Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatoru


FORUM : PC - forum : NOVOSTI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:
mrsko mi je èitat postove da vidim jel ko veæ èuo al evo napisat æu ipak...
ADSL9G prelazi na cijenu ovoga ADSL3G...

informacija iz prve ruke e jedino možda ja nisam dobro skontala nešto mi nelogièno možda da æe prije 6G preæ na 3G
Bilo kako bilo nekako prelazi

[Edited by cica on 26-09-2008 at 08:56 GMT]


nisam èuo za to do sada... ako je istina onda je izvrsna vijest
04-10-2008 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:


nisam èuo za to do sada... ako je istina onda je izvrsna vijest



jah... ja zaboravila da sam ovo napisala...
jeste istina je i nisam prolupala 9g prelazi na cijenu 3g
04-10-2008 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:


jah... ja zaboravila da sam ovo napisala...
jeste istina je i nisam prolupala 9g prelazi na cijenu 3g

kad bona
04-10-2008 at 23:54 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

kad bona

Poslije izbora...
04-10-2008 at 23:56 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

kad bona


eh to ne znam ne reèe mi kako ono bješe...nemerem se sjetit imena meš´èini jest tako se zove...samo mi to reko za prelaženje kad mi je spajo net, ah da reko je sad ubrzo
05-10-2008 at 00:01 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: NOVOSTI - :)
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:


eh to ne znam ne reèe mi kako ono bješe...nemerem se sjetit imena meš´èini jest tako se zove...samo mi to reko za prelaženje kad mi je spajo net, ah da reko je sad ubrzo


živi bili pa vidjeli
06-10-2008 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVOSTI - y
Bez chatanja molim

Moæni desktopi za igraèe

Hewlett-Packard je predstavio dva moæna stona raèunara koja objedinjuju elegantan dizajn i visoke performanse...


Raèunari Firebird 802 i 803 radiæe na Visti, a dizajnirani su u saradnji sa kompanijom VoodooDNA. Isporuèivaæe se sa Intelovim procesorom Core 2 Quad brzine 2,83GHz, 4GB sistemske memorije i dvije Nvidijine grafièke karte GeForce 9800S opremljene jednim gigabajtom videomemorije.

Istovremeno, novi raèunarski sistemi su kompaktni i štedljivi jer su zasnovani na komponentama koje se obièno koriste za izradu prenosivih raèunara. Maksimalna potrošnja energije iznosi 350W, što predstavlja petinu potrošnje standardnog brzog stonog raèunara namijenjenog igranju. Ukoliko se uporedi sa modelom Blackbird 002, koji je predstavljen prošle jeseni po cijeni od 3.000 dolara, Firebird je tri puta lakši.

Veæina proizvoðaèa raèunara svoje modele namijenjene igraèima bazira na predimenzioniranim kuæištima koja omoguæavaju laku izmjenu komponenata, a naroèito grafièkih karti.

Uprkos maloj masi, kompaktnim dimenzijama i štedljivim komponentama, performanse Firebirda nisu narušene. Raèunar se isporuèuje sa dva èvrsta diska, 6 USB konektora, eSATA prikljuèkom, dvije DVI i jednom HDMI vezom.

Za razliku od raèunara koji u sebi skladište napajanja od 1,6 ili 2 kW, HP je Firebirdovu naponsku jedinicu izmjestio van kuæišta i omoguæio tiši rad.

Izvor: av@z webinfo

19-01-2009 at 09:29 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVOSTI - ad
Bez chatanja molim

Malware na Google oglasima

Iz Websensea upozoravaju da neki linkovi na Googleovim oglasima vode na maliciozne stranice na kojima dolazi do instaliranja malwarea na raèunala. Tako neki linkovi na kojima se nudi Winrar, alat za kompresiju datoteka, korisnike vode na stranice na kojima dolazi do downloada i instaliranja malicioznog softvera koji mijenja stranice koje korisnik otvara pa se tako umjesto Googlea, Yahooa i drugih stranica otvaraju stranice koje kontroliraju napadaèi na raèunalo.
Ovakvi su linkovi velika opasnost za korisnike zato jer hakeri, umjesto da iskorištavaju sigurnosne propuste, sada podvaljuju malware putem legitimnih oglasa na Googleu, gdje nikada ne bi pomislili da je rijeè o prijevari. Ovakva situacija vodi do pitanja - tko je kriv za ovakvu situaciju? Google, koji neprovjerava vjerodostojnost linkova ili sami korisnici, koji na kraju ispadnu žrtve prevaranata.
U svakom sluèaju u Googlea žele izbjeæi ovakve probleme u buduænosti pa rade na uklanjanju linkova koji nose malware iz svoje oglašivaèke mreže.

Izvor: [Magazin.ba]

19-01-2009 at 13:13 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVOSTI -
Bez chatanja molim

-

Google omoguæava Gmail SMS poruke


Još jedan dan – još jedna nova Gmail karakteristika – tekstualne (SMS) u okviru webmail interfejsa. Neki korisnici æe se setiti da je ova karakteristika postala na kratko dostupna preko Web mail-a pre oko mesec dana ali je brzo povuèena zbog brojnih bug-ova koji su se pojavili u okviru nje. Ovoga puta Google navodi da je karakteristika tu da ostane. Iako tekstualne SMS poruke mogu da se šalju na brojeve mobilnih operatera samo u SAD Google navodi da Gmail korisnici mogu da sa svih strana sveta šalju SMS poruke svojim prijateljima koji su u SAD. Korisnici Google-a se upozoravaju da æe primaocu poruke biti naplaæena usluga od strane njegovog operatera [IT Svet]

19-01-2009 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: NOVOSTI - sg
Bez chatanja molim

Wikipedia pooštrava pravila ureðenja tekstova

Šezdeset posto uèesnika online glasanja podržalo je prijeldog, a 40 posto bilo je protiv...

"Wikipedia" razmatra pooštravanje pravila o ureðivanju sadržaja koji se objavljuju na stranicama ove online enciklopedije, nakon što su vandali prošle sedmice izmijenili tekstove dvojice amerièkih senatora, prenoseæi informaciju da su oni, navodno, umrli.

Osnivaè "Wikipedije" Jimmy Wales predložio je da izmjene koje žele da unesu novi ili anonimni korisnici "Wikipedije" treba da proðu odobrenje pouzdanih korisnika.

Šezdeset posto uèesnika online glasanja podržalo je prijeldog, a 40 posto bilo je protiv.

"Wikipedia" je do sada bila ponosna na èinjenicu da svako ko može da se poveže na internet ima moguænost do ostavi tekst u ovoj enciklopediji ili unese neke izmjene.

Wales je kritièarima nove ideje dao dvije sedmice da sastave drugaèiji prijedlog.

"Wikipedia" je jedan od najposjeæenih sjatova na internetu, a svakog dana ovu enciklopediju pretražuje oko šest miliona ljudi.



Autor: SRNA

27-01-2009 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 49
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : PC - forum : NOVOSTI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice