Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Prvi prilog o porodici Delibegovic objavljen je u maju 2008.godine. U nastavku topica mozete dobiti sve potrebne informacije kako pomoci ovoj porodici. Otvoreno je nekoliko racuna, pomoc mozete uruciti i licno. Mirza zna da pišemo o njemu, da želimo da mu pomognemo, s toga slobodno mu se javite.


Maj 2008 Najvise bi zelio da ne budemo gladni

Joj ljudi dragi ne znam odakle da krenem. Sasvim slucajno sam jutros od prijatelja cuo za porodicu Mirze i Ane Delibegovic iz Tuzle koji zive u jako teskim zivotnim uslovima. Imaju i dvogodisnjeg sina Roberta.

Na brzinu sam organizovo skromnu pomoc pa smo danas posjetili tu porodicu i zatekli oca (Mirzu) dok zene i djeteta nije bilo.

Pa cu vam ispracati o cemu se radi.

Mirza Delibegovic (29 godina) zivi sa svojom zenom Anom (27 godina) i sa dvogodisnjim sinom Robertom.

Mirza je secerni bolesnik a zena je nedavno tesko oboljela, ima problema sa kicmom i kako Mirza kaze krece se uz pomoc pomagala. Nedavno je po drugi put operisana i skoro je izasla iz bolnice (bila je skoro 3 mjeseca u bolnici). Uskoro ce i treca operacija 3.juna.

Mirza je osiguran preko biroa dok je za Anu i malog Roberta tek nedavno uplacena premija da bi dobili markicu i da bi se mogli lijeciti. Mirza se obratio organizaciji Amica preko koje su pomogli da Ana i Robert dobiju osiguranje.

Obraco se i nadleznima al znate i sami kako to kod nas funkcionise odnosno ne funkcionise sve ostane na obecanjima. Kaze da ganja kucnu njegu za sva tri clana i to bi im puno pomoglo. Predo je papire prije 6 mjeseci i jos nikakvog odgovora nije dobio. Ja sam to isto ganjo za svog djeda i znam da se dugo ceka al je fin iznos i moze se lijepo od njega zivjeti.

Dijagnoza Anina je diskus hernija a ugradjeni su joj na 1, 2, i 3 prsljenu aplikanti. Kao sto sam napiso sada se krece uz pomoc pomagala a uskoro, 3 juna, uslijedice jos jedna operacija.

Troskove za operaciju jednim dijeliom snosio je biro a Mirza je trebao da plati drugu polovicu. Medjutim kako ova porodica nema para sve je otislo na sud i na kraju je sud otpisao troskove.

Mirza kaze da ce tako biti i sa Aninom trecom operacijom.

Mirza svakih 6h prima inzulin a dobija ga besplatno u Domu zdravlja. Kaze da ga nista nije stid raditi i da je radio medjutim nikome nije pricao o svojoj bolesti i desavalo se da prilikom rada padne u komu i zatim prestane sa radom. Svi znamo kakvi su danas poslodavci i da ce rijetko ko zaposliti covjeka sa takvim oboljenjem.

Jedino mjesecno primanje koje dolazi u kucu je 74KM koje Mirza dobija kao invalid.

Najvise od svega sto me pogodilo kad sam ga pito da li ima nesto da zele, sta im najvise treba dobio sam odgovor "Pare mi ne trebaju, odjeca mi ne treba, ne treba mi vec masina jer trosi struju a ja nemam da je platim, ja sam gladan i moja porodica je gladnai to je jedino sto trebam.

Ves masinu imaju ali ne radi i Mirza kaze da im ne treba jer trosi struju. Veš pere on na ruke jer zena ne moze. Prosli mjesec nije imao ni 17KM da plati struju pa se obratio nekome svom prijatelju za pomoc i on mu je platio racun.

Ovoj porodici kucni savjet zgrade u Rudarskoj 73 dodijelio je jednu zajednicku prostoriju od koje su oni napravili mali stan. Tu je jedna mala soba, kupatilo, mali hodnik i mala kuhinja. Mirza je jako zahvalan svojim susjedima a pogotovo komsiji Mehi (iz Bratunca) koji mu pomaze koliko moze. Prije ovoga kaze da je zivio malte ne u kokosinjicu negdje gore u Skojevskoj.

Mirzu je majka napustila a otac mu je umro nekad 80-tih. Dok s druge strane punac i punica Anini roditelji kaze da takodje tesko zive i da im nema ko pomoci.

Ja se ovim putem zahvaljujem porodici Suljkanovic koji je odmah reagirala na ovu pricu tako da sam danas sa svojim prijateljima odnio jedan paket a dali smo i nesto skromne pomoci u novcu.

Kako rekoh na pocetku problema je puno pa ni sam ne znam koji redom da pisem. Takodje mali Robert kaze da ima problema sa srcem i da svaka tri mjeseca mora djecaka voditi na kontrolu. Doktori su valjda rekli da ce mali biti dobro al svejedno ga mora voditi redovno na kontrolu.

Eh...

Ja bih vas zamolio da na bilo koji nacin pomognete. Mirzina adresa je Rudarska 73 to je prvi neboder dole odmah na raskrnici kod fabrike Aida. Liftom se moze doci do 16 sprata onda izadjete i pjeske idete na 17 gdje Mirza zivi. Znaci Rudarska 73, sprat 17, broj stana 067. Mirzu je malo sramota al sam mu objasnio da nema cega da se stidi. Ovdje treba da se stidi nasa drzava i dalamudani po institucijama.

Mirza nema telefona al mi je dao telefon od komsije Mehe 061-886-340 preko kojeg mozete provjeriti da li je Mirza kod kuce. Kaze da je obicno kucni i da ne hoda nigdje.

Za odjecu vec nesto imam za bebu a imam i za njih dvoje tako da to ne treba.

Sto se obuce tice Mirza nosi broj 45-46, Ana 39-40, a mali Robert jel Boze rece 27.

Ves masinu kao sto rekoh nece iz razloga sto nemaju para da placaju struju. Ja nisam pametan eto.

Mirza samo ponavlja da mu ne treba nista i jedina njegova zelja je da da ne budu gladni

Nadam se eto da sam objasnio i napiso sustinu. Mene je bas pogodilo.

Danas smo priletili malo u pomoc sa hranom i skromnim novcanim sredstvima


Roberta i Ane nije bilo kod kuce pa sam sliko dijete sa fotografije


Mirza pored njega desno pomagalo uz pomoc kojeg se Ana krece




Mirza je dobio aparata za mjerenje secera al ne moze da ga koristi jer nema neke trakice koje valjda idu u aparat desno na slici. Ove cigare ciganluci su nasi.





[Edited by cupo on 28-10-2009 at 00:35 GMT]

17-05-2008 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Ponavljam adresu

Delibegovic Mirza i Ana

Rudarska 73 / naselje Irac

17.sprat broj stana 067


To je prvi neboder na raskrsnici kod Fabrike obuce Aida. Na bocnoj strani nebodera ima velika reklama NLB Tuzlanska banka.


Lift vozi do 15 sprata a na 17 se ide pjeske.




Mirzin broj telefona 061 936 155

[Edited by cupo on 27-10-2009 at 20:07 GMT]

17-05-2008 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Sutra u 10 bi trebao stici paket iz Konzuma(Narudzba broj 96135 uspjesno placena),sve sam platila,samo te 4 km za dostavu moram srediti,jer ne postoje nigdje u opciji da se uplate,poslala sam im mail  


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
18-05-2008 at 09:13 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim



VAZNO!

Upravo sam se vratila sa TACNE adrese , samo sto lift vozi do 15. sprata, pa na 17. treba pesice. Predala sam svoj prilog (novcani-ne treba pretrpavati hranom) komsiji prko puta-Mehi sa suprugom, medjutim ispred zgrade sam zatekla (prepoznala Mirzu).

Ana je trenutno u banji, a mali Robert kod rodbine. Jos vise sam se razalostila kad sam cula da ni mali Robert nije zdrav. Potrebna mu je pumpica (koju nema) jer cesto ima probleme kao astmaticari.

Mislim da je ovoj porodici potrebnija NOVCANA pomoc. Mirza nikada nije popoio ni jednu tabletu (neka vrsta za njegovu bolest), a trebao je davno, jer 10kom kosta vise od 50KM, a NISU na esencijalnoj listi!

Da ne duljim : Mirza mi je dao broj, koji sam proverila kad sam stigla kuci, evo:

Mirzin broj : 061-936-155

Prepisala sam broj Mirzine kartice-racuna preko koje prima onu crkavicu :

Tuzlanska banka dd Tuzla, Filijala Tuzla
Racun filijale : 1321000309122033
Tekuci racun broj :2110000674465
Mirza Delibegoviæ

Ostajem u obavezi da sutra u banci proverim, ako mi izadju u susret, da li se moze slati na ovaj broj i kako sa deviznim uplatama?

Pricekajte do sutra.

Cupo, Mirza ne zna za sutra u 10h, malopre sam mu javila.

[Edited by cupo on 15-11-2008 at 19:32 GMT]

18-05-2008 at 14:16 | Ukljuèi u odgovor
Donna
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 17-05-2008
Lokacija: Svemir
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Pozdrav svima,
Bas me pogodila ova tuzna zivotna prica ali s druge strane sam sretna sto ovaj grad ima Vas, humane ljude uvijek spremne pomoci.
Ja takodje pripremam nesto za porodicu Delibegovic i imam namjeru otici ovih dana.

Cupo, sta god da bude trebalo stojim na raspolaganju.

Pozdrav  


Pile
18-05-2008 at 23:40 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

19.05.2008

Sad sam se vratio od Mirze. U jednom danu nakon objavljivanja na sajtu dosta toga se promjenilo nabolje.

Zahvaljujem se @Nevenki ona ce referirati dio koji je obavila za Mirzu.

Kaze Mirza dragi cupo ko su ovi ljudi sto me zovu . Mirza je dobio dosta poziva uglavnom iz inostranstva da ne imenujem sad al dosta mu se ljudi javilo i kazalo da ce pomoci (Svedska, Njemacka, Holandija, Danska itd)

Denci razabro sam ti paket da vidim sta je tetka spremila. Mirza je odusevljen i zahvaljuje ti se . I ja sam odusevljen kad sam razabiro da vidim sta sve ima da mi sta ne promakne. Na sve si mislila od higijene, hrane itd .

Mirzi je frizider sad pun i nema se vise dje sta stavit .

Dostavljac iz VF-a (Konzuma) Mirzi nije naplatio dostavu a sve zahvaljujuci nasoj Denci jer je ljude obavijestila u kakvoj situaciji zivi ova porodica. Cak je taj dostavljac rekao da ce pomoci Mirzi od sebe nakon sto je cuo pricu.

Dalje

Danas je opet da ne imenujemo Mirza dobio paket sa mesnim proizvodima hrenovke, pastete i sl . Ljudi su ga pozvali i urucili mu sve to ispred zgrade.

4 Tuzlaka, moji prijatelji donirali su ukupno 100KM i ja sam jos nesto dodao pa sam mu veceras odnio sljedece, kao sto sam i rekao uglavnom za bebu.

Hrane kod Delibegovica za sada ima dovoljno al nema veze ako je neko vec odlucio da se nesto odnese da ne remetimo. Nekoliko vas kad dodjete na godisnji mozete opet uraditi isto sto smo se dogovarali na pp do tada ce se sigurno i ove zalihe hrane smanjiti. I naravno kad @Nevenka objasni za racun i to ce biti super ako neko zeli i moze da uplati nesto.

Eto super ste sta ce reci. Oprosticu vam chatanje barem jedan dan na svim topcima (osim na ovom) al da ne fatate furseta

Vecerasnja donacija da i vama ne promakne kosto sam ja razabiro paket od Denci

Dva paketa pelena (u jednom paketu dodje 68 pelena)
Pakovanje toalet papira
Pola kilograma kafe zove se Tuzlanska
Dva pakovanja tjestenine
Kilogram kocka secera
Kilogram sitnog secera



2 pakovanja Cokolina jedan sa zitaricama drugi sa cokoladom joj i ja volim cokolino
18 bocica raznoraznih hapica i sokica za Roberta
3 pakovanja Monte (vanilija, cokolada)
jos dva pudinga od vanilije
2 kinder cokolade
2 sijalice
Nekoliko konzervi i suhomesnati proizvodi
petit keks
Begova corba i jos dvije supe
Do DO zacin
Swety sok
2 pasetete i eto valjda sam sve pobrojo


i cist racun duga ljubav

Vratio sam se na 2x teske pelene

Prvi racun ukupno 71,86KM



Drugi racun 39,99




[Edited by cupo on 27-10-2009 at 20:19 GMT]

19-05-2008 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Kao sto sam obecala, jutros sam bila u banci. Zahvaljujuci ljubaznosti sluzbenice, a s obzirom da se radi o humanoj akciji «Tuzlarija» (pitala me jesam li urednik, jer i ona povremeno navrati, ne, rekoh obican forumas) dobila sam ovaj zvanicni papir, a da bi sve bilo regularno nasla sam se s Mirzom da se i on potpise.
Dakle ovo je Mirzin novi broj racuna (u banci su imali neke promene, tako da je na Mirzinoj kartici onaj stari broj koji sam juce prepisala) :




Evo, Mirza mi je kopirao i tu karticu kojom podize pomoc (tu je taj stari-jucerasnji broj).




Posto sam mu savetovala da iskaznicu o svojoj bolesti plastificira i nosi oko vrata (kad padne u gradu, srecom se uvek nadje neko ko ga zna, pa ga spasi od tretiranja kao narkomana).

Evo i te iskaznice sa obe strane. Danas je ispravio adresu, jer je njegova stara adresa bila Radojke Lakic 2.







Eto, toliko od mene.
Napomenjim da vaze samo uplate KM.

Mirza je jutros dobio i paket (mislim da je Denchi u pitanju), a kaze da je dobio i mnogo poziva na njegov mobilni broj koji evo ponavljam:

061-936-155

19-05-2008 at 20:56 | Ukljuèi u odgovor
anaMi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-07-2007
Lokacija: Wienna
Odgovori: 186
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Bila sam opravdano odsutna ,evo ako stignem danas do banke dajem prilog ,ako ne sigurno sam sutra tamo.Ima li ko novih vijesti o obitelji Delibegovæ

13-10-2008 at 15:36 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

citat:
anaMi wrote:
Bila sam opravdano odsutna ,evo ako stignem danas do banke dajem prilog ,ako ne sigurno sam sutra tamo.Ima li ko novih vijesti o obitelji Delibegovæ


Danas sam se cula s Mirzom, ne ispitujem ga puno, samo mu pokusavam pomoci, osim novcano, i oko legalizovanja smestaja i kakvog-takvog zaposlenja. Ne znam koliko cu moci pomoci u necemu sto zavisi od drugih, ali vredi pokusati.

Nikakav problem nije za one koji zele pomoci, Mirza je uvek dostupan. Cak ga zamolim da sam dodje do firme gde radim. Evo adresa, broj racuna, broj mobilnog:

Delibegovic Mirza i Ana
Rudarska 73/XVII/67
(prvi od 3 solitera na Ircu, preko puta «Aide», lift vozi do XVI sprata)

Mirzin mobilni : 061-936-155



13-10-2008 at 19:43 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic
Bez chatanja molim

Danas mi je Mirza opet navratio u firmu. Jedva hoda, na desnoj nozi (stopalu) mu je otvorena rana, svaki dan ide na previjanje. Kako ce se to zavrsiti veliko je pitanje, zbog visokog secera rana ne zarasta.

Obecala sam da cu opet potsetiti forumase Tuzlarija na njegovu tesku situaciju. Zbog bolesti i teske pokretljivosti upitan je i bilo kakav posao za njega. Zalosno, bezizlazno, ako se VLASTI ne ukljuce u resavanje problema ove mlade troclane porodice koja zivi od 130 KM Mirzine invalidnine (koja ode na lecenje njega i bolesne supruge).

Po Mirzinom odlasku predala sam direktoru moje firme pismenu molbu, u Mirzino ime, za novcanu pomoc i prilozila kopiju Mirzinog racuna u Tuzlanskoj banci (na koji jos nista nije «stiglo»).

Ovo je danasnja Mirzina fotografija.




"Osusiti jednu suzu je blize pravoj casti nego proliti more krvi".

16-10-2008 at 21:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Potrebna pomoc Mirzi i Ani Delibegovic New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice