Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
mustajbeg wrote:


kako to ti vidis, molio bi te za odgovor.
sta sam pogresno napisao?

uz sve to ukljuci i bosnjacke politicare i njhovu politiku koja ne cini nista za interes svoga naroda...
u sustini, djeca tu pate, dok se svi igraju sa njihovim interesima. sto se tice Bosnjackog kongresa, ne znam, mislim koliko oni mogu ista uciniti....

13-10-2013 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
laly wrote:

za mene su djeca sva ista i nema dalje,pricamo o Bosni i Herecegovini i nakradnom sistemu u cijeloj zemlji...

pricamo.. vidis, bar mozemo da pricamo.. je li mogao iko da prica, da kritikuje, sugerise, kad se u ovoj zemlji ucio srpskohrvatski? nije..
mnogi ce se pozvati na ustav, ako kazemo da su srpski i hrvatski jezik- strani jezici na teritoriji ove zemlje i samo zbog toga je sistem nakaradan, a ovdje se naslov teme bavi iskljucivo jednim pitanjem, pa bi bilo lijepi reci svoje misljenje o konkretnom problemu koji je naveden u uvodu, ne uopstavati kao sto ti radis, ne traziti pravopisne greske i ismijavati se istima, kao sto neki drugi rade (btw. za mene licno je to najnizi stepen pismenosti u virtualnom svijetu) a da ne spominjem mazohizam koji neki potezu vodjeni tvojim komentarima..
ovo kazem zato sto na ovaj nacin upropastavate temu..
druga je stvar ako vam je to cilj, tu se onda ne zelim mijesati..
13-10-2013 at 17:08 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
camac wrote:

pricamo.. vidis, bar mozemo da pricamo.. je li mogao iko da prica, da kritikuje, sugerise, kad se u ovoj zemlji ucio srpskohrvatski? nije..
mnogi ce se pozvati na ustav, ako kazemo da su srpski i hrvatski jezik- strani jezici na teritoriji ove zemlje i samo zbog toga je sistem nakaradan, a ovdje se naslov teme bavi iskljucivo jednim pitanjem, pa bi bilo lijepi reci svoje misljenje o konkretnom problemu koji je naveden u uvodu, ne uopstavati kao sto ti radis, ne traziti pravopisne greske i ismijavati se istima, kao sto neki drugi rade (btw. za mene licno je to najnizi stepen pismenosti u virtualnom svijetu) a da ne spominjem mazohizam koji neki potezu vodjeni tvojim komentarima..
ovo kazem zato sto na ovaj nacin upropastavate temu..
druga je stvar ako vam je to cilj, tu se onda ne zelim mijesati..

nemam ja sta sa vama vise pricati, meni su stvari jasne. od mene veliki i dovidjenja
13-10-2013 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
laly wrote:

nemam ja sta sa vama vise pricati, meni su stvari jasne. od mene veliki i dovidjenja







alahimanet

[Edited by Dilber on 14-10-2013 at 09:48 GMT]
13-10-2013 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
laly wrote:

sto se tice Bosnjackog kongresa, ne znam, mislim koliko oni mogu ista uciniti....




mogu samo apelovati i ništa više...suština je u promjeni diskriminatorskog ustava kao i izbornog zakona...
a i to je nešto obzirom da politièari neæe mrdnuti prstom....
13-10-2013 at 18:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
MelMel wrote:

ne izbjegavaj pitanje.


neæe biti izbaèeni,to su jezici ostalih konstitutivnih naroda u BIH
valja nam te strendžere durati
13-10-2013 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
soraya wrote:


neæe biti izbaèeni,to su jezici ostalih konstitutivnih naroda u BIH
valja nam te strendžere durati

uh dobro je....pomislila sam da Bosnjaci hoce da grade Bosnjacku BiH. ;hanka
13-10-2013 at 19:17 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

BRUTALNOST GENOCIDNE PRAKSE LJUDSKE HISTORIJE SE PONAVLJA U BOSNI I HERCEGOVINI PO NALOGU ENTITETSKIH VLASTI RS



(BINA 12.10.2013.) Univerzalno ljudsko pravo na obrazovanje, na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine regulisano Ustavom i kao pravo na obrazovanje na svom maternjem jeziku i u skladu sa svojim kulturnim i duhovnim identitetom, samovoljom vlasti RS uskraæeno je djeci Bošnjacima iz Konjeviæ Polja. Èinom javnog kršenja povelje ljudskih prava i Ustava Bosne i Hercegovine, politièki vrh RS po ko zna koji put legitimiše se u odnosu na Bošnjake sa teritorije ove administrativne jedinice kao okupatorska vlast najprimitivnijeg tipa. Pravo na obrazovanje na maternjem jeziku, bilo je uskraæeno samo u dva najbrutalnija perioda ljudske istorije: u genocidnoj praksi osvajaèa nad indigenim stanovništvom Amerike i Australije, te u prvoj fazi kolonijalistièke ekspanzije.


Bošnjaèka Akademija Nauka i Umjetnosti poziva vlast RS da se hitno usaglasi sa realnošæu modernog i civiliziranog svijeta i da djeci Bošnjacima iz Konjeviæ Polja, kao i na cijeloj teritoriji RS, omoguæi nesmetanu primjenu Ustavom zagarantovanog prava na obrazovanje na maternjem, bosanskom jeziku, u skladu sa kulturnim i duhovnim identitetom Bošnjaka i njihovom tradicijom.


BANU poziva sve graðane Bosne i Hercegovine da podrže i aktivno pomognu da se djeci Bošnjacima iz Konjeviæ Polja vrati pravo koje imaju i djeca Srbi i djeca Hrvati na cijeloj teritoriji Bosne i Hercegovine. Pozivamo sve direktore osnovnih i srednjih škola, fakulteta i univerziteta, kao i sve uèitelje, nastavnike, profesore i osoblje angažovano u prosvjeti da svoj profesionalni kodeks, moralnu odgovornost i ljudsku savjest poštuju kako njima dolikuje, da zastanu na stranu pravde i istine, i da tako daju primjer svim ostalim segmentima društva u Bosni i Hercegovini.


U zahtjevu za poštovanjem prava svoje djece, ljudi iz Konjeviæ Polja ne smiju ostati sami, kaže se u saopæenju BANU.

Prof. dr. Ferid Muhiæ

Predsjednik BOŠNJAÈKE AKADEMIJE NAUKA I UMJETNOSTI

13-10-2013 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

citat:
VV Cephei A wrote:
Mene samo interesuje je li ona mafijaška bratija u vlasti zauzeta novom pljaèkom, pa nema vremena da se zahebava tamo nekom djecom iz nekog naselja?

Gdje su oni silni zaštitnici bošnjaèkih nacionalnih interesa koji u krmetnjak svrate samo tokom predizborne kampanje? Da je malo više pameti kod povratnika tamo da im se tokom sljedeæe predizborne nayebu matere...


Ma nema ih, nije to njima zanimljivo - bitno je da lovu kupe , a hoce li sta uraditi ili nece to je manje vise nebitno..


14-10-2013 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE

men cudi to sto vas cudi

pa pogledajte samo koliko na forumu ima forumasa koji orgijaju po bosnjacima.....

Cupo je najbolji prijedlog dao...TREBA OTVARAT BOSNJACKE SKOLE

14-10-2013 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : ZAŠTITA NACIONALNIH PRAVA BOŠNJAÈKE DJECE New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice