Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Moda koja olaksava zivot zenama :)
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Moda koja olaksava zivot zenama :)


Gledajuci sta je sve sada "dozvoljeno" mislim da se dosta lakse srediti nego prije.

Recimo, prije nije bilo nimalo lijepo da vire naramenice grudnjaka, sad se namjeste da se vide, a kod nekih se vidi nazad i komplet ona traka od grudnjaka.

S bojama isto dosta slobode, ne mora se paziti da je ista torba i cipele i sl.

Prije je isto bilo vrlo ruzno da neko ima izrast na kosi, jos ako je plavusa, a sad ostave i po pet cm i jos lijepo izgleda. Famozni ombre je lijepa verzija nekada nedozvoljnih frizura.

Tako da je ta fleksibilnost u modi odlaksala mnogo sta zenama, sto je dobro, da se malo sve opustimo.

Samo ne znam hoce li se i dlakave noge vratiti u modu

06-06-2015 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

Prije je bilo nezamislivo imati patike na nogama i vecernju torbu na ramenu, ali to je valjda sad moda. Od svih modnih trendova, taj mi se ne svidja i ne mogu da se naviknem.

Dlaka sto se tice, i da se vrate u modu dzaba. S godinama se to prorijedilo

06-06-2015 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

Mah ja bas ne volim nositi modne trendove nego oblaèim se u skladu sta mi godi i sta mi se sviða
Volim boje, stvari koje nisu bas klasiène i bitno mi je da udobno.
Sto se dlaka tice, ne volim ih nikako

07-06-2015 at 08:01 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

citat:
laly wrote:
Mah ja bas ne volim nositi modne trendove nego oblaèim se u skladu sta mi godi i sta mi se sviða
Volim boje, stvari koje nisu bas klasiène i bitno mi je da udobno.
Sto se dlaka tice, ne volim ih nikako


Pitanje je i ko prati i ko moze pratiti modne trendove, i sta su oni u stvari, a posebna je prica visoka moda.

Mislim da svi ljudi koji kupuju bilo sta od odjece i obuce prate modu u njenim sirokim granicama, a da toga nisu ni svjesni. Kupujemo sto nam se svidja, sto nam odgovara stasu, poslu, godinama, mozemo priustiti i sl. i na taj nacin uzimamo ponesto od svega "modernog".

Dovoljno da svi pogledamo nase slike od prije 10 godina i odmah vidimo promjenu, od frizure, sminke, garderobe, cipela svega pa da se vidi koliko se mijenja i moda i nas izbor.

Bambi, a carape i sandale, one male sokne i sandale, nista mi se to ne svidja.

Ma za moj ukus ove mladje cure pretjeruju u mnogo cemu, prvo one cipele sa platformom u po dana, u skolu, na fakultet.






07-06-2015 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

Ma ruzno mi je vidjeti te carape i sandale, ali kad me nazulja obuca na bosu nogu, a to je svaki put, onda bih obukla i vunenu, samo da ne boli

07-06-2015 at 20:52 | Ukljuèi u odgovor
Baby1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 19-11-2006
Lokacija: Belgija
Odgovori: 3356
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

Fina tema... Nisam ludi fashion victim imam svoje boje koje mi gode, imam svoj stil garderobe i znam sta i kako koordinirati i kada i sta obuci za koju priliku...
Ako je nesto moderno ali ako to meni ne stoji, ja to sigurno necu obuci niti kupiti. Uzimam ono u cemu se bozanstveno osjecam, zenstveno, komotno, klasicno...

Cipele, tasnice i modni detalji kao djerdancici, nausnice, narukvice, brosici, to ja sve kombiniram... Ne pratim jeli in ili out, nego jednostavno uzivam da sama sebi ugadjam a ne drugima...

Moda na omladini, kao sto bi u mene prijatelj rekao, oni ne znaju sta je moda, to je velika rijec za njiha... Oni samo prate sta drugi rade pa i oni tako...

07-06-2015 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
Baby1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 19-11-2006
Lokacija: Belgija
Odgovori: 3356
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

citat:
sunce wrote:

Gledajuci sta je sve sada "dozvoljeno" mislim da se dosta lakse srediti nego prije.

Recimo, prije nije bilo nimalo lijepo da vire naramenice grudnjaka, sad se namjeste da se vide, a kod nekih se vidi nazad i komplet ona traka od grudnjaka.

S bojama isto dosta slobode, ne mora se paziti da je ista torba i cipele i sl.

Prije je isto bilo vrlo ruzno da neko ima izrast na kosi, jos ako je plavusa, a sad ostave i po pet cm i jos lijepo izgleda. Famozni ombre je lijepa verzija nekada nedozvoljnih frizura.

Tako da je ta fleksibilnost u modi odlaksala mnogo sta zenama, sto je dobro, da se malo sve opustimo.

Samo ne znam hoce li se i dlakave noge vratiti u modu



Cuj grudnjak da se vidi
nema toga, to ne volim vidjeti, bas skroz degradira osobu U mojim ocima...
Rutave noge ili ispod pazuha, ma ima ih takvih isto
07-06-2015 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

citat:
Aidatuzla wrote:
patike i vecernja torba - nema sanse.
naramenica grudnjaka da viri - ne volim ni to. ok ako malo proviri jer je tesko potrefiti majicu da se pomjera nikako al sad ima i onih grudnjaka bez naramenica tako da...
dlakave noge da se vrate u modu - kao sto rece bambi, i nemam ih toliko
strample nosim na sandale, al na one gde vire samo dva prsta. na posao obicno tako idem dok bas ne zatopli. ima sad i onih jako tankih strampli koje se ne vide ni na prstima.
platforme ne nosim ni navece a kamoli po danu. stikla obicna moze u po dana, u po noci, u po ljeta, u po zime (kad nema leda. nisam bas kaskader )



al da je lakse nego prije, to jeste. prije si morao gledati da ti tasna bude iste boje kao cipele, pa da lak na noktima bude iste boje kao ruz i tako te sitnice.


E drugo je to, to su sandalcipele
, i fino je i sa mrezastim carapama.

Mislila sam na one sokne u boji i sandale ili kao kod Svaba bijele carape i sandale ko nista, mada blago njima kad im se to i svidja pa nemaju zuljeva.

Sad i ne obracam paznju je li vire naramenice, jer je to ili malo ili se slazu boje ali prije su zene cak sile te naramenice za majicu da se ne vidi , zato i kazem da je sad mnogo toga i lakse.

S sto se tice najlonki, sjetih se, da su se kod nas nosile najlonke i ljeti dosta dugo. Sva sreca nisam tad bila "velika" .
"Gole noge" su nekako dosle poslije.
08-06-2015 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

ja nekako imam pravilo da nosim najvise tri boje na sebi, i ne volim ovu modu grudnjak u boji ispod svijetle ili bijele kosulje, to mi bas ne ide.

08-06-2015 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moda koja olaksava zivot zenama :)

Ne pratim mnogo modu, ostala sa sebi vjerna barem sto se tice crne boje, ali ljeti volim svjetlije i otvorenije boje. Kvalitetne materijale, zenstvene krojeve.

Ne volim nista sto muskarci kreiraju.

I jos sam vjerna zeni, tj njenom parfemu Coco Shanel Nr. 5

To je sta ja volim a kako se drugi oblace meni ne smeta svek dok nije previse vulgarno.
Tako da moze i vrecu obuci ako mi je neko drag meni ne smeta.

09-06-2015 at 00:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Ženski minder : Moda koja olaksava zivot zenama :) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice