Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : Manikir /pedikir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Manikir /pedikir

citat:
andjela wrote:



mislis kad se ulje mijenja ma joook samo sredis ruke i nokte extra


je l´ i to samo prvi put, kaže Jimmy
30-01-2009 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Manikir /pedikir

citat:
hurija wrote:


je l´ i to samo prvi put, kaže Jimmy



jest , kasnije se naviknes
30-01-2009 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
Mama starka
Nivo: Forumski doajen
Volim cojka

Registriran(a): 21-05-2006
Lokacija: TZ, GB
Odgovori: 3366
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Manikir /pedikir

citat:
Mama starka wrote:

Ja volim umjetne, dobro su njegovani i uredni
Joj ne vide mi se one sare

[Edited by Mama starka on 11-10-2006 at 02:21 GMT]

Eh jah 


I ovo ce nekad proci........

17-08-2009 at 10:23 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

citat:
Mama starka wrote:

Eh jah

sta bi, mama starka?! nisu valjda vjestacki popucali i iznevjerili?

dobra tema, ne vidjeh je prije...

kakva god bila, nokti mi moraju bit tip-top... mogu biti debela, nenasminkana, masna, obucena u radnicko odijelo, ali nokti na rukama i nogama...



na pedikir redovno, otprilike jednom mjesecno, manikir malo rjedje, jer se sama time zabavim... oko godisnjeg odmora stavim gel i obavezno se zeznem, jer mi poslije treba po 2-3-4 mjeseca da mi se nokti oporave...

jedno vrijeme sam ludo zeljela da zavrsim kurs za noktarku, tj. da znam kako da lijepim nokte i gelove, ali me prosla volja... nije to bila zelja za promjenom profesije, nego jednostavno me interesiralo... (digresija: interesantno je kako nekad povezemo ljude i stvari/pojave, pa nam se nesto moze zgaditi, zar ne)

inace, na zeni najvise volim nokte "primjerene" duzine (znaci, u ravnini jagodice), cetvrtasto oblikovano (kome stoji) posebno volim, a lak obavezno da je u tonu s garderobom, kosom, cipelama... mora se nesto s necim slagati... nokti mogu biti fantastican modni detalj, kao asesoar...

ne volim vjestacke nokte kada se iz aviona vidi da su vjestacki... kad su dugi, nasarani da nista ni s cim veze nema... to mi je primitivno i vulgarno... da plasticnije objasnim o cemu govorim, ovo kod mame starke mi se dopada u smislu vjestackog nokta koji izgleda lijepo, mada bi ja to krace - ali to sam ja, a ono je mama starka

e, neko tamo pominjao pete... ja mazem kremom za ruke, redovno, mada uzimam cesto i druge kreme, one posebne namjene za stopala... pred ljeto obavezno uzmem scholl, iako mi pete nisu groblje...

najvise volim kad vidim macka se sredila, sva se napucala, sandalice sa zlatnim kaisicima, a dole parmezan moze da joj se struze s pete... bljak!

ruke i noge su meni kao ogledalo duse... ne znam sto, ali obicno vise zajednickog imam s ljudima koji imaju uredne ruke, od onih koji nemaju... kad vidim pojedene nokte hoce nesto da mi bude... ovaj moj stalno nesto oko zanoktica petlja, hocu da ga ubijem!

[Edited by statebriga on 17-08-2009 at 10:58 GMT]
17-08-2009 at 10:57 | Ukljuèi u odgovor
Mama starka
Nivo: Forumski doajen
Volim cojka

Registriran(a): 21-05-2006
Lokacija: TZ, GB
Odgovori: 3366
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Manikir /pedikir

citat:
statebriga wrote:

sta bi, mama starka?! nisu valjda vjestacki popucali i iznevjerili?

dobra tema, ne vidjeh je prije...

kakva god bila, nokti mi moraju bit tip-top... mogu biti debela, nenasminkana, masna, obucena u radnicko odijelo, ali nokti na rukama i nogama...



na pedikir redovno, otprilike jednom mjesecno, manikir malo rjedje, jer se sama time zabavim... oko godisnjeg odmora stavim gel i obavezno se zeznem, jer mi poslije treba po 2-3-4 mjeseca da mi se nokti oporave...

jedno vrijeme sam ludo zeljela da zavrsim kurs za noktarku, tj. da znam kako da lijepim nokte i gelove, ali me prosla volja... nije to bila zelja za promjenom profesije, nego jednostavno me interesiralo... (digresija: interesantno je kako nekad povezemo ljude i stvari/pojave, pa nam se nesto moze zgaditi, zar ne)

inace, na zeni najvise volim nokte "primjerene" duzine (znaci, u ravnini jagodice), cetvrtasto oblikovano (kome stoji) posebno volim, a lak obavezno da je u tonu s garderobom, kosom, cipelama... mora se nesto s necim slagati... nokti mogu biti fantastican modni detalj, kao asesoar...

ne volim vjestacke nokte kada se iz aviona vidi da su vjestacki... kad su dugi, nasarani da nista ni s cim veze nema... to mi je primitivno i vulgarno... da plasticnije objasnim o cemu govorim, ovo kod mame starke mi se dopada u smislu vjestackog nokta koji izgleda lijepo, mada bi ja to krace - ali to sam ja, a ono je mama starka

e, neko tamo pominjao pete... ja mazem kremom za ruke, redovno, mada uzimam cesto i druge kreme, one posebne namjene za stopala... pred ljeto obavezno uzmem scholl, iako mi pete nisu groblje...

najvise volim kad vidim macka se sredila, sva se napucala, sandalice sa zlatnim kaisicima, a dole parmezan moze da joj se struze s pete... bljak!

ruke i noge su meni kao ogledalo duse... ne znam sto, ali obicno vise zajednickog imam s ljudima koji imaju uredne ruke, od onih koji nemaju... kad vidim pojedene nokte hoce nesto da mi bude... ovaj moj stalno nesto oko zanoktica petlja, hocu da ga ubijem!

[Edited by statebriga on 17-08-2009 at 10:58 GMT]

Ovo sam nasla iz naftalina, meni se cini da smo o ovome razglabali 2006te :-)
mama gdje se nalazi trenutno ne moze sebi staviti umjetne nokte. Prvo sto ih nema, drugo ovi sto rade pedikir i manikir znaju unakaziti ljude, neki su morali i zavijati noge citave koliko se inficiralo to sto su ovi strucnjaci radili. Meni kad su jednom prilikom lakirali nokte laka je bilo na sve strane, pa bolje bi ih nalakirao moj sin koji ima 6 godina. Kuci me nema po 4 mjeseca pa onda njegujem kako znam svoje nokte, bar za to imam vremena
Samo fali mi to al pravo, eto onako mi naum pade a i vidjoh svoju sliku mislim da je ova jedina na forumu hahahhaah  


I ovo ce nekad proci........

17-08-2009 at 12:21 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

svega mi, aykira, kako ti ovo opisa, dodje mi da probam taj tvoj tretman...

iskreno, nisam jos ni jednom uspjela da mi se sacuvaju prirodni nokti, a jednom kako podjoh stavljat gel, tako uvijek neko kino s tim...

kao sto rekoh, stavljam samo ljeti, a voljela bih da su mi stalno gelirani...

17-08-2009 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

;hanka
Ja izvukoh ovu temu ...
Maloprije gledam na fb, skoro sve cure se bacile na nadogradnju noktiju...
ja sam dva puta nadogradnju radila, prvi put za svadbu jer su moji bili u fazi ljuštanja i pucanja, a drugi put, nešto se ne jeæam koji je povod bio ah, da, radila sam jednom i geliranje mojih noktiju misleæi da æe se moji nakon toga oporaviti, ojaèati, a u stvari su postali još gori, jer dok se skinuo onaj gel istanjili su se pa još više pucali

Ono što mrzim je kad izrastu pa se ispod umjetnog vidi onaj prirodni, bljak

Tako, ja eto puštam svoje, sama ih lakiram, volim da su uvijek, al bukvalno uvijek nalakirani

Najdraži dio mi je kad poredam par lakova na sto, pa se ne mogu odluèiti koji da stavim a onda Husu ufatim da bira

Što se tièe pravljenja pita, pravim naravno sa domaæim jufkama, dakle potkuhavam i razvlaèim sa noktima tako isto sve sa tijestom Èojku ne smeta, a ni ostalima koji jedu moje pite

28-10-2011 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

Moram još nešto dodat
Primjetila sam da nokti više pucaju kad su oblikovani èetvrtasto, nego onako ono obli, znate na šta mislim

Barem je kod mene takav sluèaj

28-10-2011 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

NIKAD nisam radila nadogradnju. Ne volim umjetno dzaba je...
Par puta sam gelirala svoje nokte bez neke posebne potrebe. Svi nesto idu na manikir, hajde reko da i ja budem u fazonu. Al' sam se pokajala, istanjili mi se moji.
Sad su nadosli moji prirodni, sama ih odrzavam, lijepi su, cvrsti i dugi poprilicno
Koristim kvalitetnije lakove, lancome ili loreal. Svakih 5-7 dana uradim pred spavanje sama sebi kuru za jacanje noktiju i njegu zanoktica.
Umocim prste u maslinovo ulje, onda doobro utrljam Atrix kremu po noktima i zanokticama, opet u maslinovo ulje, pa ponovo utrljavanje kreme... i tako 3-4 puta zaredom. Najbolje bi bilo navuci pamucne rukavice i tako prespavati, ali ja nemam zivaca, drzim tako 15-ak minuta, skinem tu "masku" peskiricem i bacim se u krpe

28-10-2011 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Manikir /pedikir

Ni ja nikad nisam radila nadogradnju i ne mislim. U zadnje vrijeme nemam duge nokte. Lako pucaju. I cudo jedno, uvijek cu odvalit nokat kad otvaram vrata od fiæe Morat cu isprobat Starkin fazon za jacanje. Da imam cime zagrebat

Inace sama sebi sredim nokte. Volim tamne i bezbojne lakove. Krajnosti

28-10-2011 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Ženski minder : Manikir /pedikir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice