Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Opæinsko vijeæeTuzla
Strana: 1 2 3 4
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Opæinsko vijeæeTuzla

pazi moremo mi i stavku po stavku,al ja tvrdim da cenicka mijesa babe i zabe...
ono sto je pod ingerencijama opcinskih vijeca ne samo tuzle,nema dovoljno para,a problemi rastu,nema ulaganja u dovoljnom kapacitetu,zarad nekih drugih stvari,koji jesu politika ali na vecem nivou...
tuzla se ne moze porediti sa sarajevom i banjalukom,jerbo su to vece administrativne jedinice/centri...
sa sarajevom se niko ne moze poredit...po bilo kojoj stavci...

01-11-2013 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
primus inter pares wrote:
pazi moremo mi i stavku po stavku,al ja tvrdim da cenicka mijesa babe i zabe...
ono sto je pod ingerencijama opcinskih vijeca ne samo tuzle,nema dovoljno para,a problemi rastu,nema ulaganja u dovoljnom kapacitetu,zarad nekih drugih stvari,koji jesu politika ali na vecem nivou...
tuzla se ne moze porediti sa sarajevom i banjalukom,jerbo su to vece administrativne jedinice/centri...
sa sarajevom se niko ne moze poredit...po bilo kojoj stavci...



Pa ne bi ja baš olako koristio frazu da "ceniæka mješa babe i žabe" jer radi se o nekome kome je ekonomija fah ali ostavimo sad nju po strani.
Slažem se da nema ulaganja i djelimièno æu se evo složiti da dio problema možemo adresirati i na više nivoe vlasti ali nekad je ta prièa od strane vlasti u Tuzli i mogla piti vode dok je postojala famozna kohabitacija dakle dok su na višim nivoima vlasti bile suprodstavljene politièke opcije ali sad za tu prièu nema više mjesta jer kao što i sam znaš vlast od opæine pa do federacije u rukama je jedne te iste politièke opcije.Da ne budem pogrešno shvaæen kako je ovo moje pisanje adresirano iskljuèivo na SDP reæi æu da koaliciju u Tuzli èine SDP,BOS,Tuzlanska alternativa,S BiH,SBB i prešutno je tu i Lijanoviæ!!!
Dakle, stoji da dio odgovornosti možemo pripisati Kantonu i Federaciji ali ko brani vlastima u Tuzli da pojednostave proceduru oko otvaranja firmi èime bi se na neki naèin privukli eventualni investitori
Za otvaranje najobiènijeg kioska treba gomila papira a da ne prièamo o tome na kakva sve maltretiranja te iste administracije naiðe svako onaj ko želi pokrenuti privatni biznis!!!
Al jok,gradski oci ne razmišljaju o tome veæ samo kako rasporediti ono što im padne s neba pri tome nastojeæi da prvo njima ne manjka a sve ostalo se može smanjiti!!!! 


<br /><br /><br /><br />

01-11-2013 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Opæinsko vijeæeTuzla

pazi o prioritetima ne bih,jerbo kod nas svako sebi je najveci prioritet...
prije bih rekao zapusavanje najvecih rupa,a manje nek cekaju...
milion problema,i nebitna ti je tu stranka,ja ti garantujem ko god sjeo na vlast u tz iste probleme ce imat...koji ce vremenom samo rast..
sto se tice papirologije,tu se u potpunosti slazem,nema zive duse koja se ne bitu slozila...kako ono vele,sjeca propisa...?

01-11-2013 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Opæinsko vijeæeTuzla

A tek je ovo prièa za sebe Dakle nekakav hairlija Imamoviæ iz SDA upotrjebio je frazu koju upotrebljava 90% nas a onda je nastao haos!!!


Izrevoltiran situacijom u Vijeæu rekao je da "narod i ne vidi da mi iz opozicije radimo kao crnci". To je reèenica koja je okrenula tok sjednice u skroz drugom pravcu, pa se umjesto o Budžetu, kreditnom zaduženju, poskupljenju vode i drugim taèkama, raspravljalo o rasnoj netrpeljivosti, pravima i statusu crnca u svijetu, Americi i kod nas . Za govornicim su se smjenjivali vijeænici tražeæi javno izvinjenje i reagovanje Vijeæa. Na kraju je Vijeæe usvojilo zakljuèak koji glasi: Opæinsko vijeæe Tuzla ograðuje se od neprimjerenih istupa koji jesu ili mogu implicirati bilo kakvu vjersku, nacionalnu, rasnu ili drugi oblik diskriminacije. 


<br /><br /><br /><br />

01-11-2013 at 11:31 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Opæinsko vijeæeTuzla

problem i je sto vecina politicara,nema veze sa realnim zivotom i problemima,nazov kako hoces,negoli samo palamude...

01-11-2013 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
laly wrote:
ja nemam ovogodisnji budzet a voljela bi ga vidjeti. Vidjela sam proslogodisnji i mogu reci da troskovi Administracije kabineta nisu bili smanjeni dok je budzet za Centar za socijalni rad, Dom zdravlja i jos neke institucije koje pruzaju servise gradjanima bili smanjeni za 30 %. To nije u redu, ukoliko uzmemo u obzir da su ti svi servisi namjenjeni za gradjane.

ako neko ima link novog budzeta de zivi bili posaljite da pogledam


Pa razlika je li Opcina osnivan ili nije, ako nije onda nisu zakonski obavezni ni da daju nego Kanton.

Tamo gdje je Opcina osnivac nije bilo nekih promjena.

Yugi, 56% su dvije pomenute sluzbe, za plate zaposlenih u Opcini ide 9.752.200,00 KM sto je oko 23% a za plate zaposlenih u javnim ustanovama ide 2.566.195,10 sto je 6,07 %.

Svidjao se nekome ili ne, ako je ista dobro je da je Budzet transparentan pa svako koga zanima moze svaku stavku da pogleda.

Yugi da ti dam jedan primjerak ?



01-11-2013 at 20:17 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
sunce wrote:


Pa razlika je li Opcina osnivan ili nije, ako nije onda nisu zakonski obavezni ni da daju nego Kanton.

Tamo gdje je Opcina osnivac nije bilo nekih promjena.

Yugi, 56% su dvije pomenute sluzbe, za plate zaposlenih u Opcini ide 9.752.200,00 KM sto je oko 23% a za plate zaposlenih u javnim ustanovama ide 2.566.195,10 sto je 6,07 %.

Svidjao se nekome ili ne, ako je ista dobro je da je Budzet transparentan pa svako koga zanima moze svaku stavku da pogleda.

Yugi da ti dam jedan primjerak ?






Može,ako ne dobijem jedan po partijskoj liniji  


<br /><br /><br /><br />

01-11-2013 at 20:58 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
sunce wrote:


Pa razlika je li Opcina osnivan ili nije, ako nije onda nisu zakonski obavezni ni da daju nego Kanton.

Tamo gdje je Opcina osnivac nije bilo nekih promjena.

Yugi, 56% su dvije pomenute sluzbe, za plate zaposlenih u Opcini ide 9.752.200,00 KM sto je oko 23% a za plate zaposlenih u javnim ustanovama ide 2.566.195,10 sto je 6,07 %.

Svidjao se nekome ili ne, ako je ista dobro je da je Budzet transparentan pa svako koga zanima moze svaku stavku da pogleda.

Yugi da ti dam jedan primjerak ?





U budzetu su ako im je osnivac Opcina, a mislim da nas centar za socijalni rad treba biti dosta jaci kadrovski. Recimo centar za socijalni rad u Banja Luci ima 78 zaposlenih, a nas mislim da ima negdje oko 15.
01-11-2013 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
laly wrote:

U budzetu su ako im je osnivac Opcina, a mislim da nas centar za socijalni rad treba biti dosta jaci kadrovski. Recimo centar za socijalni rad u Banja Luci ima 78 zaposlenih, a nas mislim da ima negdje oko 15.


I ako je suosnivac, a onda je i razlika u davanju, Centar za socijalni je predvidjen sa 739,179, 54 a vise zaposlenih znaci i obezbjedjenje plata i doprinosa i svega. Nema kod njih kasnjenja plata, ko dobija iz Opcine sve je redovno, a od Kantona znaju kasniti.

Pitanje je koliko je budzet Banja Luke, gotvo se ne mogu ni porediti, Banja Luka je grad, a u RS nema kantona pa je sve drugacije.


A sto se tice socijalno ugrozenih , Narodna kuhinja, Crveni kriz, boracko invalidska, panzioneri ide ukupno 1.538.800,00 KM


01-11-2013 at 23:13 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Opæinsko vijeæeTuzla

citat:
yugi wrote:


Može,ako ne dobijem jedan po partijskoj liniji


pa razabiri
01-11-2013 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Opæinsko vijeæeTuzla New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice