Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Koliko ima Bosne i Hercegovine?
Strana: 1 2
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Koliko ima Bosne i Hercegovine?

citat:
Dajdza wrote:
Bilo bi jako dobro ako je tako, ali odi u Banja Luku ili Bijeljinu pa to kazi na ulici ili na nekom njihovom forumu. Tada ces dobiti odgovor.
Koji je to Bosnjak: Bakir, Zlatko ili bilo koji drugi odrzao govor u Banja Luci, Bijeljini, Zvorniku ili Doboju, koji je od njih govorio u Grudama, Sirokom Brijegu ili Livnu.
Kad odgovors sama sebi na ovo pitanjhe, onda ce ti biti jasno koliko ima BiH.
Inace, vi u Tuzli zivite u nekim iluzijama daleko od realne stvarnosti, jer vam oslobodioci srecom nisu usli u grad. Tada bi sposnali ono sto sad ne znate.
Bolje je i ne znati nego to dozivjeti.


[Edited by Dajdza on 13-02-2015 at 01:58 GMT]

Oprosti dajdža što ti se ovako obraæam, no samo da te priupitam nešto. S obzirom da mi u Tuzli živimo u iluzijama daleko od stvarnosti, gdje ti to živiš?
U USA, u virtuelnom svijetu gdje crpiš svoje veliko znanje ili u jednom od spomenutih BH gradova?
To što šupci bakir, zlatko, željko, haris... ne idu u BH gradove tipa Banja Luke, Bijeljine, Doboja, Trebinja... više govori o njima nego što umanjuje èinjenicu da to jeste BOSNA i HERCEGOVINA ma koliko se Bošnjaci, Srbi, Hrvati kao konstituvno dominantno fašistièki naèin se upinjali to demantovati, te našu nam dragu BiH dematerijalizirati na nekakve Hentitete.
13-02-2015 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-05-2013
Odgovori: 19
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Koliko ima Bosne i Hercegovine?

Pa ima je svugdje, ali se ljudi boje da to javno kažu, jer je više od 20 godina mnogo popularnije se praviti Englez i tvrditi da je neko Turèin ili Srbin ili Hrvat nego graðanin BiH. Svi èekaju da se ovaj drugi izjasni kao Bosanac, a u situaciji "Zavadi, pa vladaj" jedino je vladajuæim klasama dobro. Biæe je i više kad se mi na "bošnjaèkom" dijelu BiH budemo suoèili sa našim nacionalizmom.

Ja bio u Bosni kad se BiH kvalifikovala za prvenstvo u Brazilu, Tuzlom prolaze kolone auta "Bošnjaka" iz kojih se viju zastave BiH i Turske. Èujem sa mezara u Tušnju neki zvuk ko ventilator i postade mi jasno da se to naši preci u mezaru okreæu.

Bio sam i u Srbiji da prevodim za Arape koji otvaraju preduzeæa u Srbiji i naširoko i naveliko s njima posluju, otvaraju nova radna mjesta, nove radne pogone.

Pa sam se vratio u Bosnu da prevodim za Arape koji grade džamije... a te džamije, bog da me prosti, ni tam ni vam... nit ih jebat nit ih kuæi vodit. Nakaze. A "Bošnjaci" šute i upošljavaju braæu, sestre, rodbinu... i tako od projekta do projekta.

Bila mi je neki dan jedna kandidatkinja iz BiH, polagala ispit za prevodioca (ovo "neki dan" možda je bilo i prije par mjeseci, moje shvatanje vremena je tipièno bosansko). Krajiški akcenat, krajiška boja glasa, krajiški ritam govora, ali malo "belo", malo "bijelo", malo "mleko", malo "mlijeko". Reko, "Dobro kolegice, nije mi samo jasno, na koji ste to jezik prevodili?" Kaže, "Na srpski". Reko, "Žao mi je kolegice". Poslje nje doðe "Bošnjakinja", mrtva hladna kaže: "Glede evaluacije supervizora, ovakvi konflikti bi mogli biti preventirani ako se pitanja gendera naðu na agendi naredne sesije". Reko, "Dobro kolegice, nije mi samo jasno, na koji ste to jezik prevodili?" Kaže, "Na bosanski". Reko, "Žao mi je kolegice".

Izaðem na kafu sa kolegicom "Bošnjakinjom" koja je bila u komisiji, kaže ona "Jeste ona mala bila dobra, pusti je ako hoæeš, ali je bila baš nekakva ufurana, nekakva puna sebe, gledam je i mislim šta mi se tu kurèiš što smo te doveli u Brisel na test, ti si iz Bosne".

Dakle, Bosne ima puno i u svim oblicima. Knjiških primjera Bosanaca je sve manje.

[Edited by besmir on 14-02-2015 at 19:13 GMT]

14-02-2015 at 19:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Koliko ima Bosne i Hercegovine? New Topic Post Reply

Strana: 1 2


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice