Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Dal bi se preselili da mozete?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Mr.Sojic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Österreich
Odgovori: 2769
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dal bi se preselili da mozete?

citat:
Abulafija wrote:
Juce bio kod poznanika koji se sa zenom i dvoje djece vraca u Tuzlu, nakon 15 godina provedenih u Danskoj.
Aferim, i sa srecom!
Svaka cast na hrabrosti.



Jel se vraca sto ga j*** nostalgija ili sto mora, jer znam da je veliki broj osoba ostao bez posla?!

U svakom slucaju zelim mu i ja svu srecu!

04-06-2009 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

citat:
kokobil wrote:
Ako bi u nekoj drugoj zemlji (organiziranoj, sredjenijoj, normalnijoj) imali sansu za novi zivot, znaci u smislu da dobijete tamo dobar posao i da mozete ako hocete povest nekoga sa sobom, bi li otisli?



hmmm, interesantno da bas danas ugledam ovu temu, kada cijeli dan samo o ovome pricamo...

imam dvije ponude... jedna za sarajevo, druga za inostranstvo... obje veoma primamljive... za obje imam pregrst minusa i pregrst pluseva... za ostanak u tuzli mnogo manje i pluseva i minusa... disproporcija u korist odlaska, kako god da ga okrenem... imam podrsku svoje porodice... receno mi je: ti odluci, mi te pratimo... a ja ne mogu da odlucim... mislim da je problem u tome sto su obje ponude veoma permanentne... znaci, rascistiti sve sa tuzlom i otici negdje drugo i krenuti (doduse, sa veoma dobrom osnovom) u nesto novo...

...
no, postoji jedno mjesto u koje bih otisla iz ovih stopa, bez ikakvog razmisljanja, bez dvojbe... skoplje... sta me sprjecava? hmmm, ma ne znam ni sama, valjda nemam dovoljno hrabrosti da sve ostavim, rasprodam i krenem (jos jednom) iz pocetka...
04-06-2009 at 23:03 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Dal bi se preselili da mozete?

Jao, jest baš teško poèet iz poèetka.

Ja se isto tako osjeæam kao da sam na velikoj raskrsnici gdje se moram napokon odluèiti za jedan pravac.

Ako odluèim da se vratim u Bosnu: kako æu se baš vratit u redove za vize, kako æu putovat, nekome objašnjavat da nije isto kad mu nesvršeni student anglistike/romanistike/arabistike prevede za dvije marke i ja za dvadeset, ali bi bilo lijepo živjeti od ušteðevine i baviti se samo onim èime ja hoæu da se bavim i samo za svoju dušu. Meðutim, ako odluèim da ostanem ovdje, pa zar baš da prevodim ratne zloèine do kraja profesionalnog života i da se pomirim da ostajem ovdje gdje me malo malo pa nešto uguši?

Mislim da sam ja zapravo strašno nezadovoljan samim sobom, da je to zapravo korijen èitavog problema. Nešto nigdje ne mogu da se opustim i sve su mi veze nestalne, svi su mi planovi privremeni, nisam se ovako osjeæao kad mi je bilo puno manje godina, nisam ni razmišljao o svemu tome, jednostavno sam uzimao šta mi život pruža, nije bilo ovoliko samonamentnutih rizika. Ne znam... ili sam na nešto nagazio ili haman fakat starim

08-06-2009 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

moj cijeli zivot je tamo - vamo. trenutno u bih ponovo pruzam korijenje, jest da je oko 100 km od stare kuce, ali je BiH. no ne zelim ukinuti grane u njemackoj. svako tele bolje napreduje kad dvije krave doji..

08-06-2009 at 11:40 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dal bi se preselili da mozete?

citat:
besmir wrote:
Jao, jest baš teško poèet iz poèetka.

hmmmm, pa sta znam... ti znas kako je to bilo kod mene i sta je sve uzrokovalo koja preseljenja i pocetke... nije toliko veliki problem, ako znas sta si, ko si, kome i cemu pripadas... to ti, gdje god da si i kako god da krenes, niko ne moze oduzeti... a to je najbitnije za uspjesan start... bitno je znati tacno ZASTO pocinjes iz pocetka, once again!

citat:
Ja se isto tako osjeæam kao da sam na velikoj raskrsnici gdje se moram napokon odluèiti za jedan pravac.

ljubavi moja, raskrsnice nikada ne prestaju... uvijek postoji neka na koju stanes i onda razmisljas... svaki novi dan, nova raskrsnica... kad ih tako posmatras, onda bude jednostavno, naviknes se i raskrsnicu onda ne gledas kao takvu... you know...

citat:

... kako æu se baš vratit u redove za vize
... kako æu putovat
... nekome objašnjavat da nije isto (profesionalno)


ma... ljubavi, to je najmanji problem... posebno ovo trece... zna se vrlo dobro ko je kakav i ko koliko kosta... ja se uopce ne uzbudjujem na ovo trece... ma, nek uzme pa mu plati 2 km, opet ce meni doci da popravim, a onda plati i moj honorar, jos pride sta ti je ba, pa on radi 10 dana za ono sto ti zaradis za jedan... dakle... ako mu se isplati da crkne radeci, nek´ radi... ako moze tvojim kvalitetom, nek´ digne cijenu pa bude konkurentan... s niskom cijenom moze prevesti jednom, dva puta... treci sigurno nece, ako nema kvalitet... i opet u vrzino kolo... kad shvati da je kvalitetan, onda ce podici cijenu i pokusati (mozda i uspjeti) da stoji rame uz rame s tobom, da bude valjana konkurencija!

sve sto je jeftino, kad tad skonta da nije odabrao pravi put... ljudi u startu imaju averziju prema tome i kontaju: zasto je kod one debele 20, a kod ovog 2... veri simpl!

citat:
... Meðutim, ako odluèim da ostanem ovdje, pa zar baš da prevodim ratne zloèine do kraja profesionalnog života i da se pomirim da ostajem ovdje gdje me malo malo pa nešto uguši?

to je deprimirajuce, to je lose za psihu, to je malo zeznuto... to je dobra osnova da razmisljas sa pros and cons

citat:
Mislim da sam ja zapravo strašno nezadovoljan samim sobom...
... Ne znam... ili sam na nešto nagazio ili haman fakat starim


cuj... ako si nezadovoljan sobom, to znaci da si odgovoran, da si ambiciozan, da zelis bolje i vise... ne gledaj na to kao na nesto negativno!

onaj koji je potpuno zadovoljan sobom, taj nije svjestan onoga sto mu nedostaje!

ti si moj drug, mozes ti to sve... no, ne brini se puno oko ove tvoje raskrsnice... znat ces i sam kad dodje momenat da presjeces i kazes ili "cha" ili "boo"

ljubim te...
08-06-2009 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
Ogi
Nivo: Forumski doajen
Strpljiv

Registriran(a): 08-12-2005
Lokacija: Over the rainbow
Odgovori: 6443
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

Iz ovog velelijepog velegrada na lijepom plavom Dunavu...jok a i sto je jako bitno,Bosna blizu,preblizu pa ko bi se selio  


Burek bureæke,

žvaæem žmireæke
22-06-2009 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
Sleeples
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-09-2009
Lokacija: Seattle
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

Evo ja stizem iz Seattla akobogda dogodine zastalno.Dosta je bilo Americe i mogu vam reci da jedva cekam da pocnem zivot u Europi.Raduje me odmor u Mostaru od 3 mjeseca.

08-09-2009 at 23:26 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

naravno vratit cu se u Tuzlu tad nekada.

Do tog momenta hvala, ne bih.

Bio, vidio razocarao se.
Ali nema sikirancije za nekih 20 tak godina sve ce to biti kako bog zapovijeda dovedeno u red.
Tad ce i Mirko i Slavko kuci , do tada svakom svacije.

08-09-2009 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
Sleeples
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-09-2009
Lokacija: Seattle
Odgovori: 12
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dal bi se preselili da mozete?

Mirko da si u USA garant bi te nostagija spucala.

09-09-2009 at 06:09 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dal bi se preselili da mozete?

citat:
Mr.Sojic wrote:



Jel se vraca sto ga j*** nostalgija ili sto mora, jer znam da je veliki broj osoba ostao bez posla?!

U svakom slucaju zelim mu i ja svu srecu!




Vraca se zato sto misli (a i ja se slazem sa njegovim misljenjem) da ce mu biti bolje u Tuzli.
Vratio se vec odavno.
09-09-2009 at 09:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Dijaspora : Dal bi se preselili da mozete? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice