Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Duzina forumskog staza i broj postova
Strana: 1 2 3 4 5
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

za 22 dana æe biti 4 godine kako pišem, a napisala sam 18 157 postova

veeeelllika veæina je ispisana u jazbinama

20-01-2014 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
sunce wrote:

Ako je trol u forumskim okvirima neko ko minira i kvari sve sto valja, ili neko gradi, ne mogu se tu svrstati, a ni mnogi drugi.

Vecina ima zelju da komunicira kako treba, ali postoje situacije kada se mora nesto reci, ne moze preskociti, ali sve je to normalno.

Eto Bongo, dokazi mi da sam trol a evo ti i kafa


najvece trolovanje je off topic i zacatavanje a toga je na forumu i previse i to vec godinama I ono sto je karakteristika trenutno na forumu jeste cinjenica da se u ovom slucaju ne radi o klasicnim trolovima,dakle o ljudima koji svjesno zachatavaju,vec se to radi zbog neizivljenosti.Mada itekako postoje oni koji to svjesno urade cak i moderatori-to se vidi na tkzv. ozbiljnim temama ako takvih jos ima,jer postava koja je trenutno na forumu nema ama bas nikakvu zelju za takvim temama.Zato je tesko pricati o forumu jer se zapravo forum sveo na chat.Trolovi se pojavljuju kada je forum aktivan i dobro posjecen,sa mnostvom osjetljivih tema.Tako je bilo nekada,a sada takvih tema nema,pa samim time ni trolova.Jedino ako mene ne smatrate trolom onda mozemo reci da su prisutni trlovi i ovdje.Klasican primjer tola je onaj klo4ti,nekada neidhart itd...

Ako bi se kojim slucajem obnovio forum u svom onom nekadasnjem sjaju pojavili bi se ponovo i trolovi.Ovako,pojave se povremeno,vide da nemaju sta da traze,jer aktivnosti na nekim ozbiljnijim temama su minimalne.
20-01-2014 at 18:48 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
naivna wrote:


najvece trolovanje je off topic i zacatavanje a toga je na forumu i previse i to vec godinama I ono sto je karakteristika trenutno na forumu jeste cinjenica da se u ovom slucaju ne radi o klasicnim trolovima,dakle o ljudima koji svjesno zachatavaju,vec se to radi zbog neizivljenosti.Mada itekako postoje oni koji to svjesno urade cak i moderatori-to se vidi na tkzv. ozbiljnim temama ako takvih jos ima,jer postava koja je trenutno na forumu nema ama bas nikakvu zelju za takvim temama.Zato je tesko pricati o forumu jer se zapravo forum sveo na chat.Trolovi se pojavljuju kada je forum aktivan i dobro posjecen,sa mnostvom osjetljivih tema.Tako je bilo nekada,a sada takvih tema nema,pa samim time ni trolova.Jedino ako mene ne smatrate trolom onda mozemo reci da su prisutni trlovi i ovdje.Klasican primjer tola je onaj klo4ti,nekada neidhart itd...

Ako bi se kojim slucajem obnovio forum u svom onom nekadasnjem sjaju pojavili bi se ponovo i trolovi.Ovako,pojave se povremeno,vide da nemaju sta da traze,jer aktivnosti na nekim ozbiljnijim temama su minimalne.


Za pravu analizu treba postaviti kako treba mnoge faktore.

Misljenja sam da je forum ovog tipa pomalo i prevazidjena forma komuniciranja, i cudim se da nakon toliko godina i postoji.

Nije isto biti jedini na NET-u (kako smo mi bili u ovom dijelu nase zemlje) i sada kada samo Tuzla ima oko 30 portala. Cak su i neki "odbjegli" forumasi otvarali forume i pokusavali pa se opet vracali, kad su vidjeli da ne ide to bas tako jednostavno.

U vrijeme o kojem pise i Azur, nije bilo ni drugih portala ni drustvenih mreza. Ljudi imaju razne mogucnosti da komuniciraju, komentarisu vijesti, pisu na FB ili gdje vec hoce.

Bolje i da se samo zezamo nego da se svadjamo.

Ratne teme pocinju i zavrsavaju na svim forumuma bivse Yuge na isti nacin. Treba pisati o svemu, ali ako ce se svesti na vrijedjanje, bolje da se i ne pise.

Ti imas poprilicne blokade u memoriji, jer se ne sjecas mnogo toga, ali to je vec druga tema.
20-01-2014 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
sunce wrote:


Za pravu analizu treba postaviti kako treba mnoge faktore.

Misljenja sam da je forum ovog tipa pomalo i prevazidjena foruma komuniciranja, i cudim se da nakon toliko godina i postoji.

Nije isto biti jedini na NET-u (kako smo mi bili u ovom dijelu nase zemlje) i sada kada samo Tuzla ima oko 30 portala. Cak su i neki "odbjegli" forumasi otvarali forume i pokusavali pa se opet vracali, kad su vidjeli da ne ide to bas tako jednostavno.

U vrijeme o kojem pise i Azur, nije bilo ni drugih portala ni drustvenih mreza. Ljudi imaju razne mogucnosti da komuniciraju, komentarisu vijesti, pisu na FB ili gdje vec hoce.

Bolje i da se samo zezamo nego da se svadjamo.

Ratne teme pocinju i zavrsavaju na svim forumuma bivse Yuge na isti nacin. Treba pisati o svemu, ali ako ce se svesti na vrijedjanje, bolje da se i ne pise.

Ti imas poprilicne blokade u memoriji, jer se ne sjecas mnogo toga, ali to je vec druga tema.


Pa to mene i cudi,da ljudi i zene u vrijeme FB koriste forum kao FB ? Dakle koriste forum kao globalnu mahalu?Meni se cini da je smisao foruma da se kaze i raspravlja o svemu otvoreno,a za to je preduslov anonimnost...Naravno i sala je dobro dosla,ako je naravno moguca,jer za to je preduslov skup vise ljudi sa finim smislom za humor.

Sto se tice moje memorije,sve je moguce?I ja bih zaista volio da mi ukazes na to?
Prije par godina,sreo sam jednog jarana kojeg nisam vidio jos od pocetka rata.I pita me on, pred zenom, da li se ja sjecam one "dvije madjarice"?A isli smo pred rat u Madjarsku?Ja zino,a on jos doda, kako se ne sjecas,ti mi rekao "ako ces se ti zeniti zenicu se i ja"!?? I ja sam se naravno odvalio smijati,a zena doda:"jelde mi smo se tada poceli zabavljati?"I fakat nije da se ja ne sjecam radi zene,vec se ja stvarno ne sjecam i mislim da sam ja u pravu a da je on prolupo cisto iz jednog razloga-ni na kraj pameti mi nije bilo da se zenim,a pogotovo ne sa madjaricama...

Imao sam ja i pravih blackout_ova ali za to moraju biti posebni preduslovi,recimo kada pijem i ne spavam po tri dana i tako to

Sto se tice tvoje trvrdnje,smatram sve mogucim,pa ako izuzmemo moje odsustvo zbog banovanja i ako prihvatimo cinjenicu da sam virtuelno bio manifestovan na forumu a da ima nesto cega se ne sjecam,zaista bih volio da cujem sta je to?Ako je problem offtopic moze i na pp ili neka nova tema,recimo na "karakteru forumasa" -tu je vec pocelo moje opisivanje,pa bih ja zaista volio da saznam i te detalje iz mog virtuelnog zivota kojih se ne sjecam?Jer kao sto rekoh,u stvarnom zivotu ima toga,pa nebi bilo lose da cujem sta sam i ovdje radio?



[Edited by naivna on 20-01-2014 at 20:22 GMT]
20-01-2014 at 20:16 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
sunce wrote:

Misljenja sam da je forum ovog tipa pomalo i prevazidjena forma komuniciranja, i cudim se da nakon toliko godina i postoji.



Forumi u svakom sluèaju jesu prevaziðen naèin komunikacije i koliko vidim na domaæem Webu na forumima uglavnom pišemo mi nešto stariji, dakle oni kojima je ostala navika iz naših Internet poèetaka kad su forumi bili fakat posebni.
20-01-2014 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
Aidatuzla wrote:

cico, nije 4 prekucala ti tastatura juce haman




Prenijelo je malo
21-01-2014 at 11:41 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

11 godina se prodangubilo

21-01-2014 at 18:30 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

U prosjeku 6 coma nesto postova dnevno

21-01-2014 at 19:05 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Duzina forumskog staza i broj postova

citat:
Caliph wrote:


Forumi u svakom sluèaju jesu prevaziðen naèin komunikacije i koliko vidim na domaæem Webu na forumima uglavnom pišemo mi nešto stariji, dakle oni kojima je ostala navika iz naših Internet poèetaka kad su forumi bili fakat posebni.



Jeste, bas je bilo zanimljivo, mada neki ljudi vole taj vidi komunikacije, i znaju dobro "zagristi" bez obzira na godine kada tek otkriju neki forum.

A meni je to neuporedivo sa pricom pod punim imenom i prezimenom i jos slikom, kao na FB recimo.
21-01-2014 at 19:19 | Ukljuèi u odgovor
Stella_Luna
Nivo: Forumas sa iskustvom
expect the unexpected

Registriran(a): 28-12-2013
Odgovori: 109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Duzina forumskog staza i broj postova

Cinjenica da se ljudi vrijedjaju na najnizim mogucim granicama ljudskosti bila mi je motiv da se klonim bilo kakvih pisanja po forumima. Ipak, super su mi dolazili za neke informacije koje jednostavno nisam mogla dobiti na pravom mjestu. Npr: odem kod notara za kupovinu nekretnine i on mi to nesto smrlja, ma nista ja ne kontam, a ono sto pitam odgovori su "nidje veze". Onda fino dodjem kuci, pa forumska iskustva i to bas pomogne covjeku.

Toga na fb nema na taj nacin jer je tamo neka lezernija forma, svi su kao nesto full zabavni, a ovamo napise ne znam sastavljeno i valja gluposti pa mi je jasno sta mogu ocekivati i da savjet zatrazim.

Zivjeli dobri, stari forumi koji me, eto, namamise pod stare dane

21-01-2014 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Duzina forumskog staza i broj postova New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice