Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Ne mogu zaboraviti...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
KlOn wrote:
da sam placo kilu brasna 50 dm

ja se sjeæam da je kila šeæera bila 50-60 DM a kila brašna 15-20 KM zavisno od kolièine gipsa u istoj
12-11-2008 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
haki66
Nivo: Forumas sa iskustvom
Sta da Vam velim-mnogo sam jak

Registriran(a): 19-10-2004
Lokacija: Evo vodjek
Odgovori: 325
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
Shaban wrote:

ja se sjeæam da je kila šeæera bila 50-60 DM a kila brašna 15-20 KM zavisno od kolièine gipsa u istoj

Mislish deterdzenta
Ulje razrijedjeno sa vodom, u pekmez stavljan na dno tegle kamen, psenicno brasno pomijesano sa bijelim kukuruznim...
Jedino nam jaja nisu mogli podvalit, sva ista dlakava bila.... 


Bolje je biti posteno yeben, nego yebeno posten...
12-11-2008 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ne mogu zaboraviti...

I kahve neprzene 140jedan dan na pijaci ja vidio
A ja na jedno mjesec prije toga, u Sibosnici u nekakoj zadruzi, nadjem u magacinu vrecu od 50kg, i kako nisam imo kese, a ko ce na ledja uprtit 50kg, ja samo saku te kafe stavim u dzep, onaj sa strane na pantolama, reko nek ima mati kahvu ispec
Jebo me otac, nikad nisam bio pametan

12-11-2008 at 13:38 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ne mogu zaboraviti...

Nisam siguran jel pametno to ovdje i sad napisati, ali jednostavno osjecam potrebu da to s nekim podijelim iako pripada samo meni i tice se samo mene. Ne mogu da zaboravim posljednji dah i posljednje "hvala" i tom dahu moje pokojne supruge bezglasno izgovoreno 1999. godine a meni to jos uvijek u uhu zvuci kao da je prije jednu minutu bilo. O lijepim stvarima se moze na dugo i siroko i one su mi nekako kao to se podrazumijeva, a o ruznim je tesko jer mislimo da se to drugim ne dogadja, da smo jedini sa svojim bolom na ovom prokletom svijetu, da se svim drugim samo lijepe stvari desavaju pa nam bude jos teze. Eto sad mi je malo lakse, mozda nisam trebao ali jednostavno sam morao.

17-04-2009 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ne mogu zaboraviti...

29 i 11 August... to je definitivno mjesec koji mi je od svih najviše tuge donosio.......

17-04-2009 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
Shaban wrote:

ja se sjeæam da je kila šeæera bila 50-60 DM a kila brašna 15-20 KM zavisno od kolièine gipsa u istoj




Joj sto si me podsjetio,

U Tuzli u ratu bilo brasno oko 20 DM, otisao ja u Srebrenik i vidim 17 DM.
Hajde da kupim 5 kg, jer je toliko bilo u najlonci, i kada sam dosao kuci, na površini je bilo brasno, a ostatak KREC a ne gips.
Bilo je suza u kuci ...... ne ponovilo se.
Za Srebrenicane
17-04-2009 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
.*CAR*. wrote:




Joj sto si me podsjetio,

U Tuzli u ratu bilo brasno oko 20 DM, otisao ja u Srebrenik i vidim 17 DM.
Hajde da kupim 5 kg, jer je toliko bilo u najlonci, i kada sam dosao kuci, na površini je bilo brasno, a ostatak KREC a ne gips.
Bilo je suza u kuci ...... ne ponovilo se.
Za Srebrenicane



E moj Care , to slicno nesto s onim pekmezom i kamenom u tegli
18-04-2009 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Nisam siguran jel pametno to ovdje i sad napisati, ali jednostavno osjecam potrebu da to s nekim podijelim iako pripada samo meni i tice se samo mene. Ne mogu da zaboravim posljednji dah i posljednje "hvala" i tom dahu moje pokojne supruge bezglasno izgovoreno 1999. godine a meni to jos uvijek u uhu zvuci kao da je prije jednu minutu bilo. O lijepim stvarima se moze na dugo i siroko i one su mi nekako kao to se podrazumijeva, a o ruznim je tesko jer mislimo da se to drugim ne dogadja, da smo jedini sa svojim bolom na ovom prokletom svijetu, da se svim drugim samo lijepe stvari desavaju pa nam bude jos teze. Eto sad mi je malo lakse, mozda nisam trebao ali jednostavno sam morao.



zehro

iza nas ostaju samo sjecanja i djela,..
18-04-2009 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Nisam siguran jel pametno to ovdje i sad napisati, ali jednostavno osjecam potrebu da to s nekim podijelim iako pripada samo meni i tice se samo mene. Ne mogu da zaboravim posljednji dah i posljednje "hvala" i tom dahu moje pokojne supruge bezglasno izgovoreno 1999. godine a meni to jos uvijek u uhu zvuci kao da je prije jednu minutu bilo. O lijepim stvarima se moze na dugo i siroko i one su mi nekako kao to se podrazumijeva, a o ruznim je tesko jer mislimo da se to drugim ne dogadja, da smo jedini sa svojim bolom na ovom prokletom svijetu, da se svim drugim samo lijepe stvari desavaju pa nam bude jos teze. Eto sad mi je malo lakse, mozda nisam trebao ali jednostavno sam morao.


E moj Zehro , ta 1999g. i mene veze za slicna sjecanja samo sto se u mom slucaju radilo o roditelju ...mislim da je jedna od najtezih emotivnih slomova , kad ti na rukama uz poslednji sapat , umre neko toliko voljen

A tema i jeste "ne mogu zaboraviti..." samo sto smo se mi odmah okrenuli prokletom ratu , koji nas jos uvijek jako boli.....

[Edited by andjela on 18-04-2009 at 10:42 GMT]
18-04-2009 at 10:41 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ne mogu zaboraviti...

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Nisam siguran jel pametno to ovdje i sad napisati, ali jednostavno osjecam potrebu da to s nekim podijelim iako pripada samo meni i tice se samo mene. Ne mogu da zaboravim posljednji dah i posljednje "hvala" i tom dahu moje pokojne supruge bezglasno izgovoreno 1999. godine a meni to jos uvijek u uhu zvuci kao da je prije jednu minutu bilo. O lijepim stvarima se moze na dugo i siroko i one su mi nekako kao to se podrazumijeva, a o ruznim je tesko jer mislimo da se to drugim ne dogadja, da smo jedini sa svojim bolom na ovom prokletom svijetu, da se svim drugim samo lijepe stvari desavaju pa nam bude jos teze. Eto sad mi je malo lakse, mozda nisam trebao ali jednostavno sam morao.


Eh Zahrudune, zivot je takvo cudo jer je smrt njegov dio. Velika je stvar sto Vam dusa nije potisnula taj trenutak vec on zivi u Vama. Bil´ Vam bilo lakse da ste zaboravili ... mozda, ali ako je to sjecanje tako zivo ali nije razarujuce, vec je snaga ... onda ste Vi hrabar i jak covjek.

Zivot nije lak, ja dobro znam. Nekad pogledam u nebo i pitam Onog gore - hajd udri me jos, sto jos imas za mene "dobra" ... Srdacan pozdrav od mime


[Edited by mima on 18-04-2009 at 13:12 GMT]
18-04-2009 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Ne mogu zaboraviti... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice