kosovo?Zato sto Beograd to neda!

A zamisli sada kada se neuki Bosnjaci izjasne kao "Muslimani" pa odu u red ostalih (to je najveca opasnost a ne od Bosanaca) i jos kad se drugi dio takodjer tupavi dio izjasni kao "Bosanci" pa odu u red ostalih koliko ce vlasti pripasti Srbima i Hrvatima?I kakva ce to drzava biti u kojoj je vec prisutan apardhejd nad Bosnjacima?Pogledaj samo rs i sta se radi!!
I sada kada neki ko fol veliki "patriote" i multietnicari (mada to veze nema sa multikulturom vec sa nacionalizmom ovaj put bosanskim) obanjuju vec ionako nesigurne Bosnjake i prilicno glupave(jer licno sam sreo mnoge koji hoce da se izjasne kao Musliman)zamisli sada kada ih jos i ovi "patriote" obmanu i kada sve prodje i kada se vlast uspostavi prema vazecem popisu!!?Jer sada je vlast jos uvjek prema popisu iz 1991.Zamisli kada umjesto 50% vlasti Bosnjaci dobiju recimo samo 29% a 71% pripadne Srbima i Hrvatima?Zamisli scenario u kojem medjunarodna zajednica odluci da vise nece "drzati BiH na kisiku" jer bukvalno je drzi inace bi se raspala zbog srpsko-hrvatskih sovinistickih ispada i teznje za otcjepljenjem.Zamisli takav scenario kada tupavi Bosnjaci to konacno shvate,onda ce takve "patriote" ganjati da vjesaju za jaja mada je abulafija daleko u sigurnoj sveckoj a neki ce se ispariti kada krene ponovo krv da tece do koljena?

i kakva je to multi-kultura,ako se Bosnjaci ismijavaju,ako nema nikakvog respekta prema njima,prema kulturi,tradiciji,obicajima,vjeri?
Kako misle uopste da zivimo zajedno ako se ne postuju osnovna prava zagarantovana u svakoj demokratiji?




Jaro.
De to meni objasni zasto je vazno biti Bosnjak, pa da se rastanemo ko ljudi
22-09-2013 at 22:32 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
fazlija83 wrote:


pa politicarima kome ce bit vaznije pa zato i loze priglupi svijet koji nista ne konta

haj da ce ako se napises ko bosnjak plata bit veca il ce osiguranje i gorivo bit jeftiniji situacija u zemlji sigurnija al njonjo

neka neka bitno je bit bosnjak mada jadan bosnjo nece skontat ni kad vidi da od tog nema nikakve fajde al haj sta ces konstitutivna vukojebina ko vukojebina



i ja tako nekako kontam, zamisli to povecanje plata itako pa svi bi bili bosnjaci
abulafija i ja bi bez prebrojavanja, moze jedino na Bosance i Hercegovce
bubi zar nije bitno biti covjek? za mene je nebitno jesi li ti bosnjak, srbin, hrvat, madjar, amerikanac, englez, sta iko od nas ima ako nismo ljudi?
22-09-2013 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
laly wrote:

i ja tako nekako kontam, zamisli to povecanje plata itako pa svi bi bili bosnjaci
abulafija i ja bi bez prebrojavanja, moze jedino na Bosance i Hercegovce
bubi zar nije bitno biti covjek? za mene je nebitno jesi li ti bosnjak, srbin, hrvat, madjar, amerikanac, englez, sta iko od nas ima ako nismo ljudi?


Pa jesmo li ljudi?

Nad kome je izvrsen genocid?Svaki rat pod noz.A svi smo Bosanci,jelte i Hercegovci uvjek bili i ostali.

I ja sam covjek i Bosanac i Bosnjak i postujem svacije pravo da se izjasni kako hoce na popisu.Ali nesto najnize sto cine tkzv "veliki bosnaci" je da na racun Bosnjaka ko fol "zele dobro BiH"!I kada vidim svu tu mrznju i gadjenje prema jednoj od konfesija,islamu,prema Bosnjacima kao narodu onda ja izmedju takvih "velikih bosanaca" i cetnika ne vidim nikakvu razliku!!

I u Jugoslaviji smo bili svi Jugosloveni a Jugoslavija iako totalitarna drzava, je gajila razlicite narode i narodnosti.Ne vidim u cemu je sada problem i zasto bas na racun Bosnjaka kojima je dosta nepravde naneseno u istoj toj Jugoslaviji a koji su neuki jer sopstvena historija im je bila zabranjena tolike godine.Jugosloveni su nestali bas kao i drzava.Ko garantuje sutra da ce Bosna opstati?Jesmo li ljudi ako hocemo da obmanemo Bosnjake na jedan tako hinjski i perfidan nacin?Je li to multikultura?Je li bitno biti covjek?E pa budimo ljudi i priznajmo multikulturu umjesto sto se krijemo iza maske nekakavih "kosmopolita" a to sto se propovjeda veze nema sa kosmopolitima vec sa cistim perfidnim nazzijima.

Dakle ja sam covjek,Bosanac i Bosnjak,postujem svakoga ko postuje mene.postujem i Srbe,ako postuju Bosnjake i Bosnu,postujem i Hrvate ako postuju Bosnjake i Bosnu i svakog drugog.Ko mene ne postuje ne postujem ni ja njega,a kao sto rekoh,pojedini toliko pljuju po bosnjacima i Islamu da su za mene ravni cetnicima.Najveca je glupost zavoditi se totalitarnim metodama i misliti kao neki Bosnjaci da ce se svi nekada osjecati Bosancima.Pa bila je jugoslavija i sta?Krv do koljena.Samo respekt,multikultura i uzajamno uvazavanje uz priznanje historijskih nedjela i genocida moze odrzati drzavu BiH.U protivnom ode sve u helac,isto kao i Jugoslavija.

E sada se zapitaj jeste li vi ljudi i koliko je u ovom momentu bitno biti covjek i pomoci Bosnjacima,koji su poprilicno zbunjeni zbog kako rekoh zabranjene historije i nacionalnog opredjeljenja.

Multikultura nije sila i silom nametanje nekome kako ce da se osjeca u nacionalnom smislu.Naprotiv,multikultura je sarenilo razlicitosti koji medjusobno se uvazavajuci zajedno idu krupnim koracima naprijed.

Ovo sto vi propagirate nije multikultura.


[Edited by bubi on 22-09-2013 at 23:20 GMT]
22-09-2013 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
bubi wrote:


Pa jesmo li ljudi?

Nad kome je izvrsen genocid?Svaki rat pod noz.A svi smo Bosanci,jelte i Hercegovci uvjek bili i ostali.

I ja sam covjek i Bosanac i Bosnjak i postujem svacije pravo da se izjasni kako hoce na popisu.Ali nesto najnize sto cine tkzv "veliki bosnaci" je da na racun Bosnjaka ko fol "zele dobro BiH"!I kada vidim svu tu mrznju i gadjenje prema jednoj od konfesija,islamu,prema Bosnjacima kao narodu onda ja izmedju takvih "velikih bosanaca" i cetnika ne vidim nikakvu razliku!!

I u jugoslaviji smo bili svi Jugosloveni a jugoslavija kao totalitarna drzava je gajila razlicite narode i narodnosti.Ne vidim u cemu je sada problem i zasto bas na racun Bosnjaka kojima je dosta nepravde naneseno u istoj toj Jugoslaviji a koji su neuki jer sopstvena historija im je bila zabranjena tolike godine.Jugosloveni su nestali bas kao i drzava.Ko garantuje sutra da ce Bosna opstati?Jesmo li ljudi ako hocemo da obmanemo Bosnjake na jedan tako hinjski i perfidan nacin?Je li to multikultura?Je li bitno biti covjek?E pa budimo ljudi i priznajmo multikulturu umjesto sto se krijemo iza maske nekakavih "kosmopolita" a to sto se propovjeda veze nema sa kosmopolitima vec sa cistim perfidnim nazzijima.

Dakle ja sam covjek,Bosanac i Bosnjak,postujem svakoga ko postuje mene.postujem i Srbe,ako postuju Bosnjake i Bosnu,postujem i Hrvate ako postuju Bosnjake i Bosnu i svakog drugog.Ko mene ne postuje ne postujem ni ja njega,a kao sto rekoh,pojedini toliko pljuju po bosnjacima i Islamu da su za mene ravni cetnicima.Najveca je glupost zavoditi se totalitarnim metodama i misliti kao neki Bosnjaci da ce se svi nekada osjecati Bosancima.Pa bila je jugoslavija i sta?Krv do koljena.Samo respekt,multikultura i uzajamno uvazavanje uz priznanje historijskih nedjela i genocida moze odrzati drzavu BiH.U protivnom ode sve u helac,isto kao i Jugoslavija.

E sada se zapitaj jeste li vi ljudi i koliko je u ovom momentu bitno biti covjek i pomoci Bosnjacima,koji su poprilicno zbunjeni zbog kako rekoh zabranjene historije i nacionalnog opredjeljenja.

Multikultura nije sila i silom nametanje nekome kako ce da se osjeca u nacionalnom smislu.Naprotiv,multikultura je sarenilo razlicitosti koji medjusobno se uvazavajuci zajedno idu krupnim koracima naprijed.

Ovo sto vi propagirate nije multikultura.

[Edited by bubi on 22-09-2013 at 23:18 GMT]

znas sta care ali ti ovdje konstano nameces da je bitno biti bosnjak i kakvo je to gnusanje prema islamu ajde daj argumente?
22-09-2013 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
laly wrote:

znas sta care ali ti ovdje konstano nameces da je bitno biti bosnjak i kakvo je to gnusanje prema islamu ajde daj argumente?


ako ti do sada nije jasno onda ti nema pomoci...

mozak ti je ispran totalitarizmom ili se jednostavno pravis luda kao neki ovdje hrvatski boljsevicki-nazziji.

Ja sam svoje rekao,sto se tice multikulture i rabljenja te rijeci,bilo bi dobro prvo da naucite sta znaci.Ucite od osmanlija,oni su donjeli multikulturu na Balkan..

22-09-2013 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
bubi wrote:


ako ti do sada nije jasno onda ti nema pomoci...

mozak ti je ispran totalitarizmom ili se jednostavno pravis luda kao neki ovdje hrvatski boljsevicki-nazziji.

Ja sam svoje rekao,sto se tice multikulture i rabljenja te rijeci,bilo bi dobro prvo da naucite sta znaci.Ucite od osmanlija,oni su donjeli multikulturu na Balkan..




O Vejsile necemo procjenjivati kakav je ko, nije to tvoje podrucje
22-09-2013 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bitno biti BOSNJAK

Bosnjaci muslimani svakako imaju i demokratsko a i moralno pravo da agituju.Moralno pravo,pored uobicajenog demokratskog Bosnjaci muslimani imaju,jer im je kao sto rekoh sopstvena historija bila zabranjena,jer su dozivili nekoliko genocida.Srbi i Hrvati nemaju takvu agitaciju,jer kod njih je sve jasno i tu nema zablude.
Svaki onaj koji se ismijava agitaciji prema zbunjenim Bosnjacima,ili je osporava,i jos pri tome se poziva na multikulturu,taj ne samo da bulazni i nema pojma o demokratiji i multikulturi,vec je najobicniji nacista i perfidni fasista.

Ako mislite da cete ovakvim svojim nedjelima doprinjeti jos vecoj palestinizaciji Bosnjaka muslimana,onda ste vjerovatno u pravu!Ali znaj te da kada dobrom Bosnji dodje iz dupeta u glavu i kada se uhvati puske onda je nece tako lako ispusustiti iz ruku...

Ucite se multikulturi i respektu prema razlicitostima.

22-09-2013 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
Abulafija wrote:


Pazi imas kucu 1/3
Ako ne budes Bosnjak, onda mozda izgubis to 1/3, pa kuca bude 1/2 i Nisi vise u vlasnistvu kuce, nego su to Srbija i Hrvatska. (tako nam je ovaj Sfkin jaro rastomacio)
To je zato jer su Srbi i Hrvati konstitutiv...(kako se ono kaze, j***m li ga), a ti ko bosnjak neces biti, jer ce vas biti manje nego pomenutih, anam onih, gluho bilo
Mada to bas nije najtacnije, jerbo po dejtonu ste konstitut..... (ovo od maloprije), tamam kad bi se jedan samo tako izjasnio, koliko sam ja skonto.
E sad kucu, ne mores prodati komad po komad, jerbo komadi nisu suvereni, al kuca jest.
Al ako nisi Bosnjak onda je kuca Hrvatska i Srpska, gluho bilo, a nije tvoja, al ti opet mores u njoj zivit, i bit konstitut.... na svoje 1/3, al nije to to.
Jerbo kad sledeci rat dodje onda ce ti otet Srbi i Hrvati tvoje hise, pa si opcila s jezom u ledja.
Helem yebat ce nas Srbija i Hrvatska kako god okrenemo.
E sad, sta ce biti s nama bosanskim konjima, te ostalim, jos se ne zna tacno, al sad ce to nam ovaj Sefkin jaro rastomacit.
Ovo za kraljice i kraljeve te turbeta po makedoniji sto se ne odrzavaju, ja ne znam, al sigurno i to ima neke veze s ovim sto Srbija i Hrvatska oce da nas zajebu, kroz zbunjivanje Bosnjaka.
Kako god, sejtan je salu u sepetu odnio, a ti vidi sta ces i kako ces.
Da ti kazem, ja zivim u Sveskoj, meni je svejedno, ja mogu i marsovac biti, mada ni to nije bas sigurno, jer je pitanje sta ce s moje kuce, te oceve i materine i njihovog stana biti, ako ovo sve bud eovako.
Ekrema cuku da ne pominjem, jer pazi, dje on sad hud pripada......
Da ti kazem, ja sam pravo zbunjen, ja bi najradije, da oni nas nista ne popisuju, vidi kako nam je sad lijepo


jebe se cuki Ekremu za konstitutivnost,on je suveren gdje god zapiša teritoriju

23-09-2013 at 00:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bitno biti BOSNJAK

citat:
MelMel wrote:



prvo kazes "nijedan od konstitutivnih naroda nema pravo da otcjepi ni jedan dio BiH.", a zatim kazes " Znaci zasto je bitno biti Bosnjak?Sto je manje Bosnjaka to vise ”vlasnistva nad BiH” pripada Srbima i Hrvatima,odnosno njihovim maticnim drzavama Srbiji i Hrvatskoj!

pa ako nema niko pravo da otcjepi dio, kako onda mislis da ce vise pripasti susjedima Srbiji i Hrvatskoj ako bude bilo manje Bosnjaka?

ili ti kontradiktiras sam sebe ili sam ja budala...a haman jesam budala.


nisi ti budala,budalast je onaj ko neæe da shvati da konstitutivnost i suverenost nisu iste kategorije,odnosno da nièija konstitutivnost ne obezbjedjuje i ne daje pravo na suverenitet nad nekom teritorijom....na ovu istu floskulu "samoopredeljenje do otcepljenja" su se pozivali zagovornici velike srbije ,ali im nije prošlo...ustav ne priznaje otcepljenje NARODA(etniciteta) ...da je to moguæe republika šumska bi se odavno odcjepila od BIH...nije moglo èak ni nasilnim putem,odnosno ratom i genocidom....iz istih razloga nema šanse za postojanjem treæeg ili bilo kojeg entiteta koji preferira spajanje sa "maticama"....jednako kako nema šanse da ni Bošnjaci dobiju svoju nacionalnu državu ,odnosno komad BIH....suvereni možemo biti samo kao BIH graðani svih narodnosti ,konfesija,boje kože,seksualnog ili politièkog opredelenja i slièno...to nam poruèuju iz demokratskog civilizovanog svijeta (presuda Sejdiæ -Finci)...samo èekamo da veæini konstitutivaca doðe iz dupeta u glavu

[Edited by soraya on 23-09-2013 at 00:40 GMT]
23-09-2013 at 00:38 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Bitno biti BOSNJAK

nesto gledam na televizoru, ko amerika rekla da moze RS raspisat referendum za otcijepljenje.. sad, dal je to istina il je vaznije biti Bošnjak ko ce ti to znat.. bitno je da ce ova jesen bit lijepa..

23-09-2013 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Bitno biti BOSNJAK New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice