Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Nora wrote:

----------------------------------------
Jel`zivota ti tako...ma vjerujem ti, nego ja sam upravo takav utisak stekla o tim zenama iz tih eto nekih muslimanskih zamalja ovdje, a sve pokusavala da se ubijedim da je to slucajno...i po prodavnicama, i u autobusu i vrlo cesto na mom radnom mjestu...I poslije kamaru takvih situacija sam skontala da to nije bas slucajno, to ba ni prstom ne mrda jer ne konta da to treba, niko ih valjda tome nije naucio valjda je to i dio kulture da se djeci sve zivo pusta, specijalno djecacima, joj kad ja pocnem djecu riktat za sta god krenu uhvatiti (a sve bi poizvrtali) a ja za rucicu, pa ga onako fino malo drzim, malo i stisnem i ono masem glavom "NE-NEEEE" a uozbiljim se samo tako a matere se ko nesto "cude" sta je sad,i nije im bas drago, ali sta ce, na mom su terenu


[Edited by Nora on 26-02-2008 at 17:33 GMT]




;hanka tako je,jasta...One me izludjuju gdje god da dodjem.Neki dan odem s curicom da joj kupim pantalone...i udjem u kabinu s njom da proba...kad sam posla izaci troje djece ispred vrata i nemogu da ih otvorim...jedno sjedi na podu pa pritislo a dvije curice stoje uz sama vrata..ja ih onako odskrinem koliko sam mogla da ne povrijedim djete pa kazem vlasnici koja je isto tu da nemogu izaci...ona nista, samo gleda ko tele..pa ja pomalo gurkaj ona vrata a oni ni da mrdnu...mati sjedi korak od nas i drzi jos bebu u rukama...a zamotana ko nindja,samo joj oci vire..ma da je rekla djeci rijec jednu da se pomaknu...

ja se jedva provukla sa curicom a psovala joj sve po spisku...ugursuzi...
Cast izuzetcima ali su veoma rijetki..imam konu jako finu al sam joj rekla cim sam je upoznala da se volim druziti ali bez obaveza i dosadjivanja..niti zelim da ja i moja djeca njoj dosadjujemo niti ona meni...vise cemo se voljeti...;hanka
Sreca pa i ona tako voli... ;hanka


 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
27-02-2008 at 08:18 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Meni malo smetaju Danci i Svedjani
Inace nije lose

27-02-2008 at 08:35 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosniacus wrote:
Smeta mi sto zivim u apartmanu, vec 8 - 9 godina i osjecam se k´o ptica u kafezu.
Poslije prostrane kuce tople kao duse ja sad moram tamo nekom retardusu placati skoro hiljadarku $ za prazan prostor.

Duga i kredita nemam, nikada u zivotu imao nisam niti se mislim tu porobiti, tako da sam spreman svake sekunde poci bilo gdje, a valahi i lakse se spava.

Pa jebo mater koja budala moze potpisati da placa trideset godina stracaru sklepanu od 100 kubika truhle daske i 10-tak kg eksera.
Hej bolan trideset godina potpisati sebi robiju. I za tih trideset godina deranja koze, ocjede ti blizu milion $.
Jos u Bosni dok sam gledao Ramba kako jednom rucnom bombom raznese citavu kucu, bio sam zaprepasten.
Hajd´, rekoh, em je Rambo (Amerikanac ), em su njihove bombe najubitacnije na svijetu.
Jes u k****, stvar je u truhloj daski dvjesto godina staroj, punoj crva, misa i zohara.
Eto druga stvar, smetaju mi i bombe.
Jos kad svoju svijest opteretim razmisljanjem, da svake noci spavam u zagrljaju sa atomskim i hidrogenskim avetima, znojim se.
Nije lahko.

Cuvajmo Bosnu!


hahaha...
Zaboravio si dodati, da cak i kad isplatis tu svoju kucu, od truhle daske, nakon 30 godina, jos uvijek se nisi rijesio placanja - ima porez, koji placas dokle god posjedujes kucu... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
27-02-2008 at 15:34 | Ukljuèi u odgovor
bugili
Nivo: Forumas sa iskustvom
madjionicar

Registriran(a): 18-02-2003
Odgovori: 326
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosnjo wrote:


hahaha...
Zaboravio si dodati, da cak i kad isplatis tu svoju kucu, od truhle daske, nakon 30 godina, jos uvijek se nisi rijesio placanja - ima porez, koji placas dokle god posjedujes kucu...

Al ne kontam,ionako moras placati kiriju koja i nije mala ,i ako covjek kani ostati neko duze vrijeme
zar nije bolje kupiti,ili se tesko izvuci iz kredita ako covjek hoce da prekine,proda.....stvarno ne kontam;ah te Amerike
27-02-2008 at 18:21 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
bugili wrote:

Al ne kontam,ionako moras placati kiriju koja i nije mala ,i ako covjek kani ostati neko duze vrijeme
zar nije bolje kupiti,ili se tesko izvuci iz kredita ako covjek hoce da prekine,proda.....stvarno ne kontam;ah te Amerike



Break-even point je (barem ovdje u TX) oko 5 godina...dakle, tek nakon 5 godina ces da otprilike dobijes one pare sto si dotad ulozio...pod uslovom da cijene kuce raste u skladu sa ocekivanjima, a to niko ne moze predvidjeti...
 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
27-02-2008 at 18:26 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosniacus wrote:
Smeta mi sto zivim u apartmanu, vec 8 - 9 godina i osjecam se k´o ptica u kafezu.
Poslije prostrane kuce tople kao duse ja sad moram tamo nekom retardusu placati skoro hiljadarku $ za prazan prostor.

Duga i kredita nemam, nikada u zivotu imao nisam niti se mislim tu porobiti, tako da sam spreman svake sekunde poci bilo gdje, a valahi i lakse se spava.

Pa jebo mater koja budala moze potpisati da placa trideset godina stracaru sklepanu od 100 kubika truhle daske i 10-tak kg eksera.
Hej bolan trideset godina potpisati sebi robiju. I za tih trideset godina deranja koze, ocjede ti blizu milion $.
Jos u Bosni dok sam gledao Ramba kako jednom rucnom bombom raznese citavu kucu, bio sam zaprepasten.
Hajd´, rekoh, em je Rambo (Amerikanac ), em su njihove bombe najubitacnije na svijetu.
Jes u k****, stvar je u truhloj daski dvjesto godina staroj, punoj crva, misa i zohara.
Eto druga stvar, smetaju mi i bombe.
Jos kad svoju svijest opteretim razmisljanjem, da svake noci spavam u zagrljaju sa atomskim i hidrogenskim avetima, znojim se.
Nije lahko.

Cuvajmo Bosnu!



Ja nedijelim tvoje misljenje! Evo i zasto:

Najpametnija stvar i najzahvalnija je sto sam potpisala tu ROBIJU NA 30 GODINA!!!!! JEDNOSTAVNO OBJASNJENJE SLIJEDI:

Nakon tri godine boravka ovdje ,bez poznavanja jezika i uopste sistema u USA uz razgovor sa prijateljima,DUBOKO RAZMISLJANJE sam odlucila da kupim na kredit tu DASCARU.tESKA SRCA isla gledala kako je od temelje rade,ibretila se i pitala kako da potpisem papire za dascice kad ih vjetar odnijeti moze i nisam drugog i boljeg izbora ni imala.
Djeca porasla ,svako treba svoj kutak,a u dvosobnom stanu je to neizvodljivo jer je i musko i zensko STASALO,A CIJENA STANA -JEDNA PLATA MJESECNA.
Elem kupimo tu kucu i dalje placamo isti mjesecni iznos za kredit ali smo u boljem konforu,svako svoj kutak i opet avlija,moja u ogradi,znaci SIGURNOST.
I ovako i onako te mjesecne kirije odlaze ,ali se desava sada nesto drugo,a to je:
MARKET vrtoglavo raste i vrijednost kuce na koju sam potpisala ROBIJU 30 GODINA se penje,a sva ta razlika u svako doba dana i noci kada je prodam je u MOJ DZEP!!!!!! Znaci svo to vrijeme provedeno uz tu ROBIJU sam bila ustvari bez troskova jer sam iz te ROBIJE izvukla ustedjevinu o kakvoj ni sanjati nemogu da ustedim od mjesecnih primanja jer moram neku kiriju placati,ha stan,ha kucni kredit.
Novac dat za placanje kirije za stan NIKAD NEMOZES DOBITI NAZAD, a od placanja mjesecne rate ZA KUCU DOBIJAS I TO u mnogo vecem iznosu.
Jos jedna stvar koja je bas u ovoj situaciji LOSE PRIVREDE aktuelna je da spasis sebe jednostavno povuces-uzmes pare od banke kolika je razlika u vrijednosti kuce za koju si potpisao ROBIJU i vrijednosti koju trenutno dugujes na kuci-ROBIJI.
Naravno nemoras uzeti sve ,ali i mozes pa kad prodas kucu nista ti neostaje.
Sve zavisi od osobe kako razmislja.

Neki vole vrabca u ruci , nego goluba na grani!

Sto se tice mene moj GOLUB JE JOS UVIJEK NA GRANI, a ja DRPACIM zajedno sa mojim dragim.Eh dokle cemo - sve je u BOZIJIM RUKAMA.

MISLIM DA SAM BILA DOVOLJNO JASNA.

P.S.I opet cekam da MARKET krene pa da prodam DASCARU,hapim pare pa u svoje BRCKO.


JUPIIIII
27-02-2008 at 19:59 | Ukljuèi u odgovor
saljefura
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-10-2001
Odgovori: 760
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Hmm, mislim da bog ima malo sa time a puno vise trenutna ekonomija; trend za sada jeste pad vrijednosti nekretninai mislim da je sada pravo vrijeme za kupovinu... ko ima lovu.

Slazem se sa tobom Bina kada kazes da od stana ne dobijas nista a od kuce mozes izvuci neku vrijednost - ili cak i zaraditi. To je super kada se covjek skrasi, ima stalan posao i uzgaja djecu. Ja rentam vec 10 godina i jos cu najmanje 5 - jer sam u pokretu i nisam ozenjen. Ne bi mi se isplatilo da kupujem kuce jer sutra se mogu odseliti u drugu carsiju...

28-02-2008 at 00:28 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
saljefura wrote:
Hmm, mislim da bog ima malo sa time a puno vise trenutna ekonomija; trend za sada jeste pad vrijednosti nekretninai mislim da je sada pravo vrijeme za kupovinu... ko ima lovu.

Slazem se sa tobom Bina kada kazes da od stana ne dobijas nista a od kuce mozes izvuci neku vrijednost - ili cak i zaraditi. To je super kada se covjek skrasi, ima stalan posao i uzgaja djecu. Ja rentam vec 10 godina i jos cu najmanje 5 - jer sam u pokretu i nisam ozenjen. Ne bi mi se isplatilo da kupujem kuce jer sutra se mogu odseliti u drugu carsiju...



Sada je pravo vrijeme za kupovinu.Neodugovlaci puno, nego se hlati pistolja-novcanika i daj 10% od vrijednosti kuce ILI CAK 3% ,ono po mimimali i da zivis u njoj 5 godina isplati ti se jer predvidjaju da ce vrijednost nekretnina poceti sa rastom krajem ove godine.Znaci u pravo vrijeme na pravom mjestu je najbolje zateci se,a ti si s oba faktora tu negdje.


P.S. STA CEKAS,ZENI SE VEC JEDNOM,VRIJEME JE
28-02-2008 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

Svi mi ovjde: i saljefura, i Bosnjo i ti Bina znamo u kojim g***ima plovimo. Medjutim pitanje je: kako najlakse plivati a ne utopiti se?
Mi smo frisko stigli iz komunistickog sistema gdje smo odgajani, obrazovani i dresirani znamo kojim ideoloskim principima.
Placati nisam bio obavezan nista osim svojih prohtjeva, za druge neke poreze i participacije starce je mucila glavobolja.
I najedanput desi se sto se desi.
Rat nas iscupa iz korijena i baci u, kako vec jednom rekoh, celjusti najmonstruoznije zvijeri.
E sad bogami tesko se ja mijenjam u svojim nekim fundamentalnim nacelima - reklo bi se da sam fundamentalista.
Jos uvijek se postapljujem sa onom "Omnia mea mecum porto", sve svoje nosim sobom.
Komunizam nas je unakazio svojom idejom radnickog samoupravljanja da bismo mi bili sposobni tako vjesto vrtiti sve konce preduzimackog kapitalizma koji je pun zamki.
A bogami i ova liberalna demokratija me vise plasi nego ijedno strasilo, jer u svojoj osnovi egzistencijalne filozofije vrvi malogradjanstinom, etikom egoisticne koristi i uspjeha, skromne privatne srece iskoristenog i iskorijenjenog pojedinca kojeg su rascerecili na privatnu personu i apstraktnog gradjanina.
Sta hocu reci.
Vrtili smo se oko kuca. Moja kucica moja (zatvorska celija) slobodica.
Moje misljenje je to: tesko covjeku koji nema svoje zemlje kao drzave i svoje parce zemlje, makar dunum zemlje.
Kako davno rece Josip Pejakovic, ako nema gdje ni cuku svezati, a kamoli spomen, tj. znak pored puta ostaviti, ako nista vise, a ono barem biljeg da smo na ovom svijetu boravili.
Ima ovdje groblje - mezarje, i Bosanci su ga ovih zadnjih godina polijepo posijali - ustedi se.
Kazu da ce kad se napuni biti masinama preorano, kosti pokupljene, samljivene, spaljene i bacene na smece.
Eto sta mi imamo od naseg tako kratkog, rijetko srecnog, mucnog i bijednog zivota.
Industrijska revolucija je avet koja prozdire svoju djecu.

Opet ja odlutah od kuce, a nisam takav da volim svrljati.
Da sam kupio kucu odmah po dolasku, tako, mogla se kupiti solidna trospratnica za $80.000 - $100.000, ista, bas ta ista, eno je jos uvijek stoji na istom mjestu, nisu je misevi, crvi i zohari jos dokusurili a ni lagani povjetarac , prosle godine je bila $250.000.
To vi znate, al´ za one koji ne znaju to su one sirotinjske u gradu, periferija tj. ljepse i sigurnije erije duplo toliko, sumski ljudi amerikanci tj. oni koji zivi u dubinama suma, e njihove se vrte tri puta toliko.

Draga moja Bina.

Poceo sam pisati polahko da bih napisao kvalitetniji post, no kasno je, pa sam se zahuktao da to zbrzim.
Volimo se mi citati, jer se odredjujemo po ljudima, mjerimo i tjesimo.
Znaci ti si dobrovoljni teski robijas sa vlastitim svojerucnim potpisom na 30 godina.

Mozes ti to smanjiti i na petnaest, ali ces morati raditi dva posla.

Kako god okrenes, na kraju krajeva po zavresetku robije, kuca teska oborina i sva skripava, takodjer i covjek, izmucena teska oborina sa nekih deset-petnaest dijagnoza.
Djeca otisla u neku petu drzavu za vecom zaradom, mjesecno se cujete telefonom, posjeta jednom godisnje avionom a ti i tvoj djuvegija po cijeli dan i noc se podsjecate da li ste popili tablete na vrijeme.

Bosnjo, zaboravio sam reci jos puno toga, kao recimo, treba kupiti sve te masine za kosenje trave, ciscenje snijega, kupljenje lisca i jos sijaset onih polukvalifikovanih halatki sto svakodnevno nazuljuju ruke.
Ma ogromne su to obaveze, a ni srcem ni dusom ne osjecam da je ta zemlja moja, nit mi zemljom mirise.

[Edited by Bosniacus on 28-02-2008 at 08:45 GMT]

28-02-2008 at 08:34 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Šta vam smeta u državi gdje živite?

citat:
Bosniacus wrote:
Svi mi ovjde: i saljefura, i Bosnjo i ti Bina znamo u kojim g***ima plovimo. Medjutim pitanje je: kako najlakse plivati a ne utopiti se?
Mi smo frisko stigli iz komunistickog sistema gdje smo odgajani, obrazovani i dresirani znamo kojim ideoloskim principima.
Placati nisam bio obavezan nista osim svojih prohtjeva, za druge neke poreze i participacije starce je mucila glavobolja.
I najedanput desi se sto se desi.
Rat nas iscupa iz korijena i baci u, kako vec jednom rekoh, celjusti najmonstruoznije zvijeri.
E sad bogami tesko se ja mijenjam u svojim nekim fundamentalnim nacelima - reklo bi se da sam fundamentalista.
Jos uvijek se postapljujem sa onom "Omnia mea mecum porto", sve svoje nosim sobom.
Komunizam nas je unakazio svojom idejom radnickog samoupravljanja da bismo mi bili sposobni tako vjesto vrtiti sve konce preduzimackog kapitalizma koji je pun zamki.
A bogami i ova liberalna demokratija me vise plasi nego ijedno strasilo, jer u svojom osnovi egzistencijalne filozofije vrvi malogradjanstinom, etikom egoisticne koristi i uspjeha, skromne privatne srece iskoristenog i iskorijenjenog pojedinca kojeg su rascerecili na privatnu personu i apstraktnog gradjanina.
Sta hocu reci.
Vrtili smo se oko kuca. Moja kucica moja (zatvorska celija) slobodica.
Moje misljenje je to: tesko covjeku koji nema svoje zemlje kao drzave i svoje parce zemlje, makar dunum zemlje.
Kako davno rece Josip Pejakovic, ako nema gdje ni cuku svezati, a komalo spomen, tj. znak pored puta ostaviti da, ako nista vise, a ono barem biljeg, da smo na ovom svijetu boravili.
Ima ovdje groblje - mezarje, i Bosanci su ga ovih zadnjih godina polijepo posijali - ustedi se.
Kazu da ce kad se napuni biti masinama preorano, kosti pokupljene, samljivene, spaljene i bacene na smece.
Eto sta mi imamo od naseg tako kratkog, rijetko srecnog, mucnog i bijednog zivota.
Industrijska revolucija avet koja prozdire svoju djecu.

Opet ja odlutah od kuce, a nisam takav da volim svrljati.
Da sam kupio kucu odmah po dolasku, tako, mogla se kupiti solidna trospratnica za $80.000 - $100.000, ista, bas ta ista, eno je jos uvijek stoji na istom mjestu, nisu je misevi, crvi i zohari jos dokusurili a ni lagani povjetarac , prosle godine je bila $250.000.
To vi znate, al´ za one koji ne znaju to su one sirotinjske u gradu, periferija tj. ljepse i sigurnije erije duplo toliko, sumski ljudi amerikanci tj. oni koji zivi u dubinama suma, e njihove se vrte tri puta toliko.

Draga moja ona ti Bina.

Poceo sam pisati polahko da bih napisao kvalitetniji post, no kasno je, pa sam se hahuktao da to zbrzim.
Volimo se mi citati, jer se odredjujemo po ljudima, mjerimo i tjesimo.
Znaci ti si dobrovoljni teski robijas sa vlastitim svojerucnim potpisom od 30 godina.

Mozes ti to smanjiti i na petnaest, ali ces morati raditi dva posla.

Kako god okrenes, na kraju krajeva po zavresetku robije, kuca teska oborina i sva skripava, takodjer i covjek, izmucena teska oborina sa nekih deset-petnaest dijagnoza.
Djeca otisla u neku petu drzavu za vecom zaradom, mjesecno se cujete telefonom, posjeta jednom godisnje avionom a ti i tvoj djuvegija po cijeli dan i noc se podsjecate da li ste popili tablete na vrijeme.

Bosnjo, zaboravio sam reci jos puno toga, kao recimo, treba kupiti sve te masine za kosenje trave, ciscenje snijega, kupljenje lisca.
Ma ogromne su to obaveze, a ni srcem ni dusom ne osjecam da je ta zemlja moja, nit mi zemljom mirise.



Potpuno razumijem tvoj post i mada su sitni sati,a pritisak me drma samo tako vec par dana,ali nemogu a da ti neodgovorim na ovaj tvoj ISKRENI IZ DUSE TEKST.
Sve je to istina sto kazes,ali pomaknuti S MJESTA, kako nas narod kaze,ja nisam imala boljeg izbora nego put pod noge i kuda me sudbina odnese.To je pusta istina! E sada ko kako pliva i to je umijece.
Sreca da sam ovu DASCARU kupila i sada imam u sta oci uprijet,ovako sj.bana i sa par dijagnoza kako ti ono rece.A bile bi bolan dijagnoze ma gdje god sam.Mi i neznamo nista drugo nego rmpaciti i stvarati-heben narod u mozak,ja bih tako rekla,a ne ko ti na tako lijep nacin.I sada ,ovakva kakva sam samo razmisljam da se ovaj moj sjeti da mojoj dusi treba bar malo odmora dok nekrepem ko pseto,ja od tuge za carsijom,ja od tuge ako sam u njoj za djecom.Hebi ga ,takav zivot,staces.

A na kraju krajeva ,od plate ove pare nebih mogla ustediti za sto godina radeci ovdje kao sto mogu na DASCARI dobiti kad je prodam.Haman me samo tu sreca u nesreci posluzila.Ah,valjda sa Save pa znam plivat ;hanka

Ma nesikiraj se ba CARE izvrdace se nekako.
28-02-2008 at 08:58 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Dijaspora : Šta vam smeta u državi gdje živite? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice