Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2014.godina This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:


A tebi mila, ovakva neureðena, prljava, korumpirana?


Jeli ti to sebi trazis razlog sto ovu mrzis a drugu volis?
10-01-2014 at 18:23
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
Dilber wrote:

Jeli ti to sebi trazis razlog sto ovu mrzis a drugu volis?


Hoces isto pitanje postaviti sebi i ostalima u voljenoj švedskoj, njemaèkoj, usa itd?

Ja da mrzim ovu zemlju, davno bih je napustio, pošto je volim ni puškom me neæe natjerati iz nje.
10-01-2014 at 18:27
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:


Hoces isto pitanje postaviti sebi i ostalima u voljenoj švedskoj, njemaèkoj, usa itd?

Ja da mrzim ovu zemlju, davno bih je napustio, pošto je volim ni puškom me neæe natjerati iz nje.



Ja Bosnu i Hercegovinu volim jednako iz amerike,njemacke ili bilo koje druge drzave....za razliku od tebe koji trazi sve moguce razloge da je mrzis....napisi nesto lijepo o njoj kad je toliko volis....a ne da se svaki tvoj post veze o mrznji drzeve u kojoj zivis
10-01-2014 at 18:36
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
Dilber wrote:


Ja Bosnu i Hercegovinu volim jednako iz amerike,njemacke ili bilo koje druge drzave....za razliku od tebe koji trazi sve moguce razloge da je mrzis....napisi nesto lijepo o njoj kad je toliko volis....a ne da se svaki tvoj post veze o mrznji drzeve u kojoj zivis



To su tvoje percepcije, i vjerovatno kao mrzitelja bosne doživljavaš svaku osobu koja nije tvoj istomišljenik. A to da voliš Bosnu iz strane zemlje, okaèi maèku o rep

Kao da si napisao, volim jednako ostavljenu ženu i djecu iz prvog braka, kao i ovu iz drugog .
10-01-2014 at 18:50
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:


To su tvoje percepcije, i vjerovatno kao mrzitelja bosne doživljavaš svaku osobu koja nije tvoj istomišljenik. A to da voliš Bosnu iz strane zemlje, okaèi maèku o rep

Kao da si napisao, volim jednako ostavljenu ženu i djecu iz prvog braka, kao i ovu iz drugog .



Nisam ja taj koji pise ruzno o zemlji mojih predaka....nisam ja osoba koja bi nadjevala mjesta i gradove po tuðoj drzavi....i jos nesto da ti kazem na cistom bosanskom...."ko nam zlo mislio o mom gracu visio"
10-01-2014 at 19:04
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
Dilber wrote:
nisam ja osoba koja bi nadjevala mjesta i gradove po tuðoj drzavi....



Pojasni


10-01-2014 at 19:07
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:


Pojasni





vrati stranicu unazad i samo ce ti se rec..
10-01-2014 at 20:20
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:


Jedno je što ti znaš, drugo je što mještani znaju. Hrvatska Poljana je stari naziv i kao takav se i danas vodi na raèunima za struju, vodu, katastru..

Raèun

Je li sada uredu?




Jeste ok nisam to znao. A je li zvanican naziv? Kako je zapravo zvanican naziv. Ja otkako znam za sebe je Bosanska Poljana.

I nema potrebe da boldujes vid me jos drzi
10-01-2014 at 20:28
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
cupo wrote:


Jeste ok nisam to znao. A je li zvanican naziv? Kako je zapravo zvanican naziv. Ja otkako znam za sebe je Bosanska Poljana.

I nema potrebe da boldujes vid me jos drzi


Odlièno , zaslužio si kahvu kada budeš htio, zovi no prvo neka se SM izvine DM za klevetu i širenje dezinformacija u rubrici Servisne informacije
.... i malo tuzlarija

Zvanièan naziv je onaj kako mještani nazivaju svoje naselje, onako kako primaju raèune, onako kako vade rodne listove, i onako kako se zove ulica u tom naselju ' Ulica Hrvatska Poljana xyz '

Nazivi naselja su bez pitanja mještana promijenjeni 1955 godine, no narod i dalje koristi stare nazive.

Ako odeš u opæinu Tuzla i pitaš ih npr gdje su Pasci Donji, a gdje Pasci Gornji, oni ti to neæe reæi ispravno, jer ne znaju, pa je i popis stanovništva pogrešno uraðen...


[Edited by klon4ti on 10-01-2014 at 20:46 GMT]
10-01-2014 at 20:39
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle 2014.godina

citat:
klon4ti wrote:
Odlièno , zaslužio si kahvu kada budeš htio, zovi no prvo neka se SM izvine DM za klevetu i širenje dezinformacija u rubrici Servisne informacije
.... i malo tuzlarija

Zvanièan naziv je onaj kako mještani nazivaju svoje naselje, onako kako primaju raèune, onako kako vade rodne listove, i onako kako se zove ulica u tom naselju ' Ulica Hrvatska Poljana xyz '

Nazivi naselja su bez pitanja mještana promijenjeni 1955 godine, no narod i dalje koristi stare nazive.



Kako bi bilo da prvo objasnis sta je to kleveta i sta je sirenje dezinformacija u ovom kratkom tekstu:

Divljaci, za sada NN, razbijali po groblju. Što je ružno kada se mrtvi ne ostavljaju na miru. Takve treba kada ih uhapse slikati pa da vidimo ko to skrnavi groblja.
Za groblje nam je javio èitalac i poslao slike. Odmah sam u tekstu primijetila da piše Hrvatska Poljana, a to je ona ista koju znamo kao Bosanska Poljana, mada u zvaniènom izvještaju MUP-a TK piše samo Poljana. Tako je valjda i najbolje, da nema rasprave kao što je bude kada se dodaju nacionalni prefiksi, uz naglasak da je prefiks "bosanska" geografski, jer u Bosni i jeste. Ostala je verzija koju je èitalac napisao, da ga želja mine, a i da i ja mogu koju reæi.


Objasnjenja tipa "zvanièan naziv je onaj kako mještani nazivaju svoje naselje" i da se naselje zove "onako kako se zove ulica u tom naselju" slobodno zadrzi za sebe, ne pije to vode dalje od tvog sokaka. Ulica je ulica, naselje je naselje. Tekst kojeg si poslao na mail Tuzlarija nosi naziv:
"Ponovni vandalizam na katolièkom groblju u MZ Kiseljak, naselje Hrvatska Poljana".

Nisi napisao "u ulici" veæ u "naselju". Smisljeno i tendenciozno. U Poljani postoji i Ulica Bosanska Poljana, tako se zove i zeljeznicka stanica.

Kako se to naselje prije zvalo ne znam, ne smeta mi ni da se zove Hrvatska Poljana ali dok se to ne OZVANICI upoznaj svoj zavicaj da bi ga vise volio.



10-01-2014 at 23:45
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle 2014.godina This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice