Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : monstruozno
Strana: 1 2 3
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: monstruozno

citat:
Aidatuzla wrote:


sad, kako izaci iz svega toga. da li je rjesenje cenzura na tv-u? sta je sa internetom onda? koliko roditelja zna sta njihova mala djeca gledaju na netu i kako to utice na njih. negdje sam postavila video emisije sa dr. rankom rajovicem u kojem se govori i u ovom problemu.


Pa to i jeste problem!! Za mene je ne prihvatljivo da roditelj "ne zna" šta mu malo dijete gleda na netu a još gore da sjedi 10 sati pred TV-om

citat:
Aidatuzla wrote:
kazem da smo i mi roditelji krivi zato sto previse vjerujemo djeci i previse smo zastitinicki nastrojeni. zaista nije lako odgojiti dijete. ne znam kako cu ja svoju djecu.

bas me je ova tema rastuzila i zabrinula jos vise


Respekt prema jednom broju roditelja, ali svjedok sam svako veèe kako se ponašaju srednjoškolci jedne tuzlanske srednje škole...jednih prema drugima, prema profesorima, naèin kako razgovaraju s njima i na kraju odnos roditelja te iste djeca prema profesorima...."zaštitnièki" odnos koji opravdava svaki "pogrešan" potez maloljetnika, bez obzira da li je isti pogriješio prena profesoru
Mislim da profesori ne mogu odnosno ne smiju do kraja sprovoditi taj vaspitni dio, a da su roditelji preokupirani problemima egzistencije, jednostavno zakazali i da su popustili kriteriji, da je sujeta mnogo narasla u odnosu na samokritiènost i tome je teško u kraj stati
21-03-2013 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

ja sam bila ukljucena u jedno manje istrazivanje vezano za maloljetnicku delinkveciju uglavnom se pokazalo da je cijelo drustvo zakazalo. kao prvo porodica - nedostak komunikacije, preokupiranost egzistenciijom, zanemarivanje djece, zamjenjene uloge ili nema uloga u porodici, stigmatizacija u drustvu, skoli, susjedstvu, na drugom mjestu skole - nedostatak odgojne komponetne, stigmatizacija, losi odnosi, ne ukljucenost roditelja i odgovor zajednice koji treba biti kljucan u ovim problemima je minimalan. recimo centri za socijalni rade sa minimum kapaciteta i ne mogu ostvariti svoju osnovnu ulogu - savjetnika i socijaliziranja. takodje, ne poticu se programi za sport od strane zajdnice. veliki broj roditelja nije u mogucnosti placati clanarine, nabavljati opremu... ili drugi vidovi organizovanja mladih kroz umjetnost i kulturu nisu dovoljno podrzani.
ali osnovno je sto djeca nose od kuce, a evo ovo sto je Aida navela nam samo govori koliko su nase porodice zanemarile svoju ulogu odgajatelja.
ja svoje ucim da trebaju dati zajednici, da bi dobili nesto zauzvrat i jako sam zadovljna sa svoje dvoje tinjedzera

21-03-2013 at 18:40 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

Bravo laly, ukratko je to-to. Ja bi se posebno osvrnula na sport, koji je po meni fenomenalan i za fizièki i za mentalni razvoj djeteta, te sticanje dobrih, kvalitetnih navika i niz drugih korisnih stvari koje proizilaze iz toga!! Ali....danas ako vam se dijete bavi sportom sve je na vama, tako da dijete ma kolko talentovano i zainteresovano bilo, ako porodica nema novaca da plaæa èlanarinu, opremu, snosi troškove putovanja na takmièenja, nema od toga ništa...i eto prvi korak da ga degradirate i da ono krene u nekom drugom pogrešnom smijeru

22-03-2013 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

citat:
laly wrote:
ja sam bila ukljucena u jedno manje istrazivanje vezano za maloljetnicku delinkveciju uglavnom se pokazalo da je cijelo drustvo zakazalo. kao prvo porodica - nedostak komunikacije, preokupiranost egzistenciijom, zanemarivanje djece, zamjenjene uloge ili nema uloga u porodici, stigmatizacija u drustvu, skoli, susjedstvu, na drugom mjestu skole - nedostatak odgojne komponetne, stigmatizacija, losi odnosi, ne ukljucenost roditelja i odgovor zajednice koji treba biti kljucan u ovim problemima je minimalan. recimo centri za socijalni rade sa minimum kapaciteta i ne mogu ostvariti svoju osnovnu ulogu - savjetnika i socijaliziranja. takodje, ne poticu se programi za sport od strane zajdnice. veliki broj roditelja nije u mogucnosti placati clanarine, nabavljati opremu... ili drugi vidovi organizovanja mladih kroz umjetnost i kulturu nisu dovoljno podrzani.
ali osnovno je sto djeca nose od kuce, a evo ovo sto je Aida navela nam samo govori koliko su nase porodice zanemarile svoju ulogu odgajatelja.
ja svoje ucim da trebaju dati zajednici, da bi dobili nesto zauzvrat i jako sam zadovljna sa svoje dvoje tinjedzera


plus mediji (prije svega tv,jer imajmo u vidu da je u BIH svega 8% populacije koristi net i elktronski je "pismeno",umije se koristiti kompjuterom) sa kojih je netragom nestalo i ono malo edukativno-dokumentarnog programa...sve se svodi na zabavni,kojekakve grandove,zmbt i slièno...sa druge strane školski programi preobimni i prezahtjevni,a škole vape za kadrovima pedagoga i djeèijih psihologa...a njih je opet pun biro za zapošljavanje...kako udaljiti sa èasa dijete koje je hiperaktivno ,ometa rad na èasu kako nastavnika ,tako i ostale djece? masa roditelja se u takvim sluèajevima ponaša previše zaštitnièki prema svojim mezimcima i poèesto zatvaraju oèi na njihove "nestašluke" ...puno je djece koja ne priznaju nièiji autoritet(pa ni roditelja),ali je i puno prosvetnih radnika koji taj autoritet ne umiju da izgrade,nezainetresovani su za socijalni status svojih uèenika i nemaju ni trunku pedagoškog talenta



[Edited by soraya on 23-03-2013 at 23:18 GMT]
23-03-2013 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: monstruozno

citat:
soraya wrote:


plus mediji (prije svega tv,jer imajmo u vidu da je u BIH svega 8% populacije koristi net i elktronski je "pismeno",umije se koristiti kompjuterom) sa kojih je netragom nestalo i ono malo edukativno-dokumentarnog programa...sve se svodi na zabavni,kojekakve grandove,zmbt i slièno...sa druge strane školski programi preobimni i prezahtjevni,a škole vape za kadrovima pedagoga i djeèijih psihologa...a njih je opet pun biro za zapošljavanje...kako udaljiti sa èasa dijete koje je hiperaktivno ,ometa rad na èasu kako nastavnika ,tako i ostale djece? masa roditelja se u takvim sluèajevima ponaša previše zaštitnièki prema svojim mezimcima i poèesto zatvaraju oèi na njihove "nestašluke" ...puno je djece koja ne priznaju nièiji autoritet(pa ni roditelja),ali je i puno prosvetnih radnika koji taj autoritet ne umiju da izgrade,nezainetresovani su za socijalni status svojih uèenika i nemaju ni trunku pedagoškog talenta



[Edited by soraya on 23-03-2013 at 23:18 GMT]

sve zavisi od osobe do osobe. u prvom redu djeca dok odrastaju uvijek i iznova provjeravaju granice, dokle mogu da idu, sta mogu da dobiju kako od nas tako i od ostalih. drugo, ja sam kroz odrastanje srela toliko dobrih prosvjetnih radnika posvecenih djeci, a i s druge strane i onih koji su tu da "odrade" posao. evo recimo moj sin je jako aktivan, interesuje ga sve i svasta, i kad je rekao profesorici da ide na seminar jedan, ona mu je odgovorila pa nije za tebe da hodas po seminarima, to profesori treba da rade. mislim umjesto da ga podrzi, uradila je sasvim suprotno...
24-03-2013 at 15:57 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno


Uznemirujuæi video: Pogledajte kako jedna dadilja "èuva" dijete dok su mu roditelji na poslu

Pedeset petogodišnja žena iz Krasnojarska u Rusiji nekoliko godina pomagala je jednoj porodici u èuvanju dvoje djece.
Nakon što je 2012. godine dobili i treæe dijete, ponovo su angažovali istu ženu za posao dadilje.

Dok bi oni bili na poslu, žena je svakoga dana po nekoliko sati èuvala njihovog najmlaðeg sina. No, jednog dana njegova majka je primijetila da se mališan ponaša neobièno. Previše je plakao i ležao je u stolici za ljuljanje sa glavom okrenutom prema dolje. Majka je pitala dadilju šta se dogaða, a ona im je odgovorila da su razmazili djeèaka.

Roditeljima je ova prièa bila sumnjiva pa su postavili na skriveno mjesto kameru da bi vidjeli šta se dešava kad njih nema kuæi. Ono što su vidjeli na snimku ih je šokiralo – dadilja je tukla dijete po glavi, vukla ga za ruke i nogom ga odgurivala kako bi na miru gledala tv.

CDM Objavljeno: Srijeda, 25 Septembar, 2013 - 11:36

http://youtu.be/d6zrLq688_0




25-09-2013 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

Ovo nije normalno,nisam mogla video do kraja gledat...cccc,kako se može tako ponašati prema ovako malom,nedužnom biæu..


[Edited by Ema on 26-09-2013 at 10:20 GMT]

26-09-2013 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

Svakakvih insana na dunjaluku ima. Vjerovatno su roditelji nešto primijetili èim su ugradili kameru da je snime. Za nadati se da je ova beba spašena na vrijeme i da neæe imati posljedice od udaraca.

26-09-2013 at 20:41 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

https://www.facebook.com/photo.php?v=522468277857970&set=vb.324510250987108&type=2&theater

ovo je za robije zaradit


[Edited by djecko on 13-07-2014 at 10:14 GMT]

13-07-2014 at 10:13 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: monstruozno

Od poèetka rata u Siriji, poginulo je preko 11.000 djece. Monstruozno da monstruoznije ne može biti. Krivci su svi koji su tome doprinijeli, direktno ili indirektno (ama baš svi osim autohtonog sirijskog naroda koji se bori protiv raznih nasilnika za svoju slobodu).

citat:
Po njegovim rijeèima, broj mrtvih u redovima civila je "67.293, meðu kojima je 11.021 dijete".


http://www.vijesti.ba/vijesti/svijet/268045-Vise-220000-mrtvih-pocetka-rata-Siriji.html
16-04-2015 at 15:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Roditelji i djeca : monstruozno New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice