Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Danas nisam odmorio do 13:30...Zanimljivo...

28-05-2009 at 13:52 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti


Èudni semaforFoto: G. Bobiæ

Crveno i zeleno istovremeno

Rijetko èudan semafor na kojem se u isto vrijeme pali i crveno i zeleno svjetlo za isti pravac kretanja...

29.05.2009. 05:00
Na rasksnici Bled kod Gradskog parka u Bijeljini, zabilježili smo rijetko èudan semafor na kojem se u isto vrijeme pali i crveno i zeleno svjetlo za isti pravac kretanja.

Vozaèima ostaje da sami odluèe kada im koji znak važi, a zanimljivo je da takav semafor postoji veæ više od godinu. Nadležne oèito to ne zanima, ali pitanje odgovornosti u sluèaju saobraæajne nesreæe izazvane ovakvim semaforom ne bi trebalo da ih mimoiðe.
Autor: E. M.
(Dnevni avaz)

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/panorame/crveno-i-zeleno-istovremeno

29-05-2009 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Svjetski dan smijeha u Indiji: Grupni smijeh bolji je od grupnog seksa


Èlanice kluba smijanja zajedno su proslavile Svjetski dan smijeha u gradu Hyderabadu na jugu Indije.


U proslavi je uèestvovalo više stotina ljudi koji vjeruju da je smijeh najbolji lijek za sve. Svjetski dan smijeha osmislio je 1998. dr. Madan Kataria, osnivaè pokreta joge smijeha.

Kataria, koga mediji nazivaju guruom cerekanja, osmislio je jogu smijeha kao jedinstvenu tehniku vježbanja koja kombinuje grupni smijeh i disanje. Pokret je poèeo 1995. sa samo pet ljudi koji su se okupljali u parku u Mumbaiju. U meðuvremenu se raširio svijetom i joga smijeha sada se praktikuje u 6000 klubova u 60 zemalja.

(24sata.info)

29-05-2009 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Kristalne lubanje

Ubrzo je lubanja postala najcuveniji i najmisteriozniji komad drevnog kristala ikada pronadjen.

Lubanju je pronašla djevojèica dok je bila sa ocem, koji je arheolog, negdje na nekom iskopištu u Belizu (vezano uz maye).
Neki kažu da nije tako bilo neki da je.

Uglavnom, lubanja je napravljena perfektno i nije jasno kako su je mogle napraviti tadašnje civilizacje.
Pa se misli i da su je napravili vanzemaljci. Njena svrha nije poznata.

Veoma èudan arheološki nalaz.


http://dnevnici-nlo-a.bloger.hr/post/kristalne-lubanje/484432.aspx

31-05-2009 at 21:01 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Mei je jako zanimljiva njemacka birokratija...a primjer je bio , davno, jos dok sam bila tamo...zali se hud ciko da mu je dosla kazna (nakon 6 mjeseci ) jer kad je vozio bicikl, imao je sudar s nekim autom , polomio jado sve kosti, iskrvario, bio u bolnici , jedva se izvuko...i hajd sve dobro prodje...kad nako 6 mjeseci stize opstinska kazna , pozamasna bogami, jer je onomad UPRLJAO CESTU KRVLJU i komunalno moralo vanredno cistit

e svasta....

01-06-2009 at 04:59 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

01-06-2009 at 10:11 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Zanimljivo : 365 noæi seksa na poklon

Kada je muž Charle Muller navršio èetrdeset godina, poklonila mu je nešto što nitko nikada nikome nije – 365 noæi zagarantiranog seksa! O tom iskustvu je napisala i knjigu. ...

"Kada sam mužu rekla da mu za 40. roðendan poklanjam seks svake noæi, i to godinu dana, doslovno se srušio", rekla je Charla. Kada je to èuo, spotaknuo se na igraèku i pao. Charla i Brad tada su bili u braku osam godina i imali dvoje djece.

Charla je dugo smišljala što da mu pokloni, htjela je da to bude nešto što æe se njezinom mužu zaista svidjeti i na pamet joj je pala ideja koju neæe moæi odbiti.


No Brad je odbio kada mu je rekla za poklon. Njegov komentar je bio: "To je odlièna ideja, samo mislim da nisi ozbiljna."


Kada je Brad napokon prihvatio poklon, nakon mjesec dana mu se svidjelo.

I Charli se svidjelo. Bili su intimni svake noæi, i to ih je kao par još više povezalo.

"Nisam se baš osjeæala seksi kada smo ´zapoèeli´ s poklonom, no kada smo se uhodali i kada mi je postalo jasno koliko Brad uživa, osjeæala sam se dobro, èak i seksipilnije", rekla je Charla.

"Brinulo me da nam svakoveèernji seks ne postane rutina kao pranje zubi, pa sam jedne veèeri pitala Brada da mi se pridruži u tuširanju, no odbio je. Kasnije sam mu objasnila da sam ga pozvala zato jer sam htjela da seks bude uzbudljiviji, on se isprièao i rekao da mu je promaklo te da se navikao na rutinu i da je zadovoljan."

Brad ponekad nije želio seks, bio je umoran. 305. dan takoðer je htio preskoèiti seks. Stigli su gotovo do kraja i Charla nije htjela odustati, bila je spremna na seks svaki dan iako njen muž nije.

Kada je Brad navršio 41 godinu, Charla je bila sretna što je uspjela u svom naumu. U tih godinu dana uspjeli su u brak vratiti nešto za što nisu bili svjesni da nedostaje – intimnost.

U tih godinu dana nisu vodili ljubav svaki dan, oboje su shvatili da to nije održivo, ali nema sumnje da je to bila najbolja godina njihovog braka.

Charla je nakon svega o tome napisala i knjigu 365 Nights.



koja predivna zena

02-06-2009 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zanimljivosti

citat:
diwna wrote:
Zanimljivo : 365 noæi seksa na poklon

Kada je muž Charle Muller navršio èetrdeset godina, poklonila mu je nešto što nitko nikada nikome nije – 365 noæi zagarantiranog seksa! O tom iskustvu je napisala i knjigu. ...

"Kada sam mužu rekla da mu za 40. roðendan poklanjam seks svake noæi, i to godinu dana, doslovno se srušio", rekla je Charla. Kada je to èuo, spotaknuo se na igraèku i pao. Charla i Brad tada su bili u braku osam godina i imali dvoje djece.

Charla je dugo smišljala što da mu pokloni, htjela je da to bude nešto što æe se njezinom mužu zaista svidjeti i na pamet joj je pala ideja koju neæe moæi odbiti.


No Brad je odbio kada mu je rekla za poklon. Njegov komentar je bio: "To je odlièna ideja, samo mislim da nisi ozbiljna."


Kada je Brad napokon prihvatio poklon, nakon mjesec dana mu se svidjelo.

I Charli se svidjelo. Bili su intimni svake noæi, i to ih je kao par još više povezalo.

"Nisam se baš osjeæala seksi kada smo ´zapoèeli´ s poklonom, no kada smo se uhodali i kada mi je postalo jasno koliko Brad uživa, osjeæala sam se dobro, èak i seksipilnije", rekla je Charla.

"Brinulo me da nam svakoveèernji seks ne postane rutina kao pranje zubi, pa sam jedne veèeri pitala Brada da mi se pridruži u tuširanju, no odbio je. Kasnije sam mu objasnila da sam ga pozvala zato jer sam htjela da seks bude uzbudljiviji, on se isprièao i rekao da mu je promaklo te da se navikao na rutinu i da je zadovoljan."

Brad ponekad nije želio seks, bio je umoran. 305. dan takoðer je htio preskoèiti seks. Stigli su gotovo do kraja i Charla nije htjela odustati, bila je spremna na seks svaki dan iako njen muž nije.

Kada je Brad navršio 41 godinu, Charla je bila sretna što je uspjela u svom naumu. U tih godinu dana uspjeli su u brak vratiti nešto za što nisu bili svjesni da nedostaje – intimnost.

U tih godinu dana nisu vodili ljubav svaki dan, oboje su shvatili da to nije održivo, ali nema sumnje da je to bila najbolja godina njihovog braka.

Charla je nakon svega o tome napisala i knjigu 365 Nights.



koja predivna zena

e ovo je zena za pozelit a valja to bogami i izdrzati
02-06-2009 at 09:49 | Ukljuèi u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen
***

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3577
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti

Pivo je krivo za sve

Guverner središnje banke u Zimbabveu smatra pivo glavnim krivcem za loše stanje u zemlji.
Zbog niskih cijena ovog piæa èitava se nacija pretvorila u alkoholièare, a i prihodi od poreza su mali.
------
Guverner središnje banke u Zimbabveu traži limite i kontrole cijene piva.
Naime, smatra da je jeftino pivo pretvorilo ovu afrièku zemlju u naciju pijanaca.

U lipnju su snižene cijene piva i drugih proizvoda kako bi se kontrolirala inflacija.
Trenutno se pivo može kupiti samo u hotelima i litra piva je jeftinija od boce mineralne.

Guverner središnje banke Gideon Gono smatra da je sniženje cijena piva utjecalo na samo tkivo nacije.
Takoðer smatra da niske cijene onemoguæuju nužan rast prihoda od poreza.

´´Stvaramo naciju pijanaca jer je pivo tako jeftino´´, izjavio je Gono u jednom svom javnom nastupu, što je nasmijalo prisutne èinovnike i vladine ministre.

´´Uèinivši ono što smo uèinili s pivom narušavamo obiteljsku harmoniju, jer se muževi svaki dan vraæaju doma pijani.

Isto tako brojni službenici na nižim razinama donose krive odluke i loše procjene kad su pod utjecajem alkohola.


Izvor: netPortal

02-06-2009 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
fudo-d
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-12-2008
Lokacija: nrw-deutschland
Odgovori: 574
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zanimljivosti - Kahveni mlin

Kad je dolazio val izbjeglica iz BiH u Njemacku pokusavali smo na sve moguce nacine da im pomognemo pa smo tako nekog djeda i nenu smjestili u prihvatni centar. Onakav iscrpljen jadan cemeran djed me pita gdje moze nabaviti przene kafe u zrnu. Naravno kupim mu a sutradan dovedem neke svabe koji su izrazili zelju da im pomognu da vide cinjenicno stanje na licu mjesta. Dodjemo tamo a jadni djed okrece rucni mlin i melje kafu. Svabo pita sta to djed radi. Objasnim mu. Isti svabo popodne zove i kaze da zeli opet otici tamo. Dodjemo tamo svabo vadi elektricni mlin i poklanja djedu. Djed uzima mlin, gleda ga, gleda svabu pa veli: "sine de mu se bogati zahvali ireci mu nek mi se ne sere u cejf"- meni zanimljivo.

02-06-2009 at 22:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 30
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Zanimljivosti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice